Nokia E63

• Velká výdrž
    • Lehká
    • Plný klávesnice
    • Levné kryty

Velmi slušný telefon, s wifi. Chyběla mu puze GPS.
    Velká výdrž

• blesk u foťáku
    • quick office,adobe,rar
    • 2 plochy
    • 3,5 jack
    • Je úžasný,každému doporučuji !
    • Není na bocích telefonu ovládání zvuku
    • Za začátku horší orientace v menu
    • 2Mpx foťák
    • nemá GPS,ale to nahradí Nokia mapy

Každému doporučuji,skvělý telefon za skvělou cenu :)

• , zakoupeno v Aukro.cz

• symbian
    • wifi
    • vydrž baterie
    • qwertz klavesnice
    • velikost
    • kvalita foťaku

Mobil sem si vybral protože sem potřeboval wifi a sem s ním nadmiru spokejen a doporucuji kopit všem co maji zajem o podobne mobily.

Konstrukce
Symbian 9.2
126 g
Možnost paměťové karty
Odolné

Telefon s velkým QVGA displejem, Qwerty klávesnicí a OS Symbian. 2Mpx fotoaparát s LED, 3,5mm AV konektor, microUSB, micro SD s podporou až 8GB, WLAN, hudební přehrávač, FM rádio. Popis produktu: Physical features, power and memory Size Form: Monoblock with full keyboard Dimensions: 113 x 59 x 13 mm Weight: 126 g Volume: 87 cc Full keyboard High quality QVGA display Display and 3D Size: 2.36" Resolution: 320 x 240 pixels (QVGA) Up to 16 million colors TFT active matrix (QVGA) Two customisable home screen modes Security features Device lock Remote lock Data encryption for both phone memory an microSD content mobile VPN Keys and input method Full keyboard Dedicated one-touch keys: Home, calendar, contacts, and email Speaker dependent and speaker independent voice dialling Intelligent input with auto-completion, auto-correction and learning capability Accelerated scrolling with NaviTMKey Colours and covers Available in-box colours: Ultramarine Blue and Ruby Red Connectors Micro-USB connector, full-speed 3.5 mm standard AV connector Power BP-4L 1500 mAh Li-Po standard battery Talk time (maximum): GSM up to 11 hours; WCDMA up to 4h 40 min Standby time (maximum): GSM up to 18 days; WCDMA up to 20 days;WLAN idle up to 170 hours Music playback time (maximum): 18 h Memory microSD memory card slot, hot swappable, max. 16 GB 110 MB internal dynamic memory Communication and navigation Operating frequency E63-1 Quad-band EGSM 850/900/1800/1900, WCDMA 900/2100 E63-2 Quad-band EGSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/1900 E63-3 Quad-band EGSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/2100 Offline mode Data network CSD HSCSD GPRS class A, multislot class 32, maximum speed 100/60 kbps (DL/UL) EDGE class A, multislot class 32, maximum speed 296/177.6 kbps (DL/UL) WCDMA 900/2100 or 850/1900 or 850/2100, maximum speed 384/384 kbps (DL/UL) WLAN IEEE 802.11b/g - WLAN Security: WEP, 802.1X, WPA, WPA2 TCP/IP support IETF SIP and 3GPP Local connectivity and synchronisation Bluetooth version 2.0 with Enhanced Data Rate - Bluetooth profiles: DUN, OPP, FTP, HFP, GOEP, HSP, BIP, RSAP, GAVDP, AVRCP, A2DP MTP (Multimedia Transfer Protocol) support Bluetooth (Bluetooth Serial Port Profile. BT SPP) Network (Raw). Direct TCP/IP socket connection to any specified port (a.k.a HP JetDirect™). Network (LPR). Line Printer Daemon protocol (RFC1179). Support for local and remote SyncML synchronisation, iSync, Intellisync, ActiveSync Call features Integrated hands-free speakerphone Automatic answer with headset or car kit Any key answer Call waiting, call hold, call divert Call timer Logging of dialled, received and missed calls Automatic redial and fallback Speed dialling Speaker dependent and speaker independent voice dialling (SDND, SIND) Fixed dialling number support Vibrating alert (internal) Contacts with images Conference calling Push to talk VoIP Messaging SMS Multiple SMS deletion Text-to-speech message reader MMS Distribution lists for messaging Instant messaging with Presence-enhanced contacts Cell broadcast E-mail Supported protocols: IMAP4, Mail for Exchange, POP3, SMTP Support for e-mail attachments IMAP IDLE support Support for Nokia Intellisync Wireless Email Integrated Nokia Mobile VPN Easy Email set-up Web browsing Supported markup languages: HTML, XHTML, MP, WML,CSS Supported protocols: HTTP, WAP2.0 TCP/IP support Nokia browser - JavaScript version 1.3 and 1.5 - Mini Map Nokia Mobile Search GPS and navigation Nokia Maps application Image and sound Photography 2.0 megapixel camera (1600 x 1200 pixels) Image formats: JPEG/EXIF CMOS sensor digital zoom Focal length: 4.5 mm Focus range: 10 cm to infinity LED flash Flash modes: Automatic, Off, Forced Flash operating range: 1 m White balance modes: automatic, daylight, incasdencent, fluorescent Capture modes: still, sequence, self-timer, video Colour tone modes: normal, sepia, black & white, negative Viewfinder Active toolbar Share photos with Share on Ovi Video Main camera 320 x 240 (QVGA) at 15 fps 176 x 144 at 15 fps (QCIF) digital video zoom Video recording file formats: .mp4, .3gp; codecs: H.263, MPEG-4 VSP Audio recording formats: AMR Video white balance modes: automatic, sunny, incandescent, fluorescent Scene modes: automatic, night Colour tone modes: normal, sepia, black & white, negative Clip length (maximum): 1 h RealPlayer Video playback file formats: .Flash Lite 3, mp4, .3gp; codecs: H.263, MPEG-4 VSP Video streaming: .3gp, mp4, .rm Customisable video ring tones Music and audio playback Music player Media player Music playback file formats: .mp3, .wma, .aac, AAC+, eAAC+ Audio streaming formats: .rm, .eAAC+ FM radio 87.5-108 MHz with RDS support Visual Radio support. Read more: www.visualradio.com 3.5 mm Standard AV connector Nokia Music Manager Obsah balení: Nokia E63 Nokia Battery BP-4L Nokia Charger AC-8 Nokia Headset WH-102 User Guide, Quick Start Guide and other documention

• Doporučiji mám již 6 rokem a kromě ošoupaných tlačítek a baterky která již přesluhuje dávám 1*, Je to pro mě historický kousek a nemám na něj ani jednu výčitku.Doporučuji.

Pokud najdu obchod kde mi nabídnou na tenhle typ v novou baterku, a nový kryt .Věřím že pojede dál několik roků.Každý výrobek má něco do sebe ale za mě je tohle frajer mezi mobily co jsem měla.Jsou krásné a našlapané mobily ale mě vždy vystačil,když jsem potřebovala napsat sms anebo volat vždy fungoval.Doporučuji.:-)

• E řada,příjemný na oko,dobry do ruky,funkce
    • slabé foto,na tel klavesnice qwerty ale funkčně qwertz,takze zmatek v některých symbolech

Dobrý mobil pro nenáročné uživatele,email,foto i když šílene,příjemný plast.
    Mám ještě E71,sice se nedá srovnávat,ale dosahuje daleko,dobré psaní emailu a sms,dobré volání.
    Používám pouze mobily s qwerty klavesnicí,jsem štastný,že nemá dotyk.Koupil jsem kousek ktery ma klavesu qwerty ale funkcne je klavesa qwertz takze silene problemy pri rychlem psani hlavne vyobrazeni otazniku vykricniku atd je uplne jinde nez Z a Y. cekal jsem ze baterie neco vydrzi ake zklamani,pouze do druheho dne a pritom stejna baterie jako u E71 a tam pritom vydrzi dele.Jinak tel dobry jsem spokojeny.Ale to foto...ale na to jsem si ho neporizoval.Hlavne se mi libi jak je kryt jakoby jemne pogumovany a ne tak studeny jako E71.
    I kdyz ma symbian,tak ani E71 tak E63 nezamrza,asi nejsem na ne narocny ale nikdy se nestane ze by mne nechal na holickach.
    co se pouzitych krytu tyce je pevny,nevrze,nikde se neprohyba a snad bude odolny na poskrabani.
    doporucuji vsem nenarocnym uzivatelum,pokud vam staci sms,volani,email,momentky z fota,obycejny prohlizec ala opera mini atd
    Proc E63 ja....kvuli plnohodnotne klavesnici

• , zakoupeno v Mobilní telefony Biz

• Velká výdrž
    • Lehká
    • Plný klávesnice
    • Levné kryty

Velmi slušný telefon, s wifi. Chyběla mu puze GPS.
    Velká výdrž
    Lehká
    Plný klávesnice
    Levné kryty

• cenna
    • výdrž (naprosto dokonala i po 3 letech)
    • je to nokia takže ovladatelnost
    • odolnost(nespočítám kolikrat mi spadl ale bude to něco kolem 1000 a telefon až na menší oděrky scela funkční a v jednom kuse)
    • 3500sms bez problemu v paměti
    • hudba
    • klavesnice
    • krytka na karty a na microUSB děs a hrůza už tam nejsou
    • zadní kryt po čase se začne jemně odchlipovat
    • pokud si nemažete z telefonu sms tak začne zamrzávat ale to je logicke (až u 2000sms)
    • malá dostupnost aplikací(nevyhovující rozměry displeje)
    • videohovor(chybí přední kamera) takže musíte čučet do zadní

malo peněz hodně muziky asi tak určitě jsou lepší telefony ale můj názor je takový že za ty peníze dostanete vystačujíci produkt jak na telefonování,sms,sem tam nějaky ten internet nebo popřípadě foto i když foťák není uchvacujíci ale i přes to se sem tam podaří pěkné foto. Proto určitě doporučuji těm kteří nechtějí předupany telefon nebo utrácet desetitisíce! Tento telefon vámm vydrží i s nešetrným zacházením minimalně 3 roky

• wifi,není zas tak drahy,a má dost barev
    • maly fotoaparát

docela dost dobrý mobil

• , zakoupeno v ATmobil.cz

• Wifi
    • blesk u foťáku
    • quick office,adobe,rar
    • 2 plochy
    • 3,5 jack
    • Je úžasný,každému doporučuji !
    • Není na bocích telefonu ovládání zvuku
    • Za začátku horší orientace v menu
    • 2Mpx foťák
    • nemá GPS,ale to nahradí Nokia mapy

Každému doporučuji,skvělý telefon za skvělou cenu :)

• dobrá šunka za dobrou cenu
    • špatná šunka za špatnou cenu

nějaký šunky za nějakou cenu - jinak jsou to dobré i špatné šunky za ceny. Šunky ve 3 barvách - šunky slevněné i předražené.. Prostě šunky - lepší i horší než jiné šunky - šunky měkké i tvrdé. Šunky.

• Office sady
    • PDF
    • zip
    • kalendář - celkově kancelář
    • možnost přepnutí hlavní obrazovky z kanceláře na "zábava"
    • dobrá cena
    • foťák pěkně fotí
    • super svítilna :-)
    • opravdu hodně funkcí za málo peněz.... (koupeno 10.2010)
    • orientace, ze začátku opravdu nic moc
    • žádné hry
    • nejsou tlačítka po boku pro hlasitost, ale to vyřeš Nokia bezdrátový headset

super... bomba malá chytrá kancelář i s kapkou zábavy :-)

Čtu zde Vaše názory a teda teď nějak nevím jaký je podstatný rozdíl mezi tímto telefonem a mezi nokií E72..? myslím si ale, že nevypadá tak špatně.. momentálně mám totiž LG KP500 a myslím, že by to byl nesrovnatelný rozdíl.. =D.. Prosím o Váš názor jestli má cenu si na tento telefon šetřit.. =D

• QERTY klávesnice
    • kvalitní display
    • kvalitní tělo
    • 3,5mm jack
    • příznívá cena
    • nemá GPS
    • méně aplikací a her

Mobil určen pro psavce, klávesy se ze začátku zdají malé, ale po chvíli používání na nich palce kloužou přesně a vždy najdou správní cíl. SMS, IM a podobně se píší svižně. Tělo je z plastu ale zato opravdu kvalitní, nikde nic nevrže a díly spolu lícují ostudu vám rozhodně neudělá. Velikostně je širší a relativně tenká, celkově dobře padne do ruky , díky zadnímu krytu který má protiskluzovou matnou úpravu jednak z rukou při usilovném psaní nesklouzne a jednak nejsou tolik vidět otisky prstů. Velkou výhodou je 3,5 mm jack sluchátkový konektor, díky němu připojíte jakákoliv sluchátka a nepotřebujete redukci. Taky musím pochválit kvalitní display na který je radost se dívat. Po stránce softwarové není moc co vytýkat, člověk po chvíli zjistí že aplikace kontakty kalendář a další často používané není dobré vypínat, jelikož se pak déle spouštějí ( byl sem zvyklý na SE kde kontakty naběhly okamžitě ). Akorát mě zklamal kalendář kdy jsem byl zvyklý z PDA (například na měsíční náhled kde se zobrazovaly nejen barevně odlišené čtverečky v rámečku dne ale i jejich pozice korespondovala s časem události takže člověk věděl že daný den má ráno volno aniž by musel klikat na den). Pro vášnivé hráče mobilních her taky není dobrá zpráva to, že málokterá hra podporuje dané rozlišení a pokud je využívána ve hrách numerická klávesnice tak se jednotlivá čísla musí vkládat pomocí speciální klávesy. Připojení pomocí wi-fi je bezproblémové i do všelijak zabezpečených sítí a stránek.
    Nejdůležitější je ovšem na tomto přístroji cena. Dnes se pohybuje okolo 4500,- Kč což je za takový mobil paráda. Takže pro člověka co rád píše a komunikuje textově, nepotřebuje dotykové ovládání, GPS a vysokorychlostní internet v mobilu je toto vhodný mobil za opravdu přijatelnou cenu.