Recenze Sony Xperia X Single SIM

Moc povedený telefon s výborným designem (Rose gold verze je nádherá), perfektním displayem a velmi dobrým fotoaparátem, jen kdyby byl o trochu levnější.
Originální Sony obaly jsou krásné, ale drahé. I tak doporučuji.
Baterie vydrží cca den, ale já telefon prakticky nedám z ruky. Mírnější... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Sony Xperia X Single SIM

Ověřený zákazník iMobily.eu

VerkaKup

Přidáno: 25. dubna 2017

Zakoupeno v iMobily.eu

• Intuitivní ovládání, rychlá odezva. Užívání najednou více aplikací je přehledné a rychlé. Mnoho chytrých funkcí, když člověk chce být ihned v obraze (zprávy, několik emailů apod..)
  • Baterie na 2 dny je v porovnání s jinými mobily dost málo. Zřejmě mě to donutí koupit PowerBanku, což stále nosit další věc s sebou ...

...

Ověřený zákazník Levnejmobil.cz

Jiří Eischmann

Přidáno: 4. ledna 2017

Zakoupeno v Levnejmobil.cz

• povedený vzhled a kvalitní zpracování
  • velmi slušné fotografie a výborné video
  • nadprůměrná výdrž na baterii
  • svižný systém
  • na mobil velmi dobré reproduktory
  • dárek od Sony v podobě bluetooth headsetu
  • první telefon (mimo Pixel a Nexus), který dostal aktualizaci na Android 7!
  • poměr plochy obrazovky a celého těla by mohl být krapet lepší
  • zapínací tlačítko je trošku tužší oproti předchozím generacím, ale asi je to jen otázka zvyku

Mobil jsem kupoval pro máti a musím říct, že za peníze, za které je momentálně k dostání, to je hodně dobrá koupě. Pokud navíc přecházíte ze starší Xperie, což byl náš případ, dostanete od Sony bluetooth headset, který samostatně stojí cca 2000. Pak je to bezkonkurenční deal.
Ač nemá nejvyšší řadu CPU Snapdraggon, je hodně svižný a výdrž na baterii je taky nadprůměrná.
Příjemně mě překvapilo, že člověk hned dostal aktualizaci na nejnovější Android 7. Později jsem se dočetl, že to je první telefon mimo značku Google, který ji dostal. Sony se v tomto snaží.
Pokud hledáte telefon střední třídy, tak s Xperií rozhodně chybu neuděláte.

Výdrž baterie při aktivním používání: Jeden den
Hodnotím se jako: Technický guru
Ověřený zákazník iMobily.eu

Jj

Přidáno: 23. října 2016

Zakoupeno v iMobily.eu

• Výborný displej
  • Dobrá výdrž vzhledem k baterií
  • Výborné bezkonkurenční natáčení videa včetně výborného zvuku(vypadá fakt skvěle) se skvělou stabilizaci obrazu
  • Fotoaparát podává celkem dobrý výkon i když ne vždy zcela vyvážené fotografie
  • Fotoaparát je lepší než u řady Z.
  • Absolutně rychlé a plynulé prostředí
  • 13mpx skvělý přední fotoaparát
  • 3GB RAM, 32GB vnitřní paměť, možnost připojení paměťové karty
  • Rychlé nabíjení
  • Natáčení zpomalených videí
  • Výborne nahlas čistě hrající STEREO reproduktory s velice kvalitní basovou složkou
  • Skvělé nízké a vysoké podsvícení displeje (v noci nevypálí oči a na slunečním světle je krásně čitelný)
  • Výborné automatické podsvětlení displeje
  • Hlasitý a čistý zvuk pro hovory
  • Bezkonkurenční zvuk v sluchátkách výborné možnosti nastavení zvuku, clear audio, funkce dsee hx, ekvalizér, redukce okolního zvuku a mnoho dalších vylepšení
  • Výborné rozměry,
  • Absolutně špičkové aplikace jako album, video, hudba, movie creator, náčrt, track id, lifelog a spoustu dalších
  • Skvělé zpracované prostředí Sony, odlišující se v záplavě čínských a korejských telefonu,
  • Ovládání displeje v rukavicích (výborná vlastnost v zimě)
  • Voděodolnost již není garantována ale je tam.. vyzkoušeno a bez jakýchkoliv následků.
  • Aktualizace na android 7
  • Celkem přesná a velmi rychlá Čtečka otisků prstů
  • Výrazná i když malá notifikacni dioda
  • Skvělé šetřící režimy baterie
  • USB vespod = dobrá manipulace při nabíjení
  • 3.5mm jack oproti iphone
  • Jdou spustit i ty nejnáročnější aplikace a hry
  • Nepřehřívá se ani při natáčení
  • Výborná konstrukce vše lícuje nikde nic nevrže
  • Uživatelsky příjemně osazení tlačítka zapnutí
  • Mechanická spoušť fotoaparátu
  • Podpora českých LTE
  • Velmi rychlé načítání webových stránek a práce s internetem
  • Možnost pořízení fotografie poklepáním na zadní kryt
  • Velmi rychlé spuštění fotoaparátu
  • Bleskové reakce
  • Výborné možnosti, nastavení a aplikace pro fotoaparáty
  • Velmi barevně pestré fotografie i videa
  • Focení domácích mazlíčků s predektivním autofocusem nikdy nebylo lepší
  • HDR
  • Pomalejší přepínáni mezi sítěmi LTE a 3G
  • Fotoaparát podává u fotografií ne vždy zcela vyvážené výsledky

Telefon je velmi hezký, v graphite black vypadá jako malý oblázek, bez jakýchkoliv narušujících prvků, fotoaparáty jsou zarovnané s krytem přístroje, jednoduše rozpoznatelny rukopis Sony odlišující se od všech ostatních výrobců..
Skvěle velmi svižné hezké prostředí telefonu, spoustu multimediálních funkcí, vyvážené jednoduché funkce, výborné rozlišení fotoaparátů, Nádherný displej..slabší baterie ani moc nevadí, telefon vydrží 1den náročné práce a ještě mu zbyde 30% na večer, na dva dny se dostanete při mírnějším používání
Celkově telefon hodnotím nadprůměrně z toho důvodu že, je malý nabízí skvělý výkon a stál mě deset tisíc pět set.

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Dostačující
Hodnotím se jako: Technický guru

www.cnews.cz

Přidáno: 8. října 2016

Sony Xperia X: stále postaru, ale vydrží přejetí autem (recenze) | Cnews.cz

Řada Xperia X zatím nevypadá, jako nějaké zásadní vylepšení Xperie Z5 a některé kroky jsou spíše k horšímu. Mírně lepší je až mnohem dražší Xperia X Performance. Nějaké zlepšení se úplně nečeká ani u dalších Xperií X a Sony by mělo zapracovat na fotoaparátu. Ne že by byl špatný, ale měl by být špičkový a srovnatelný se Samsungem, což není. Xperia X není špatná, naopak je to vcelku dobrý smartphone, jenže proti předchůdcům zdražila a nic nového nepřinesla. A starší Xperie jsou pořád v prodeji…

Celá recenze na www.cnews.cz
Ověřený zákazník Sunnysoft.cz

Přidáno: 4. října 2016

Zakoupeno v Sunnysoft.cz

• výkon
  • vzhled
  • fotografie nejdou úplně ostré

Předchozí telefon jsem měla samsung galaxy s4 - je to již několikátý samsung v řadě co jsem vyzkoušela, i přes to, že jsem s nima byla spokojená, potřebovala jsem změnu, tak jsem zvolila něco mimo Samsungu a Iphona, a to SONY. Mám ho sice jen pár dní, ale jsem maximálně spokojená.

Hodnotím se jako: Pokročilý uživatel

• Všechno
  • nevím

výborný

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Perfektní
Výdrž baterie při aktivním používání: Více než dva dny
Hodnotím se jako: Pokročilý uživatel
Kvalita displeje: Dobrá

smartmania.cz

Přidáno: 14. srpna 2016

Recenze Sony Xperia X: Kampak kráčíš, Sony?

Sony po letech pohřbívá svoji nejpopulárnější řadu smartphonů – Xperia Z; tu má nahradit série nová. Xperia X je nejenom název nové řady, ale také název dnes recenzovaného modelu. A já se musím zeptat: Proč, Sony? Proč?

Celá recenze na smartmania.cz

dotekomanie.cz

Přidáno: 8. srpna 2016

Sony Xperia X – nové jméno, starý známý

Sony se poslední dobou v telefonech příliš nedaří. Jejich finanční výsledky nejsou úplně uspokojivé a možná i z toho důvodu jsme se letos nedočkali nástupce řady Z. Poslední model Z5 úplně dokonalý také nebyl. Letos tu však máme novou řadu X, která má snad Sony trochu pomoci. My se dnes podíváme na model Xperia X, což sice není top model, ale nabízí téměř identické vlastnosti až na výkon.

Celá recenze na dotekomanie.cz
Petr Hudec

expert

Petr Hudec

Přidáno: 18. června 2016

Sony Xperia X [videorecenze] - klikni pro přehrání

Sony Xperia X je poslední novinkou japonského výrobce. Jedná se o telefon vyšší třídy s 5" displejem a procesorem Snapdragon 650. Nejste si jistí, zda se takový telefon vyplatí pořidit? Mrkněte na naše video. Telefon z české distribuce můžete zakoupit zde https://www.huramobil.cz...

mobilizujeme.cz

Přidáno: 12. června 2016

Recenze Sony Xperia X: restart za každou cenu - Mobilizujeme.cz

Zapomeňte na vychvalovanou řadu Xperia Z. Nové Sony si na vlajkovou loď ani nehraje. Nabízí hardware střední třídy v cenové relaci s velmi sebevědomou cenovkou. A i když bychom se neradi stali špatnými proroky, tohle na velký úspěch nevypadá. I přesto, že se v Sony hodně snažili.

Celá recenze na mobilizujeme.cz

www.mobilmania.cz

Přidáno: 19. června 2016

Sony Xperia X: všeuměl s cenou zlata [recenze] – MobilMania.cz

Sony Xperia X vyráží do boje s prediktivním autofokusem, Triluminos displejem a velmi sebevědomou cenou. Bude to ale stačit?

Celá recenze na www.mobilmania.cz

www.mobinfo.cz

Přidáno: 16. června 2016

Recenze Sony Xperia X | Mobinfo.cz

Xperia X navazuje na tradiční design, přidává velmi dobrý výkon hardwaru a nejnovější Android. Potěší kvalitní fotoaparát. Ale co ta cena…

Celá recenze na www.mobinfo.cz

www.mobinfo.cz

Přidáno: 9. června 2016

Sony Xperia X - první dojmy, foto a video | Mobinfo.cz

Sony se snaží zaujmout mobilem, který ale překvapit nedokáže. Opět hranatá konstrukce, dostatečný výkon, Android 6 a slušný fotoaparát. Nadšení z novinky krotí i vyšší cena bezmála 16 000 Kč.

Celá recenze na www.mobinfo.cz