Motorola MB525 Defy

• + intuitivní a rychlé ovládání
    • + (dle mého názoru) elegantnější design oproti černé variantě
    • + velký display, na kterém se jednak dobře píše, jednak dobře čtou e-booky
    • + na mobil poměrně kvalitní zvuk při poslouchání hudby
    • + velmi pěkné ovládání Google Street View (lehce ztratíte pojem o čase) :-)
    • + systém Adroid (výborná dostupnost aplikací - jde zdarma stáhnout i aplikace bublinky do vodováhy) :-)
    • + Gorilla Glass 1. generace, vodotěsnost a prachuvzdornost, které se vždy hodí
    • + méně kabelů při cestování (nabíječka složena z kabelu do počítače a z adaptéru do zásuvky)
    • + výborný poměr cena/výkon - za dobrou cenu obdržíte společníka do každého počasí :-)
    • - žádná proti nenalezena

Tento mobilní telefon mi učaroval. Je to sice můj první androidí telefon, nicméně v mém blízkém okolí mají tento telefon 3 lidé a všichni jsou spokojeni i po (prozatím) ročním užívání. Telefon vřele doporučuji pro lidi, kteří chtějí levnější, zato poměrně výkonný, androidí telefon a zároveň chtějí, aby vypadal k světu i po dlouhodobějším používání.

• - Cena
    • - Odolnost
    • - Blesk foťáku jako svítilna
    • - Výdrž baterie ( lze dokoupi KIT s mnohem větší bateríí )
    • - Možnost ovládání display mokrým prstem
    • - Nádstavba MOTOBLUR ( propojení s Facebookem )
    • - Relativně slušná kvalita fotografií
    • - Zatím žádný problém s rychlostí telefonu
    • - Zatím nic až na problémové připojení k domácí WIFI. Bylo nutno přenastavit šifrování na domácím routeru. Při WPA2 AES se nepřipojil k internetu.
    • - Starší verze Android OS, což mi ale nevadí. Funguje vše co potřebuji

Rychlý, odolný mobil ( už proběhla i nedobrovolná zkouška v bazénu:-). Maximální spokojenost. Za ty peníze rozhodně stojí za to. Výdrž baterie je dostatečná, navíc se dá koupit KIT s mnohem větší baterií pro případné outdoorové aktivity. Já osobně jej používám na kolo jako cyklonavigaci. Telefon splnil mé očekávání a myslím, že mi dlouho vydrží, pokud jej teda někde nerozflákám na kole...ale právě i proto jsem si jej kupoval pro jeho vyšší odolnost a použití v dešti.
    Zatím objevuji jen samé pozitiva...aktuálně..blesk k foťáku svítí tak, že jej lze bez problémů využít jako svítilnu - po stažení příslušného programu z Android marketu.

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• Nárazu a voděodolný telefon (IP67)
    • nevím o ničem

hledal jsem Android co vydrží alespoň dva dny, v současné době je to celkem nadstandart. Velké telefony se mi nelíbí a 3,7 displej je tak akorát. dle mého je to idální telefon

Konstrukce
Android 2.1 a starší
118 g
Možnost paměťové karty
Odolné

MOTOROLA Defy All Black (MB525)

• Výkonný chytrý mobilní telefon, jehož předností je velice odolné provedení. Je odolný vůči prachu, poškrábání, nárazům a vodě. Vysoký podíl na celkové odolnosti prosti vnějším vlivů má dotykový displej, respektive osazené ochranné sklo Gorilla Glass. I přes své nadstandardně odolné provedení telefon potěší sympatickými rozměry a hmotností nijak nevybočující z kategorie smartphonů této velikosti.
  • Oproti prvotním modelům je tento dodáván s aktualizovanou verzí operačního systému Google Android 2.1 v anglické lokalizaci. Oproti předchozí verzi se můžete těšit především na vylepšenou softwarovou klávesnici, nové profily umožňující upravení domovských obrazovek nebo Wi-Fi hotspot pro sdílení bezdrátové připojení. Svižný chod operačního systému a jeho podruženým aplikacím zajistí 800MHz procesor Texas Instruments OMAP 3610 s jádrem Cortex-A8 postavené na architektuře ARM.

Parametry a specifikace:

• Velikost: 3,7"
  • Rozlišení: 480 x 854
  • Počet barev: 16 miliónů

Fotoaparát:

• Senzor: 5 Mpx (2592 x 1944)
  • Možnost natáčení VGA videí (640 x 480, 26-30 snímků/s)
  • Automatické ostření

• A-GPS
  • Google mapy

Paměť:

• Interní datová: 2 GB
  • Podpora paměťový karet microSD/SDHC (až 32 GB)

Konektivita:

• 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz (GRPS + EDGE třída 12)
  • 3G: W-CDMA 900/2100 MHz (HSDPA 7,2 Mbit/s; HSUPA 2 Mbit/s)
  • WLAN: Wi-Fi 802.11b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot

Kancelář: * Prohlížeč dokumentů

Internet:

• HTML prohlížeč
  • Google vyhledávač
  • Integrace sociálních sítí (Facebook, Twitter, MySpace)
  • E-mailový klient

Rozhraní:

• 1x 3,5mm audio jack
  • 1x microUSB 2.0

Rozměry a hmotnost:

• 107 x 59 x 13,4 mm (V x Š x H)
  • 118 g

4zákazníci nedoporučují produkt
  • Odolných smartphonů pro pořádné drsňáky není zdá se nikdy dost. Motorola teď přišla s novým kouskem Defy, na který láká ...

Zobrazit celou recenzi na mobilizujeme.cz

• 3,7 palcový displej
    • Vcelku svižné reakce
    • Voděodolnost a prachuvzdornost
    • Jemné rozlišení displeye-848x480
    • Hlasitý reproduktor
    • 512 mb ram,800 Mhz procesor-mám přetaktováno na 1200 Mhz :)
    • Špatná podpora motoroly-android 2.2
    • Ne moc kvalitní fotoaparát
    • Motoblur

Tento telefon jsem kupoval toto září jako použitý.Po nainstalování custom rom je mobil tak o třídu výše než s ofic.firmwarem,který podle mne stojí za prd.Taktéž mne potěšila velká vnitřní paměť 2gb což je vcelku slušná hodnota.
    Tento telefon doporučuji méně náročným lidem,kteří hledají odolný ale zároveň robustní telefon.

• Často se seka tak že musim vyndat baterku za dešte nefunguje displej mam ho přez rok displej mam poškrabaný sam se otvíra zadni kryt a nemá češtinu aplikace který nejdou smazat

Nevím co mem tet koupit přmyšlim o galaxy s3mini

• Odolný telefon s Gorilla Glass
    • Vzhledem k provedení nízká hmotnost
    • Stará verze Androidu
    • Chybí čeština (pro někoho možná nepodstatné)
    • Předinstalované aplikace, kterých se jen tak jednoduše nezbavíte
    • Zadní kryt snadno v kapse nechtíc otevřete
    • Baterie při intenzivnějším využívání nevydrží déle než jeden den

Chtěl jsem odolný telefon, po delším hledání jsem zvolil tento. Volby nelituji, hledal jsem kompromis mezi telefonem, který snese hrubější zacházení, ale nebude vypadat jako něco z batohu horolezce. Příště ale raději koupím dva telefony, kompromis je v tomto případě ke škodě věci.
    A k inzerovaným výhodám - prachu se do něj chytá dostatečně, zadní kryt je snadné otevřít, takže voděodolnost je mírně diskutabilní a sklo se mi podařilo poškrábat. Nárazy jsem otestoval také dostatečně - přes několik pádů, běží dobře.

• + intuitivní a rychlé ovládání
    • + (dle mého názoru) elegantnější design oproti černé variantě
    • + velký display, na kterém se jednak dobře píše, jednak dobře čtou e-booky
    • + na mobil poměrně kvalitní zvuk při poslouchání hudby
    • + velmi pěkné ovládání Google Street View (lehce ztratíte pojem o čase) :-)
    • - žádná proti nenalezena

• - Cena
    • - Odolnost
    • - Blesk foťáku jako svítilna
    • - Výdrž baterie ( lze dokoupi KIT s mnohem větší bateríí )
    • - Možnost ovládání display mokrým prstem
    • - Nádstavba MOTOBLUR ( propojení s Facebookem )
    • - Relativně slušná kvalita fotografií
    • - Zatím žádný problém s rychlostí telefonu
    • - Starší verze Android OS, což mi ale nevadí. Funguje vše co potřebuji

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• Nárazu a voděodolný telefon (IP67)
    • nevím o ničem

• , zakoupeno v Huramobil.cz

• Pokud chcete odolnější telefon s Androidem, ta to není špatná volba.
    • Telefon byl oficiálně odolný možná tak při představení, takže záruka se na vniknutí vody nevztahuje a konstrukce zadního krytu by potopení byť do 20 cm po dobu 10 minut dle mě nepřežila, ikdyž to byla zatim nejlepší konstrukce zadního krytu, jakou jsem viděl.
    • Kontakty nelze řadit podle příjmení.
    • Předinstalované neodinstalovatelné aplikace.
    • Nemožnost rozsložkovat aplikace (a vzhledem k předchozímu bodu je jich tam už z výroby aspoň 20).
    • Nemožnost synchronizace kontaktů přes Outlook (fakt super, uploadovat kontakty na Googlovskej server někde v USA aby si je odtamtud mohl mobil stáhnout, a že je to technicky nečisté řešení? Oboje používá nějakou verzi univerzálního protokolu SyncML).
    • U telefonu tohohle stylu by už byla potřeba zakázat aplikace po spuštění (nalezené aplikace pouze ukončily spouštěný program při startu, ale to nepovažuji za čisté technické řešení).
    • Chybí možnost zakázat aplikaci přístup na internet.
    • Spousta aplikací vyžaduje root přístup (rootnutím telefonu se ztrácí záruka).
    • A widget na počasí? K čemu? Moje zeď má co pamatuju naistalovanou aplikaci okno, která mi počasí ukáže taky a nechce žádné datové přenosy ani GPS, které plýtvají baterii), jo sice to lze vypnout, ale připadá mi přirozenější mít vše vypnuté a zapínat co potřebuji.

Po tom co jsem utopil klávesnici staršího telefonu se Symbianem jsem s poohlížel po novém. Chtěl jsem telefon s OS (ne z dvodu aplikací, ale z důvodu dostatečného výkonu pro prohlížení internetu a podpory multitaskingu). To tento telefon sice splnil na očekávání, ale mínusy pro mě převážily plusy.

• Vodě odolný
    • Prachu odolný
    • Pádu vzdorný
    • Časté zamrznutí
    • Délka kabelu

S mobilem jsem celkem spokojen, vyhovuje mi jeho desing, ale verze Androidu by mohla být lepší. Trošku mě štve že se mobil někdy sekne, a nefungují spodní tlačítka, ale pokud ho nějak extra nezblbnu, tak jede v pohodě. Hraje čistě i na plno, a na koupališti jsem s kamarády točil videa pod vodou, takže super. Voda se pod kryt sice dostane díky otvoru na reproduktor, ale nijak neohrožuje životnost telefonu. Trošku mě štvou sluchátka, protože stačilo abych za ně trošku zatáhl, a už se mi rozrthli- reklamovat je nechtěli. Ovšem, jestli máte někdo zkušenost s tímhle mobilem, dejte mi prosím vědět, proč mi nefujguje vstup na sluchátka. Když připojím sluchátka, anebo reproduktory (3,5mm jack), nefunguje, a hraje jenom mobil. Ze začátku to fungovalo. Dalo by se říct, že bych mobil doporučil, a jsem s ním spokojen.

• S telefonem jsem poměrně spokojený a i přes nevýhody bude můj příští telefon asi opět "smart". Motorola Defy je fajn tel...

Zobrazit celou recenzi na blok.v0174.net