Nokia Asha 306

98 g
Možnost paměťové karty
Odolné

• , zakoupeno v CZC.cz

Telefon byl koupen jako nouzova nahrada za chytry telefon. Jedine plus je vydrz na akumulatoru, ktera se pohybuje kolem 1 tydne. Telefon jsem si poridil ve chvili, kdy jsem nemel moc na vyber a hledal jsem stroj pod 2000kc. Vedet, jak se spalim, radsi bych si poridil neco jineho a nebo mozna i nic. Pocit gumoveho displaye je priserny, psani na displayi taktez nic moc a samozrejme SW vybaveni ktere se da na tento telefon sehnat je velmi limitni. V podstate vse musi byt v Jave, coz rozhodne telefonu na rychlosti nijak neprida.

Co bych asi hodnotil pozitivne, tak je vzhled a vydrz. Vse ostatni bych radeji nehodnotil.

Na druhou stranu pokud nejste zhyckani telefony za vice jako 8000kc, mohl by Vam vyhovovat. Ostatne kazdy ma nejake preference nejaky duvod, proc se prikloni k tomu ci onomu telefonu. Ja ho kupoval jsem ho za cenu okolo 1600kc jen pro pripad, kdy muj telefon bude muset do reklamace. Holt mam s chytryma telefonama smulu.

• , zakoupeno v Electro World

tento mobilní telefon splnil mé očekávání a potřeby.

• , zakoupeno v Electro World

Konstrukce
dotykové
Operační systém
bez OS
98 g
Možnost paměťové karty
Odolné

Dotykový resistivní LCD displej o úhlopříčce 3" Vám zprostředkuje všechny detaily, ať již při hraní některé ze 40 předinstalovaných her od EA, nebo při prohlížení obrázků nafocených integrovaným digitálním fotoaparátem. Ten poskytne plné 2megapixelové rozlišení se spoustou zajímavých funkcí a efektů, které jistě zajistí, že Vaše fotografie budou vždy vypadat úžasně. Čtyřnásobný digitální zoom poté přiblíží i vzdálenější objekty. A pokud by Vám snad pouhé nepohyblivé obrázky nestačily, stačí přepnout do módu video v rozlišení 176 x 144 obrazových bodů.

Podpora Wi-Fi jistě potěší každého, kdo chce být online kdekoliv a zkontrolovat si svůj Facebook či e-mail i když zrovna nemá po ruce notebook nebo stolní počítač s připojením k internetu. Díky kompresi stránek Vám prohlížeč Nokia zajistí menší objemy stahovaných dat a rychlé načítání stránek. Telefon disponuje 64 MB vnitřní paměti, které jsou dále rozšiřitelné paměťovými kartami microSD až na 32 GB, jež poskytnou opravdu dostatečný prostor pro všechna Vaše data. Videa i hudbu snadno přehrajete pomocí multimediálního přehrávače a pokud chcete znát nejnovější hity, není nic jednoduššího, než spustit FM rádio. Můžete samozřejmě připojit i Vaše oblíbená sluchátka, přítomen je totiž také 3,5mm jack. Výdrž baterie Vám poté dovolí telefonovat až 14 hodin a užívat si poslech hudby až po dobu 40 hodin!

Parametry a specifikace:

Podporované sítě:

GSM 850/900/1800/1900

Displej:

LCD dotykový displej s úhlopříčkou 3 palce, resistivní

Rozlišení 240 x 400 obrazových bodů, 262 000 barev

Paměť:

Vnitřní paměť s kapacitou 64 MB

Slot pro paměťové karty microSD (až 32 GB)

Fotoaparát:

Rozlišení: 2 megapixely

Možnost nahrávání videa v rozlišení 176 x 144 pixelů

Další vlastnosti:

WiFi

Multimediální přehrávač hudby a videa

Stereofonní FM rádio

Internetový prohlížeč a e-mailový klient 40 předinstalovaných EA her

Kalkulačka, Budík, Kalendář, Poznámky, Seznam úkolů a další

Rozhraní:

Bluetooth verze 2.1 + EDR

Vysokorychlostní USB 2.0 (konektor microUSB)

AV konektor 3,5 mm 2.0mm napájecí konektor

Hmotnost: 98 g

Barevné provedení:

Tmavě šedé

• Fakt moc ne borče
    • možna dobrej na demoliční derby
    • Tetris je topofka lze ovládat čímkoliv - i nůžkama či nožem takže gucci
    • když ho roztočíte na lavici, tak vydrží tak 30 sekund - dobrej bejblejt
    • foťák nic neumí
    • hry z roku 2000 a starší
    • internety se načítaj 3 roky a točí se to

Fakt trash
    Silně neduporučuji, pokud nejedete na MS kázení mobilem či bejblejtový šampionát

• -Nerozbitný
    • -Při běžném používání není problém aby telefont vydržel bez nabytí 5dní.
    • -Přehledný
    • -Životnost telefony. (měl jsem ho 5let)
    • -Neskutečně špátná kvalita videí (ty kostičky mají snad 1mm),
    • fotky celkem ujdou.
    • -Po 3letech se začal sekat a sám od seby vypínat.
    • -Jen 2GB dat.
    • -Internet se načíta stračně dlouho a je nepřehledný, nebo nejdou zobrazit některá videa.
    • -Nemá android.

Vhodné pro seniory nebo pro děti z důvodu nerozbytnosti a přehlednosti. Ale myslím že za tu cenu se dá koupit lepší telefon s androidem.

Měl jsem ho 5let což myslím že na telefon je to docela dobrá životnost, natož že mi asi 6x spadl na beton nebo na kachličky.
    Nakonec do skončilo tak že jsem ho vypnul a už nezapnul.

• Po 2 a půl letech sám vytáčí kontakty nefunguje internet sekáse displej blbne

• Přehledné menu
    • 40 her od EA zadarmo
    • Rezistivní display - špatné reakce a citlivost
    • Špatné rozlišení 400x240 pixelů je prostě málo
    • Málo dostupných dobrých her na storu
    • Šíleně pomalá předinstalovaná appka na Facebook
    • Špatný fotoaparát a ještě horší video a zvuk NEPOUŽITELNÉ

Můj první dotykový mobil. Sloužil dobře nevrzal přežil nějaký ten pád. Fotoaparát jak jsem psal byl špatný. Navíc se už neprodává. 40 her zadarmo bylo fajn jenže přestala sloužit appka prostě spadla. Baterka vydržela klidně i 5 dnů . Display byl rezistivní a k tomu špatné rozlišení ale dalo se to. Mobil nadále slouží mé mamce a je celkem spokojena až na malou klávesnici. Je to mobil pro nenáročné nebo pro starší lidi díky přehlednému prostředí.

• barva
    • sam se zapne v kapse a dela ruzne veci, protoze displej reaguje na vsechen dotyk
    • seka se
    • internet na nic

nokie byly dobre ale uz zacaly stracet a je to videt tento produkt je velmi spatny a neni ani hezky. porad se sekal a internet je total na nic radsi jsem ho ani nespoustela protozebych nad vyhledavanim jedne veci stravila cely den.

• Cena.
    • V balíčku pamět'ová karta.
    • Baterie vydrží poměrně dlouho.
    • Pro starší generaci ujde.
    • Rychlý internet.
    • Přidělej USB kábel.
    • Telefon mám rok a půl, a na displeji ani škrábanec.
    • Displej jde ovládat vším třeba i papírem.
    • Dobrá pamět.
    • Fotoaparát 2Mp.
    • Pomalý.
    • Plastový kryt.
    • Slabý reproduktor.
    • Za tuhle cenu seženete lepší s androidem.
    • Dotykový systém je na nic.
    • Špatná viditelnost pod světlem nebo na slunci.
    • Strašná kvalita videa. - Nezaostřené, skoro vše černobílé.
    • Pomalá reakce.

Telefon je skoro na nic. Ikdyž funguje jak má a pořád jede. Po měsíci začal blbnout a začal vytáčet náhodně kontakty.

• jednoduchý, dlouhá výdrž baterie
    • udělal se mi kaz na displeji, bez OS

Levné pořízení

• Vydrž baterie na jedno nabití
    • Wifi
    • Vzhled
    • Poměrně odolný vuči padu
    • Foto 2MP
    • Rezistivní ( odporový ) 3" display
    • Display se poměrně snadno poškrabe

Telefon mám již dva koky a sem s ním spokojeny. Vydrž baterie je ohromující, při běžném používáni vydrží týden. Na rezistivní display si musíte zvyknout ale není to žádná tragedie. Zvukový výstup je dobry jak s reproduktoru tak s sluchátek. Telefon je vhodný hlavně pro nenáročné uživatele. Mohu ho vřele doporučit.

• Dobře reagující display
    • Velmi odolný (spadl 5x na kachličky a nic)
    • jack 3.5
    • Vydrží 1,5 týdnu na jedno nabití
    • Foto 2 mpx
    • Cena (za ten mobil bych jim nedal ani 5 stovek)
    • Nemá stopky
    • Java OS
    • Obchod (ty hry jak z minulého století)
    • Umí jen 3gp
    • Přehrávač médií (jiný nejde stáhnout)

Koupil jsem si ho protože v reklamě psali že to má hry od EA
    na šedesát dní zdarma hry jako například need for speed run nebo the sims3 a mnoho dalších ale všechny hry jsou rychle dohrané a ta grafika :-(
    fotoaparát absolutně nedostačující(teď by někdo mohl namítnout že si nekupuji mobil k focení že na to je foťák ale
    v porovnání s jinými mobily stejné třídy je to žalostné
    ale abych pořád nekritizoval musím pochválit baterie které vydrží 1,5 týdne a taky odolnost
    tenhle mobil doporučím až bude stát 100vku adoporučím to pro lidi 50+
    tento mobil je určen pro lidi kteří říjkají hlavně že to píše sms
    a volá
    Já to používám jako předraženou mp3

• vše

Vybrala jsem si ho pro nízkou cenu. Telefon mám delší dobu a minimálně jednou denně mě rozčílí špatný dotyk. Místo písmena, na které chci kliknout kliknu vedle. Wifi neustále nejde a nikde v nastavení jsem nenašla možnost ukládat SMS na paměťovku. Po vymazání všech SMS a souborů mobil stále hlásí plnou paměť. Internetový přehrávač ani nenačte stránku a celý se sekne a jediná možnost je vyndat baterku. Jediná možnost internetu je stáhlá aplikace FB. Tento mobil je jedinečná šance pro vyzkoušení nervů, protože každý den se sotva držíte, aby jste ho nerozmlátili.