Nokia Lumia 920

Nadstavba systému
bez nadstavby
Modelový rok
2013

• , zakoupeno v KIM Group s.r.o.

Přechod z běžného "tlačítkové" telefonu na dotykový. Jednoduchá opbsluha, přehledný displej a uspořádání, vřele doporučuji pro běžné uživatele telefonů.

• , zakoupeno v elektroshock.cz

• Už jsem měla tuto Nokiu 920,protože mi prasklo sklo na displeji,objednala jsem si znovu tu samou,protože je to moje zatím nejlepší Nokia,kterou jsem kdy měla.
  • , zakoupeno v mobilTEL.cz

• kvalita
    • spolehlivost
    • jednoduchost

Člověk přecházející z Androidu na WP, nebude rozhodně zklamaný. Ta rychlost, spolehlivost a výkon mile překvapí každého. Rozhodně doporučuji!

Konstrukce
Modelový rok
2013

Ocenění

Finalista produktroku 2013 - Jiné

Nokia Lumia 920 je první telefon s Windows Phone 8 od Nokie. Vyniká rychlým systémem, bezdratovým dobíjením a perfektním 8,7 mpx fotoaparátem s Carl Zeiss optikou a technologií PureView. Procesor je zde dvoujádrový 1,5 Ghz od firmy Qualcomm. Konektivita je zde micro usb, wi-fi je samozřejmostí. Telefon umí pracovat i se sítí 4. generace neboli 4G. Rozlišení displeje bylo použito 1280x768, velikost je 4,5´, použitá technologie PureMotion HD+ znamená perfektní displej ve všech ohledech. Jedná se o vlajkovou loď tohoto výrobce.

Systém v telefonu je zde Windows Phone 8, vylepšená verze systému WP 7,5 Mango. Nyní lze měnit velikosti živých dlaždic, jsou zde nové funkce ve fotoaparátu a systém je ještě rychlejší a plynulejší. To i díky novému procesoru který je zde umístěn. Největší novinkou je zde ale bezdrátové nabíjení, stačí si pouze dokoupit bezdrátový pytlík na který telefon pouze položíte a on se začne dobíjet – tomu se říka revoluce.Kapacita je zde 32GB bez možnosti rozšířit o paměťové karty. Samozřejmostí je zde plnohodnotná navigace od Nokie. Fotoaparát umí vyfotit skvělé fotky, ani po příblížení nejsou rozmazané a to díky technologii PureView.  Zkrátka Nokia Lumia 920 umí vše co dnes můžete od chytrého telefonu vyžadovat plus nějaký ten bonus navíc.

Úhlopříčka displeje (palce) ("): 4,5
Konstrukce telefonu: dotykový
Systém telefonu: Windows Mobile
Typ procesoru: Qualcomm
Interní paměť : 32 GB
Podporované paměťové karty / typ karty: nepodporuje paměťové karty
GPS: ANO
USB port: Ano
Akcelerometr (G-Sensor): ANO
Typ Sim karty: microSim

Displej

Rozlišení: WXGA 768 (768 × 1280 px)
Uhlopříčka: 4,5"
Technologie: IPS
Typ displeje: kapacitní
Počet barev: 16 milionů
Další informace: Gorilla Glass, PureMotion HD+
Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920 Nokia Lumia 920

Čipová sada, procesor a paměť
Čipová sada: Qualcomm Snapdragon S4
Operační systém: Windows Phone 8

Telefonování, konektivita a GPS
GSM: 850/900/1800/1900 MHz, EDGE, GPRS
3G: 900/2100 MHz, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Bluetooth: 3.1 (EDR, A2DP, PBAP, AVRCP)
Wi-Fi: 802.11a B g/n
Připojení k PC: microUSB, USB 2.0
Senzory: gyroskop, akcelerometr, světelný, NFC
GPS: ano, A-GPS, digitální kompas, Glonass

Fotoaparát
Rozlišení: 8,7 MPx
Blesk: LED
Další informace: autofocus, geotagging, fullHD video (1080p), 2Mpx kamerka pro videohovory, Stabilizátor obrazu, panorama assistant, Carl Zeiss, PureView technologie

Baterie a výdrž
Baterie: 2000 mAh
Typ baterie: Li-ion
Pohotovostní režim: 400 hodin
Doba hovoru: 600 minut
Další informace: hodnoty platí pro využívání na 3G síti, 67 hodin přehrávání hudby

Rozměry: 130 x 70,8 x 10,7 milimetrů
Hmotnost: 185 gramů

Doplňující informace
3,5mm výstup na sluchátka, FM rádio, Wi-Fi hotspot, DLNA, microSIM, bezdrátové nabíjení

Rozměry výrobku:

• design (25)
  • ovládání (21)
  • kvalita (18)
  • cena (18)
  • bezdrátové nabíjení (16)
  • výdrž baterie (11)
  • kvalita (3)
  • interní pamět (3)

• kvalitní displej
    • dobrá pevná konstrukce
    • možno ovládat i v rukavicích
    • výborný hlasitý zvuk při hovorech
    • telefon je již zastaralí
    • dnes na něj nejsou už aktualizace
    • nepodporuje některé sítě LTE resp. standarty
    • baterie uvnitř produktu bude opotřebená protože se přestali vyrábět už před 5 lety

tento telefon měla moje dcera 6 let byl to fantastický produkt dnes ale už je starý a software uvnitř neaktuální produkt se hodí jen lidem co chtějí mít dobrý telefon na hovory a sms jinak je pro užívání sociálních sítí a internetu méně vhodný.

• , zakoupeno v KIM Group s.r.o.

• , zakoupeno v elektroshock.cz

• Nokii 920 jsem si pořídil jako druhý záložní telefon a to hlavně kvůli Fotoaparátu,ikdyž to je už přeci starší Kousek,ale stále velmi kvalitní a odladěný telefon který hlavně pořizuje velmi kvalitní fotografie a to i za tmy,což dnešní 13 mpx a 16 mpx v jinych telefonech nikdy nedoshnou kvalit této Nokie
    • Navíc velmi kvalitně zpracovaný s hlavně kvalitní displej z kvalitního zaobleného skla,displej lze ovládat jak nehty či v rukavicích a jiných předmětů
    • Velmi dobře odladěný svižný systém a to je jen dvou jádro ale přesto šlape lépe než cryr jádrové procesory od Mediatéku
    • Navíc systém umožňuje prodávat každou položku na popředí displeje a to od odkazu z netu a to do nekonečná,což umožňuje rychlejší orientaci telefonů
    • Telefon má vše na co si vzpomenete-LTE,NFC,Bezdrátové nabíjení
    • Velkou vnitřní paměť 32 GB což je dostatek a těžko ji zaplnite
    • Mohu říct ze při dnešních cenách velmi dobrs volba a to hlavně jako foto mobil
    • Nemá infraport a někomu může vadit váha tekefonu

Doporučuji a to už jen proto že se dá na bazarech sehnat od 1800 až 2500 Kč cena dle stavů a příslušenství

Za tuto cenu budete těžko hledat lepší foto mobil..

• Viditelnost na slunci
    • Super cena
    • Má krásný vzhled
    • Neseká se
    • Nemá všechny aplikace

Tento mobil mám přes 2 roky a mohu říci, že se mi ani jednou nesekl, co se mi ale nelíbí je, že nemá všechny aplikace jako instagram, snapchat a pod. Zadní fotoaparát je velmi dobrý to jako klobouk dolů ale přední je zase naopak hodně špatný, ale co si budeme povídat... je to mobil a né foťák.

• Perfektní foťák, video, spičkový zvuk natočeného videa, rychlý, nesekací a kvalitní OS (oproti Android mnohem vyšší level), nádherný IPS displej.
    • Mohla by být silnější baterie, ale nijak se neliší od konkurence.Někdo nemusí zkousnout váhu telefonu.

Lumii 920 jsem si vybral po dlouhých letech s Android produkty, ktere jsou vesměs silně nestabilní.

• Přemýšlím jak mohu, ale nic PRO mě nenapadá.
    • Tady bych mohl psát román:
    • - nesmyslné menu,
    • - nekvalitní fotografie,
    • - velmi slabá baterie,
    • - minimum aplikací ve Storu,
    • - hmotnost,
    • - špatná Wi-Fi (pořád padá),
    • - špatné Bluetooth (nenajde většinu navigací, repra, jiné telefony, notebooky) a když najde, tak neudrží spojení,
    • - drahé příslušenství.
    • Po 3 měsících přestala fungovat přední i zadní kamera a neudělá ani fotku. Při reklamaci sděleno, že musel mobil zmoknout, reklamace neuznána. Blbost, je celou dobu v klimatizované místnosti u serverů, ven na světlo se nikdy nedostal.

NOKIA? Už NIKDY, NIKDY, NIKDY! Je to šmejd!

• Kdyby fungoval, tak krom váhy skvělej. Asi mam smulu na vadny kus, bojuji s nim dva roky.
    • Od zacatku se prehriva, vypina. Seka se software. Nefunguje fotoaparat. Neustale restartuju. A pro me je hrozne težkej.

Des. Dva roky mi otravuje zivot. Kdyby fungoval, jsem z nej nadsena. Ted budu volit nezi lumii a iphonem. Samozrejme se ted lumie bojim, ale podle me vetsina moďelu je srovnatelna s applem za polovinu ceny. Uzavrenost systemu beru jako vyhodu. Taky me vsichni odrazovaoi pred koupi iPadu a za tri roky pouzivani jsem se nesetkala s nicim, co by mi vadilo. A ti co lobuji pr android, tak je to zlomek uzivatelu, kteri od applu prechazeji k androidu. A nenechte se poblbnout technickejma datama, protoze vyladenost systemu umozňuje mnohem nizsi naroky na hardware.

• Display
    • Foto a video
    • Svižný OS
    • Konstrukce
    • Nulová základní výbava - telefon nemá pomalu ani budík, vše si musíte stáhnout ze Storu
    • Nepochopitelné zesilování a zeslabování pro všechno
    • Naprosto zbytečné a dementní tlačítko Bing (všechny Nokie)
    • Přehrávač
    • Celkově windows, ve kterém nic neuděláte

Telefon jsem si vybral po dlouhém projíždění internetu, kde jsem hledal telefon, který se neseká, fotí a má solidní display. V zásadě to tenhle telefon splnuje. ALE -

Baterie, která byla vždy devízou Nokie je jedna z nejslabších, ne, je nejslabší. ale pokud nedivočíte, tak den vydrží. Tlačítko Bing omg !!!!!!!!!!!! Kdo zná, ví o čem mluvím, kdo ne, tak chocholoušek vás čeká :-) Ve Windows s čímkoliv neuděláte naprosto nic. Abych to přiblížil, tak první android je proti tomu terminator T100000000000 . Například výpis hovorů - nenajdete tam čas, kdo kdy co
    Aplikace -žádné, ale naprosto žádné.
    Foto ůžasné, video ůžasné HD
    Celkově mě vlajková lod 2014 zklamala

• velikost ,kvalita přehrávaných videí,LTE,
    • naprosto strašný
    • komplikovaný telefonní seznam,ukládání,vytáčení
    • komplikovaný menu
    • vše je ošklivé,dlaždice uživ.prostředí katastrofa
    • vypadává wi-fi zde doma a přitom na druhém mobilu ne
    • vše má složitý název proč SMS se jmenuje vlákna ???
    • atd
    • a ten windows je taky děs
    • i podoba facebooku, whatsupu,google plus -co to sakra je?
    • prej kvalitní foťák -cože???
    • videa jsou zbytečně velký nejou posílat nikde
    • zvoní jak dement a prej posuňte nahoru a pak teprve přijmout
    • baterka žádná sláva
    • proč je doprčic tak žlutej?to co má být bílé je žluté a nejde to nijak odstranit,vypadá jak podsvícenej starou žárovkou

Přešla jsem ze samsung galaxy trend a naprostá zoufalost,přitom tento mobil má být ve všem kvalitnější.A vracím se k samsung.