Samsung B5510 Galaxy Y Pro

• vzhled
    • qwerty klávesnice
    • optický touchpad
    • telefon jsem nakonec musel sehnat v jiném e-shopu, prodávající ho nesehnal

alternativa pro BB, bohužel neexistuje na trhu další srovnatelné zařízení s OS Android

• , zakoupeno v Huramobil.cz

• konstrukce
    • originalita
    • ovládání
    • optický kurzor

naprostá spokojenost, bohužel se hůře sháněl a jeho distribuce je pomalu u konce

• , zakoupeno v VK Servis

• - dobre rozmery
    • - kombinace dotykoveho androidu a qwerty klavesnice (blackberry styl)
    • - super pohodlne psani na hw klavesnici
    • - pohodlny a funkcni touchpad pro ovladani jednou rukou bez nutnosti tapat po dissplayi
    • - odpovidajici hw vybava
    • - ne moc velka interni pamet
    • - hrubejsi rastr displaye
    • - baterie pri intenzivnejsim pouzivani vydrzi neco malo pres den
    • - nektere aplikace kvuli formatu displaye proste nepobezi
    • - prilozene sluchatka jsou dost basic
    • - fotak nema autofocus a blesk

Vyborny a kvalitne zpracovany telefon pro lidi, kteri nemiluji ciste dotykove reseni. Pro psavce zprav nebo lidi, kteri potrebuji telefon pro business a na cestach mailovat, je to velice dobre reseni. Rozhodne si na nem neuzijete nejake multimedialni brutality, coz je dano malym displayem s nizkym rozlisenim, ale na praci je to super format. Ten kdo hledal Blackberry ve svete Androidu, tohle je idealni foun (pripadne drazsi Galaxy M Pro).

Konstrukce

Rozlišení displeje 240 x 320 px

Barvy 262 000 2,6, plně dotykový, TFT

Rozhraní

Paměť

Max. počet uložených telefonních čísel dle paměti

Max. počet SMS dle paměti

Prohlížeč dokumentů

Mobilní tisk BPP / Pictbridge

Režim off-line: Režim V letadle

Hlasová schránka, hlasová pošta

Kalendář: měsíc, týden, den, agenda, hodiny v reálném čase, světový čas, budík, kalkulačka

Připojení

Baterie 1200 mAh

Cestovní nabíječka

Datový kabel

Návod

• Pro lidi, kteří milují tlačítka a dotykové displeje, ideální
    • Některé aplikace se automaticky spouštějí na šířku (vada aplikací, ne telefonu, jen by to někomu mohlo vadit)
    • Kvalita fotek ne moc dobrá

S tímto telefonem jsem naprosto spokojená. Vybrala jsem si ho, protože nemám ráda psaní na dotykových klávesnicích.

Pro mě naprosto ideální telefon, ale kdybych využívala více aplikací, určitě by mi vadilo to, že se některé aplikace spouští na šířku.

Jen jsem ho trošku omlátila a odchází mi baterka. Až mi odejde, budu shánět stejný typ. (A o co, že už ho neseženu!)

• , zakoupeno v Profizona.cz

• konstrukce
    • originalita
    • ovládání
    • optický kurzor

• internet fotoaparat atd.

hledalsem naky telefon s qwerty klavesnici tak sem brouzdal po heurece a narazil sem na ten telefon

• Querty klavesnice,kvalitní truckpad,slušné přehrávání mp3,cena
    • display na šířku není pro android to nej.,starší OS,kvalita displaye

Za tu cenu je telefon skoro perfektní,display na šířku pro OS android neni moc dobrá myšlenka,a dál display se při slabé baterii automaticky ztmavý nevim proč si na to někdo stěžuje to starší androidy dělaj snad všechny a u některých telefonů se to dá vypnout nebo si to po ztmavení diplaye člověk může nastavit zpět na odpovídající jas,že jsou sluchátka v balení basic se dá čekat,v balení u telefonu jsem ještě kvalitní sluchátka nezažil,je to to samé jako by jsme v balení očekávaly 32gb paměťovou kartu,tento telefon kvalitou přesně odpovídá ceně a já osobně jsem spokojen

• ovladatelnost
    • dotykový
    • QWERTY klávesnice
    • snadné psaní SMS
    • Android
    • dotyková destička
    • občasné seknutí či bugy
    • displej na šířku - nefungují některé aplikace
    • citlivý displej
    • výdrž baterie
    • snadno rozbitelná nabíječka

Super telefon který se samozřejmě opotřebuje a tak potřebuje péči o displej a to i klávesnici . mám ho už něco okolo 3 let a funguje supr :) až na to že už ho mám mrtvej (dosloužil).

• celkově celkem kvalitní mobil, kvalita odpovídá ceně
    • rychlé reakce
    • snadné ovládání
    • klávesnice
    • nejvíc mě štve bordel ve složkách, který se sám automaticky tvoří
    • starý android

cena odpovídá klavitě ;)

• , zakoupeno v VK Servis

• - dobre rozmery
    • - kombinace dotykoveho androidu a qwerty klavesnice (blackberry styl)
    • - super pohodlne psani na hw klavesnici

• Strašně dobrý telefon
    • Rychlé prohlížení fotek
    • Kvalita mp3
    • Občas se seká

Dobrý telefon i když má i své nevýhody

• - lehký
    • - dobře ovladatelná qwerty klávesnice
    • - pěkné fotky (při dobrém světle)
    • - pracuje s office soubory
    • - za tu cenu nabušený funkcemi
    • - při častém používání klávesnice (psaní mailů ap.)mi začlo blbnout přepínání mezi velkými písmeny, znaky a čísly, je pak nutný restart mobilu
    • - pokud pracujete ve Wordu, je potřeba průběžné ukládání napsaného, protože vás softwer kdykoliv může zradit a to co jste napsali je ztraceno :(
    • - fotky mírně do růžova
    • - po půl roce se začal bezdůvodně vypínat, teď po roce se někdy vypne i 5x denně (!), takže se mi nikdo nedovolá, v tu chvíli nefunguje ani budík, takže musím mít jiné buzení a brzy asi jiný mobil
    • - pokud vypnete mobil, budík je nefunkčný
    • - příšerné je zapínání displeje bočným tlačítkem
    • - ztmavování displeje, když je slabší baterie, takže nevidíte nic

Je to můj prvý Android, zpočátku jsem byla nadšena množstvím funkcí a od ztažených aplikací jsem si slibovala hodně. Ale jediné, co funguje skvěle je navigace od Google, vše ostatní je podmíněno většinou internetem v mobilu (i všechny slovníky, což mě štve, offline slovníky mi v mobilu nešli rozbalit, s odkazy na další nutné programy a ani tak to nešlo...), softwer vzhledem k samovolnému vypínání mobilu a zasekávání se, asi vyžaduje opětovné přehrání, ale spíše budu volit změnu mobilu.
    Mobil celkově hodnotím jako nespolehlivý.