OnePlus 6 8GB/128GB

Dostaňte ze svého mobilního telefonu ještě víc než doposud. S OnePlus 6 objevíte perfektní výkon poháněný vysoce kvalitní platformou a přehledným uživatelským prostředím. Vše si prohlédnete na detailním a téměř bezrámečkovém displeji, který je vybavený speciálními režimy pro každou situaci. S mobilem pořídíte také perfektní fotografie a natočíte bezchybná videa ve 4K rozlišení. V neposlední řadě vás zaujme krásný skleněný design, jehož povrch je odolný proti vodě a který si můžete zvolit z několika barevných variant.

Skleněný design

Jednoduše nádherný. Takový je mobilní telefon OnePlus 6, jehož design vás nepřestane překvapovat. Jeho tělo disponuje skleněným povrchem a kvalitou jménem Corning Gorilla Glass 5, která se postará o jeho perfektní ochranu. Svého nového společníka si navíc můžete vybrat ze čtyř barevných variant.

Konstrukce

Oxygen OS
Modelový rok
2018

Perfektní výkon

Hrajte hry, sledujte filmy nebo pracujte s náročnými aplikacemi – mobilní telefon OnePlus 6 to bez problémů zvládne. Je vybaven výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 845, který zaručuje hladký a ničím nerušený chod vašeho přístroje.
Perfektní výkon

Rozsáhlý displej s jasnými barvami

Připravte se na úchvatný obrazový zážitek. Smartphone disponuje rozsáhlým AMOLED displejem, který vám nabídne živé a jasné barvy a rozprostírá se po téměř celé přední ploše telefonu. Obrazovka navíc nabízí různé režimy jako například čtení nebo noční mód.
Rozsáhlý displej s jasnými barvami

Pohádkové fotografie

Perfektní snímky pořídíte s OnePlus raz dva. Mobilní telefon je vybaven duálním fotoaparátem s optickou stabilizací, který se postará o ostré a jasné vzpomínky. Smartphone můžete s radostí využít i pro natáčení videí, a to až v rozlišení 4K, a pořízené záběry v telefonu rovnou sestříhat.
Pohádkové fotografie

Odolnost proti vodě

Nebojte se svůj telefon vytáhnout na dešti. Je totiž obohacen o voděodolnou povrchovou úpravu, která si hravě poradí i s kapkami vody. Voda vám díky speciálnímu materiálu nezateče ani do konektoru na sluchátka ani nepoškodí čtečku otisků prstu.
Odolnost proti vodě

OnePlus 6 - exkluzivní telefon s tenkými rámečky a obrovským výkonem plný nejmodernějších technologií. 6.28" Optic AMOLED obrazovka s rozlišením 2280 x 1080 bodů, 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8GB RAM, 128GB interní paměti, zadní duální fotoaparát (16 Mpx Sony IMX 519 f/1.7 a 20 Mpx Sony IMX 376K f/1.7), přední fotoaparát 16 Mpx Sony IMX 371 f/2.0, GPS/Glonass/Galileo/BeiDou, LTE, WiFi ac, Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C, snímač otisků prstů, baterie 3300 mAh a rychlé nabíjení 5V/4A, operační systém OxygenOS (Android).

• Baterie a nabíjení
    • Rychlost a plynulost
    • Příjemné uživatelské prostředí
    • Odemykání otiskem prstu a obličejem
    • Krásný obraz
    • Velké úložiště
    • Luxusní vzhled
    • Ochranný silikonový kryt a rychlonabíječka součástí balení
    • Skutečně velký displej
    • Ne úplně ideální poloha reproduktoru a 3,5mm jacku

Po asi 2 letech používání telefonu Lenovo Vibe Shot, který mě celkem zklamal, jsem se rozhodl že dám šanci jiné značce a kvůli vesměs výborným recenzím jsem si vybral OnePlus.

Moje první volba byl OnePlus 5, hlavně kvůli tomu že měl menší displej než zde recenzovaný OnePlus 6, nicméně pětka už byla v době mého nákupu vyprodaná a proto jsem si nakonec objednal OnePlus 6. Používám ho asi 5 měsíců a ještě nikdy mi kus technologie nepřirostl k srdci tak jako tenhle telefon.

Displej: Reálně jediným problémem telefonu je displej, ne že by snad fungoval špatně, jeho barvy a zorné úhly jsou parádní a příjemné pro oči. Jedinou (alespoň pro mne) nevýhodou, je to že je vážně obrovský, pokud máte menší ruku, možná vám bude držení nepřirozené a nepohodlné, po 5ti měsících jsem si každopádně zvykl.
    Displej je velký a zasahuje až do okrajů na všech stranách telefonu, navíc nemá obvyklý poměr stran, je o trochu vyšší než byste čekali. OnePlus ale tu výšku využil náramně, díky tomu že je obrazovka vysoká konečně dává smysl funkce rozdělení obrazovky, kde máte vážně reálnou šanci pracovat ve dvou aplikacích zároveň a vidíte do nich, za velkou přednost považuji to, že lišta oznámení se dá stáhnout potažením i ve prostřed obrovské obrazovky a nemusíte si tak lámat prsty při pokusu stáhnout ji ze shora, a v neposlední řadě se mi neuvěřitelně líbí funkce přehrávání videa od okraje k okraji. Při sledování videa v galerii nebo na YouTube jednoduše roztáhnete prsty na displeji od sebe a video se rozšíří do všech krajů, kvůli nepoměru stran však přijdete o malou část obrazu na horní a spodní straně, pokud potřebujete ve videu vidět všechno jednoduše zase prsty jeďte k sobě.

Baterie a nabíjení: Podle mě zdaleka největší přednost telefonu, i po půl roce mě pořád udivuje jak rychle se mi telefon nabije. Pokud potřebujete nabít 'z 0 na 100' tak si počkáte o něco méně než 2 hodiny, pokud ale nezačínáte na nule tak doslova uvidíte čísla růst před očima. Tohle rychlonabjijení rozhodně není na úkor výdrže baterie, ta při běžném používání vydrží spíše dva dny a pokud jste na telefonu intenzivně, tak čekejte, že vám po celém dni používání zbyde tak 30 až 40%.

Procesor: V procesorech telefonů se moc nevyznám, a nijak zvlášť jsem ho sám netestoval, proto se hodnocení asi zdržím, můžu říct jen to, že se mi během dosavadního používání nikdy nezasekl ani nijak nespomalil.

Odemykání: Odemykání je vyřešeno naprosto úžasně, ideální mi přijde kombinace odemykání obličejem a otiskem prstu. Senzor na snímání otisku je pod foťákem v oblasti kam přirozeně padne váš ukazováček, telefon se vám tak odemyká naprosto automaticky když ho uchopíte, máte mokrou ruku, nebo snad rukavice? Stačí zmáčknout tlačítko odemykání a telefon odemknete obličejem. Mimo odemykání samotného telefonu se mi moc líbí funkce zamykání jednotlivých aplikací např. na otisk prstu, při používání vás nijak neomezuje a zbavíte se nepříjemného pocitu, když např. někomu půjčíte svůj telefon do ruky.

Foťák: Ani přes focení se nepovažuji za kvalifikovaného na hodnocení, sám moc nefotím. Můžu ale říct, že se nemusíte obávat klasického androidového šumu ve videích a rozpixelovaných fotek.

Zevnějšek: Tohle je oblast, se kterou nejsem úplně 100% spokojen, nepraktické mi přijde umístění 3,5mm jacku ve spodní části telefonu, (to se vás samozřejmě nemusí týkat pokud máte bezdrátová sluchátka), druhým neduhem je umístění reproduktoru také ve spodní části, pokud se tak jako já chcete v posteli podívat na jedno video před spaním, musíte si telefon otočit tak, aby reproduktor nebyl překrytý.
    Tohle je věc těžká na popsání, ale při používání si jí určitě sami všimnete, rozhodně to ale není důvod si telefon nekoupit.

Považuji se za velmi náročného zákazníka, co se telefonů týče a pro OnePlus 6 mě napadají jenom samé klady, jak už jsem zmínil v recenzi mi nikdy v životě nepřirostl kus elektroniky k srdci tak moc jako právě tento telefon.
    Myslím že při změně bych si velmi těžko odvykal na rychlonabíjení a naprosto intuitivní odemykání.

Telefon má řadu funkcí, které neuvěřitelně zpříjemní ovládání (dioda s různými barvami podle typu oznámení, lišta se dá stáhnout i ze středu displeje, přehrávání videa od okraje do okraje, odemykání v místě kam přirozeně přijde váš prst...)

Tl;dr:
    Přes svojí ne úplně nízkou cenu jsem nikdy nelitoval ani koruny, kterou jsem za telefon utratil, doporučil bych ho pro kohokoliv, kdo od svého telefonu čeká dobrou baterii a všestraně kvalitní provedení, pravděpodobně to není zrovna fotomobil, ale jinak za konkurencí podle mého rozhodně v ničem nezaostává.

• , zakoupeno v czechcom.cz

Top

• Výkonem a výbavou hravě konkuruje telefonům za 20 000 Kč i dražším, a přitom se dá koupit za 16 000 Kč. Strategie firmy ...

Zobrazit celou recenzi na www.mobilmania.cz

• Kdysi se mu říkalo zabiják vlajkových lodí, dnes přichází jeho už šestá generace. A mladá čínská společnost opět dokazuj...

Zobrazit celou recenzi na mobilizujeme.cz

• Oneplus je značka, která roste o stovky procent. Nejnovější model Oneplus 6 je důkazem toho, že dříve opomíjené telefony útočí na příčky nejvyšší. Jaký doopravdy Oneplus 6 je? Mrkněte s námi na jeho recenzi.

Zobrazit video recenzi

• OnePlus 6 je povedené zařízení, ale určitě ne dokonalé. Stále je to neskutečně rychlý telefon, který má vysoký výkon. Má...

Zobrazit celou recenzi na www.svetandroida.cz