Recenze Sony Xperia XZ1 Single Sim

• Rychlost systému
  • Nádstavba Sony
  • Fotoaparát
  • Konstrukce telefonu
  • Žádný bloatware od výrobce, jen pár užitečných aplikací
  • Slow motion video 960FPS
  • Možnost 3D Scanu jakéhokoliv objektu
  • USB-C + 3,5 mm Jack
  • Stereo reproduktory
  • Rozlišení displeje neodpovídá telefonu za takovou částku
  • Viditelný rastr displeje na bílé barvě
  • Slow motion video 960FPS pouze v 720p
  • Nemá optickou stabilizaci
  • Horší fotky při horších světelných podmínkách
  • Občas drobné záseky u otevírání aplikací
  • Čidlo na automatický jas reaguje moc rychle a nekonzistentně

Z počátku jsem z telefonu byl opravdu nadšený. Netrvalo to bohužel dlouho a přicházel jsem na nedostatky, které jsem nemohl přehlédnout. První věc, která mi vadila nejvíc, byl viditelný rastr displeje (textura viditelná hlavně na bílém pozadí, bohužel i na sytých barvách) je možné, že si tohoto problému běžný uživatel nevšimne, ale protože jsem XZ1ku koupil místo Samsung Galaxy S7 tak jsem měl srovnání a bohužel jsem zrovna od displeje čekal od Sony víc. Druhá věc která mě nemile překvapila, byl senzor na okolní osvětlení (regulace automatického jasu). Automatické nastavení Jasu si celkem dělalo, co se mu zlíbilo a to jen např. při pozorování televize (jas šel pořád nahoru a dolu podle obrazu co byl v televizi) Po pátrání v Sony fórech jsem se dočetl, že je to známá chyba a že by měla být opravena Softwarovým updatem. Pozitivně na celém telefonu hodnotím bohužel pouze kvalitu zpracování a pěknou Android nadstavbu od Sony. Ne že by mě jinak všechny ostatní funkce zklamali, ale bohužel mě ani nedokázali přesvědčit si telefon nechat. Telefon jsem vrátil ve 14 denní lhůtě, a místo něj jsem si objednal Samsung Galaxy S8.

Ovládání mobilního telefonu: Jednoduché

odborník

Smarty CZ

Přidáno: 25. listopadu 2017

Sony Xperia XZ1 (recenze) - YouTube

Sony Xperia XZ1 nabídne osvědčenou hranatou konstrukci a především velmi kvalitní fotoaparát s funkcí pořídit extrémně zpomalené video. Chcete zjistit více? Tak se podívejte na naši videorecenzi. Smarty - Rozumíme chytrým věcem

www.mobilmania.cz

Přidáno: 29. října 2017

Sony Xperia XZ1: nesuďte jen podle vzhledu [recenze] – MobilMania.cz

Kvalitně provedený smartphone se špičkovou výbavou a dobře odladěným prostředím. Atraktivitu mu ubírá několik let prakticky neměnný design.

Celá recenze na www.mobilmania.cz

dotekomanie.cz

Přidáno: 2. října 2017

Sony Xperia XZ1 - klasika, která neurazí [recenze] | Dotekománie.cz

Na veletrhu IFA 2017 v Berlíně jsme se dočkali představení nových top modelů od společnosti Sony. Tentokrát si výrobce pospíšil a poslal novinky velmi rychle do prodeje, což nebylo zvykem. Někdy jsme museli čekat i několik měsíců. Avšak toto není jediné plus pro Sony. Nyní se může chlubit, že jako první společnost prodává smartphony s Androidem 8.0 Oreo již v základu.

Celá recenze na dotekomanie.cz
Dotekománie.cz

expert

Dotekománie.cz

Přidáno: 1. října 2017

LIVE: Sony Xperia XZ1 - YouTube

Dnes se podíváme v recenzi na prostřední top model Xperia XZ1, který již můžete zakoupit na našem trhu. Sony ani tentokrát neriskovalo a vsadilo na tradiční OmniBalance design. Zároveň se jedná pravděpodobně o poslední model této linie, jelikož již nyní zástupci společnosti prohlašují, že se chystá zcela nová generace.

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Přidáno: 28. září 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

ok

Viditelnost displeje na slunci: Výborná

mobilizujeme.cz

Přidáno: 24. září 2017

Recenze Sony Xperia XZ1: svým způsobem je kouzelná - Mobilizujeme.cz

Zatímco u stále více předních i méně známých značek se snaží designéři redukovat rámečky kolem displeje, u Sony je už několik generací vše při starém a velké rámečky mohou v porovnání s konkurencí působit až hrozivě. Je to škoda? Pro některé potenciální kupce ano, pro některé ne. Nicméně byla by velká škoda kvůli tomu telefon rovnou zavrhnout. Jak totiž prozradí dnešní recenze, Xperia XZ1 je špičkovým smartphonem, který v praxi vlastně nemá žádné zásadnější chyby.

Celá recenze na mobilizujeme.cz