UMI SUPER

Dual SIM
GPS modul
FM rádio

• , zakoupeno v Mifomobil.cz

• Velmi šikovná "věc" za rozumnou cenu.
    • Nemám nic.

Produkt mohu doporučit.

• , zakoupeno v Mifomobil.cz

• Zatím maximální spokojenost. Krásné pevné kovové tělo.

Za ty peníze super!

• Vynikající telefon všem doporučuji

Telefon vypadá pěkně je rychlý nic se neseká rozhodoval jsem mezi Honor 8 a tímto telefonem a udělal jsem správné rozhodnutí

Konstrukce
Bluetooth
Dual SIM
GPS modul
FM rádio

Společnost UMI světu představila nový smartphone s názvem Umi Super, který bude pro tento rok novou vlajkovou lodí tohoto čínského výrobce. Pojďme si tento špičkový telefon představit.

Většinu čelní strany si pro sebe uzmul 5,5 palcový LTPS displej s FullHD rozlišením, což znamená, že výsledná jemnost zobrazení činí výborných 400 ppi. Jeho výrobu má navíc na svědomí jeden z leaderů tohoto odvětví, japonská společnost Sharp. Ochranu zajistí tvrzené sklo Gorilla Glass 3, jemuž nechybí ani 2.5D zakřivení.

Design Umi Super se dá označit za velmi povedený, navíc kombinace skla a kovu působí velmi přitažlivě. Konstrukce telefonu je z většiny tvořena kovem. Ten je nahrazen plastovými díly pouze na vrchní a spodní části, zadní strany přístroje kvůli lepšímu příjmu signálu. Zpracování by mělo být na špičkové úrovni.

Výkon dodává 8-jádrový procesor MediaTek Helio P10, kterému dále pomáhá GPU ARM Mali-T860 a 4GB paměti RAM. Výrobcem paměťových modulů je společnost Samsung. V benchmark testech by tedy tento smartphone měl dosahovat výborných výsledků. Stejný chipset je totiž obsažen i v další vlajkové lodi Elephone P9000 a v benchmark testu AnTuTu (6.0.1) získal skvělých 47.573 bodů.

Interní paměť disponuje 32GB a nechybí ani slot pro paměťové karty a to až do úctyhodné kapacity 256GB. Pokud však budete mít v zařízení paměťovou kartu, přicházíte o podporu druhé SIM karty.

Hlavní fotoaparát má snímač od společnosti Panasonic a umožňuje pořizovat snímky v rozlišení 13Mpx. Čelní 5Mpx kamerka s čipem Galaxy Core GC5005 od Samsungu by měla zajistit velmi kvalitní selfie portréty.

Pod čočkou hlavního fotoaparátu našel své místo snímač otisků prstů od společnosti Microarray. U toho výrobce garantuje rychlost odemčení v rozmezí 0,1-0,3 vteřiny, což je výborná hodnota. Díky 360° snímání dokáže čtečka taktéž sejmout otisk prstu ať už jej přiložíte v jakékoliv pozici.

UMI taktéž chválíme za nasazení 4.000mAh baterie od japonského výrobce Sony. Takto velký akumulátor je určitě příslibem dlouhé výdrže na jedno nabití.

Navíc podporuje i rychlonabíjení PE+ se vstupem až 2,5A. Za zamínku stojí i nasazení moderního konektoru USB-C, který má určitě taktéž svůj podíl na rychlém nabíjení, kdy Umi proklamuje nabití z 0 do 100% již za 100 minut.

Konektivitu zajistí podpora sítí LTE (všechna tuzemská pásma, kromě 900MHz) a Dual SIM. Třešničkou na pomyslném dortu je nasazení Androidu ve verzi 6.0 Marshmallow a to v „čisté“ podobě, bez jakékoliv nadstavby s plnou podporou češtiny.

Značka

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor

Baterie 4.000mAh Lithium-ion baterie Sony s podporou rychlonabíjení PE+

Obsah balení

Telefon, nabíječka, USB kabel,

• I stabilní aplikace na něm padají. Do plně fungujícího zařízení to má hodně daleko.

• velky rychlý mobil
    • po dvou týdnech přestal fungovat foták, baterie vydržela max.3h. neustále se zasekával. Po odeslání na reklamaci baterie vydržela už 8h v pohotovosti foták stále nefunkční.Po druhé reklamaci stále nefunkční foták. Tak opravdu nemohu říci jak mobil funguje nebot je použitý pouze z půlky. objednal jsem si tento mobil v mobilyostrava po odeslaní reklamace přijde balíček pouze na poštu ne k Vám dom,aby to bylo levnější a pošta da vědět jen při převzetí. Je velký zazrak, když se dovoláte a nekdo Vám to zvedne. Jsem z toho mobilu vážně zklamaný

je to china krám a do CZ se dovážejí pouze špatné kusy

• Pro můj účel mobilní kanceláře skvěle vyhovuje.
    • Snad jen výdrž baterie by se mi hodila ještě větší :-D
    • Měl jsem telefon 5000mAh, tak mohu porovnat ;-)

Telefon využívám především na práci, čili 24 hodin wifi, mobilní data, internet, stahování mailů každých 15 minut. Vydrží den a něco. Fakt taky je, že ho opravdu nešetřím, na pozadí mi běží facebook a jiné komunikátory. Pro mne je i příjemné, že je telefon v zadu kovový.

Moje očekávání to naprosto splnilo. Jak výkonem, kvůli mailům a práci, tak na i občasnou zábavou a i se vzhledem jsem spokojený. Na starém telefonu se mi mailový klient velmi sekal. Synchronizuji 5 mailových účtů najednou, v každém minim 2000 mailů zasekával Hudbu na telefonu spíše neposlouchám, většinou koukám na net na video a sem tam si zahraju nějakou hru.

Plán je, že z telefonu udělám i pracovní stanici, jen co budu mít chvíli čas tam dostat Linux a přes OTG připojím periferie (VGA, BK, myš)

Video by mohlo být krapet lepší, to je fakt. Při rychlých pohybech je trhané. Přitom přítelkyně má starší telefon, kde je i při pohybu telefonu zaznamenané video plynulé. Ale jak jsem psal, mám to na práci. A beru ho úplně všude s sebou, i na stavbu. Ochranný obal nepoužívám, ale plánuji koupit. Hlavně kvůli písku,

Pokud tedy chcete výkon a nechcete platit 2x tolik a „zavedené „ značky, tak já rozhodně doporučuji.

• GPS funguje přesně žádné problémy nemám
    • Fotoaparát není perfektní, ale za tuto cenu dostačující.
    • K baterii se umím chovat, takže při vysokém využívání wifi a gps vydrží klidně 7 hodin bez větších problémů
    • Utáhne všechny hry bez problémů a neseká se
    • Kovové tělo, ale i přitom malá hmotnost
    • Měl jsem problémy s vadným tvrzeným sklem, ale milý pán z prodejny řekl, že chyba je u výrobce a po dodání správných skel zavolají....
    • Druhý problém byl s převádění dat z telefonu na pc, ale to je vyřešeno (jen na jednom notebooku a důvod nejspíš něco ve windowsech)

Myslím si, že pro někoho kdo chce budget phone je perfektní, ale chtěl bych doporuči...jestli máte peníze navíc kupte One Plus 3/One Plus 3T

• Baterie si děla co chce. Někdy vydrží dva dny a někdy nevydrží ani jeden den. Během 15 minut se mi vybila kompletně celá baterka a to jsem tam měla 70 %.....

Mobil jsem dostala na Vánoce, čekala jsem, že mobil bude dobrý, podle těch recenzí, co jsem četla, ale má spokojenost s ním, klesala každým dnem s jeho používáním. Ten fotoaparát by se ještě dal, ale ta baterie je to nejhorší.

• , zakoupeno v Mifomobil.cz

• Velmi šikovná "věc" za rozumnou cenu.
    • Nemám nic.

Produkt mohu doporučit.

• Poměr cena výkon
    • Pozor na originální nabíječku jde z ní 9V rozpálí baterii a ta může poškodit displej jako v mém případě
    • Baterie po čase rychle degraduje
    • Nekvalitní foťák neumí zaostřit z blízka

Celkov se telefon jeví jako dobrá koupě avšak pozor na nekvalitní kusy doporučuji kupovat se zárukou.

• , zakoupeno v Mifomobil.cz

• Zatím maximální spokojenost. Krásné pevné kovové tělo.

Za ty peníze super!

• Vynikající telefon všem doporučuji

• (100 % nedávám ze zásady)
    • + Výdrž baterie: mám takový jednoduchý test - zapnu režim letadlo a nechám přes noc. U tohoto telefonu klesne baterie o 1% až 2 % - to znamená, že se v telefonu takřka nic na pozadí neodehrává, a to je příjemné vědět... Běžný provoz telefonu = 2 dny výdrž.
    • + pevná konstrukce: nikde nic nevrže, neviklá se
    • + snímač otisků prstů je rychlý a spolehlivý
    • + během 2 měsíců už 2 OTA aktualizace
    • + velmi dobrý displej
    • + dobrá hlasitost reproduktoru (ale lépe je pohrát si s ekvalizérem pro vyváženější zvuk).
    • + systém bez zbytečných programů a dobře odladěný (nenašel jsem program, který by na telefonu nefungoval nebo se sekal... toho jsem se u čínského mobilu bál nejvíc).
    • + "programovatelné akční tlačítko" na boku telefonu (třeba pro okamžité focení, nebo spuštění nějaké aplikace)
    • GPS: nevím jak u jiných telefonů, ale tento se dokáže při navigaci úplně vybít i za 5 hodin cesty (zřejmě kombinace výpočtů, gps a zapnutého displeje naplno). Ale to mě tolik nepálí, protože mám v autě nabíječku...
    • Foťák není žadná hitparáda (slité detaily i přes 13,3 Mpix), ale jsem zmlsaný ze zrcadlovky, takže to může být hodně subjektivní... Na momentky však telefon používám často - takže mi to zjevně tolik nevadí :)
    • Tlačítka nejsou krom středového podsvětlená (můžete volit barvu), ale to mě osobně překvapivě vůbec nevadí: napravo od kolečka je prostě tlačítko zpět a nalevo je tlačítko menu (koneckonců v momentě, kdy si už nezapamutuji ani umístění dvou tlačítek, tak zřejmě ani nepochopím, k čemu je mobil a jak s používá :)

Zvažoval jsem i mobily za 15 tis., ale pak jsem si objednal tento telefon za 5,5 tis. Kč z nějakého EU Warehousu s tím, že pokud mi nebude vyhovovat, někomu jej věnuju, nebo nechám synkovi na hraní. Za 5,5 tis. Kč jsem ho měl doma. Teď, po měsíci, kdy vidím jak jsem spokojený, bych si musel za mobil za 15 tis. vylískat :)

Neumím posoudit jak je dobrý na hraní náročných her, ale vzhledem k použitému procesoru se asi docela zadýchá. Na office, internet, focení, nějakou tu úpravu fotek atp. ale bohatě postačuje.

Jo, a vypadá docela high-endově :)