Xiaomi Mi Note Pro 64GB

Verze operačního systému
    Android 5.0 (Lollipop)
    158 g
    Možnost paměťové karty

Nejvýkonnější a nejpropracovanější model od Xiaomi je zde. Jmenuje se Xiaomi Mi Note Pro 64GB.

Jeho největší zbraní je špičkový 5.7" Quad-HD IPS displej s rozlišením 1440 x 2560 px. Je tak dosaženo výborné jemnosti displeje 515 ppi. Vydařené jsou pozorovací úhly displeje i sytost barev.

O plynulý chod se stará vysocevýkonný, ale zároveň i úsporný osmijádrový procesor Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 s grafickým čipem Adreno 430. Vše je doplněno 4 GB operační pamětí RAM a integrovanou pamětí ROM o velikosti 64GB.

Povedený je i design. Telefon tvoří dvě zakřivené plochy, které spojuje kovový rámeček. Zakřivené plochy jsou tvořeny ochranným sklem Gorilla Glass 3 generace. Rámeček je úzký a dovoluje tak, aby displej pokrýval 75% plochy přední strany telefonu. Příiemná je i tloušťka telefonu, pouhých 7mm.

Na přední straně je 4 Mpx kamera pro selfie focení. Na straně zadní je 13 MPx fotoaparát s Dual-LED bleskem. Fotoaparát pochází od společnosti SONY  a umožnuje pořizovat snímky až ve 4K rozlišení.

Telefon je Dual Sim, obě karty podporují LTE síť. Jedná se o vlajkovou loď  firmy Xiaomi, což zaručuje kvalitní provedení a nadstandardní výkonnost telefonu. 100% originál, jehož pravost si můžete ověřit na stránkách výrobce.

Značka

Barva telefonu

Zlatá

Rozměry 155.1 x 77.6 x 7 mm

Přední fotoaparát 4.0 mega pixel

Zadní fotoaparát 13.0 mega pixel, 4128 x 3096 pixels, optical image stabilization, auto-focus, dual-LED (dual tone) flash

Pásma

GSM: 850 / 900 / 1800  / 1900 MHz 3G

WCDMA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz 4G

• TDD-LTE: B38(2600MHz) / B39(1900MHz) / B40(2300MHz) / B41(2500MHz)
    • FDD-LTE: B1(2100MHz) / B3(1800MHz)/ B7(2600MHz)

Sim karta

Dual SIM (Micro-SIM/Nano-SIM, dual stand-by)

Audio

Bluetooth 4.1, USB 2.0, WiFi, EDGE, GPRS, UMTS, HSPA, HSPA+, FDD LTE

GPS

GPS, A-GPS, Glonass

Funkce

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, Wifi, NFC ,GPS, Multi-touch, Dual SIM Full Active, E-compass (Více o senzorech)

Sensor

Barometr Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Magnetic Sensor, Gyroscope Sensor (Více o senzorech)

Baterie  Li-on Battery 3000mAh

Obsah balení

Baterie x 1, USB nabíječka (EU), USB kabel x 1

c

• výkon
      • LTE

Skvělej mobil, škoda jen toho LTE

• špičkové zpracování
      • kvalitní materiály (kov a sklo)
      • velký displej s Quad HD rozlišením
      • vysoký výkon
      • kvalita fotografií za dobrého světla
      • interní paměť 64 GB
      • dual SIM
      • rychlé nabíjení Quick Charge 2.0
      • Cena, na originál stránkách vyjde na 8000,- Kč i s dopravou.
      • Sklo na zádech se lehce ušpiní
      • absence slotu na paměťovou kartu
      • chybí NFC a infraport
      • kvalita snímků v šeru a v noci
      • nepodporuje klíčová LTE pásma 800, 900 a 2100 MHz
      • nespolehlivý autofocus při natáčení videa

Na originál stránkách vyjde na 8000,- Kč i s dopravou.

Ačkoliv se nemohu ubránit dojmu, že tenhle design a jednotlivé detaily už jsme viděli a ne jen jednou, i přesto považuji Xiaomi Mi Note Pro za vzhledově povedený telefon. Zásluhu na tom má pouze 7 mm „v pase“, takže tělo je velmi tenké a i přes celkově větší rozměry (155,1 x 77,6 x 7 mm) dobře padne do ruky. Může za to i mírné zkosení zad směrem k bokům. Dále pak zvolená barevná kombinace. Bílý předek a zadek se zlatými boky je prostě v módě a vypadá dobře.

• Krásně zpracovaný telefon. Design telefonu je opravdu pecka. Zlatá s bílým jde krásně k sobě a použité materiály taky výborné.
      • Display 5.7" Quad-HD IPS displej s rozlišením 1440 x 2560 s jemností displeje 515 ppi
      • Výborné pozorovací úhly
      • 4 GB operační pamětí RAM
      • Nástavbu MIUI verze 6 na Androidu 5.0 Lollipop je výborná a jednoduchá
      • Rychlost telefonu
      • Nepodporuje všechny pásma LTE u nás.
      • Zadní kryt je tak hladký (sklo), že při položení na některé povrchy se stává, že telefon sklouzne ikdyž je položen rovně
      • 13MPx fotoaparát fotí dobře, ale předtím jsem vlastnil Meizu MX4 a to fotilo o chlup lépe.

Nevím co bych více k telefonu napsal. Nějaké telefony mi rukou prošli a zatím co mám Mi Note Pro, tak musím uznat, že po všech stránkách je o chlup lepší. Jeho rychlost a nadstavba MIUI je velice návyková. Cenu určitě odpovídá kvalitě a zatím nelituji peněz.
      Jinak na netu běží dost informací o procesoru Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 a jeho přehřívaní u prvních telefonů. Můžu říct, že ikdyž za krátkou dobu co ho mám jsem ho hodně zatížil při hraní her a žádné přehřívání jsem nezaznamenal.

• Smartfóny čínskej spoločnosti Xiaomi – Mi4 a Mi3, ktoré používajú grafickú nadstavbu MIUI získali aktualizáciu na najnov...

Zobrazit celou recenzi na digitalportal.sk

• Xiaomi přichází s vybavenější verzí Notu. Perfektní parametry ale nemusí automaticky znamenat úspěch.

Zobrazit celou recenzi na www.mobilmania.cz