Nokia N95

Hlavní funkce 5megapixelový fotoaparát (2592 x 1944 pixelů), optika Carl Zeiss, objektiv Vario-Tessar, snímání videa MPEG-4 VGA o rychlosti až 30 snímků/s Kombinujte obrázky,...
1 790 Kč

Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

• , zakoupeno v fortell.eu

Koupil jsem telefon,ten se sám od sebe již několikrát restartoval.

• , zakoupeno v Alfa-phones.cz

produkt nemohu zhodnotit, protože nefunguje

• , zakoupeno v Webtelefony

• Přehrávání hudby, Pěkné fotografie za denního světla.
    • Materiál telefonu.

Od tohoto výrobku jsem očekával víc, hlavně mě zklamal materiál. Jsem na elektroniku velmi opatrný a i přesto už po týdnu užívání se mi loupe zadní kryt a vypadlo mi na klávesnici tlačítko 8.

Konstrukce
Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Kombinujte obrázky, videonahrávky, text či zvukové nahrávky a pošlete je jako MMS na kompatibilní telefon či PC; použijte MMS k převyprávění svých historek pomocí vícesnímkové prezentace.

Vylepšené funkce správy osobních informací S60 včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a tisku

Vestavěná GPS navigace

Vestavěná bezdrátová LAN (802.11 b/g) a UPnP (Universal Plug and Play)

Velikost

• Objem: 90 cm3
  • Hmotnost: 120 g
  • Délka: 99 mm
  • Šířka: 53 mm
  • Tloušťka (max.): 21 mm

Provozní frekvence

Duální režim WCDMA/GSM a třípásmové pokrytí GSM na pěti kontinentech (sítě EDGE/GSM 900/1800/1900 + WCDMA HSDPA 2100 MHz se simultánním přenosem hlasových a paketových dat (max. rychlost PS DL / UL = 3,6 Mb/s / 364 kb/s, max. rychlost CS 64 kb/s))

Automatické přepínání mezi pásmy a režimy

Paměťové funkce

Až 160 MB* vnitřní dynamické paměti pro zprávy, vyzváněcí tóny, obrázky, videoklipy, poznámky v kalendáři, seznam úkolů a aplikace

Rozšiřitelnost paměti: paměťová karta microSD s kapacitou 128 MB **

Slot pro paměťovou kartu podporující kartu microSD s kapacitou až 2 GB

• Dynamická paměť znamená, že je dostupná kapacita paměti sdílena dynamickými paměťovými funkcemi. Při použití kterékoliv z těchto funkcí se snižuje kapacita dostupné paměti pro ostatní funkce, které též závisí na dynamické paměti.
  • * Vezměte prosím, na vědomí že paměťová kapacita microSD karet se může lišit v závislosti na trhu nebo vašem síťovém operátorovi či poskytovateli služby.

Displej

Velký 2,6" QVGA (240 x 320 pixelů) TFT displej s detektorem okolního světla a až 16 miliony barev

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní: S60 3rd Edition

Vyhrazené hudební klávesy

Aktivní pohotovostní displej

Správa hovorů

Kontakty: vylepšená databáze kontaktů s podporou vícečetných údajů - včetně e-mailových - na jeden záznam, podporuje též náhledové obrázky a skupiny

Zrychlené vytáčení

Výpisy: seznam volaných, přijatých a zmeškaných hovorů

Automatické opakované vytáčení

Automatické přijetí hovoru (funguje pouze s kompatibilním headsetem či sadou do auta)

Podporuje vytáčení předem stanovených čísel, což umožňuje volání pouze na definovaná čísla

Konferenční hovory

Push to talk (PoC) http://www.visualradio.com/

Hlasové funkce

Hlasové vytáčení nezávislé na uživateli (SIND)

Hlasové příkazy

Hlasový záznamník

Mluvicí vyzváněcí tón

Vestavěný reproduktor pro handsfree hovory

Přenos dat*

WCDMA 2100 se simultánním datovým a paketovým přenosem (max. rychlost PS DL / UL = 3,6 Mb/s / 384 kb/s, max. rychlost CS 64 kb/s)

Podpora duálního režimu přenosu (DTM) pro simultánní přenos hlasových a paketových dat v sítích GSM/EDGE. Simple class A, multislot třídy 11, max. rychlost DL / UL: 177,6 / 118,4 kb/s

EGPRS třídy B, multislot třídy 32, max. rychlost DL / UL = 296 / 177,6 kb/s *Skutečně dosahované rychlosti se mohou lišit v závislosti na podpoře sítě.

Přenos zpráv

• Textové zprávy: podporuje dlouhé SMS, obrázkové zprávy, distribuční seznam SMS
  • Multimediální zprávy: kombinujte obrázky, videonahrávky, text či zvukové nahrávky a pošlete je jako MMS na kompatibilní telefon či PC; použijte MMS k převyprávění svých historek pomocí vícesnímkové prezentace.

Automatické přizpůsobení velikosti megapixelových obrázků formátu MMS (příloha o velikosti max. 300 kB v závislosti na síti)

Prediktivní vkládání textu: podpora všech hlavních jazyků Evropy a asijsko-pacifické oblasti

Připojitelnost

Vestavěná bezdrátová LAN (802.11 b/g) a UPnP (Universal Plug and Play)

Vestavěná bezdrátová technologie Bluetooth v.2.0 EDR

Rozhraní miniUSB s USB 2.0 a velkokapacitní paměť podporující funkci "táhni a pusť"

Zdířka pro stereofonní 3,5mm sluchátka a podpora TV výstupu (PAL/NTSC)

Připojitelnost s Nokia PC Suite pomocí USB, infračerveného portu a bezdrátové technologie Bluetooth

Lokální synchronizace kontaktů a kalendáře s kompatibilním PC za pomoci kompatibilního připojení

Dálková bezdrátová synchronizace

Odesílání a přijímání obrázků, videoklipů, grafiky a vizitek pomocí bezdrátové technologie Bluetooth

Aplikace Java™

Java MIDP 2.0, CLDC 1.1 (Connected Limited Device Configuration (J2ME))

Bezdrátové stahování aplikací a her Java

Správa osobních informací (PIM)

Vylepšené funkce PIM S60 včetně kalendáře, kontaktů, úkolů a tisku PIM

Průvodce nastavením pro snadnou konfiguraci e-mailu, funkce Push to talk a sdílení videa

Aplikace přenosu dat pro přenos PIM informací z jiných kompatibilních přístrojů Nokia

Obsah prodejního balení:

• displej (5)
  • konstrukce (4)
  • kvalita (3)
  • , zakoupeno v fortell.eu

Koupil jsem telefon,ten se sám od sebe již několikrát restartoval.

• Finská Nokia v době své největší slávy na trhu s mobilními telefony prodávala modely řady NSeries. Vzpomenout si můžeme ...

Zobrazit celou recenzi na infoek.cz

• Nokia N95 první verzi vlastním už od prvního prodeje. V dané době bomba. Jen občas vyměním baterií. Foťák super, do dneska. Teď už rok jen jako náhradní telefon. Nokia N95-8gb jsou šmejdy a nikdy bych je nezaměnil. První verze bezkonkurenční!

• Tuto nokii jsem měl v minulosti,a byl jsem sní spokojen což přemýšlím že si ji z bazaru opět koupím protože to je super mobil za kterej jsem byl moc rád i když mi po 5 letech odešel.
  • , zakoupeno v Alfa-phones.cz

• Podpora Symbianu
    • Navigace
    • GPS
    • Wi-Fi

V mém případě Nokia N95 8GB. Navigace Sygic. Ovi Mapy navigovaly pouze v placené verzi. Skvělé fotky. Na internet nebyl. Používal jsem jej k poslechu internet rádia s LCG Jukebox. Telefon je především na focení, mp3, volání a prohlížení fotek. Displej na slunci funguje jako hologram a je krásně čitelný.

• -Vynikající fotoaparát,fotí ostře a kvalitně,Video v DVD kvalitě
    • -Konektivita(WiFi,3G,Bluetooth,IrDa)
    • -Bytelná konstrukce
    • -Design
    • -Snadné používání
    • -Spousta aplikací
    • -Vynikající reproduktory
    • -Pro selfíčkaře přední VGA optika(Umí i natáčet videa
    • -Displej na který je i v přímém světle vidět
    • -Dostupné náhradní díly
    • -Dojem luxusního telefonu který ani po letech nijak neutrpěl a stále udělá parádu
    • -Multitasking(Ano Nokia ho měla dřív než tolik opěvovaný iPhone první generace)
    • -Možnost paměťové karty(8gb verze jí neměla)
    • -Již nefunkční OVi store což však spíše přičítám debilnímu vedení společnosti
    • -Rozjet službu Ngage tak aby fungovala je o nervy
    • -Typický neduh vysouvací konstrukce-Flex kabel dlouho nevydrží
    • -Zadní kryt na slaboučkých packách,dvakrát ho sundáte a jsou v čudu
    • -Pro nás mladší je trochu nezvyk Facebooková aplikace,respektive fakt že není schopná upozornit na příchozí zprávy když je zavřená.Opět chyba Nokie(Teď už Mr_kosoftu který staré telefony se Symbianem sprostě utnul)
    • -Baterka má problém při intenzivním používání vydržet den,WiFi jí vycucne během pár vteřin
    • -Občas trochu zamrzí malá operační paměť,telefon se občas zadýchá a moc se mu nechce(Problém vyřešen až 8gb "faceliftem"

Co se týče tohoto telefonu,má životní pouť s ním započala před třemi lety kdy jsem jej koupil za pár šupů jako mírně jetý se zbídačeným krytem který se později rozpadl(Mou chybou při rozebírání) na tři kusy.Koupeno celé šasi za 400kč včetně Flex kabelu který jak už to u vysouváků bývá začal zlobit.Telefon mě okamžitě nadchl pro svou bytelnost,výbavu na kterou jsem zíral jak tele na nová vrata a foťák s kterým jsem se něco nafotil(Carl Zeiss zkrátka umí).Jako mladý jinoch jsem také ihned musel ozkoušet tu skvělou funkci Ngage která z telefonu dělá skoro handheld,ty hry jsou na své stáří velmi podařené jak po grafické tak po zábavní stránce.Bohužel po upgradu Firmware přestala služba fungovat a doteď jsem nepřišel na to čím to může být.

Telefon bohužel odešel díky neopatrnému zacházení mého bratra který(Nevím jak se mu to povedlo) udělal na displeji pavučinu čímž se telefon poroučel do šuplíku.Skutečně jsem ho obrečel.Nyní jsem si po dvou letech androidování tento telefon koupil znovu(Potácet se s low-end androidem už mě hořce nebavilo)a tak jsem si koupil témeř identické dvojče mé staré N95 a i v roce 2015 nemohu na telefon nadávat.Kupodivu na své stáří vzbuzuje v lidech úžas když přes 9 let stará briketa nabízí vesměs to samé co dnešní přechytralé žiletky.Nehledě na to že má unikátní dvouvisouvací konstrukci,tolik praktickou při sledování filmů či poslechu hudby(Kdo neměl Nkovou sérii s touhle fičurou nepochopí).
    Ještě k hudbě,repráky pokud si zapnete rozšířené stereo a fyziologickou korekci máte i bez sluchátek pocit že jste někde v kotli na koncertě.S kvalitními sluchátky pak musíte hlasitost stáhnout na polovic jinak přijdete o ušní bubínky.

Zkrátka suprový telefon za směšné nízkou cenu.Plánuji k němu ještě dokoupit E66 a n82(Jsem tak trochu sběratel) aby mu v té záplavě telefonů se zeleným vyku_vencem a jablečných systémů nebylo smutno :)

• , zakoupeno v Webtelefony

• Přehrávání hudby, Pěkné fotografie za denního světla.
    • Materiál telefonu.

• Vzhled
    • Kvalitní displej
    • Wifi
    • Kvalitní fotoaparát 5MP s automatickým ostřením
    • Navigace
    • Snadno opravitelný
    • I v dnešní době se dají lehce sehnat náhradní díly
    • Možnost paměťové karty ( u klasické verze)
    • Srozumitelné menu
    • Možnost lehce spárovat mobil s počítačem (PC Suite, Bluetooth)
    • Dokáže sloužit jako dočasný modem 3G
    • Multimediální využití (sledování filmů, internet)
    • Baterie se při používání Wifi rychle vybíjí(ale to asi u všech mobilů s Wifi)
    • U zadního krytu baterie často dochází k ucvaknutí tzv. pacek a kryt nedrží

Měl jsem několik těchto Nokií (N95 i N95 8GB) a musím říct, že jedná o kvalitní mobil, který ve své době neměl konkurenci, disponoval kvalitním fotoaparátem, mnoha funkcemi, vynikajícím displejem a multimediální výbavou. Doba již pokročila, takže se z něho stává spíše taková mobilní legenda na kterou mám jen pozitivní názor.