Nokia N97

SOS tlačítko
Termokamera
Bezdrátové nabíjení Qi

• , zakoupeno v Mobilmax

• je to co jsem si představoval
    • nevím

dobrý obchod

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Vypadá jak nový, všechno funguje.
    • Baterka vydrží asi 30 hodin.

Zatím jsem spokojen.

SOS tlačítko
Termokamera
Bezdrátové nabíjení Qi

Stav: použitý

Nokia N97 Mini (bílý) je velmi zajímavý multimediální telefon vzhledově i funkčně vycházející ze staršího top modelu N97. Přístroj se může pochlubit dotykovým displejem s úhlopříčkou 3,2 palce s rozlišením 640 x 360 bodů a operačním systémem Symbian 9.4. Přístroj potěší výsuvnou QWERTY klávesnicí, která dokáže podstatně urychlit zadávání jakýchkoli textů. Výhodou je také 8 GB vnitřní paměti, kterou lze navíc rozšířit prostřednictvím paměťových karet microSDHC.

Multimediálně založení uživatelé jistě přivítají kvalitní přehrávač hudby i videa a zejména digitální fotoaparát s rozlišením pět megapixelů, automatickým ostřením, optikou Carl Zeiss a nahráváním videa v rozlišení 640 x 480 bodů.

Špičková výbava dále obsahuje rychlé datové přenosy HSDPA, rozhraní Wi-Fi a Bluetooth, vestavěnou satelitní navigaci GPS, propracované funkce pro organizaci času či podporu sociálních sítí. Samozřejmostí je špičkový e-mailový klient a webový prohlížeč. Díky operačnímu systému lze navíc do přístroje nahrát velké množství dalších programů a telefon si takto přizpůsobit svým požadavkům.

Parametry a specifikace:

• WLAN IEEE 802.11b/g

Displej:

• Rezistivní dotykový displej s úhlopříčkou 3,2 palce
  • Rozlišení 640 x 360 pixelů, až 16,7 milionů barev
  • Čidlo orientace, čidlo přiblížení, čidlo okolního osvětlení

Ovládání:

• Dotykový displej
  • Výsuvná QWERTY klávesnice

Paměť:

• Vnitřní paměť s kapacitou 32 GB
  • Slot pro paměťovou kartu microSD (až 16 GB)

Operační systém: * S60 5th edition, operační systém Symbian verze 9.4

GPS navigace:

• Vestavěná jednotka aGPS
  • Kompas, aplikace Nokia Mapy
  • Aplikace Nokia Map Loader pro nahrávání map z PC

Fotoaparát:

• Rozlišení 5 megapixelů (2584 x 1938 pixelů)
  • Optika Carl Zeiss, formát fotografií JPEG/ EXIF
  • Automatické ostření, duální blesk LED
  • Nahrávání videa ve formátu MPEG-4 až v rozlišení VGA při 30 snímcích/s
  • Automatické značení fotografií/ videa podle místa pořízení (funkce Geotagging)

Multimediální přehrávač:

• Hudební kodeky MP3, AAC, eAAC, eAAC+, WMA, podpora DRM
  • Datový tok až 320 kbit/s
  • Stereofonní FM rádio (87,5-108 MHz/ 76-90 MHz)
  • Podpora služeb RDS a Visual Radio

Aplikace a další vlastnosti:

• E-mail (SMTP, IMAP4, POP3), MMS, SMS - jednotný editor
  • Zobrazení e-mailových příloh – .doc, .xls, .ppt, .pdf
  • Podpora Mail for Exchange a vzdálené synchronizace
  • Podrobné kontakty, kalendář
  • Seznam úkolů, poznámky, hodiny
  • Záznamník, kalkulačka, převodník
  • Vyhledávání obsahu v přístroji a hledání na internetu
  • Prohlížeče dokumentů Quickoffice (Quickword, Quickpoint, Quicksheet)
  • Prohlížeč Adobe PDF
  • Nokia XpressPrint pro přímý tisk

I* nternetový prohlížeč, RRS * Podpora služeb Ovi (včetně LiveCasting)

Rozhraní:

• Bluetooth verze 2.0 (EDR, A2DP)
  • Výstup TV-out na televizor
  • Podpora místní a vzdálené synchronizace SyncML
  • Vysokorychlostní USB 2.0 (konektor microUSB)
  • AV konektor 3,5 mm

Napájení:

• Li-Ion baterie BP-4D s kapacitou 1200 mAh
  • Doba hovoru: až 430 min. v síti GSM
  • Pohotovostní režim: až 320 h v síti GSM
  • Až 32 hodin přehrávání hudby nebo 3,5 hodiny přehrávání videa

Rozměry: * 113 x 52,5 x 14,2 mm

Hmotnost: 138 g

• tak po asi čtvrft roce najednou začal hlasit chybu sistému a nasledně i když v mobilu byla simkac im pamětová karta atk to hlasilo žádné kontakty

tak po asi čtvrft roce najednou začal hlasit chybu sistému a nasledně i když v mobilu byla simkac im pamětová karta atk to hlasilo žádné kontakty takže stoji za prd

• Je to mobil,napůl pda.
    • nejdou média
    • pouze na hry

ŠMEJD

• 32 GB paměti
    • Filmy se na tom sledují fakt dobře
    • Možnost připojení jako flash disk do PC
    • Při stáhnutí aplikací z OVI posílání souborů přes wifi do počítače a zpět
    • Fotoaparát hezky fotí
    • Sociální funkce se nesekají
    • Rychlost internetu
    • Qwertz klávesnice
    • Nepřeberné množství aplikací, třeba blokace automaticky hovorů, smsek, aniž by jsem o tom věděl, nebo automatické posílání SMS při automatickém blokování hovorů
    • Handsfree a příkaz "Koliik je hodin"
    • Spousta klávesových zkratek na výsuvné klávesnici
    • Podsvětlění kláves
    • Kvalita obrazu a focení
    • Při formátu telefonu se nesmaže velká paměť, takže smsky, kontakty ve velké paměti zůstanou i po formátu telefonu.
    • Nedá se snadno poškrábat.
    • Výdrž baterie i po 4 rokách 4 dny při častém nepoužívání.
    • Stahování souborů z internetu kdekoliv venku (samozřejmě při kontektivitě)
    • Výsuvný, dobře se sleduje display při vysunutí.
    • Nenaučil jsem se do dneška rozvěcovat telefon, když se nezamkne a jen zhasne display. Vždy ho musím zamknout a odemknout, aby se rozsvítil.
    • Možnost různými mobilními pohyby provádět funkce třeba odložení budíku či ztlumení hovoru.
    • Blesk moc blízko čočky, ale při vyčištění a některých fotek mi to problém nedělalo
    • Po zhruba 6 měsících používání mi přestala fungovat GPS navigace, u servisu mi řekli, že je to častý jev a že je potřeba udělat rekonstrunkci části antény na tištěných spojích přístroje
    • Po 2 letech se kvůli zandavání zadního krytu odlomí pacičky, takže vám zadní kryt (bohužel i s baterkou) bude vypadávat. Nyní to mám přilepené lepenkou.
    • Aplikace při aktualizaci přístroje se instalují do interní paměti přístroje, která není až moc velká. Takže když tam nainstalujete aktualizaci map, dáte tam českou republiku a nainstalujete spoustu blbosti "N-gage hry" po čase vám bude přístroj hlásit, že je paměť plná.
    • Aplikace zůstávají spuštěny v paměti i po jejich uplném ukončení a časem se musí telefon restartovat.
    • Reproduktory
    • České čtení zpráv.
    • Sem tam restart přístroje.
    • I když je dobrá kontektivita, youtube filmy jsou v strašné kvalitě a nedá se to změnit. Se staženým youtube klientem pro symbian je to o něco lepší, ale stejně, při Wifi by to mohlo mít větší rozlišení a větší propustnost dat.
    • Velmi malá interní systémová paměť přístroje. C: asi 64 MB a paměť E: 32 GB
    • Hudební přehrávač si občas dělá co chce, a hlavně při handsfree.
    • Handsfree klikání je ve sluchátkách slyšet systémové oscilování, jak handsfree komunikuje s mobilem.
    • Pokud si změním téma barvy, a styly v telefonu, které mám uložené na velkokapacitní paměti a dám nabíjet telefon, občas si telefon při připojení nabíječky myslí, že jdu přenášet data přes USB a tento styl nahraný z E: ukončuje. Někdy to trvá třeba i minutu,, když nabíječku odpojím a zase připojím, aby mobil pochopil, že chci nabíjet.
    • Když mám nastavené zprávy na E: a přiipojím mobil k počítači, automaticky se mi ukládání zpráv hodí na C:. Ale to se dozvím až, když mi v buse třeba přijde zpráva, že zprávy jsou ukládány na C:.. jenže z C: se nedájí přehazovat zprávy mezi pamětmi, takže smazat to jde...

Telefon používám 4 rok a zjistil jsem dost funkcí a naučil dělat některé věci automaticky, aby mi fungoval (třeba restart mobilu před tím, než jdu spát, aby byl ráno zase čilý).
    Mobil má docela slušnou a bytelnou konstrukci, ale občas sem tam zadní kryt zavrže, ale jinak je to v pohodě. Při výklopení chrání tištěný kabel mezi klávesnicí a obrazovkou plastová umělohmotná lišta, kde jsou napsaný přednosti přístroje.
    K samotné funkci přístroje, musel jsem ho asi už 40x formátovat, než jsem si uvědomil, že nesmím po formátu a aktualizaci telefonu instalovat všechno, protože interní paměť to skutečně nezvládne a když vám C: napíše, že je plná, tak se vám nenačte ani galerie. (Telefon nemá jednu paměť, má paměť rozdělenou, takže má C: asi s 64 MB a pak má tu E: paměť s 32 GB, jenže telefon při aktualizacích zahlcuje tu systemovou paměť C:) Jenže z C: nic co by se dalo vymazat, není, protože všechny soubory se ukládají do skrytého oddílu v C: a pro tento zásah mazání je potřeba telefon hacknout, což může způsobit nevratné poškození mobilního telefonu.
    Takže nějaké N-Gage aplikace neinstaluji.
    Po zhruba 6 měsících se mi přestala kalibrovat GPS a už se poslední dobou ani nechytla. Jen z pomocí kovové vlásečnice připojená do mezírky pro antenku zadního krytu telefonu se GPS chytla, ale po čase mi zase hlásil telefon, že má malou paměť, takže jsem GPS odpískal s tím, že mapy nemám nainstalované, takže mám zase aspoň 32 MB místa na C:

Při zapnutí telefonu je nutné veškeré aplikace nasměrovat na E: velkokapacitní disk. Zprávy, kontakty, záznamník, videa obrázky, když to neuděláte, zkolabuje vám po pár vyfocení telefon tak, že ani už to pak nepřesunete ty vyfocené obrázky a můžete jen zase zformátovat celej telefon, vše instalovat znova a tak.

Když pustíte nějaké aplikace, třeba zprávy, galerii, kalkulačku, kontakty, menu (které zůstává v paměti pořád) a ukončíte je, stejně v paměti telefonu do příštího restartu přístroje jsou, takže kdo nerestartuje telefon, třeba 5 dnů a nevypíná ho, tak se skutečně začne sekat. Musel jsem si nastavit jako widget staženou aplikace I-Restarter, po kliknutí se mi restartuje telefon a opět mám plnou rychlost, ale jinak po pár hodinách se vám to zase zaseká. Po I-Restartru kliknutí opravdu vidíte, že se vám ukončují třeba 6 aplikací, které jste dávno ukončili a nebeží vám to jako spuštěné. Jinak než to ukončit je ten restart.

Některým aplikacím musíte přímo říct, jakou konektivitu chcete používat. Mám FB klienta a když jsem doma, musím jít do správci aplikací, a říct, že to má používat wifinu. Naopak venku, zase musím nastavovat, že to má používat internet na simkartě, a je to fakt otravné, když jezdím do práce, to přenastavovat pořád.
    U prohlížeče je to dobrý, že se mě to zeptá, co chci používat za konektivitu, jestli internet v telefonu, nebo wifi, či jiné, ale u těhle aplikací si to musíte nastavit sami ve správce aplikací.

Jinak nHD display je luxusní, filmy se nesekají, ale přehrajou jen omezené formáty, byť máte třeba film MP4 tak ho musíte mít zkoprimovaný na kodek, kterej přehraje tento telefon. Takže domnívat se, že cokoli má MP4 koncovku, mobil přehraje, je mýlka. Jinak je obrazovka krásně čistá a jasná.

Blesk je moc blízko fotoaparíátu a hází při vyfocení vlevo bílý opar. Neboli takovou mlhu. Občas se hodí uplně i ředidlem blesk a mezírku mezi čočku a displeyem umýt pořádně, a pak to tolik tu mlhu neháže.

Přehrávač se občas seká a dělá si co chce. Jedu na kole, mám nějakej seznam k přehrátí, a dohraje písnička a prostě další nenajede, i když mám nastavený seznam na náhodný a opakování. Můžu pak mačkat na handsfree posuvníky písniček, a třeba až po 20 kliknutí na << nebo na >> a ještě play a pause a play a pause, se mi to podaří rozjet. jako by se mobil sám rozhodl se stopnout.

Dioda je informační a hezky bliká a "dýchá", ale přesto je dobré si nainstalovat nějakýho "Remindera" kterej by vám dal radši vědět, že se něco událo, třeba nepřijatý hovor či sms.

Mobil má sice natáčení 16:9 ale kvalita průměrná. Seká se jen při natáčeníl, ale jinak je hezky video plynulé, ale kvalita obrazu je při přepnutí na 4:3 skoro stejná, jen to není tak ořízlé vertikálně.

• 32Gb pamět

• 32 GB paměť
    • paměťové karty
    • QWERTY klávesnice
    • pěkný design
    • pěkné fotky (na 5 MP vážně dobré)
    • krytka fotoaparátu
    • i po 2 letech výborný stav (pevná konstrukce, nikde nevrže, jen tak se nepoškrábe, klávesnice dosedá naprosto přesně)
    • odolnost (párkrát spadl na zem, i do vany, rozebráno, vysušeno a fachá dál)
    • výborná kvalita displeje
    • Symbian
    • občas se seká
    • pomalý procesor
    • malá paměť RAM

Ani po více než dvou letech používání koupě nelituji, telefon má stále původní baterii, která drží i přes neustálé aktivní používání. Díky sklonu při vysunuté klávesnici příjemné puštění filmu i v posteli před spaním :-)
    Na telefonu jsem nenašla žádné závažnější problémy. V době uvedení na trh telefon pecka, nyní již bohužel zastaralý, ponechávám si telefon na druhou SIM.

• sklon při vysunutí klávesnice
    • většina věcí

mobil mám dva a půl roku a měl jsem s ním neustálé problémy seká se software odchází repráky, displej úplně na nic. je naprosto nepoužitelný jako GPS, neustále plná paměť telefonu nejde nijak odstranit, mobil rozhodně nekupujte !!!!!

nn

• klávesnice
    • hrozně se seká
    • fotoaparát přišerně pomalý
    • je hrozně tlustej
    • na display se musí hrozně mačkat

Osobně nedoporučuji produkt, protože za tuto cenu se dá sehnat mnohem lepší mobil

• 32 GB

• klávesnice
    • seká se
    • nekvalitní fotky
    • malá výdrž baterie
    • pomalá odezva, opravdu pomalá
    • asi po měsíci se mi rozpadla nabíječka i USB kabel
    • nic nefunguje tak jak má

Jedinou výhodou tohoto telefonu je klávesnice, na které je velmi rychle a pohodlně píše. Jinak jsem naprosto se vších ostatním nespokojená a nechápu, jak při příchodu na trh mohl stát tolik peněz. Foťák sice fotí pěkně, ale pouze někdy. Fotky z bleskem jsou naprosto nepoužitelné, neboť je polovina fotky osvětlená tak, že půlka je žlutá a v druhé polovině fotky jdou vidět pouze jakési obrysy.. Je naprosto zasekaný a není schopný nějak pracovat, jen k otevření menu se seká, celý zšedne, při otáčení stran je taky velký problém a jakmile je venku okolo 0 stupňů, tak vůbec zapomeňte, že zvednete hovor či vykonáte něco jiného na tomto mobilu, protože to nezvládá..