Xiaomi Mi Note 2 6GB/128GB

Typ SIM karty
nanoSIM
FM rádio

• , zakoupeno v isix.cz

Celkově se mobil řadí mezi top mobily. Skvělý display, obrovská paměť, obrovský výkon, skvělé fotografie a dlouhá výdrž.

• , zakoupeno v Xm.cz

EDGE
Typ SIM karty
nanoSIM
FM rádio

Po roce a půl jsme se opět dočkali a Xiaomi představuje nástupce své luxusní řady Mi Note. Přivítejme nejvýkonnější přístroj od Xiaomi a jeden z nejvybavenějších telefonů na světě - Xiaomi Mi Note 2. Luxusní design, extrémně výkonný hardware nebo zakřivený displej. To vše jsou lákadla, která na nás čekají.

Luxusní kabát s kombinací tvrzeného skla a kovu
Xiaomi Mi Note 2 je pastvou pro oči - elegantní konstrukce kombinuje prvky kovu a tvrzeného skla. Díky zaoblení displeje i zadní strany tvrzeného skla vypadá smartphone jedinečně a zamilujete si jej již na první pohled. Díky dvěma barevným variantám si navíc na své přijde každý a může si vybrat verzi podle svého vkusu.

Unikát se zakřiveným displejem
Displej smartphonu představuje absolutní technologickou špičku. OLED technologie se postará o překrásné podání barev, "skutečnou" černou barvu i vynikající čitelnost na slunci. Díky úhlopříčce 5,7" si na své přijdou všichni, kteří chtějí svůj telefon používat naplno. Full HD rozlišení zajistí luxusní jemnost displeje. Tím to ale nekončí. Xiaomi Mi Note 2 se od své konkurence vzdaluje i díky 3D zakřivení displeje, které vypadá fantasticky.

Extrémní výkon a špičková výbava
Vše do sebe skvělá zapadá a model Xiaomi Mi Note 2 není pouze krásný zvenku, ale i napěchovaný nejmodernějšími technologiemi uvnitř. Díky čipu Snapdragon 821 si poradí i s nejnáročnějšími herními tituly na trhu a nezastaví se doslova před žádnou úlohou. K dispozici má také 4/6 GB RAM nebo luxusní 64 či 128GB vnitřní úložiště. Ve výbavě nechybí ani NFC, infraport, USB-C nebo obrovská 4070mAh baterie.

Fotoaparát s brilantním rozlišením 22,5 MPx a podporou 4K videa
Nezapomnělo se ani na pořizování špičkových fotografií nebo videa ve vysokém rozlišení. Díky novému čipu Sony IMX318 si mohou uživatelé dopřát prvotřídní fotografie v rozlišení až 22,56 MPx nebo video ve vysokém 4K rozlišení. V případě natáčení videa se uživatelé nemusí bát ani roztřesených záběrů - Xiaomi Mi Note 2 je totiž vybaven elektronickou stabilizací obrazu.

Dokumenty

• Mám pouze slabší verzi 4/64, ale myslím si, že rozdíl bude pouze v paměti a úúložišti. Telefon skvěle padne do ruky, dobře se ovládá, na dotyk funguje skvěle a kvalita displeje je úžasná. Softwerové vybavení MIUI je přehledné a velice intuitivní, myslím si, že nastavení zvládne opravdu každý. Nabízí se množství témat, takže se telefon jen tak neomrzí. Telefon splňuje skoro všechny mé požadavky. Výborný foťák a displej, podpora Dual SIM, notifikační diodu, spolehlivou čtečku otisků prstů a dobrý zvuk. Čitelnost na přímém slunci je postačující. Baterka by klidně mohla být i silnější, ale den a půl aktivního užívání je lepší než nic. Myslím si, že značná investice za to stála
    • Jediným záporem, se kterým jsem se setkal a kterého trochu lituji je absence nastavení jednotlivých kontaktů a jejich priřazení ke konkrétní SIM kartě.

Dílenské zpracování je výborné, telefon je svižný a neseká se.
    Za mě dávám palec nahoru a doufám, že třeba někdy bude v rámci mnohých aktualizací softwaru vyřešen i dříve zmíněný nedostatek.

• Xiaomi Mi Note 2 je jedním z nejlepších telefonů, jaké lze v současnosti pořídit. Máme tu naprostý vrchol hardwarové výbavy, krásný zahnutý OLED displej, nejrychlejší čtečku otisků na trhu, výbornou výdrž baterie, nadprůměrný fotoaparát a kvalitní konstrukci jdoucí ruku v ruce s krásným designem. To vše navíc za poměrně nízkou cenu necelých 14 tisíc korun v případě námi testované verze, které lze jen těžko konkurovat.

Zobrazit video recenzi

Zobrazit celou recenzi na mobilenet.cz

• , zakoupeno v isix.cz

• , zakoupeno v Xm.cz

• Velmi kvalitní zpracování se špičkovými HW parametry
    • Těžko hledat

• Baterie
    • Full HD display
    • Foťák a video za světelných podmínek
    • Konektivita včetně lte
    • Konektivita miuios.cz (vždy nejnovější android)
    • Antutu 150000+
    • Horší fotky za šera

Hodně dlouho jsme přemýšlel mezi s7 edge a tímto mobilem. Nakonec jsem se rozhodl pro tento i díky tomu že spadla cena s vyjdou stejně.Navic pro mě byl důležitý aspekt že telefon je zaoblený ale ne tolik jako S7, tudíž při hrách (clash of clans:))).. Nemám problém s nechtěnými dotyky jako u s7, kde jsem problém měl, ale to asi nikoho nezajímá jen hráče této hry:), Foťák mě příjemně překvapil, za dobrých podmínek fotí perfektně možná i líp jako s7, porovnával jsem fotky. Za horších podmínek už je to slabší oproti s7 ale žádná hrůza. Dále baterie naprosto perfektní, když mu hodně naložím do večera mám cca 25%, pro porovnání s7 mrtva cca kolem 16h, je to samozřejmě tim že má QHD, upřímně rozdíl nepoznáte.. Čitelnost na slunci super ve tmě dle mého názoru u režimu čtení taky dobre. Co se týče konektivity má vše kromě bezdrátového nabijeni, ale to ani nepotřebujete večer dáte nabit před spaním a další den vydrží celý. Všichni psali že za ty peníze radši s7, že je ve všem lepší atd. Po odzkoušení tento názor nezdilim:). Na jaře by mělo být upgrade na android 7.0 nougat, ale i do budoucna máte jistotu na nejnovější android díky konektivitě miuios.cz. Stáhnout a přehrát operační systém by jste podle detailních návodu měli zvládnout. Za mne je to jeden z nejlepších mobilních přístrojů s úhlopříčkou nad 5.5" tímto nákupem budete milé překvapeni, jednoznačně všem doporučuji a nenechte se odradit recenzi na android fórum... :)

• Naše videorecenze: https://youtu.be/QXEITSVb-14?utm_source=Xiaomi%20Mi%20Note%202%3A%20Drav%C3%A1%20ko%C4%8Dka%20s%20vypracovan%C3%BDm%20t%C4%9Blem%20(YouTube)&utm_medium=Odkaz&utm_term=Xiaomi%20Mi%20Note%202%3A%20Drav%C3%A1%20ko%C4%8Dka%20s%20vypracovan%C3%BDm%20t%C4%9Blem%20Heur%C3%A9ka)

Zobrazit video recenzi

• Xiaomi letos uvedlo několik zajímavých telefonů, které velmi úspěšně splnily svou roli. Ke konci letošního roku Xiaomi a...

Zobrazit celou recenzi na gizchina.cz

• Xiaomi má vynikající telefony, o tom žádná. Jenže donedávna je hendikepoval velmi závažný (a pro mnohé fanoušky hodně ne...

Zobrazit celou recenzi na mobilizujeme.cz