Recenze Samsung Galaxy Core Prime G360

Jarek

Přidáno: 24. října 2015

Zakoupeno v ESOMOBIL

• výborný telefon

dobrý výkon a cena výrobku.

Ověřený zákazník ESOMOBIL

Jabra

Přidáno: 21. října 2015

Zakoupeno v ESOMOBIL

• Super telefon za dobrou cenu

Telefon máme krátce, ale jsme s ním nadmíru spokojeni

Ověřený zákazník mobilTEL.cz

• Přehlednost nastavení díky Lolipop
  • Baterie
  • Nabíjení
  • Chybí senzor regulace jasu
  • Displej je slabší, nicméně dostačující na běžné věci
  • Odladění, dlouho načítá,seká se občas

Důvod koupě:
Moje S5mini musela kvůli prolbému s GPS do servisu a náhradní nový telefon Lenovo A916 je úplně k ničemu. Zadal jsem tedy na Heurece parametry, které jsem od náhradního telefonu požadoval, avšak byl jsem zvědavý, jaký telefon mi při mých požadavcích (do 3.500,-Kč, LTE, BT 4.0,8BG pamět,1GB RAM) Heureka.cz najde. Že mi najde značkový Samsung, to jsem nečekal. Projíždím recenze a říkám si vypadá dobře. Šedý po stranách s anodizovaným kovem, proč ne., 4jádra?LTE? Objednal si jej tedy. Za dva dny od MOBILtel přišel.

Vzhled,Konstrukce:
Vzhled je naprosto parádní, ta šedá barva i kolem displeje působí fakt opravdu luxusně. Po bocích kovový rámeček, ze předu vystouplé výrazné tlačítko home button.Velké nadšení však oprchalo při pohledu ze zadu. Záda už bohužel působí opět laciným, ikdyž stříbrným plastem, který na váš řve "mám hodnotu tak 20korun"

Výkon:
Od záložního telefonu by člověk moc nepožadoval, hlavně asi ani neočekával... o to víc jsem byl překvapen, že Core Prime Lte má 4jádrový procesor Snapdragon + 1GB RAM. To už je i papírově jakási záruka určitého výkonu. Ano není 2GB a více, jako vlajkové lodi Sony a Samsung, ale 1GB ram je pro mě osobně minimum pro to, aby byl telefon použitelný. Zde splněno. Výkon tedy dostatečný. Antutu hlásí 22227B. Telefon je umístěn někde za Xiami MI2 a Google Nexus.

Fotoaparát:
U takto "levného" modelu, asi nelze očekávat nějaký extra šílený kvalitní záběr. Fotoaparát používám hodně a i jako záložní telefon, je pro mne spíše nedostačující. Přední úplně k ničemu, ten nepostačí ani na selfie a zadní silný podprůměr. Ale vzhledem k ceně a zameření modelu především na LTE, tedy na data je vše v pořádku.

Video:
Platí to stejné jako pro fotky. Video je rozmazané při větším pohledu - cca přes půlku menšího monitoru. Jako akutní videokamera na dokumentaci nečeho důležitého v nouzi ale stačí. První kroky dítěte bych s ní ale nenatáčel.

Ovládání:
Jelikož má telefon menší rozměry, jeho ovládání je velmi pohodlné a zvládne jej i žena jednou rukou. Navíc díky androidu Lolipop - lízátko, je i menu a nastavení telefonu velmi zjednodušeno a přehldně uspořádáno, takže ani po této stránce nebude mít podle mě nikdo problém.

Konektivita:
LTE, největší tahák dnešní doby. Už ne jen ve velkých městěch, ale pokryto 95% - no prosím. LTE už není něco co mají jen bohatí ušmatlánci a páni podnikatelé. Dnes může mít brutálně rychlý internet kdokoli, kdo má alespoň základní tarif, telefon s podporou LTE + operátora který má velké pokrytí, což v ČR 3 velcí giganti celkem zdařile naplňují. I tak ale zůstává LTE tahákem spíše dražších telefonů. Kor známých značek jako Samsung. Proto jsem velmi mile překvapen, že LTE jede a je na takto levném teleonu!! Bluethoot 4.0 také potěší, protože mohu mít připojen můj chytrý náramek Xiaomi MiBand. NFC nevyužiji a to nejen já, ale asi málo kdo z nás.

Data:
Částečně popsána v konektivitě, jinak E,3G,H,H+ šlape jak má, trumf v datovém toku je pak opravdu LTE 4G NA CZ FREKVENCÍCH-DŮLEŽITÉ, což citelně poznáte. Hlavně v mnoha obcích, je pouze E - mezitím nic - a až LTE. Takže Buď se vám internet vůbec nenačte, nebo se načte za 3-4sekundy, mnohdy i rychleji. Není to tedy tak, ne že LTE nepotřebujete, mnohdy se bez něj totiž ani jinak nepřipojíte. Nedávno jsem byl v obci Velké Bílovice, ulice Na Aleji, já E se starým telefonem (Samsung Galaxy Xcover 2) a kolega S Lenovo se 4G. Já internet ani nenačetl a kolega za 5sekund.

Volání,sms:
Základní a dnes nadneseně "již ftipně skoro nevyužívaná funkce", je ok. Psaní na klávesnici sice není ideální, ale dá se řešit instalem jiné. Volání v pořádku, čisté, kvalitní, hlasité - což nebývá u všech chytrých telefonů.

Odolnost:
Odolnost displeje žádná, proti vodě a prachu žádná, kovový rámaček bych jako zvýšenou odolnost nepovažoval, kryt plastový,obal k telefonu žádný. Já si vždy ke každému telefonu automaticky dokupuji zadní-čiré (průhledné) silikonové pouzdro + tvrzené sklo Tempered Glass 9H tvrdost, takže si odolnost zajistím sám. Je to minimum, co může člověk udělat proto, aby když telefon vytáhne a bude prodávat za dva roky, vypadal telefon skoro jako nový. Nestane se tím telefon neprůstřelný a nerozbitný, ale zvýšíte šance že po pádu na zem telefon přežije tak o 200%. Obvykle totiž praskne pouze dokoupené/nalepené sklo a displej je v pořádku. Vy pak koupíte nové za 200,-Kč a máte vyhráno. Naopak výměna displeje cca 2.500,-Kč.

Paměť:
8GB ROM, volných opět kolem 5-6GB, no, od telefonu do 3.500,-Kč jsem čekal naopak pouze 4GB, takže za tu cenu, dobrý úděl s bonusem 4GB navíc (papírových reálných 2GB) Díky už normální verzi androidu (ne jako 4.4.) jdou aplikace přesunout na SDkartu, takže není problém s vnitřní pamětí.

Systém:
Rychlý, svižný, občas nějaký drobný zásek, nebo aplikace najede za minutu. Od Samsungu asi nic nového. Odladěnost bude vždy špatná.

GPS:
S5 mini EU distribuce šla na reklamačku, protože mnohody ani po stažení A-GPS dat nebyla schopna do 30minut najít polohu. Zde při jízdě na dálnici rychlostí 130Km/h našla v apliakci WAZE (navigace) fix do cca 3sekund - BRAVO!

Displej:
No sakra. Pravda po těch všech možných Samsungách (Note3, S5mini, S3mini,Xcover2 apod..) jsem tak nějak automaticky počítal se super AMOLED. Nejen že to super amoled není, ale má i slabší rozlišení, takže je možno spatřit i pixely, tedy kostečky kolem widgetů apod. Displej určitě nebude tahákem. Nicméně dá se zvyknout. Fotky nejsou problém, ale video dává displeji zabrat, zde již nějaký příjemný sledovací zážitek končí, ale není to DVD soustava, nýbrž telefon, takže s rezervou dostačuje a tečka.

Senzorová tlačítka:
Nejsou nějakou záhadou podsvětlena. Takže orientace večer není dobrá. Naštěstí celou tuto problematiku zachraňuje velmi výrazně vystouplé tlačítko Home, podle kterého se rychle zorientujete s prstem. Tlačítka reagují velmi dobře a rychle.

Senzory,konektory:
microUSB je samozřejmost a kov kolem něj je velmi hladce zaoblen, takže ani při delším držení v ruce neřeže, to kloubouk dolů. Nicméně kde je senzor automatické regulace jasu??? Vždyť to mají snad všechny levné telefony proboha?! Že by se muselo just ušetřit na výrobních nákladech 20Kč na tento senzor??. No nevim nevim. Je celkem podivné proč v telefonu chybí tento senzor. Kdo již telefon nějaký chytrý vlastní, tak moc dobře ví, jak je otravné regulovat jas. Pokud jej necháte pořád na plno, baterka pujde dolů.

Nabíjení,vybíjení,baterie:
Další problém Core Prime. Baterie 2.000mAh opravdu není dost. Ikdyž displej není amoled ani HD,full HD, nebere tedy tolik baterky, nějakou záhadou baterie velmi rychle mizí. Samozřejmě pokud telefon používáte. Já při cestě do Brna a zaplé LTE ztratil okolo 25%. Což za půl hodinovou jízdu, mi přijde oproti ostatním doposud vlastněným mobilům ne moc dobrá vyhlídka. Jasně, taky mám v autě kabel, jsen jsem chtěl otestovat co baterka zvládne v praxi, no moc toho není - kor pokud se telefon pyšní modemem 4G, ten baterii vysává co to jde.

Reproduktory:
Zadní celkem hlasitý, bez jakéhokoli hudebního zážitku (nulové basy-samé vypištěné výšky), přední na hovory dostatečně hlasitý, toť asi vše.

Rozměry,kompaktnost:
Rozměry nepřesné, pouze měřené pravítkem 13cm na výšku x 6,8cm na šířku, cca 8mm na tloušťku. Co to znamená?.. velmi přijemná krabička, která se velmi dobře drží a padne do malé i velké dlaně. Označení kompaktnost je v tomto případě na místě.

Balení:
Levná hrozná sluchátka, komplet nabíječka microUSB/EU vidlice, zvlášť datový kabel USBxmicroUSB,návody,baterka,mobil.Nic speciálního, ale za tu cenu se ani nedivim.

Původ:
Já kupuji výhradně EU distribuci, problémů jsem měl asi stejně jako s CZ distribucí, záruka na zboží je tak i tak. Není pravdou, že by EU distribuci nějak specálně zamítali při reklamacích. Utopil jsem Sony Xperia Z3c white z EU distribuce a do týdne reklamace uznána a vyměněna deska + nová krytka. Záleží pouze na tom, vybrat si dobrý a především recenzemi ověřený obchod, který se chová k zákazníkům tak,jak má.

Celkové zhodnocení:
Ikdyž je telefon 4jádro s 1GB RAM, jeho výkon není nijak zvlášť oslňující a mnoho výkonu zůstalo spíše na papíru, než v praxi. Jinak se jedná o velmi vzhledově povedený model s výjmečně kovovým rámečkem, který zaujme a velikostí netlačí v kapse. Potěší aktuální verze Androidu 5+ Lolipop. Pokud potřebujete z terénu, či schůzky něco vyřídit, LTE s frekvencemi pro ČR, bohatě pokryjí veškerý datový tok (aplikace,navigace,emaily,prezentace,facebook). Zamrzí naopak ne moc kvalitní displej, absence automatické regulace jasu, podprůměrný fotoaparát, nepoužitelná videokamera a nulová odolnost, byť alespoň skla displeje. Telefon bych doporučil buď pro velmi nenáročné uživatele, kterým nejde o to mobilem pořizovat kvalitní snímky, nebo pro náročné uživatele, kteří například jako já mají telefon v servisu. Za 3.400,-Kč nákupu určitě nelituji. Jsou lepší telefony, ale jsou také daleko hrší. Řekl bych že tento telefon je přesný střed, co se týče ceny a výkonu.

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Špatná
Výdrž baterie při aktivním používání: Necelý den

Jaroslav Pospíšil

Přidáno: 30. srpna 2015

(Upraveno 30. srpna 2015)

• Dobrý telefon.

Přidáno: 27. srpna 2015

Zakoupeno v mobilTEL.cz

• Velikost pro holku :-)
  • Displej

Co dodat telefon funguje :-) je vcelku tenký designem ovšem nijak extra neoslní, koupil jsem přítelkyni, kdy jsem pro ni chtěl telefon tak akorát a 5 palců už se mi zdálo dost.

Trošku zamrzel displej, není vyloženě špatný ale oproti mému Lenovu, je znát menší rozlišení (standartní problém Samsungu u levnějších telefonů).

Baterka do dvou dnů spíš bych počítal s jedním (beru nějaké základní použití, volání, Web, FB, nějaké hry, hudba)

Jinak to považuji za běžný telefon této třídy, pokud nechcete utíkat od UI Samsungu, za ty peníze dostanete Stroj který vícečiméně obslouží vše běžné.

Ověřený zákazník Hurámobil.cz

Jarka

Přidáno: 18. srpna 2015

Zakoupeno v Hurámobil.cz

• vše

Velikost telefonu je akorát,vejde se do kapsy.
Jednoduché ovládání.

AntoBar

Přidáno: 8. srpna 2015

• jednoduché ovládání,
  • zatím nic

doporučuji , za dobrou cenu dost muziky

Tomáš Beránek

Přidáno: 7. srpna 2015

• lte
  • slušný výkon pro běžné aplikace
  • avizovaný upgrade na Lollipop
  • kvalitní zpracování
  • chybí senzor okolního světla, kompas, dioda
  • absence tvrzeného skla

Cena jednoznačně převažuje nad nedostatky. Mobil je vhodný pro běžné používání, morální životnost odpovídá ceně.
Citelně mi chybí pouze notifikační dioda.

Přidáno: 6. srpna 2015

• jednoduché ovládání
  • ne moc kvalitní foťák

zaujala mě jednak sleva a pak,že tlačítkový telefon už začal zlobit

Mirek J.

Přidáno: 3. srpna 2015

Zakoupeno v O2.cz

• Dobrá cena za dobré základní parametry
  • Nic moc fotky a psaní zpráv (tvrdohlavý slovník)

Za tu cenu je to rozhodně dobrý poměr cena/výkon, ale nějaké drobnosti prostě nejsou ideální (zatím hlavně ty fotky a psaní zpráv, uvidíme, na co ještě narazím).

Přidáno: 31. července 2015

• Zzatim zadne

Dobry vykon, za dobrou cenu

Marie

jsem spokojená

A.Kronek

Přidáno: 26. července 2015

Zakoupeno v O2.cz

• Zatím bych ten telefon hodnotil kladně

Jsem spokojený

Andrea Chlostová

Přidáno: 24. července 2015

(Upraveno 24. července 2015)

• Elegantní design
  • Kvalitní fotoaparát
  • Velká paměť
  • Příznivá cena

Mobil jsem vybrala vzhledem k příznivému poměru - cena a kvalita. Na první pohled se mi líbil jednoduchý elegantní vzhled mobilu.

Josef

Zakoupeno v O2.cz

• mam tam výhody které potřebuji
  • dobrá koupě

chtěl jsem něco nového
doporučuji i ostatžním

Lucie

Zakoupeno v O2.cz

• přehledný,jednoduché ovládání,spousta funkcí.

sice ho mám krátce,ale jsem s ním spokojená!

Přidáno: 23. července 2015

Jsem spokojena.

Přidáno: 19. července 2015

Výborný telefon.

Registrovaný uživatel

• LTE

Telefon jsem koupila protože starý mě opustil. Při výběru mě ovlivnila výhodná akční cena a LTE.
Nejsem profík takže poněkud bojuju s faktem, že telefon je opravdu chytrý. Ale zatím vše bez problémů. Ani moc nepoužívám manuál a přesto intuitivně zvládám vše co potřebuju.
Zatím jsem spokojená(po deseti dnech). Jen je potřeba pořídit folii na displej která není součást balení.
Doporučuji si uvědomit, velikost sim karty. Jinak může nastat nemilé překvapení.

Friedrich Luděk

Důvěřuji Samsungu.

Ovládání mobilního telefonu: Složité

František

• Rozumný rozměr
  • Světelnost za slunečného dne je slabší

Nebyl jsem spokojen se Samsung S3mini a hledal jsem telefon s LTE.

Vyšinková Petra

Zakoupeno v O2.cz

• Rychlý, komfortní držení, pěkné foto, výdrž baterie
  • Nemá vlastní MP3 přehrávač - musí se stahnout

Poměr cena/výkon, pěkný design, pohodlný do ruky

spokojenost

LadaD

Přidáno: 16. července 2015

(Upraveno 16. července 2015)

• Značka
  • Poměr cena/výkon
  • Vzhled
  • LTE

Koupil jsem pro syna za dobrou cenu od operátora, hraje na tom i náročné hry, perfektní poměr cena/výkon.

aleš berka

Přidáno: 6. července 2015

Zakoupeno v O2.cz

• dobrý telefon střední třídy
  • chybí podsvícení obou dolních dotykových tlačítek, myslím, že by mohl dodáván se silnější baterií

Přidáno: 6. července 2015

Zakoupeno v O2.cz

Za ty peníze dobrý nákup.

Přidáno: 5. července 2015

Zakoupeno v O2.cz

Výhodný kompromis pro běžné uživatele.

Alena Hirschová

Přidáno: 30. června 2015

Zakoupeno v O2.cz

• Hezký vzhled, jednoduchý ovládání.
  • Špatná viditelnost na slunci

Tento produkt jsem si vybrala, protože se mi líbí a byla mi nabídnuta sleva. Zatím jsem spokojená a klidně bych ho doporučila dalším uživatelům.

Petra Jirsáková

Přidáno: 28. června 2015

• Hezký, Přehledný, jednoduchá ovladatelnost

Perfektní telefon a cenově dostupný.

Přidáno: 27. června 2015

větší displej, jednoduché ovládání

Ověřený zákazník mobilprovás

Přidáno: 22. června 2015

Zakoupeno v mobilprovás

• Jednoduché a přehledné ovládání.
  • Hezký design.

Potřebovala jsem dobrý a přehledný mobil pro maminku a povedlo se.
Je s ním maximálně spokojená, jednoduché intuitivní ovládání.

samsungmania.mobi...

Přidáno: 22. června 2015

Samsung Galaxy Core Prime: levně a s LTE [recenze] – SamsungMania.cz

Levný model s LTE vítají hlavně mobilní operátoři. Co zvládá model střední třídy s jedinou výraznou odlišností?

Celá recenze na samsungmania.mobi...

Karel

Přidáno: 18. června 2015

• Dobrá cena

Slušný telefon za dobrou cenu

vasek eichler

Přidáno: 11. června 2015

doporucuji

Tomáš Milsimer

Přidáno: 1. června 2015

Zakoupeno v O2.cz

Velmi dobrý poměr cena:výkon.

Přidáno: 1. června 2015

Zakoupeno v O2.cz

• Celkem rychlý, bez zbytečných "vychytávek"
  • Cena pod 3000,-
  • Super úsporný režim.

Ideální dárek pro přítelkyni :)

Eva Kobzová

Přidáno: 30. května 2015

• dobrý výkon
  • celkem slušně fotí
  • neseká se
  • baterie vydrží až dva dny
  • zatím asi nic

dobrý výkon v poměru s cenou

Ověřený zákazník Alza.cz

prtr

Přidáno: 7. května 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Vhodny na normalni pouzivani. Hry jsem nehral. Musim vyzdvihnout vydrz baterie. Pri beznem uzivani vcetne fb a synchronizace mailu vydrzi cca 2 dny az dva a pul dne.
  • Trochu horsi fotak oprati sgs3 mini

Dobra koupe za slusny penize

Ověřený zákazník Bestcena

Lukáš Svatoň

Přidáno: 5. května 2015

Zakoupeno v Bestcena

• 4Core
  • Diplej
  • Fotoaparát

Za ty peníze paráda.. nízká cena se projevila na dipleji který je opravdu méně kvalitní hlavně co se odolnosti týče jinak rastr je viditelný až opravdu z blízka neni to zase taková hrůza a když si ho dá člověk do pouzdra a nebude ho nosit v kapse s klíčema tak vydrží taky dlouho. Fotoaparát je technologicky pár let pozadu ale na nějakou tu momentku nebo nafocení pracovních reálií stačí jak říkám vzhledem k ceně paráda..

Ověřený zákazník NEJMOBILY.CZ

Přidáno: 1. května 2015

(Upraveno 1. května 2015)

Zakoupeno v NEJMOBILY.CZ

• Super

Dan

Přidáno: 1. května 2015

• za tu cenu vynikající
  • není fólie na displayi
  • tovární aplikace na zprávy stále neumí klasické smajlíky, ale jen ty androidní nestvůrky :-(

-v jiných aplikacích ty smajlíci jsou ok :-)

Jirsakova Eva

Přidáno: 29. dubna 2015

Zakoupeno v O2.cz

• Dobrá cena,hodně funkcí.
  • zatím nevím

Rozhodla cena,barva,lehkost.

Ověřený zákazník Smarty.cz

Přidáno: 11. dubna 2015

Zakoupeno v Smarty.cz

Kdyby byla větší baterie, neměl by v této cenové hladině konkurenci.

Ověřený zákazník Mironet.cz

Luboš Klindera

Přidáno: 6. dubna 2015

Zakoupeno v Vodafone

• LTE, cena
  • zoufalá kvalita displeje, pomalý systém (nadstavba Touch Wiz)

Telefon za dobrou cenu ale se špatným displejem a nadstavba Touch Wiz zpomaluje celý systém.

Kvalita displeje: Špatná

Zobrazuji 1 - 50 ze 77 recenzí [ 1 ] 2