Zopo Color F5

Je dobrý

• , zakoupeno v F-mobil.cz

• poměr cena/výkon je dost solidní
    • zatím nic

s ohledem na cenu celkem dobrý telefon s dostačujícími funkcemi, jednoduchý na ovládání... typické spotřební zboží, takže na rok zase vystaráno ;)

dotykové
EDGE
Typ SIM karty
nanoSIM
FM rádio

Smartphone rychle rostoucí značky ZOPO nabídne za lákavou cenu plnohodnotnou výbavu dnešních prémiových telefonů, jako je např. čtečka otisků prstů. V elegantním těle zlatavé barvy s unikátním rámečkem ze skutečného kovu nalezneme výkonný čtyřjádrový procesor, 8megapixelový fotoaparát a rovnou dva sloty připravené pojmou až dvě SIM karty s možností paralelního provozu. Navíc se zařízení může pyšnit nejmodernějším internetovým připojením čtvrté generace (LTE) nebo třeba velkým HD displejem s vynikajícími pozorovacími úhly a věrnými barvami.

Telefon nabídne: praktické odemykání a mnoho dalších funkcí díky čtečce otisků prstů možnost provozu dvou SIM karet současně vylepšený systém o chytré funkce, jako je např. možnost plovoucího videa či zámek aplikací velkou interní paměť o kapacitě 16 GB s možností rozšíření paměťovou kartou pro váš obsah intuitivně ovladatelný systém Android v nejnovější verzi pro hladký chod

Díky kvalitnímu displeji s IPS panelem a HD rozlišením si práci s telefonem jednoduše užijete. Použitá technologie je totiž zárukou věrně podaných barev, skvělého jasu a dobrého kontrastu, jakož i skvělých pozorovacích úhlů. Ať už si budete číst emaily, hrát hry, prohlížet pořízené fotografie či videa, vždy si můžete být jisti, že obsah na displeji dobře vynikne. Navíc je sklo po svých hranách jemně zakřiveno pro příjemný úchop.

Zachyťte každý okamžik

Telefon disponuje rovnou dvěma snímači pro pořizování fotografií a natáčení videa. Ten zadní dokáže zachytit plných 8 megapixelů snímané scény či fotografovaného dokumentu. Spolu s bleskem ve formě praktické LED diody, kterou lze použít i jako svítilnu, vyfotíte dobrý snímek i ve zhoršených světelných podmínkách. Samozřejmostí je v dnešní době přední 2megapixelový snímač pro selfie momentky či videohovory. Ale pozor, oproti drtivé většině konkurence nabídne ZOPO blesk i na této straně přístroje.

Na své zadní straně disponuje telefon kulatou čtečkou otisků prstů. To znamená konec všem nepraktickým heslům – odteď bude stačit pouze přiložit váš ukazováček, a je odemčeno. Navíc je možné použít čtečku i jako maličký touchpad, což oceníte například při procházení galerie nebo pořizování selfies. A to zdaleka nejsou všechny možnosti využití.

Parametry a specifikace

Přisvětlovací dioda, Záznam HD videa

Baterie

Kapacita baterie 2 100 mAh

Procesor

Frekvence procesoru 1,3 GHz (1 300 MHz)

Použití a konstrukce

Použití

Chytrý telefon – Smartphone

Dotykový displej

Funkce a senzory

Funkce

WiFi, Bluetooth, A-GPS, GLONASS, GPS, Klasický Dual SIM, Přední kamera, Kalendář/Budík, Dotykový displej, Hudební přehrávač

Úložiště a RAM

Velikost operační paměti 1 GB (1 024 MB)

Velikost úložiště 16 GB

• velký display
    • výměná baterie
    • malá výdrž baterie
    • zmenšení sim karty
    • zahřívání zadní strany při používání a nabíjení
    • zasekává se
    • nutno často restartovat
    • výdrž baterie

Potřeboval jsem telefon do 3500kč vzhledově se mi líbil tento i kvůli možnosti použití dvou SIM karet a přístupné možnosti vyměnitelné baterie u předchozího telefonu ACER Z150byla baterie zalitá v telefonu.
    Po cca měsíci přehřátá zadní strana přestala fungovat dioda u blesku, po restartu bez problému, jak jsem se zde již dočetl z jiné recenze po vyndání z kapsy a položení na stůl okamžitý samovolný restart jak bylo již zmíněno, po půl roce používání a ignoraci drobnějších nedostatků je ted na reklamaci, celou noc na nabíječce cca od 23 hod. ráno v 5:00hod nabito na 85% v 7:00 telefon po smrti nelze zapnout nereaguje na dotik na gesto ani na otisk prstu jsem zvědav jak se mi vrátí již je to týden co je na reklamaci, až se vrátí a bude fungovat využiji jej spíše na sms a volání, nic víc asi tento telefon nezvládne, bohužel chyba při koupi z mé strany, již bych si od ZOPO nic nekoupil je to šmejd zlatý ACER ikdyž měl taky své mouchy vydržel bez problému 3 roky

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

• poměr cena/výkon je dost solidní
    • zatím nic

• , zakoupeno v OKAY.cz

• zatím vše v pořádku
    • nutnost zmenšení sim karty

telefon jsem objednala pro svého vnuka, zatím ho má krátce
    obchod doporučuji i ostatním nakupujícím

• senzor otisku prstu
    • velká paměť
    • dobrý fotoaparát
    • velký displej
    • utáhne hodně her
    • displej při slunci téměr neviditelný
    • občas se hry sekají
    • hudební přehrávač a youtube se začne sekat a je nutné obnovení továrních dat

Dostal jsem tenhle telefon k vánocům a hned jsem si ho nastavil stáhl na něj pár her dal simkartu ale už po 1-2 měsících používání bylo nutné obnovit tovární data jinak náročnější hry se trochu sekají a moje livestreamy jedou jen na 12FPS a čekal jsem gyroskop byl tu dřív napsaný. výhoda androidu 6.0 spousta her podporována ale spousta taky ne a android 6.0 je úplně nerootnutelný tento produkt je vhodný spíš pro hráče ale za 2500 kč super kauf a baterie je pro mě nedostačující díky za přečtení koukněte se prosím na můj youtube chanel :¨https://www.youtube.com/channel/UCBnUN9FEYMsVFV4SYoeOZYA fakt budu rád když se kouknete.

• vzhledem k věčnému zasekávání a tim nepoužitelnosti mám proti úplně vše

Vyhozený peníze, telefony jsem koupil dva dětem pod stromek a jsou úplně na prd. Oba se neustále zasekávají, když si chce člověk zavolat, musí natvrdo restartovat

• Hezký vzhled
    • 2 sloty na sim a samostatný na paměť. karty
    • Reproduktor
    • Baterie
    • Malá RAM
    • Skoro žádné příslušenství ke koupi

Potřebovala jsem nový mobil,v cenové relaci do 3000 tis. a aby to nebyl nehezký šunt,tak jsem zvolila tento (jinak bych vybrala úplně něco jiného,i když šunt může být pro někoho i tento :D).Líbila se mě barva,konkrétně Rose gold,hezký vzhled s kovovými rámečky a čtečka otisků prstů! Poprvé vyzkoušeno a vím,že už jiný zamykání nechci ;).Po vybalení a prvním spuštění se bohužel sekal,při wifi,při stahování aplikací,při messengeru,zamrzával,ale bylo to nejspíše tím,že jsem ho měla předtím zabalený v kabelce v zimě.Týden používán a zatím se to znovu nestalo,ani jeden zásek,sice je občas pomalejší,ale raději nespouštím více aplikací najednou.Fotoaparát nefotí úplně špatně,má pomalejší závěrku,na momentky nebo selfie to stačí,to je asi vše.Video jsem zatím nenatáčela,takže nevím.Bohužel reproduktor hraje zvláštně.Neumím to popsat,ať zapnu ekvalizár,dám jiný efekt,stále tomu něco chybí nebo naopak přebývá.Takže na kvalitní poslech hudby to opravdu není.Ale jako kulisa dobrý.Nabíjím tak jednou za 2 dny,ale je to tím, že nejsem na něm 24 hodin denně.Překvapilo mě to,že při volání je hlas z druhé strany opravdu čistý,bez šumu apod.Bohužel jak tomu někdy bývá,chybí zde notifikační dioda,ale na to jsem si už zvykla..A brzo se mě poškrábala 'naštěstí jen' folie na dispeji,ani nevím kdy,jak,odkud,ale v balení je náhradní..Výkon nepotřebuji,hry skoro nehraji,takže stačí na to co mám a jako doplněk,ale uvidíme, jak dlouho vydrží.Zatím jsem celkem spokojená.

• Otisk prstu, hezký vzhled
    • seká se
    • musím často restartovat
    • isám se restartuje
    • chvilkami se ani nenabíjí
    • baterie o ničem

Mám ho pár dní, první jsem vrátila , nešel mikrofon, vyměnili za nový, ale asi ho zase vrátím. Software je slabý, nepobere facebook, whats app a instagram dohromady, když mi do toho někdo zavolá jsem odepsaná a zase restartuju :-(