Nokia 3720 Classic

Odolné
Konstrukce
klasické s klávesnicí

• , zakoupeno v MM mobily.cz

• vysoká odolnost při práci v prašném prostředí,skvělá dioda na světlo,je nerozbitný

tento telefon používá můj manžel, pracuje jako zedník a velmi si ho oblíbil. Je takřka nezničitelný a perfektně svítí. Při práci zejména v prašném prostředí doporučuji !!!!

• klasický telefon, žádný smartphone
    • ovladaní Nokia (přehledné)
    • dobrá cena
    • pěkná grafika
    • dlouhá výdrž baterie
    • extrémně špatné vyndavání baterie
    • zvýšený okraj okolo displeje a klavesnice
    • baterie se zdá že vydrží méně
    • CD nejde načíst

Produkt jsem si vybral kvůli tomu, že je to klasická nokie, se kterými jsme byl vždy spokojen. Používání je super, jen trošku vadí zvýšený okraj okolo displeje a klavesnice, potom se špatně mačkají * a #. Možná je to tím, že je mobil repasovaný. Baterie nešla vyndat, přemýšlel jsem, že mobil reklamuji, až potom jsem si pomohl nužkami a šlo to (ale to by neměl být standartní postup).

• , zakoupeno v Mironet.cz

Dobrý poměr cena / výkon.

Operační systém
bez OS
94 g
Možnost paměťové karty
Odolné
Konstrukce
klasické s klávesnicí

Nokia 3720 classic

Nokia 3720 classic je odolný a snadno použitelný telefon 2,5G s dvoumegapixelovým fotoaparátem, stereofonním FM rádiem a předem instalovanou aplikací Nokia Mapy.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

Fyzické vlastnosti, napájení a paměť

Velikost

• Provedení: klasické
  • Rozměry: 115 x 47 x 15,3 mm
  • Hmotnost: 94 g
  • Objem: 69 cm3

Displej a 3D

• Velikost: 2,2 ”
  • Rozlišení: 320 x 240 pixelů (QVGA)

Až 16,7 milionů barev

HSCSD

GPRS Multi-slot class 11

EDGE Multi-slot class 11

Podpora TCP/IP

Možnost pracovat jako datový modem

Lokální připojení a synchronizace

Bluetooth verze 2.1

Profily Bluetooth: DUN, SPP, OPP, HSP, HFP, SAP, PBAP, FTP, A2DP, AVRCP, SDAP, GAP, GAVDP, GOEP

Podpora synchronizace s PC pomocí Nokia PC Suite

Správa hovorů

Zabudovaný handsfree reproduktor

Rozpoznání čísla u hovorů a zpráv

Automatické přijetí hovoru prostřednictvím headsetu nebo sady do auta

Přijetí hovoru libovolnou klávesou

Signalizace dalšího hovoru, přidržení hovoru, přesměrování hovoru

Sledování délky hovoru

Seznamy přijatých a zmeškaných hovorů a seznam volaných čísel

Automatické opakované vytáčení

Rychlé vytáčení

Vylepšené hlasové vytáčení

Podpora vytáčení předem stanovených čísel

Vibrační vyzvánění (interní)

Postranní klávesy pro ovládání hlasitosti

Vypnutí/zapnutí mikrofonu

Kontakty s fotografiemi

Konferenční hovory až s 6 účastníky

Zprávy

SMS

Seznam naposledy použitých čísel v editoru zpráv

Hromadné mazání SMS

MMS verze 1.3, velikost maximálně 600 kB

Automatická změna velikosti obrázků pro MMS

Společná schránka pro příchozí zprávy SMS a MMS

Aplikace Nokia Mapy

Obraz a zvuk

Fotografování 2megapixelový fotoaparát (1600 x 1200 pixelů) 4x digitální zoom

Blesk LED

• Režimy blesku: zapnuto, vypnuto, automaticky
  • Režimy vyvážení bílé: automaticky, denní světlo, žárovkové osvětlení, zářivkové osvětlení
  • Režimy fotografování: snímek, sekvence, samospoušť, video
  • Efekty: normální, nepravé barvy, odstíny šedé, sépie, negativ, solarizace

Hledáček přes celý displej

Orientace na výšku a na šířku

Video

Nahrávání videa až při 11 snímcích/s (QCIF)

• Nahrávání videa ve formátech: MPEG-4, H.263
  • Přehrávání videa: H.263 (QCIF), H.264 (QVGA ), MPEG-4. Formáty souborů: .3gp, .mp4
  • Streamování videa: H.263 (QCIF), MPEG-4. Formáty souborů: .3gp, .mp4

Vyzvánění: mp3, 64hlasá polyfonní, True tones, MIDI

Záznam hlasu a zvuku

Hlasové vytáčení

Hlasový záznamník

Přizpůsobení: profily, motivy, vyzváněcí tóny

Přizpůsobitelné profily

• barevná schémata
  • vyzvánění
  • vyzvánění s videem

Software

Softwarová platforma a uživatelské rozhraní

S40

Aktivní pohotovostní režim

Hlasové příkazy

Funkce FOTA (aktualizace firmwaru prostřednictvím mobilní sítě)

Správa osobních informací (PIM): kontakty, hodiny, kalendář atd.

Paměť až pro 2 000 kontaktů

Pokročilá databáze kontaktů: více telefonních čísel a e-mailových adres u každého kontaktu, kontakty s fotografiemi

Podpora přiřazení fotografií ke kontaktům

Podpora skupin kontaktů

Hodiny: analogové, digitální, světový čas

Stopky

Odpočítávání s intervaly

Budík

Kalkulačka

Kalendář s týdenním a měsíčním přehledem

Převodník

Aktivní poznámky

Seznam úkolů

Aplikace

Java™ MIDP 2.0

Flash Lite 2.0

Chat:

• Podpora Windows Live (předem instalovaný Windows Live Messenger)
  • Klient pro chat (OMA)

• Block palcud

Obsah prodejního balení

Nokia 3720 classic

Baterie Nokia (BL-5CT)

Vysoce účinná nabíječka Nokia (AC-8)

Paměťová karta microSD Nokia s kapacitou 1 GB (MU-22)

Stereofonní headset Nokia (WH-101)

Uživatelská příručka

Více informací naleznete zde: http://www.nokia.cz/produkty/telefony/nokia-3720-classic

• Výdrž baterie (až 8 dnů)
    • Baterka!!! Svítí úžasně!
    • Jednoduché ovládání
    • Široké možnosti přizpůsobení
    • Odolnost (upadl snad tisíckrát)
    • Snad jen ta horší viditelnost na slunci, jak píše Koblizek
    • Jinak nic!!!

Pro mé potřeby absolutní pecka! Mám ho též 5 let, zachránil nejednu patálii či posezení svou parádní baterkou. TOP!! Jednoduchý, 'super'odolný, zkrátka jednička. Objevil jsem ho někde za přijatelných 3800,- Kč, okamžitě kupuji!

• Všechno, bez výhrad,
    • snad jen horší viditelnost na slunci

Mám telefon 5 let a SUPER!!!!
    Klidně bych si ho koupil znovu, jsem fakt spokojený

Tato Nokie je opravdu perfektní!!! Nejsem příznivcem dotykových telefonů, a proto jsem si před měsícem sehnal starší, ale skoro jak novou Nokii 3720 (v šedé barvě) a jsem naprosto unešen! Mob. telefony používám od prvopočátku vzniku a vždy jsem si zakládal na čistotě a přirozeném zvuku sluchátka. No prostě abych protistranu slyšel tak, jako ve skutečnosti. S telefonem se píší perfektně SMS a telefonování je s třicetsedmdvacítkou doslova radost. Všechny současné tlačítkové telefony nesahají této Nokii ani po paty, alespoň tedy z mého pohledu!!!

• jednoduchý na ovládání,
    • odolný proti veškerým vnějším vlivům
    • jiný mobilní telefon by takto hrubé zacházení nevydržel
    • byl cenově přijatelný
    • praktický dárek :-D

je zarážející, že věci, které nestojí za nic jdou s cenou dolů, aby se prodaly a dobrá, spolehlivá, osvědčená věc je drahá. Málem mě ranilo, když jsem viděla, jak cena mobilu vyletěla z nějakých 3500,- na skoro 8000,-. Asi proto, že je pro každodenní používání jeden z nejlepších. Manžel jej používá v prašném prostředí (stavebnictví) a je opravdu nenahraditelný. Nebylo jednoduché vybrat mobil, který by splňoval najednou několik podmínek. Volba padla na tento produkt a po zhruba tříleté zkušenosti jej můžeme doporučit jak k práci, tak běžným uživatelům.

• Kompaktnost
    • Odolnost vuci prachu a vode
    • Vzhled
    • Fotoaparat
    • Konektivita
    • Prisvetlovaci dioda
    • Reproduktor
    • Hodne odolny (asi 1000padu a porad jako novy)
    • Vaha
    • Po dvou letech nevydrzi tesneni a odlupuje se

Jedna se o starou klasiku, oblecenou do noveho kabatu. Ja sam mam Sony Xperi Z1 a tento mobil fasujeme jako sluzebni, muzu rici, ze tento zatim prezil vsechny me soukrome telefony. Je fakt dobry, jen uz to proste neni chytry telefon.

Ostatnim ale muze konkurovat hodne peknymy fotkami a hlavne svou odolnosti. Nejen tou garantovanou, cize proti vode a prachu, ale hlavne mi dostkrat spadl a slape porad jako novy.

Je fakt, ze tesneni se zacina pomalu loupat, takze voda uz asi nehrozi, ale jinak je to super telefon, po 3letech staci koupit novou baterku a uz si zase povalim.

Na to ze ho zkousim uz po 3 roky v trochu extremnich podminkach, jeste nikdy nezklamal. Je to takova ta stara poctiva nokie. Ty nove, co uz kolegove fasuji maji porad v servisu, tesneni urvane a jsou to velke kravy, ktere se po padu seknou.

Tento je fakt legendarni. Na sms a hovory idealni.

• klasický telefon, žádný smartphone
    • ovladaní Nokia (přehledné)
    • dobrá cena
    • pěkná grafika
    • dlouhá výdrž baterie
    • extrémně špatné vyndavání baterie
    • zvýšený okraj okolo displeje a klavesnice
    • baterie se zdá že vydrží méně
    • CD nejde načíst

• Skoro vše
    • Tlačítko pro regulaci hlasitosti se špatně mačká
    • Nemá 3,5 mm jack

Vydržel dlouho a snesl toho neskutečně mnoho

• Super vlastnosti
    • Výdrž baterie 8-9 dnů
    • IP54 (super věc, už několikrát mi spadl do vody a bez potíží)
    • Dobré ovládání
    • Super mikrofón
    • Nemá OS
    • Váha

Tento telefon jsem si koupil kvůli tomu, že pracuji u vody
    a často mi tam padne. Jsem s ním spokojený ale má pár much, ale to každý.

• Velká tlačítka
    • Lehké ovládání
    • Dlouhá výdrž baterie
    • Značka
    • 2,5 jack
    • Chybí mi WiFi, jinak bych ho neměnila

Už pět let mi víc než dobře slouží, a opravdu nebýt chybějící Wifi :D tak ho neměním..