Recenze Xiaomi Mi Note 16GB

Vybíral jsem si mezi Samsung NOTE 4 a Mi Note, nakonec jsem dal přednost Mi Note, (protože bych stejně jako většina uživatelů spen nikdy nepoužil). Mi Note je perfektně zpracovaný - na zcela srovnatelné úrovni s NOTE 4 nebo iPhone 6, oproti nim ale podporuje 2 SIM což je pro mě velmi důležité.
Zobrazit celou recenzi

Ověřený zákazník Xiaomimobile.cz

Kryšof Hejna

Přidáno: 14. října 2015

Zakoupeno v Xiaomimobile.cz

• Výborný výkon a k tomu i cena
  • Při hodně aktivním používání se přehřívá

Jinak si myslím že je to výborný mobil za celkem rozumnou cenu.

Ovládání mobilního telefonu: Jednoduché
Hodnotím se jako: Běžný uživatel
Kvalita displeje: Dobrá
Viditelnost displeje na slunci: Výborná
Ověřený zákazník Xiaomimobile.cz

Jan Tajduš

Přidáno: 7. června 2015

Zakoupeno v Xiaomimobile.cz

• Kvalitní telefon s krásným zpracováním a pro mě ideálními rozměry. Telefon hodnotim jako předchozí majitel xiaomi mi3. Je co srovnávat!
  • Hlavni je velikost telefonu a jeho zpracování, to se posunulo o kilometry daleko a jsem z něj nadšený! Objednal jsem si bílý telefon se zadním krytem "bambus". Tahle kombinace je super, každý vezme telefon do ruky a hladí si zadní část a ptá se mě jestli je to pravý bambus nebo plast :-). Takže tuto variantu doporučuji. Co se týká " vnitřní " výbavy tak se toho moc nezměnilo, vše při starém. Staré známé prostředí které chce pro nového uživatele minimálně týden na seznámení. Jedna věc která mi zatím blbne je nastavení diody pro události, nejde nastavit barva pro diodu. To je možná jen detail který odstraní pravidelná aktualizace.
  • Ještě jedna odlišnost v menu je rozdělení nastavení pro 2 SIM, já používám jen jednu, ale i tak je zase změna oproti starší verzi a při hledání nastavení sítě je pozice na jiných místech než je člověk zvyklý.
  • Ještě bych připomněl téma ohledně baterie. Zatím nabíjím telefon jednou denně a to i při seznamovací fázi která teď probíhá. MI3 jsem nabíjel 2x denně při mém běžném užívání což je hromada emailů, telefonů a brouzdani po netu. Jak na plnou zátěž bude reagovat tento mobil se ukáže.
  • Nic.

Fajn telefon pro každého kdo má velké ruce :-). S výkonem a velikostí je vše jak má být. Telefon mám zatím 14 dní takže hodnotím kladně.

Ovládání mobilního telefonu: Složité
Hodnotím se jako: Pokročilý uživatel
Kvalita displeje: Perfektní
Viditelnost displeje na slunci: Průměrná
Netovinky.com

Netovinky.com

Přidáno: 1. června 2015

Xiaomi Mi Note - Videorecenze - YouTube

Phablet je vždy na zvážení každého, jestli vám budou nadprůměrné rozměry vyhovovat. U čínského Xiaomi Mi Note navíc ještě musíte zvážit, jestli vám vyhovuje upravené prostředí, vlastní ekosystém a hardwarová omezení. Proto i cena pohybující se okolo 12 tisíc korun je naprosto odpovídající a nijak nevybočuje.

netovinky.com

Přidáno: 1. června 2015

Xiaomi Mi Note - Čínský high-end bez LTE (recenze) - Netovinky.com

Celá recenze na netovinky.com

www.fonyzciny.sk

Přidáno: 5. května 2015

Recenzia | Xiaomi Mi Note: Najkrajší Xiaomi smartfón vôbec | FónyzČíny.sk

Aký je teda Xiaomi Mi Note? Perfektný! Posledné dva týždne som Mi Note používal ako hlavný smartfón a môžem skonštatovať, že jeho dizajn, výkon a funkcie, sú naozaj špičkové. Pochváliť musím aj skvele spracovanú konštrukciu, ktorá je veľmi pevná a už pri prvom dotyku so smartfónom viete, že ide o naozaj prémiové zariadenie. Veľkou výhodou Mi Note je aj jeho nízka cena oproti konkurenčným smartfónom Samsungu, Applu a iných, v rovnakej kategórii. Tohtoročná vlajková loď mladej spoločnosti Xiaomi sa tiež pýši nádherným displejom, skvelým fotoaparátom, rýchlym systémom a vcelku slušnou výdržou batérie. Naopak, za nedostatok môžu niektorí používatelia považovať slabú podporu 4G LTE pripojenia. Pre mňa je ďalšou nevýhodou veľmi šmykľavý zadný povrch zariadenia, ktorý mal za následok niekoľko pádov Mi Note na zem, no našťastie zo všetkých vyviazol bez škrabanca. To sa však dá jednoducho vyriešiť zakúpením ochranného krytu.

Celá recenze na www.fonyzciny.sk

gizchina.cz

Přidáno: 4. května 2015

Recenze Xiaomi Mi Note – skvělý telefon za nečínskou cenu

Do redakce nám zavítal na čínské poměry luxusní kousek, Xiaomi MI Note, v bílém provedení a s 64 GB vnitřního úložiště. Tato prozatímní vlajková loď společnosti Xiaomi se již od prvního pohledu jeví jako opravdový reprezentant současné čínské technologické dovednosti a my máme tu čest si ověřit, jestli oprávněně.

Celá recenze na gizchina.cz

mobilizujeme.cz

Přidáno: 26. března 2015

Recenze Xiaomi Mi Note: To nejlepší ze země draka - Mobilizujeme.cz

Ačkoliv v Číně už se dnes vyrábí téměř každý smartphone, samotní čínští výrobci stále hledají svoji cestu na výsluní. Většinou za jejich dosavadním neúspěchem stojí menší povědomí o jejich existenci či nedotažení všeho podstatného až do posledního detailu. To však není případ dravého Xiaomi, které naopak svůj úspěch staví na obrovské základně spokojených uživatelů a nezastírá nemalou inspiraci od konceptu revolučního Applu. Jeho novinka Mi Note (Pro) tak má nemalé ambice stát se tím nejlepším, co z nabídky všech smartphonů můžete aktuálně zakoupit. Povedlo se?

Celá recenze na mobilizujeme.cz

www.beryko.cz

Přidáno: 17. března 2015

Xiaomi Mi Note: Jedna velká radost | Beryko.cz

Nejvýkonnější a nejrychlejší telefon je tu! Novinka od Xiaomi, Mi Note představen. Zaujme nejen svým hardwarovým vybavením, ale i povedeným designem...

Celá recenze na www.beryko.cz

www.svetandroida.cz

Přidáno: 9. března 2015

Xiaomi Mi Note - kovový klenot bez plnohodnotného LTE

Telefon Xiaomi Mi Note nás výrazně nepřekvapil, ani nezklamal. Do redakce nám totiž dorazil překrásný přístroj s vysokým výkonem, výborným zpracováním a povedeným systémem, který ale tvrdě sráží absence důležitých frekvencí pro LTE. To je samozřejmě obrovská škoda, neboť kladů jsme našli požehnaně – výtečné zpracování, nádherný design, skvělý displej, vysoký výkon a 3GB RAM paměť i kvalitní fotoaparát. Telefon se pochlubí i podporou dvou SIM karet nebo hlasitým a kvalitním reproduktorem. Tradičně nás potěšil i systém MIUI, který staví na Androidu 4.4.4. Prostředí je bleskové, i když se nám zdálo, že se občas telefon trochu nezvykle zadýchal. Úsměvné pak byly notifikace v čínštině z přehrávače videa. Šikovných funkcí je ale spousta a zejména přítomnost oprávnění ROOT, možnost nahrávání hovorů, správa oprávnění jednotlivých aplikací či třeba funkce ovládání jednou rukou nás potěšila. Největší problém telefonu Xiaomi Mi Note tak stále zůstává absence důležitých frekvencí 800 a 900 MHz u LTE, která používání LTE v našich končinách výrazně omezuje. Nepotěší ani absence infraportu, NFC či třeba FM rádia. Vlivem tenkého profilu se do telefonu nepodařilo vměstnat baterii s kapacitou větší než 3000 mAh, což vyústilo ve spíše slabší výdrž na jedno nabití. Ani konstrukce není bezchybná – reproduktor je umístěn přímo tam, kam při hraní pokládáme ruku, a je tedy výrazně utlumen. Pozor si musí dát majitelé také na extrémně kluzká záda.

Celá recenze na www.svetandroida.cz
Dotekománie.cz

Dotekománie.cz

Přidáno: 4. března 2015

Xiaomi Mi Note - videopohled - YouTube

V polovině ledna tohoto roku Xiaomi představilo phablet Mi Note, který se dočkal i vylepšené verze Mi Note Pro. Do České republiky zamířil jako první základní model Mi Note. My jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít tuto novinku a pustili jsme se do testování. První se můžete podívat na videopohled.

mobilizujeme.cz

Přidáno: 13. února 2015

Xiaomi Mi Note: První z členů VIP klubu pro rok 2015 (první dojmy) - Mobilizujeme.cz

U čínského Xiaomi odstartovali rok 2015 ve velkém stylu. Novinka Mi Note může pomýšlet na členství v pomyslném VIP klubu všech supertelefonů letošního roku! V redakci jsme již nyní s předstihem vyzkoušeli její základní variantu, vybavenější verze Pro bude následovat. Jaký na nás udělal tenhle ambiciózní phablet dojem?

Celá recenze na mobilizujeme.cz

Huawei Y550