Recenze Nokia E7

Rozhodně doporučím, telefon má kvalitní kovovou konstrukci, QWERTZ klávesnici.
Po aktualizaci na symbian Anna vše běží jako na drátkách. (Symbian na 3 jsem ani nezkoušel)
Vynikající reproduktor ať pro klasické vyzvánění či poslech hudby.
Někomu se může zdát, že 256 RAM a 680 MHz je op... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Tento přístroj, který jsem získal za bonus body T-mobile se mi změnil na zlou noční můru. Jeho systém dobíjení je pro mne stále nepochopitelnou neznámou. Přístroj zahlásí, že baterie je vybitá, po připojení zdroje oznámí "dobíjím" ale hned v zápětí "nedobíjím". Občas mi oznamuje, že dobíjí, ačkoli n... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Nokia E7

Přidáno: 2. října 2016

už se nedělá :-(

Petr

Přidáno: 27. září 2016

Zakoupeno v VK Servis

• I dnes velmi dobry telefon.
  • Vychytana konstrukce.
  • 8Mpix fotoaparat. Led blesk.
  • 3G, HSPA+, WIFI
  • QWERY klavesnice.
  • Italska verze operatora TIM.
  • Bez ceske lokalizace.
  • Neaktualni sotware (Symbian Anna).

Super telefon. Konstrukcne temer dokonaly. Vyborny fotoaparat.
Sice dodan s neaktualnim software ale po manualnim pre-flash-ovani na nejnovejsi dostupny Symbian (Belle) je telefon opet funkcni (fungujici internet, aplikace, cestina, ap.). Flash je ale velmi komplikovany a problematiky neznaly majitel ho urcite v lepsim pripade nezvladne, nebo si telefon v horsim pripade znici.

Hodnotím se jako: Technický guru

Přidáno: 23. listopadu 2015

Zakoupeno v VK Servis

• nevim nebylo to pro mne ale nekoho jineho
  • nevim

nemam co dodat

Ověřený zákazník Phonezone.cz

Přidáno: 31. března 2015

Zakoupeno v Phonezone.cz

• Jen ten Symbian ... Zjednodusene "radkove" zobrazeni internetu mi v dnesni dobe dost vadi.

Ověřený zákazník Webtelefony

Radek

Přidáno: 29. prosince 2014

Zakoupeno v Webtelefony

• Design
  • pomalý Symbian

cena-výkon je dobry

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Dostačující
Výdrž baterie při aktivním používání: Jeden den
Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 24. dubna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• na svoji dobu dobry smartphone s klavesnici
  • telefon casteji zamrzne nebo se uplne vypne

kazdopadne muj posledni telefon nokia diky malemu vyberu apps a castejsimu samozvolnemu vypnuti

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Dobrá
Výdrž baterie při aktivním používání: Necelý den
Ověřený zákazník LSmobil.eu

Přidáno: 27. května 2013

Zakoupeno v LSmobil.eu

• pohodlná QWERTZ klávesnice pro psaní dlouhých sms,
  • přehledné menu a ovládání,
  • velkokapacitní paměť,

po týdnu užívání převažuje spokojenost s funkčním uspořádáním ovládácích prvků i intuitivním ovládáním

Ověřený zákazník Mobil Pohotovost

Přidáno: 3. prosince 2012

Zakoupeno v Mobil Pohotovost

• perfektní zpracování
  • skvělé intuitivní ovládání (před i po instalaci Belle)
  • displej
  • HW QWERTZ klávesnice
  • nemožnost vyjmutí a výměny baterie
  • menší podpora aplikací
  • Belle nepočítá znaky sms

Dobrá volba při možnosti koupit tento telefon dnes za méně než poloviční cenu než za cenu při jeho uvedení na trh.

p.s. Aktivní používání je subjektivní pojem

Ověřený zákazník Alza.cz

steve

Přidáno: 27. dubna 2012

Zakoupeno v Alza.cz

• SUPER TECHNIKA
  • PO ROCE MI ZKOLABOVAL

Přidáno: 24. dubna 2012

• vše

Chtěl jsem tento model od doby co se dostal na trh

Ověřený zákazník NokiaGallery.cz

Radovan

Přidáno: 14. dubna 2012

Zakoupeno v NokiaGallery.cz

• skvělej displej,rychlost odezvy,citlivost,přehled a skvělá QWERTY klávesnice,prostě vše.

mám jej krátkou dobu tudíš hodnocení zatík skvělé,jen čas ukáže jeho kvality a neduhy

Ověřený zákazník ZbožívPraze.cz

tnt497

Přidáno: 6. dubna 2012

Zakoupeno v ZbožívPraze.cz

• Rychlý a přehledný systém.
  • Multitouch.
  • Kvalita dílenského zpracování.
  • Spousta funkcí.
  • Celokovové tělo.
  • Skvělý ClearBlack AMOLED Display.
  • Quick Office premier v ceně.
  • Skvěle vymyšlená QWERTY.
  • Někomu nemusí vyhovovat vyšší váha, ale to je dáno kovovým tělem. Mě 176g perfektně vyhovuje, pak vím, že má telefon v kapse.

Jsem odkojen Nokií a později i Symbianem, donedávna jsem používal nokii C6-00, ale rozhodl jsem se, že si pořídím něco novějšího. Při hlobokém zkoumání a delším používání Androidu v Samsungu Galaxy Spica, SE Xperia mini a HTC Desire S jsem se rozhodl, že nechci pociťovat sebevražedné sklony pokaždé, když bych si pouze rád přečetl email, spustil nějakou aplikaci, nebo jen napsal zprávu. Takže Android jsem, kvůli jeho nedomyšlenost, nestabylitě a velice vratké přehlednosti zavrhnul. Téměř z donucení jsem vyzkoušel také systém Bada v Samsungu Wave III, kde mě za prvé zděsilo, že navigace je placená, což pro mě jako dlouholetého uživatele nokií je něco nepředstavitelného a zadaruhé, že Samsungem opěvovaný Bada je jen převlečený Android se všemi jeho nešvary. Ještě než se objevily na trhu nokie lumie, uvažoval jsem i o Windows Phone. Jelikož jsem chtěl plnohodnotnou klávesnici padlo moje oko na HTC 7 pro, ale když jsem měl telefon v ruce a spatřil jsem, že kvalita dílenského zpracování je na úrovni nejlevnějších čínských napodobenin všeho možného a thaiwanský výrobce dělá telefon z levného, tenkého plastu vhodného spíše na makety, nebo hračky určené na tržnici, rozhodl jsem se, že i po velice důkladném zhodnocení konkurence zůstanu radši stále u kvalitní a ověřené nokie. Uvažoval jsem nad neuvěřitelně rychlou Nokií 700, absenci klávesnice bych oželel, ale display byl pro mě příliš malý. Dále jsem přemýšlel o Nokii C6-01, ale zde mi zase po dlouhém používání její předchůdkyně klávesnice opravdu chyběla. Zpozoroval jsem také model X7, kde jsem zjistil, že design této nokie mě děsí. Nakonec jsem přemýšlel o Nokii N8 a pak padla moje volba na její vetší, starší sestřičku ze které N8ička vychází, tedy Nokii E7. Na závěr musím říct, že jsem s tímto telefonem i Symbianem Belle nad očekávání spokojen. A zmiňovaná nižší rychlost oproti Androidu je jen výplod něčí fantasie, telefon je stejně rychlý a místy rychlejší než Desire S a Galaxy Spica i přes hardwarovou převahu těchto modelů je Nokia díky minimální náročnosti symbianu na hardware stejně rychlá/rychlejší.

Hodnotím se jako: Technický guru

Jacques.

Přidáno: 3. dubna 2012

(Upraveno 5. dubna 2012)

• 4 palcoví AMOLED displej+clear black
  • HW klavesnice (u mě s českou diakritikou)
  • OS Symbian Belle
  • Hodně kvalitní konstrukce-prostě NOKIA
  • Navigace
  • USB- on the go + HDMI
  • 16 Gb pamět
  • Foto i video
  • Výdrž baterie
  • Oproti N8,C7 apod. nemá FM vysílač (transmitter)
  • Málo wigetů na výchozí displej
  • Kalendář
  • Nastavení

Tak žačátkem bych chtěl napsat,že mobilní telefon jsem si vybíral opravdu dlouho (tři roky se mi muj starý ne a ne rozbít).
Znám všechny telefony i jejich klady a zápory. Nakonec jsem vybral právě E7 a to z následujících duvodů.

Software
Symbian Belle.

Nemohu srovnávát s Androidem jako jiní,muj předchozí telefon nebyl smartfon, ale Android mi prostě není sympaticky (a také u 4 palcového displeje je jeho výdrž maximálně den-tady překročíte dva)
Ale Symbian Belle je rozhodně o dostdál než Anna. Mě osobně systém vyhovuje. Je stabilní,jednoduchý,přehledný a není tak náročný na baterii. Jediné tři kritické věci. Osobně mám rád ,když i uvnitř na výchozích displejich telefon vypadá pekně,což je omezené kvalitními wigety.Už jsem na OVI strávil hodně času,ale je ji opravdu málo.Další je kalendář,který ve formě wigetu na displeji umí zobrazit na den jen jednu událost,pukud jich máte vice,napíše jen více událostí pro tento den-u biznis telefonu nepochopitelné. A třetí je malá možnost nastavování v základním nastavení (ale nemohu moc srovávat s ostatními telefony,takže to neni objektivní).
Kapitola sama o sobě je můj včerejší boj s Nokia Suite. Mám iPod a tak mě zklamalo,že Suite funguje jako itunes-kterej nenávidím. Jesli nemáte podle Tagu (všechny informace ve skladbách zakotvené v souboru) srovnanou hudbu,tak se tešte jak po nahráni hudby do telefonu, na nepřehledný "bordel".A co je lepší,ve Suite Tagy nejdou přepsat,ani interpreta prostě nic. Takže extra program, kde musite před nahráním soubory poupravit.Ale to bude asi u všech telefonů... Něco Suite ale umí,pracovat s kontakty nebo aktualizovat softwere.

Hartware

Perfektni konstrukce. Osobně mám stříbrnou verzi. Není nikdo kdo by vám telefon nepochválil. Opravdu budí pozornost - bohužel když ho ztratíte tak asi nepočítejte v návrat :) . Vše drží,nevrže a mačká se velmi luxusně.
Displej je nádhernej. To jak jsem četl, že rozlišení není dostačujíci bych si dovolil nesouhlasit. Koukal jsem na obraz uplně zblízka ale nevidím žádnou hranu pixelu. Takže rozlišení se být vámi nebojím,jelikož obraz je opravu čistý a ostrý. K tomu je to clear black s amoled a navrh Gorila Glass-prostě pecka :) Ta černá je taková,že nepoznáte kde je konec displeje.Moc chválím.
HW klávesnice o ní je napsáno všude a moc. Je super a proto telefon mám. Mám s CZ diakritikou takže spokojenost ješte větší. Klávesy jsou podsvícené. Dobře se ale píše i na SW klávesnici díky velkému displeji. Můj předchozí vybraný telefon byl SE Ray-netuším jak bych na něm dal dohromady smsku :D
Tak a jsem u toho,co mě u telefonu opravdu DOSTALO. Pro Ti co nevědí co je USB- on the go. Vemete redukci z mini usb na normálni usb (což je v baleni) a připojite treba myš i s klávesnici a to i bezdrátově. K tomu můžete přes HDMI připojit telefon k televizi a mate medialní centrum-to je opravu něco,u čeho jsem zustal stát s otevřenou pusou :D Přes USB- on the go můžete připojit externi flash disk nebo HDD a přehrávat filmy,hudbu kopirovat nebo pracovat se soubory-prostě vše.To bych řekl ,že víc jak vynahrazuje možnost vložení paměť.karet.
Nemá vyjmatelnou baterii, ale když jsem vyděl konstrukci,tak jsem za to rád. Zadní kryt by to kazil a mohl by vrzat. Takhle je tělo pevné.
Také se hodně řeší váha telefonu. Není lehký,ale řekl bych že je těžký přesně tolik na kolik vypadá-není to plast. Bál jsem se nošení v kapse kvuli rozměrum a váze, ale nemám s tím problém,ba naopak. Moje stará nokia 6300 byla klasické konstrukce,malá a lehká. Ale v kapse ji pořad rovnat protože přepadávala na bok a pak byla o dost širší než teď E7 ;)
Toho jsem se bál nejvíc ale problem to není. Jen to vyndavání z kapsy. Jesli si vecí vážíte tak kvuli provedenosti telefonu se budete bát že vám vypadne z ruky-což se může stát kvuli hladké hliníkové konstrukci.Doporučuju pouzdro.
Hned jsem koupil držák do auta NOKIA a do auta padne skvěle a nejen to,navigace funguje vyborně (na to že je to pořad jen telefon). Mohu srovávat jelikož jezdím do práce po západní evropě s navigací TomTom.

Baterie

Mam telefon nový,takže pul dne wifi,stahovní ,instalování,zkoušení navigace,aplikaci a internetu. S přítelkyní smsky ve formě chatu takže kolem 50 za den :) Telefonování i mimo domov přenos dat na 3G. No a vydrží den. Opravdu klobouk dolu. Nemužu zatím soudit, až budu telefon využívat jen jako telefon,ale věřím že tři dny to budou. Kvuli vydrži jsem telefon také kupoval. A kapacita 1 200 mAh je relativní !

Procesor

Je to jen 680 MHz,což škoda. Ale já jsem díky vyladěnosti Belle nezaznamenal nějáké zasekávání nebo pomalý chod. Toho se opravdu bát nemusíte !

Takže závěrem:

Telefon jsem chtěl tři roky a minimálně rok, co jsem telefon hledal, ale každý měl vady se kterými jsem se nechtěl spokojit.Tento telefon mě dostal (ale až diky aktualizaci na Belle). Jsem rád že jsem ho koupil a neměnil bych !
Je to hrozná hračička,snad mě to přejde jelikož se od něj sotva hnu :D

Ověřený zákazník mobilprovás

Přidáno: 28. března 2012

Zakoupeno v mobilprovás

• kdo je zvyklý na Nokii, nepotřebuje komentáře "PRO"

za 5700 bez DPH v české lokalizaci od českého e-shopu je to výborná věc!

Ověřený zákazník Mobilní telefony Biz

jsem spokojená

Ověřený zákazník NEJMOBILY.CZ

Přidáno: 13. února 2012

Zakoupeno v NEJMOBILY.CZ

• velký displej - využívám hodně internet, celkově je to už takový malý počítač
  • poměrně vysoká hmotnost

Celkově jsem moc spokojená. Hlavně telefon disponuje i vysouvací klávesnicí,což byl má podmínka. Má velice kvalitní fotoaparát, perfektní vychytávku s SMS,kdy se na displeji zobrazují zároveň jako taková "konverzace",tak nemusím listovat. To se mi moc líbí.

Daniela Dlouhá

Přidáno: 14. ledna 2012

Zakoupeno v Max-shop.cz

• Kombinaca běžné a dotykové klávesnice. Elegantní vzhled, profi.
  • Neumí všechny dostupné splikace.

Vhodné pr oty co se učí a nebo nemají rádi pouze dotykové telefony. Jistě Vás zaujme.

sisak

Přidáno: 13. ledna 2012

• perfekti dilenske zpracovani
  • maximalisticka vybava, nechybi nic podstatneho
  • povedena HW klavesnice
  • 1200 mAh akumulator je opravdu na takovyto telefon slaby

Telefon zcela splnuje moje pozadavky na moderni komunikator. Kdyby vsak vyrobce zabudoval akumulator o vetsi kapacite (treba i za cenu mirne tlustsiho tela pristroje), vubec bych se nezlobil.
Pokud si nekdo chce porizovat telefon jako nahradu kompaktniho fotaku, tak E7 neni zrovna nejlepsi volba. Vestaveny fotak je opravdu dobry jen na nouzove foceni (coz mne osobne ovsem vyznamne netrapi).
Jinak jsem z pristroje nadsen a jsem maximalne spokojen, za necelych sedm tisic velmi dobra volba.

Přidáno: 12. ledna 2012

Zakoupeno v Max-shop.cz

paradni luxusni telefon .. Ma sice slabsi baterii na jeho velikost displaye ale to je asi vse:) jiank jsem velice spokojnen je jeste trochu vetsi nez obvykle ale je to jen o zvyku

Libor Kruliš

Přidáno: 5. ledna 2012

• Super kvalita
  • Strašně nízká výdrž baterie max.1den

Precizní spracování a snadná obsluha.Jsem maximálně spokojen s produkty Nokia až na tu baterii u E7.Jinak bych E7 doporučil všem svým známým.

Daniela

Přidáno: 5. ledna 2012

• spousta funkcí
  • klávesnice je dostatečně prostorná
  • velký displej

Roman

Přidáno: 2. ledna 2012

• Klávesnice, rychlost ovládání, přehlednost
  • Váha, výdrž baterie, starý OS

Jsem s tímto telefonem spokojen na první pohled mě zaujal design a možnost používat jak pouze dotykový displej pro rychlejší operace tak možnost využití klávesnice při psaní zpráv a emailů, klavesnice je velmi příjemná a tlačítka jsou dost daleko od sebe takže se mi nestavá že bych zmáčknul třeba 2 tlačítka najednou jako u jiných modelů. Trošku mě mrzí software protože si myslím že tenhle telefon mohl být už na lepším než na Symbian ale co naplat je to třeba vydržet. Proti je možná vydrž baterie ale to se nedá nic dělat je slabina většiny smartphonů. Tento telefon můžu určitě směle doporučit halvně těm kteří jsou na cestách a používají mail, internet a podobné aplikace.

Michal

Přidáno: 30. prosince 2011

Zakoupeno v Český-mobil.cz

• Dobrej telefon jsem spokojen jen by mohla déle vidržet baterka jinak vřele doporučuju
  • nic jen ta baterka

jsem spokojen

Přidáno: 27. prosince 2011

(Upraveno 27. prosince 2011)

• Špičkový managerský telefon
  • Jednoduchý a přehledný op.systém
  • Jednoduché připojení k sítím
  • Kancelářské vybavení
  • Bezesporu patří mezi nejlepší Nokie vůbec
  • Zamiloval jsem si jej :)
  • Výkon, vzhled a vybavení telefonu přebíjí veškeré negativní stránky tohoto přístroje

Špičkový, krásný a nedstandartně vybavený telefon

Přidáno: 20. prosince 2011

• ok
  • neni slot na kartu

ok

Přidáno: 12. prosince 2011

Zakoupeno v Max-shop.cz

produkt jsem začal okamžitě používat a dosud bez problémů. jsem spokojen. Produkt jsem doporučil dálšímu.

pctuning.tyden.cz

Přidáno: 8. prosince 2011

Nedoceněná královna manažerských mobilů – Nokia E7 s Annou

Konstrukčně skvělý telefon, který ale brzdí použitý operační systém. Více v recenzi na PCTuning.cz!

Celá recenze na pctuning.tyden.cz

Michal Ciompa

Přidáno: 7. prosince 2011

Zakoupeno v obchod-Nokia.cz

• perfektni displej, HW klavesnice, rychlost, paradni video, kovova konstrukce, bohate prislusenstvi
  • chybi autofocus

Tento telefon jsem si vybral, protoze jsem chtel telefon s HW klavesnici a velkym displejem a v soucasne dobe je takovych telefonu jako safranu a jedine tento splnoval vsechny moje pozadavky. S telefon jsem maximalne spokojen, je dostatecne rychly, ma velkou vnitrni pamet, displej je skvele citelny aji na primem slunci, na klavesnici se pise perfektne, pohodlne a bez preklepu. Spracovani je vyborne, vysouvaci mechanismus jde otevrit aji jednou rukou, displej v obou polohach drzi dostatecne pevne.

butty

Přidáno: 6. prosince 2011

• vše
  • zatím nic

koupě na základě recenzí

Přidáno: 5. prosince 2011

• Spousta funkcí a aplikací, HW klávesnice
  • malá výdrž baterie, špatný foťák s nemožností makro fotek, chybí díra na poutko

manažerský telefon, v CZ distribuci za nesmyslně vysokou cenu. Velké zklamání je z foťáku, jehož 8 MPIX je možné využít pouze venku za slunečného dne, jinak stojí fotky za...

Ověřený zákazník HMmobil.cz

Gavendová

Přidáno: 11. listopadu 2011

Zakoupeno v HMmobil.cz

produkt dle mého přání

Petr Vácha

Přidáno: 11. listopadu 2011

Zakoupeno v MobilPlanet.Cz

• Klávesnice, velký display, dokonalá podpora a servis
  • malá výdrž baterie

výborný mobil pro všechny, co nechtějí jen telefonovat a psát SMS

Přidáno: 7. listopadu 2011

Zakoupeno v Max-shop.cz

• Je to zatím nejlepší telefon co jsem si pořídil.
  • Snad jenom baterka

Je to dobrá volba za rozumné peníze. Nechápu, proč za to chtějí u nás takovou hroznou cenu. Jinak je to fakt dobrý.

Ověřený zákazník Mobily v Praze

vilda

Přidáno: 6. listopadu 2011

Zakoupeno v Mobily v Praze

• suprovje malej netbook
  • aplikace,vida a možnost ssh
  • telefon,foto

spíš malá mobilní kancelář než telefon
pro moje potřeby super

Vetrak

Přidáno: 25. října 2011

Zakoupeno v AkceNaElektro

• ve všech ohledech skvělý telefon.
  • výtečný amoled display má skvělé rozlišení a dá se na něm skvěle prohlížet web
  • vyskakovací Qwerty klávesnice je skvěle konstruovaná
  • telefon je trošku těžší ale to je u dnešních smartphounů jasné
  • Skvělé propojení s TV přes HDMI s aplikací vel.obrazovka
  • Kvalitní videa v HD
  • trošku pomalejší načítání fotek při větším množství oproti androidu ale na symbian jsem zvyklí a nemám s tím žádný problém
  • relativně malá výdrž baterie i kdyžř oproti iphonu je na tom stále mnohem lépe :-)

Já jsem na nokiích vyrostl a každý rok kupuji novou poslední Nokia 5800XP , N97mini a N97 no a díky zvyku na vysouvací qwerty jsem ani na chvíli neváhal a rozhodl se pro E7 rozhodně ve všem ohledech dokáže uspokojit jakéhokoliv člověka který na telefonu ,,visí´´ každý den a je to jeho kancelář a opravdu ohromí průměrného spotřebitele. Cena ... necelých 8 tisíc za takovouhle bombu :-D skvělý jinak doporučuji pouzdro Nokia CP-501 mě slouží moc dobře :-)

Ověřený zákazník HMmobil.cz

Miroslav Bečička

Přidáno: 25. října 2011

Zakoupeno v HMmobil.cz

• velký display, rychlý system, dobrý foťák, klávesnice
  • OS

za cenu, za kterou ho nabízí hmmobil je to dobrý značkový telefon

Martin Hečko

Přidáno: 24. října 2011

• QWERTY klavesnice, AMOLED display
  • fotoaparát

S produktem jsem spokojen. Zvládá všechny mé potřeby od navigace až po snadný přídtup na emaily.

Přidáno: 23. října 2011

Zakoupeno v Český-mobil.cz

• vše proběhlo rychle a bezproblémově, rychlé jednání, kontaktování zákazníka, milá obsluha na odběrním místě.. :)

Zatím jsem s produktem spokojená..

Josef Mašek

Přidáno: 16. října 2011

• Rychlost lepší ovládání

Velký displej snadné užívání.

Lukáš Bešta

• 4" AMOLED displej
  • chybí autofocus
  • vestavěná baterie
  • chybí slot na paměťové karty - ale 16GB interní paměť

Hlavně nekupovat šedivé kšunty!

Khar

Přidáno: 12. září 2011

(Upraveno 12. září 2011)

• QWERTZ klávesnice
  • Vynikající tak akorát velký display (4 palce)
  • (mám menší ruku a telefon mi i přes své trochu větší rozměry perfektně sedne do ruky ať už rozevřený či zavřený)
  • Perfektní konektivita
  • Dobrá prohramová vybavenost už v základu s možností doinstalace placených i free programů
  • Na hw klávesnici oddělená tlačítka, akorát správně tuhá
  • Pro mě je plus i hmotnost a rozměry, nemusím se stále ujišťovat, zda telefon ještě mám a při tom nijak nepřekáží, nezavazí
  • Kovová konstrukce
  • 3,5mm jack
  • USB on go
  • Dostatečně tuhý vysouvací mechanismus, takže se nevyviklá
  • Líbivý vzhled, dolišný od iPhone (a Samsungu, který má některé modely takřka nerozeznatelné)
  • Display je perfektně čitelný i na přímém slunci i upatlaný
  • Slabší baterka. Při normálním používání (smsky, volání, nějaký ten internet, gps a trochu hry) vydrží cca den. Výdrž se dá prodloužit o cca 2 hodiny aktivováním úsporného režimu. Při minimálním používání vydrží bez problémů 2-3 dny.
  • Trochu menší nabídka doplňkových aplikací

Rozhodně doporučím, telefon má kvalitní kovovou konstrukci, QWERTZ klávesnici.
Vynikající reproduktor ať pro klasické vyzvánění či poslech hudby.
Někomu se může zdát, že 256 RAM a 680 MHz je oproti konkurenci šíleně málo. Nesetkal jsem se zatím s žádnými záseky apod, takže myslím, že hw je dostatečně dobře odladěn pro software.
Někomu také může chyběn absence autofokusu, ale berme v potaz, že se jedná o telefon, ne foťák. Navíc ta absence je patrná jen u makra, při běžném focení ani nepostřehnete.
Jak jsem psal, výdrž baterie při běžném používání je cca den, což je dnes u smartphonů řekl bych takový standard. Pokud ji nevytěžujete na maximum, vydrží 2-3 dny. Doporučuji stáhnout battery life saver, který dokáže výdrž ještě o něco zvýšit.
co se ceny týče, záleží na obchodu, já jsem ji koupil za 7750 a myslím, že tato cena je hodně dobrá za takto kvalitně zpracovaný telefon.
Dále se mi líbí vzhled, který je odlišný d iPhone, vůči kterému mám neopodstatněné osobní antipatie, ale prostě se liší, což shledávám pozitivním
Co se týče klávesnice. HW perfektní, nemám výtku. SW naklopená qwertz na šířku se dá použít, na výšku číselná také, na výšku qwertz hodně obtížně až takřka nemožně, ale to je asi záležitost všech dotykových telefonů a záleží na cviku. Já využívám převážně HW.
Další plus je velký, 4palcový, nádherný display, který se dá perfektně číst i upatlaný, a to i na přímém slunci.

Za mě je zatím spokojenost.
Pokud se honíte za možná zbytečnými obrovskými RAM a MHz či chcete telefon a la iPhone případně obrovské množství aplikací bez záruky původu, tento telefon pro vás není.
Pokud dáte přednost třeba menšímu papírovému výkonu, ale dobré odladěnosti SW a HW, chcete něco, co se od iPhone trochu odlišuje, kde sice nemáte na každou funkci na výběr ze stovky aplikací, ale máte třeba ze tří, zato kvalitních, funkčních a řekněme jistých, chcete i HW klávesnici, pak je tento telefon pro vás perfektní.

Martin Hrdlička

Přidáno: 4. září 2011

Zakoupeno v AkceNaElektro

• Nádherný displej,skvělá hw klávesnice,rychlost reakcí,nové funkce oproti starším nokiím.Mini HDMI!
  • Displej je citlivý až příliš,ale to je otázka cviku,slabší výdrž baterie při plném využití.Kolísá signál,ale nemá to vliv na kvalitu hovoru.

Hw klávesnice je super,obrovský displej,usb hub.
Trochu nechápu výrobce,že nezahrnul slot na kartu,ale částečně toto supluje již zmíněný usb hub.
Já jsem s E7 spokojen,skvělé jsou hodiny ve stand-by modu.
Doporučit jej každému,kdo se spokojí s hw mohu,je to hodně dobrý mobil,nečekal jsem tak markantní rozdíl po přechodu z N97 mini,která je hodně podobná(klávesnice,podobný o.s.).
Zpracováním je taky o dost lepší-to je totiž naprosto perfektní.Nikde nic nevrže ani nechrastí,vše lícuje dokonale a vše funguje tak jak má(alespoň u mě).Funkčnost E7 je v mnoha detailech dovedená takřka k dokonalosti,často jsou to maličkosti,kterých si ten kdo nikdy neměl dotykový symbian ani neuvědomí,ale tyto maličkosti potěší.
Doporučuji nainstalovat o.p. ANNA-až na ošklivější ikonky funguje skvěle.
Ideální je neomezené datové připojení(wifi),skvěle funguje Opera mobile a stím souvisí vícedotykový displej,roztáhnout stránku dvěma prsty až do velikosti která by vyhovovala pomalu slepému,to je super věc.SPB mobile shell je na tomhle mobilu taky bomba.Navigace je opravdu hodně citlivá-sice jsem jí jako takovou ještě netestoval,ale signál chytila i v uzavřené místnosti,tam,kde si Dynavix Nano ani neškrtla.
Já ještě čekám,až se zničí folie na displeji-zatim drží jak přibitá-na přímém ostrém sluníčku způsobuje odlesky a tím slabší čitelnost.
Na závěr:dávám E7 97%,mě se líbí a vyhovuje.

pepe

Přidáno: 15. července 2011

Zakoupeno v ATmobil.cz

• Velmi kvalitní telefon
  • Slabá baterie

Zatím jsem s telefonem spokojený.

Ověřený zákazník NOVY-MOBIL.CZ

Stojan Jakotyč

Přidáno: 15. července 2011

Zakoupeno v NOVY-MOBIL.CZ

• Skvělé povrchové zpracování, odolné sklo "Gorilla Glass" na opravdu velkém dispeji, překvapila mne GPS s Ovi mapami
  • Především cena, která by je dost vysoko oproti konkurenci

Myslím, že Nokia E7 je určena převážně pro manažery, určitě bych oželel možnost pořizování fotografií, protože od toho tu jsou fotoaparáty :-)
Bez této funkce by byl telefon o nějakou tu kačku levnější..
Co se "výbavy" týče tak není nic co bych vytknul. Nokie E7 je již několikátým telefonem této značky, který vlastním, takže zde svou roli tak trochu hraje i "patriotizmus" :-)

Ověřený zákazník Levnejmobil.cz

Jan Kopecký

Přidáno: 26. června 2011

Zakoupeno v Levnejmobil.cz

• přesně to co potřebuji
  • zatím nevím

Paráda

Tomas

Přidáno: 24. června 2011

(Upraveno 26. června 2011)

• Opravdu kvalitní AMOLED displej a jeho velikost
  • QWERTY klávesnice
  • Operační systém
  • Možnost natáčení v HD 720p
  • Navigace zdarma
  • Až na makrofotografie velmi kvalitní fotoaparát
  • Image
  • Možnost výběru více barev
  • Absence Autofocusu - nelze fotit text, ani detaily
  • Nabíjení pouze přes USB
  • Vyskoá hmotnost
  • Značné rozměry - v kapse je celkem cítit
  • Vysoká pořizovací cena ve vetšině kamenných obchodech
  • Nižší takt procesoru
  • Přehlednost a zpracování menu hudebního přehrávače

I přes jeho nevýhody, je celkový dojem velmi dobrý. Kdo opravdu nepotřebuje dělat makro fotografie a zaměřuje se spíše na komunikaci či prohlížení webových stránek, rozhodně neudělá chybu.

Martin Avramcev

Přidáno: 10. června 2011

Zakoupeno v obchod-Nokia.cz

• Kvalitní LCD, perfektně čitelný a s nejčernější černou jakou jsem viděl, 4" velikost
  • kvalitní materiály
  • kovová konstrukce
  • nikde nic nevrže ani neskřípe, vše perfektně sedí - kvalita na první pohled
  • spousta užitečných funkcí v telefonu
  • spousta dalších po doinstalování z ovi
  • kvalitní QWERTZ klavesnice
  • žalostná výdrž baterie pokud používáte WiFi, GPRS a GPS
  • docela ubohý fotoaparát, i přes zvýšení rozlišení na 8mpx nedosahuji ani průměrné kvality snímků oproti mé bývalé N95 s 5mpx rozlišením
  • kvalita natočeného videa má stejný problém jako výše uvedená výtka
  • absence ostření fotoaparátu

kdo se drží značky a chce top model asi jasná volba. kdo ovšem upřednostní lepší optiku fotoaparátu před klávesnicí šáhne raději po N8...

Přidáno: 7. června 2011

• design
  • klávesnice
  • spracování
  • absence autofocusu
  • slabší procesor
  • absence slotu pro paměťové karty

v důsledku dobrý telefon u kterého se bohužel zbytecně připlácí za značku

Zobrazuji 1 - 50 ze 62 recenzí [ 1 ] 2

Logo Aligator