Recenze Nubia N1 3GB/64GB

Přidáno: 13. března 2017

• Foták
  • Výdrž
  • Display

Bezkonkurenční volba za tuhle cenovku.

Výdrž baterie při aktivním používání: Dva dny

• RAM 3 GB
  • 8mi jádrový procesor
  • 5,5" FullHD displej
  • Krásné barvy displeje
  • Pěkný design v černp/zlaté barvě
  • Kvalitní přední i zadní 13 Mpx fotoaparát
  • Dobré pozorovací úhly
  • Kvalitní reproduktory
  • Kvalitní mikrofon
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Potlačení okolního ruchu při telefonování, krásný čistý zvuk
  • Podsvícená tlačítka
  • LTE
  • Čtečka otisků prstů

Tento telefon jsem vybral právě kvůli velikosti displeje, rozlišení, paměti a vnitřnímu úložišti. Ještě před rokem jsem si myslel, jak je 16 GB interního úložiště dostatečné, ale tvrdě jsem narazil. Telefon má LTE, dokonce české, tudíž máte skvělý signál všude a internet funguje také krásně.
Nubia UI je velmi jednoduché a dokáže jej ovládat i úplný nováček. V telefonu je poměrně nový Android 6.0, který má tu novinku a to, že se vás na oprávnění aplikace zeptá až po spuštění a ne před instalací. Telefon fotí krásně, jak zadním tak i předním fotoaparátem. Telefon je také vybaven čtečkou otisku prstů, která je užitečná, pokud vás nebaví zadávat stále PIN kód nebo heslo.

Hodnotím se jako: Technický guru

Viditelnost displeje na slunci: Průměrná
Jan

Jan

Přidáno: 21. února 2017

• kapacita baterie a její výdrž,
  • využitelných vnitřních cca 51 GB vnitřního prostoru,
  • nemá zbytečné aplikace jako např. Facebook apod.,
  • kvalitní foto,
  • display, 3GB RAM
  • kvalitní kovové provedení
  • jako běžný uživatel zatím nic

velmi dobrý poměr cena/výkon, možnost odinstalovat předem nainstalované aplikace, každý si přizpůsobí svým potřebám

Hodnotím se jako: Běžný uživatel
Pavel B.

nováček

Pavel B.

Přidáno: 15. února 2017

• Technické parametry
  • Krásny 2,5D displej, který se zdá i velmi odolný (na dotek i pohled stejný jako třeba u Samsung galaxy A3, který má Gorilla glass)
  • Velká kapacita baterie - opravdu je to znát a je to skvělý pocit, když po běžném denním používání má večer člověk cca 70-80% baterie :))
  • Velmi slušný foťák

Už jednou jsem se velmi spálil čínským telefonem (Doogee Pixels) a řekl si, že čínského výrobce už nikdy, jenže... ZTE Nubia N1 byla snad jediný mobil, který splnil mé základní 4 požadavky - kvalitní fotoaparát, velikost úložiště alespoň 32GB, RAM alespoň 2GB a "velká" baterie. Všechny požadavky dokonce značně převyšuje.
1) Fotoaparát - jistě každý již poznal, že počet megapixelů není vše...proto jsem třeba nechtěl Lenovo, na Nubii jsem ohledně poměru kvalita fotografie/počet Mgpx četl jen to nejlepší a proto jsem od foťáku očekával možná až nereálně moc. Přesto - foťák je velmi dobrý a při testovém srovnání s pracovním Samsungem galaxy A3 (který má rovněž 13 mgpx) byly u fotek Nubie SPZky aut čitelné na větší vzdálenost než u Samsungu a to má Samsung foťáky obecně velmi dobré. Takže ano, Nubia má skvělý foťák, který jistě vystačí nenáročným uživatelům i na dovolené a výlety, je to ale pořád hlavně mobil, takže nelze nečekejte zázraky.
2) Z úložiště máte dostupných přes 50GB - tzn. naprostý luxus, nemusíte řešit SDkartu...
3) 3GB Ram v kombinaci s osmijádrovým procesorem zajišťují s velkou rezervou naprosto plynulý chod i při spuštěných x aplikací.
4) Nevím jestli jsem jediný, komu vyloženě vadí, že baterky naprosté většiny mobilů nezvládnou ani půl den se zapnutými daty, gps a občasným focením. Je pro mě nepochopitelné, že se stále vyrábí většina mobilů s bateriemi pod 3.000 mAh. Kapacita baterie Nubie N1 je luxusních 5.000mAh, přitom mobil není ani tlustý ani přehnaně těžký.

Celkově mohu tedy říci, že jsem absolutně spokojený. Jasně telefon mám ani ne týden, ale vypadá velmi kvalitně, takže věřím, že mi nějaký ten rok vydrží. Hodně jsem se bál displeje, ptz právě ten mi absolutně odešel u Doogee. Obavy mě však přešly jakmile jsem displej uviděl na živo. Vypadá opravdu luxusně a velmi odolně (displej 2 roky starého Doogee v tomto kontextu vypadá jak laciná hračka pro děti)...
Tedy doporučuji a dám vědět, pokud by se nedejbože něco pokazilo :)

Výdrž baterie při aktivním používání: Dva dny
Hodnotím se jako: Běžný uživatel