Recenze Microsoft Lumia 950 XL

Na Windows jsem přešel jako dlouhodobý uživatel androidních telefonů. Impulsem bylo, když se mi dostala do ruky Lumia 640, který je mimochodem dobrým telefonem za méně než 4000 Kč. Windows v telefonu, kterými jsem do té doby pohrdal, mě velice příjemně překvapil.
Systém běžel velice svižně a zp... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Microsoft Lumia 950 XL

Ověřený zákazník DEXA.cz

Jan Hořký

Přidáno: 12. února 2018

Zakoupeno v DEXA.cz

• Telefon jako takový byl bez chyby super výkon, displej a po zakoupení krytu moto i vzhledově naprostá spokojenost.
  • Microsoft jako společnost která ho odepsala respektive celou mobilní sekci.

Ověřený zákazník VK Servis

ruzsa

Přidáno: 8. července 2017

Zakoupeno v VK Servis

• za tu cenu jsem kupoval topový telefon
  • stabilní
  • svižný, oproti 535 je to trochu znát
  • občas teplota
  • někdy podivně zamrzne, ale stává se to minimálně
  • budoucnosti WP
  • nejsou aplikace, např bankovní atd, ale to jsem věděl
  • dvakrát se mi stalo, že jsem nedohledal zmeškaný hovor a jednou zmizela sms

pro mne dostačující a nesekající se

ervin.lbc

Přidáno: 28. května 2017

(Upraveno 28. května 2017)

• Windows 10 mobile
  • Rychlost reakce
  • Displej
  • Kapacita paměti a pam. karty
  • Super foťák s bleskem a 20 Mpix
  • Nyní když Microsoft stahuje z trhu - vyladěný systém
  • Přístroj je náročný na energii - nabíjení obden nutné
  • Pouzdro mělo být ve stylu Lumie 640, na vlajkovou loď použité plasty jsou dost chudé

Pro uživatele na notebooku s Win 10 dobrá volba - synchronizace, kompaktibilita.
Na displeji už se dá leccos z internetu číst
Pro operativní focení se zrcadlovkou dobrý doplněk
Ideální mobil pro starší (60+) počítačové nadšence

Jan Štika

Přidáno: 15. května 2017

(Upraveno 15. května 2017)

• Baterie uživatelsky vyměnitelná
  • Rychlonabíjení
  • W 10

Náhrada za 1520
Záloha W10 zafungovala - maximální spokojenost ;)

Ověřený zákazník AB COM CZECH

• Tenký a lehký
  • Svižný systém
  • Přehřívání
  • Velikost

Zatím spokojenost, splňuje má očekávání ohledně kvalitního fotoaparátu.

Přidáno: 12. dubna 2017

• win 10

Ověřený zákazník uMobil

Přidáno: 9. dubna 2017

Zakoupeno v uMobil

• az neuveritelne rychly a nezasekavajici se system windows.
  • baterka mi zatim vydrzi aj tri dny (nevim co delaji ti co pisou 1 den)
  • velice intuitivni ovladani (je to proste win10)
  • dokonaly obraz videa a zvuk jde nastavit velice hlasite kdyz chcete (osobne pouzivam radsi sluchatka)
  • fotky vysly vzdy skvele... jeste musim povrtat i na vetsi vzdalenosti = zatim bez jedine chyby
  • pri zapojeni na pc skoro okamzite muzete kopirovat a mazat soubory jakobyste byly na svem pocitaci
  • zadni kryt by mohl byt masivnejsi ale stejne... v pouzdre z kuze je to vlastne jedno

To co jsem chtel a mnoho navrch - dokonalost v detailech

Ověřený zákazník Mobiluj

Mirek

Přidáno: 11. března 2017

Zakoupeno v Mobiluj

• WP10
  • Foťák je úžasný
  • Parádní displej
  • Slabší výdrž baterie

Chtěl jsem změnu a vybral si špičku s wp10. Telefon je prostě úžasný, po přechodu z androidu jsem byl trochu rozpačitý, ale postupným poznáváním systému jsem nadšený. Např. jsem nemohl nastavit vyzvánění ze stažené hudby, ale stačila jedna apka a vše je super. Systém super bezpečný, žádné snahy aplikací o stahování nechtěného. Systém má podporu, napíšete, odpoví. U Microsoftu máte neustálé aktualizace sytému, prostě skvělé. Proti tomuto je systém aktualizace androidu úplně ubohý. Foťák je prostě parádní. Cena za 7500Kč v době nákupu je za tak skvělý telefon směšná. Jsem strašně rád, že jsem se odhodlal a udělal změnu. Mrzí mě malý zájem o wp10. Snad Microsoft vytrvá. Počet aplikací ve storu zcela dostatečný, chybí pár her, ale to oželím. Už jsem si dokoupil náhradní baterii v ČR, možnost její výměny je další plus. (jen výdrž je slabší 1 den). Obal, sklo na displej, a náhradní kryty jsem za pár kaček objednal v Číně.
Nebojte se windows10 v mobilu.

Ověřený zákazník Mobiluj

Výdrž baterie při aktivním používání: Necelý den

Luboš

Přidáno: 6. března 2017

Zakoupeno v Levnejmobil.cz

• Skvělý telefon, který plní to co očekáváte. Skvělá cena.
  • Snad jen výdrž baterie

Jednoznačně - vynikající

Výdrž baterie při aktivním používání: Necelý den

Ladislav

Přidáno: 2. března 2017

(Upraveno 2. března 2017)

Zakoupeno v Mobil se zárukou

• Lehký,svižný,výborná kamera,bezdrátové nabíjení, pro mě nejdůležitější-má Win10.Střízlivý design.

Lehký,svižný,výborná kamera,bezdrátové nabíjení, pro mě nejdůležitější-má Win10. Android jsem vyzkoušel už několikrát-ne děkuji.Jen mě mrzí, že WinPhone je na ústupu, věřím, že bude opět hojně oužívanou platformou.Střízlivý design si na nic nehraje.

Libor P.

Přidáno: 1. března 2017

Zakoupeno v Mobil se zárukou

• Kvalitní přístroj, rychlý, spolehlivý.
  • Windows 10 mobile jsou na okraji zájmu vývojářů aplikací, menší nabídka ve Windows Store.
  • Nepříliš luxusní vzhled.

Za současnou cenu velmi dobrý telefon, operační systém nyní velmi spolehlivý a rychlý, menší nabídka her a aplikací v oficiálním obchodu.

Přidáno: 1. března 2017

Zakoupeno v Mobil se zárukou

• Vyborny fotak, vydrzi dva dny

Hlavni aplikace jsou i na MS platforme, zbytek aplikaci jsou stejne k nicemu a staci web.

Ověřený zákazník DOXA shop

Roman

Přidáno: 23. února 2017

Zakoupeno v DOXA shop

• na mobil výborný foťák
  • skvělý displej
  • novinky systému W10M
  • provázanost s W10 a OneDrive
  • bezdrátové nabíjení
  • poměr cena/výkon
  • bugy a nedodělky W10M
  • USB-C
  • méně aplikací oproti Androidu a když už jsou, tak jsou často odfláknuté

Jelikož jsem před L950XL měl L925 a před tím L610, tak o tomto OS něco vím. Nechci po vzoru ostatních psát dlouhatánskou oslavnou esej nebo přepisovat do kladů katalogové údaje jako Continuum, W10M, LTE apod., ale po HW stránce není tomuto mobilu asi co vytknout a třeba bezdrátové nabíjení je fakt návykové. Oboustranný konektor USB-C je sice praktický, ale zatím méně rozšířený a musím se všude tahat s vlastním kabelem. U W10M mě potěšily novinky v podobě konečně integrovaných základních aplikací jako svítilna, časovač, stopky apod., které se u WP doinstalovávaly ze Storu a byly plné reklam nebo placené. Konečně rozumně vyřešené doručenky u SMS a díky více možnostem nastavení je třeba konečně možné posílat MMS ze zahraničí bez nutnosti mít povolená v roamingu data atd. Na druhou stranu musím W10M vytknout bugy a nedodělky, se kterými jsem měl možnost se za těch pár týdnů setkat a hlášek, že se něco nepovedlo, pokazilo nebo zkuste to znova, jsem viděl už hodně. Stejně tak restartů jsem už zažil víc, než za celé dva roky s L925. Např. na problém se špatnými souřadnicemi u fotek (musel jsem kvůli tomu doistalovat starou aplikaci Lumia Camera z WP8) jsem už pomalu rezignoval. S navigací Nokie C6-00 jsem procestoval Skandinávii, s L925 pořádný kus ČR a SK, ale u L950XL mě navigace zradila už při prvním použití kousek za hranicemi v Žilině a zrovna ve špičce. Kdybych se teď znova rozhodoval, jestli jestli L950XL, tak bych už do ni asi nešel.

Jiří Š.

Přidáno: 13. února 2017

Zakoupeno v Mobil se zárukou

• Technická stránka telefonu je perfektní.
  • Fotky úžasné.
  • Pri hráni se nepřehřívá.
  • Windows 10 mobile

Ověřený zákazník www.mobilsmart.cz

Jiri

Přidáno: 12. února 2017

Zakoupeno v www.mobilsmart.cz

• Perfektní telefon po všech stránkách, byl jsem překvapen, jak jednoduché bylo si zvyknout. Přecházel jsem z HTC One M8.
  • Občasná nestabilita systému, méně aplikací ve Storu oproti Androidu a iOS.

Zakoupil bych znovu. V mnoha ohledech je lepší než konkurence, v některých (málo) ohledech zaostává oproti iOS a Android systémům, např. v počtu aplikací.

CharlieMCcanzie

Přidáno: 8. února 2017

Zakoupeno v Max-shop.cz

• velikost telefonu (menší než jiné telefony s nižší uhlopříčkou)
  • display
  • samostatné tlačítko fotoaparátu
  • live tiles
  • USB type C (vč. rychlého nabíjení)
  • Windows 10 Mobile
  • při aktivním používání se umí zahřát a baterie tak vydrží jeden, max. jeden a půl dne

Telefon je bezvadný, má krásný 2K display, tlačítko pro focení a i když je 5,7 palcový, stále je menší než některé 5,5 palcové telefony. Navíc se na něj stále dají sehnat kvalitní pouzdra i tvrzené skla, takže se o něj zas tak nemusíte bát. Tento telefon při uvedení na trh měl velkou slabinu v podobě Windows 10 Mobile, to bylo ještě před Annivesary Update, nyní po tomto update, i na něm následujících, dělají z něj podle mého názoru velmi výkonný telefon. Tip: pokud koupíte telefon který není aktualizovaný, připojte jej k Wi-fi a nabíječce, vyhledejte aktualizace a nechte aktualizovat! Navíc má telefon funkci Continuum, takže se po připojení k monitoru nebo PC přes dock chová jako PC... s jistými omezeními samozřejmě, ale v tomto je velká budoucnost Windows a já osobně se nemohu dočkat až bude vše fungovat na 100% (ruku na srdce, to bude pravděpodobně až v Surface phone). Systém Windows 10 Mobile je nejjednodušší k nastavení a ovládání pokud přecházíte z obyčejného telefonu. Telefon v podstatě jen zapnete, nastavíte (i bez účtu Microsoft) základní věci a můžete hned volat a psát sms, k tomu máte bezvadný kalendář přehrávač hudby i videí (na Windows Store je konečně i VLC player...) a jiné výhody, které oproti obyčejnému telefonu jistě oceníte. S Androidem jsem osobně bojoval více, a víc se mi zamlouvá Windows, už jen kvůli krásným windows live tiles (uvodní obrazovka s aplikacemi, které ukazují události (mrkněte třaba sem, jak se dá z obyčejné obrazovky udělat perfektní https://www.windowscentral.com... ) a taky proto, že veškeré aktualizace máte zajištěné přímo od Microsoftu. Řeknu to takhle, Android je nejotevřenější platforma, iOS zase nejuzavřenější, no a Windows 10 Mobile je někde mezi. Abych nezapomněl, telefon má USB type C s rychlím nabíjením - jakmile si na tohle zvyknete, bude Vám to u jiných telefonů bez této funkce velmi chybět.

Ověřený zákazník uMobil

• Špičkový foťák
  • Pefrektní displej
  • Windows 10 - dotovaná cena
  • Windows 10 - minimum aplikací
  • Absence Google aplikací (Youtube, Překladač atd. atd.)

Má kritéria byla jasná - pefrektní foťák. Mnoho a mnoho měsíců jsem hledal Android telefon a nenapadlo mě se podívat jinam. Pak jsem náhodně koukl na Windows Phony a nevěřícně jsem koukal, že rok starý telefon, který jako novinka stál 19000 se nyní prodává za 7500 Kč. Ověřil jsem si, že tam půjdou Mapy.cz, a pak jsem již neváhal.

Všechna negativa, která se o tomto telefonu píší, jsou pravdivá - kryt vrzá a nedoléhá, ale ve flipovém pouzdru vám to je jedno. Aplikací je minimum, většina z nich nefunguje (mám aktuální verzi Win 10), skáčí tám reklamy i při vypnutém internetu. I Messenger pořád padá. Základní aplikace Microsoftu fungují, ale v přehrávači nepřehrajete ani zdaleka všechna videa a hudbu.

Spouštění aplikací je pomalé (na vlajkovou loď za 19 tisíc) - i Samsung S6 spláchne reakci tohoto telefonu víte kam.

Nastavování všeho je hrůza - zámek obrazovky, jas displeje, heslo - to vše je přiřazeno zcela nelogicky jinde. Nelze vypnout zamykací obrazovku, takže pořád musíte přejíždět prstem, jak kdyby se telefon sám zapínal.

Na úvodní obrazovku se dá počase zvyknout a stane se i přehlednější než u Androidu. Jednotlivé barvy, nebo, co se má ve kterém panelu ukázat, však nastavovat nelze.

Absence většiny Android aplikací se dá nahradit jednoduše tím, že v prohlížeči si připnete oblíbené stránky na start a jedním dotykem se do nich dostanete (Youtube, jízdní řady apod.)

Dříve či později stejně přestanu většinu aplikací používat a důležité je jen video, hudba, internet, mapy a foťák, Displej je úžasný - absolutní černá při jakémkoliv jasu, při pohledu z boku však vidíte zelenou barvu - asi filtr na odrážení světla, aby byla černá černější i za světla. Virtuální realita ok, i když aplikací minimum, ale k přehrávání 3D videí žádnou apku nepotřebujete.

No a pro mě to nejdůležitější - FOŤÁK. Úžasné 19/16 Mpx fotky (4:3/16:9) fotky ostré v celém rozsahu. Automatika je nejlepší, jakou jsem měl kdy v ruce. Vyvážení bílé je téměř stoprocentní, každá fotografie se ještě pár sekund po pořízení zpracovává a vylepšuje a výsledky jsou tak fantasitcké. HDR můžete plynule měnit a můžete tak např. zcela vymazat blesk odrážející se v zrcadle. Po stisknutí hw tlačítka fotoaparátu kdykoliv do dvou sekund stihnete vyfotit snímek. Díky optické stabilizaci můžete poměrně dobře fotit i v noci - ostré snímky pořídíte i při 1/30 sec. Nastavit lze až 4 sec. Manuální fuknce jsou snadno dostupné a výborně ovladatelné. Manuální ostření je parádní. Při makrosnímcích je většinou nutné ostřit manuálně, jinak je ostření přesné a rychlé. Po aktualizaci je dostupné i Panorma - i když mohlo být ve vyšším rozlišení. Bohužel nejde v systémové aplikaci přenout formát fotografie na 2:3.

Video rovněž parádní, i když digitální stabilizaci má Sony mnohem lepší, takže je lepší točit pouze na optickou stabilizaci, která nelze vypnout. Zvuk ze 4 mikrofonů dle mého nejlepší, jaký můžete z jakéhokoliv mobilu získat.

Když to shrnu, tak hlavní nevýhodou tohtoto mobilu je jeho výhoda - a to Windows 10. Stejně jako jsou často ceny herních konzolí či tiskáren dotovány (mnohdy se prodávají pod výrobními náklady), tak se každý může zamyslet, jakotože cena telefonu spadne za rok z 19 na 7 a půl tisíc. Microsoft chce prosadit Windows 10 v mobilech, tak nabídne i takovýto špičkový telefon za cenu střední třídy. Po mých zkušenostech bych samozřejmě raději sáhnul po Android telefonu, ale ten by stál minimálně 9 tisíc, spíše 10. Za tyto peníze jsem tedy zcela spokojený. Win 10 mají i tu výhodu, že víte, že tu budou mnohem déle než jakýkoliv Android, tudíž ještě pár let budete dostávat aktualizace.

A za 7500 neseženete lepší foťák v mobilu.

Ověřený zákazník www.glmobile.cz

Me2d

Přidáno: 3. února 2017

Zakoupeno v www.glmobile.cz

• Rychly telefon i system. Neuveritelny fotak!
  • Slabnouci podpora system Windows :(

Jiz nekolikaty telefon s Windows v nasi rodine a je to ten nejuzasnejsi, co jsem kdy mel.

tony

• Display
  • Foťák/y
  • Konstrukce
  • Menší množství aplikací než na iOS a Android
  • Horší podpora ze strany vývojářů aplikací (méně často aktualizované aplikace)
  • Aplikace bez podpory i od firem, které vlastni Microsoft (LinkedIn, Minecraft)
  • Na windows 10 mobile není k dispozici kompetentní aplikace pro YouTube (a já byl spokojený i s tou od MS)

Výborný telefon po HW a SW stránce, splňuje vše co jsem od něho čekal. Výtky které jsem četl před nákupem (vrzající zadní kryt, rozložení tlačítek hlasitosti ani nestabilita OS) se neprojevily. S menším počtem aplikací ve Store jsem počítal, ale většina podstatných aplikací je dostupná a průběžně aktualizovaná.

Ověřený zákazník www.glmobile.cz

Petr Mlčoch

Přidáno: 24. ledna 2017

Zakoupeno v www.glmobile.cz

• Vše perfektní podle očekávání.
  • Nic.

Zakoupeno v www.shopcom.cz

• Rychlý
  • funkční, bezproblémový.
  • Výborný fotoaparát.
  • Za tuto cenu neznám konkurenci.
  • Bezpečnost používání mnohem vyšší než na Androidu (různé viry atd.).
  • Ovládání mám mnohem raději než na Androidu.
  • Hello není 100%

Ověřený zákazník www.mobilsmart.cz

Martin Hrůza

Přidáno: 16. ledna 2017

Zakoupeno v www.mobilsmart.cz

• OLED display s přesnými barvami
  • velmi kvalitní fotky/video
  • vyměnitelná baterie
  • zpracování - plast je pěkného vzhledu, pro mě štíhlý, elegantní design
  • MS office aplikace
  • klasika -méně dostupných aplikací na MS store

Jak jsem se dopracoval k neAndroid telefonu:

Rozbil se mi display u mého Android telefonu a používal jsem starý telefon od manželky s mobilními windows 8 (Lumia 920). Byl jsem překvapený tím, jak se systém choval a několika detaily, které Android neumí. Do té doby by mě kvůli spoustě negativních recenzí na internetu nenapadlo Microsoft zahrnout do své úvahy. Takhle jsem si na MS celkem zvykl a ani mi nevadil nedostatek těch většinou nesmyslných apek pro Android. Nutno dodat, že tenhle mobilní Win10 je ještě lepší než onen osmičkový (i vzhledem k výkonu moderního čipsetu oproti tomu starýmu dvoujádru). Nuže, systém je odladěný a šlape rychle :)

Tento telefon jsem si vybral po pečlivé úvaze tím, že jsem tak trochu technický nadšenec a podle toho jsem určil vlastnosti telefonu, které chci.

Především to byl display typu OLED. Monitor k PC mám IPS, tv plazmu, tenhle mi do zobrazovacích zařízení chyběl, přičemž po technologické stránce by měl být ten nejlepší z nich.
Chtěl jsem nejen krásné, ale hlavně přesně zobrazované barvy. Na gsmarena.com uvádějí, že má z továrního nastavení jednu z nejnižších barevných odchylek mezi všemi přístroji, které kdy testovali (delta average 1,6 přičemž cokoliv pod hodnotu 3 se dá považovat za zkalibrované zobrazovací zařízení).
No a v reálu je display opravdu kvalitní, barvy nejsou tak přepálené jako u SG7, který má manželka. (Což v reálu člověk pozná malou odchylku barev, ale už by nevěděl, jak jsou ve skutečnosti správně)

Kvalita fotek z oné staré Lumie je i dnes velmi povedená. Přestože má 8 MPix snímač, má kvalitní optickou část. A to je přesně to, co je důležité v případě digitálních foto/video - není to o Mega pixelech, ale o kvalitní části optiky. Tahle Lumia 950 XL má 20 MPix s optikou od stejného výrobce Carl Zeiss. Tudíž jsem věděl, a recenze na internetu to potvrzují, že s kvalitou je na špici.
Oproti SG7 má Lumia 950 XLlepší video, jinak mi přijdou fotky srovnatelné.

Hry na telefonu nehraji, od toho mám PC, takže v této oblasti názor nepodám.

Osobní zkušenost po šesti dnech používání:

Když telefon přišel, věděl jsem o recenzích, které si stěžovaly na vrzání plastu telefonu. Na to jsem si dal pozor při opatrném vyjmutí krytu pro vložení sim a sd karty... a můj kus (zatím) nevrže. Drží se mi v ruce parádně, ten plast je kvalitně zpracovaný. Nosím ho a budu bez pouzdra, tak zatím jediný, co si zvykám, je to, že má jakoby tendenci trochu klouzat. A na druhou stranu vnímám plast velmi pozitivně z hlediska prostupnosti signálu

Přenos dat z telefonu byl rychlý. Zbývalo mi jen přeuspořádat data na sd kartě s androidího na windows, abych tam měl složky - třeba alba fotek - tak, jak chci.

Baterie v mém případě vydrží 1 den náročného používání, případně 2 dny normálního.

Windows dlaždice jsou povedené, dá se s tím vyhrát, i praktické zároveň (jde tam třeba dát individuální kontakt třeba z whatsup a zobrazuje se upozornění.

Skener oční duhovky je zajímavá funkce, trochu to zpomaluje, ale dá se to přežít :) (předtím jsem display neměl zamčený, tak to beru jako malou daň za to, že se mi v tom nebude nikdo hrabat :)

Aplikací ve Win store není tolik. Ale jsou alespoň otestované a fungují správně. Krom toho, většina aplikací, které mají phone aplikace, fungují i přes web. A velké plus je přítomnost Office aplikací, na které jsem zvyklý.

Což mi připomíná, že musím vyzkoušt navigaci O:)

Ohledně výkonu. Snapdragon 810 je velmi výkonný na to, co potřebuji (jelikož nehraji hry). Telefon nehřeje (asi i díky vnitřní heatpipe)

continuum využívat nebudu, to spíš bude usefull až u surface phone :)

stejně tak zatím nebudu synchronizovat na jejich cloud

Závěr.

Za cca 8 tisíc korun jsem opravdu spokojen. Po dvou android phonech s ne o tolik nižší cenou je tenhle úplně telefon zpracováním a funkcemi o dvě ligy výš.

Ověřený zákazník mobilTEL.cz

Radomir

Přidáno: 14. ledna 2017

Zakoupeno v mobilTEL.cz

• Kvalita obrazu
  • Funkčnost
  • Výdrž baterie
  • Windows 10

Produkt jsem si vybral hlavně z důvodu operačního systému Windows 10. Předtím jsem měl telefony s Androidem ke kterému se nahromadilo spoustu zbytečných programů a aplikací. Windows 10 je daný a co chci já to si nainstaluji bez zbytečných dalších produktů a reklam. Lumia 950xl je výborný přístroj, šlape jak má a zatím bez problémů. Rovněž jeho kontinuita s dokovou stanicí je bezproblémová a s počítačem se plně doplňují. Lumia i přes velikost displeje se dobře drží a je vhodná i pro starší uživatele z důvodu jejího jednoduchého ovládání. Vzhledem k tomu, že jsem měl i menší přístroje mohu plně doporučit i přes její velikost ostatním zájemcům. Myslím si, že cena 8.000.- Kč stojí za úvahu k zakoupení. Nebudete zklamaní.

Lukas Devera

Přidáno: 14. ledna 2017

• Rychle nabíjení
  • Foťák
  • Synchronizace s win
  • System
  • V baleni by mohly byt sluchátka a bezkontaktni nabijecka

Spokojenost

Přidáno: 13. ledna 2017

• Win 10
  • Fotky
  • Niektoré Win 10 appky

Za tie peniaze nič lepšie neexistuje

Ověřený zákazník MEGATEL.CZ

Přidáno: 11. ledna 2017

Zakoupeno v MEGATEL.CZ

• Jednoduché intuitivní ovládání
  • bezkonkurenční fotoaparát
  • dobrá kompaktibilita s notebookem
  • ostré hrany ovládacích prvků po straně
  • Nutnost držžet při psaní mobil oběma rukama,je to ovšem daň za přehledný velký displej.

Volba pro Lumia 950 byla z nutnosti prezentovat pracovní dokumentaci přímo z displeje.
Můj starší mobil špatně komunikoval s novým programem v počítači na rozdíl od systémového produktu.
Zatím mám však mobil příliš krátkou dobu, abych mohl dobře vyhodnotit všechny jeho přednosti.
Cena vzhledem ke kvalitě je vstřícná.

Tiger

Přidáno: 7. ledna 2017

• výborná cena
  • Continium
  • fotoaparát
  • displej
  • Windows Mobile 10
  • operačný systém ešte má drobné chyby

Lumia 950 XL sa dnes už dá kupiť z EU distribúcie za necelých 8.000Kč. Za túto cenu dostanete mobil, ktorý výborne fotí, má pekný a konzistetný operačný systém.

Přidáno: 30. prosince 2016

Všeobecně přívětivý přístroj

Alex

Přidáno: 22. prosince 2016

Zakoupeno v Max-shop.cz

• Vynikající fotoaparát. Skvělý displej. Se zadním krytem Mozo je to bomba. Indukční dobíjení. A jiné vychytávky.

Pokud nepotřebujete mraky aplikací tak je to paráda.

FoxNeo

Přidáno: 20. prosince 2016

• Windows 10 Mobile
  • velikost displeje 5,7 (na internet i filmy super)
  • skener oční duhovky
  • Continuum
  • cena (výkon srovnatelný se Samsung Galaxy S6)
  • 20 MPx fotoaparát Carl Zeiss - super fotky i videa
  • USB-C
  • rychlonabíjení
  • už Android prostě nechci

Někdo tady v minulosti psal o zahřívání telefonu. Při běžném používání není nic znát, v zátěži (hry) se hřeje, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Ruku jako na plotně mít rozhodně nebudete. A ruku na srdce, který mobil s tak velkým displejem a vícejádrovým procesorem se nehřeje. Malinko zklamání je baterie, která by mohla mít vyšší kapacitu, ale můj pracovní den baterie vydrží a večer dobiji. S aplikacemi to také není tak hrozné, jak někdo píše. Já jsem našel vše, co jsem potřeboval. To, že má telefon plastová záda mi také nevadí - mít telefon v kovu za dvojnásobně větší peníze nebo kvalitní plast za hubičku.
Já jsem spokojen a myslím, že dlouho budu. Doporučuji si přikoupit (pro klid duše) tvrzené sklo, které na Aliexpressu vyjde asi tak na 15 - 20,- Kč a flipové pouzdro za cca. 75,- Kč.

Ověřený zákazník Mobilium

Lina

Přidáno: 1. listopadu 2016

Zakoupeno v Mobilium

• Camera
  • Sms
  • control
  • Modern design
  • Needs to charge then you starting using firstly.

I love it. Its pretty interesting. Because, I never had windows phone. I had android. Its a bit mess for begin, but I love it.Excelent camera 20 MPS. (that what i needed I love to take pictures), 32 GB, nice desing, not heavy. I like it.

Silly

Přidáno: 29. října 2016

(Upraveno 29. října 2016)

• Windows 10
  • Žádný iOS či Android
  • Méně aplikací,ale není problém napsat si vlastní

Přidáno: 10. srpna 2016

Zakoupeno v O2.cz

Spokojenost, nacíc funkce continuum + dock zdarma :)

Ověřený zákazník ALFA.cz

Luboš

Přidáno: 25. července 2016

Zakoupeno v ALFA.cz

• Tento telefon jsem koupil jako náhradu za Nokii Lumii 1520. Po všech stránkách jsem s ním maximálně spokojen,takže mu nemůžu ani nic vytknout snad jen baterie je slabší a nemá takovou vydrž jako výše zmíněná Nokie.Pro mě je podstatná vydrž od rána do večera v plném zatíženi a to telefon vydrží. Co se týče fotek a videa z tohoto modelu jsou podle mě bezkonkurenční a hlavně zvuk natočeného videa. Ovládáni je jednoduché,prostě co vic si přát od tohoto telefonu.
  • Možná trochu slabší baterie,ale vydrží jeden den to je hlavni

Renata Donátová

Přidáno: 5. července 2016

Zakoupeno v O2.cz

• Úžasný telefon, odemykání přes oční duhovku je zábavné
  • Perfektní barvy displeje
  • Dokonalý foťák
  • Intuitivní ovládání funkcí
  • Ještě se mi nepodařilo zprovoznit bezdrátové nabíjení

Výborný přístroj na základní kancelářské práce
Perfektně fotí

tsed

Přidáno: 30. června 2016

• Odezva
  • Fotoaparát
  • Výdrž

Doporučuji, za tu cenu high end

Ověřený zákazník DOXA shop

Jan

Přidáno: 18. června 2016

(Upraveno 18. června 2016)

Zakoupeno v DOXA shop

• Super foťák, video v UHD, obří displej, svižný dojem, žádné záseky
  • Systém je přehledný a využívá hodně černé barvy a to na Amoled displejích šetří baterii.
  • Edge je na mobilu překvapivě dobrý prohlížeč.
  • Outlook pošta zvládne seznam, gmail, cokoli...
  • Výborná samoregulace jasu obrazovky, na slunci se dokonce zvýší kontrast.
  • Aplikace někdy jiné než na androidu, ale kdo hledá, najde co potřebuje.
  • Windows 10 ještě stále vychytává bugy, v některých aplikacích nefungují základní funkce jako kopírovat text.
  • Dodaný display dock pro Continuum byl vadný, zatím čekám na nový.

Teoreticky mobil co má nahradit počítač, prakticky to trochu pokulhává, ale pořád náskok oproti androidu a iphone, který tohle nemá. Využití Continua je především na Word, Excel a poštu.
Pokud mobil nechcete používat na kancelářskou práci jako já, Windows svoje výhody ztrácí oproti iphone a androidu, které vedou v ostatních aplikacích. Takže nejdřív promyslete na co chcete mobil využívat a pak ať si každý používá co chce. Peace.

Ověřený zákazník NEJMOBILY.CZ

• Zatím bezchybné a plně aktualizované Win10
  • Bezproblémové nastavení pracovního účtu
  • Rychlé nabíjení
  • USB C výhoda i nevyhoda

Telefon pro soukromé i pracovni použití. Cca po týdnu provozu zatim maximální spokojenost. Uvidim co udela az vyzkousim Continuum.

wmmania.cz

Přidáno: 10. května 2016

Podrobné srovnání: Lumia 950 vs. 950 XL – má smysl si připlatit? | WMMania.cz

V tomto článku si prakticky srovnáme oba v současné době nejlépe vybavené přístroje s Windows 10 Mobile, kterými jsou Lumie 950 a 950 XL. Kromě jiného se také dozvíte, zdali má smysl investovat do většího modelu.

Celá recenze na wmmania.cz

jirkas

Přidáno: 6. května 2016

Zakoupeno v Max-shop.cz

• Rychlý a stabilní OS Windows 10, vynikající HW výbava, perfektní fotky a nepřekonaný zaznam zvuku ze čtyřech mikrofonů s bass filtrem, glance screen, podpora pametových karet, nahravani hovoru jiz nativne v OS a další..
  • Ne úplně premiový vzhled.Horší viditelnost na ostrém slunci, u předchozích modelů bylo mnohem lepší.

Po mnoha kopancích s Android OS jsou mobilní Windows pro mě vysvobozením.Stabilita, rychlost a bezpecnost.Třesničkou na dortu je pro mě perfektně vybaveny telefon s mnoha bonusovými funkcemi jako Glance Screen, Rich Recording, kvalitni optika na pomery mobilni, bezdratové dobijeni s Quick Charge, nahravání hovoru jiz v zakladu/nativně, neskutecne dlouha a prikladna podpora OS.

Ověřený zákazník Webtelefony

Přemysl

Přidáno: 1. dubna 2016

(Upraveno 1. dubna 2016)

Zakoupeno v Webtelefony

• Ať si říká kdo chce co chce W10. Znám i Android a to se nedá srovnat W10 neříkám, že jsou dokonalé, ale oproti Androidu je to zlatý. Svižný jeden systém pro všechno. Synchronizace dat ve všech zařízeních atd. Nevím co kdo má proti snímání duhovky, které všechny recenze kritizují. Mně funguje bezvadně a to mám brýle. Mašina v pohodě a třeba je plastový vzhled úmyslně hozenou rukavicí pro druhovýrobu. Lépe se drží než L1520. Nemám ani problém s ovládáním jednou rukou. K popisovaným samovolným restartům nedochází. Fota super. Blesk s barevnými diodami pro lepší výsledky taky.
  • Možnost microSD až 200 GB.
  • Super displej.
  • Při zátěži hodně hřeje, ale to bych spíš vyčítal nepovedenému chipsetu Snapdragonu. S tím také souvisí výdrž baterie něco přes jeden den. Bez zátěže i dva. Displejem to není, jak se píše v recenzích.
  • Lepší design (třeba kovový futrál) by nezaškodil, ale druhovýroba by mohla taky něco nabídnout ne?
  • Krabička pro Continuum by měla být v ceně.
  • Nabíječka s pevným drátem. Proboha proč? Proč to není zase s USB?

Nemám s telefonem problém. Ale každý má asi jiné nároky. Trochu exklusivnější vzhled by nezaškodil.Ale pokud zapracuje druhovýroba budou telefony alespoň originální. Myslím, že spousta recenzí telefonu křivdí. Není to až taková bída, jak píší a W10 by si zasloužily větší podporu zákazníků a pak by i ty aplikace byly. I když třeba to co já potřebuji mám, takže já si na nedostatek nestěžuji.

Ověřený zákazník OKAY.cz

Ověřený zákazník DEPAG outlet

Jiří

Přidáno: 2. března 2016

Zakoupeno v DEPAG outlet

Jedná se o kvalitní výrobek který je bez problémů.

www.mobilmania.cz

Přidáno: 28. února 2016

Microsoft Lumia 950 XL: To NEJ z Redmondu [recenze] – MobilMania.cz

Nejvýkonnější smartphone s Windows 10 Mobile má mraky výkonu, výborný fotoaparát, umí režim Continuum, ale má také dvě zásadní chyby. Stojí Lumia 950 XL za to?

Celá recenze na www.mobilmania.cz

• Win 10
  • Perfektní fotoaparát
  • Velký kvalitní display
  • vyšší cena

Chvíli jsem váhal nad cenou telefonu 17500Kč,ale byl jsem zvědav ,tak jsem si udělal radost :-)
Vše běží v pohodě tak jak má.
Mé hlavní využití: komunikace, fotoaparát, navigace po celé Evropě, různé aplikace - vše běží rychle, nic se nekouše.
Nepotřebuji telefon napojit na monitor a klávesnici - na to mám tablet 2v1 nebo PC.
Nechápu hloupé články typu i-dnes a spol..
Naprostá spokojenost s tímto telefonem.

Ověřený zákazník Hurámobil.cz

Přidáno: 1. února 2016

(Upraveno 1. února 2016)

Zakoupeno v Hurámobil.cz

• Po delším používání dle mne velmi kvalitního mobilu LG G4 je úleva mít mobil s něčím jiným než je Android.
  • Vynikající fotoaparát.
  • Možnost úplneho odinstalování zbytečných předinstalovaných aplikací.
  • Méně užitečných aplikací a ještě méně s Českou lokalizaci.

Vynikající smartfon, jen trochu drahý. Pochopitelné u novinky. Cena se stane přívětivou jen v případě bezplatného doručení dokovací stanice.

www.winmagazine.cz

Přidáno: 31. ledna 2016

Recenze Lumie 950 XL - srovnání s menší sestrou | WinMagazine

Co říci závěrem? Microsoft splnil slib a vydal telefon určený pro fanoušky. Za 18 999 Kč dostanete jeden z nejlépe vybavených telefonů na trhu. Cena jako taková je přijatelná, když vezmeme v potaz, kolik stojí některé konkurenční, stejně vybavené, modely. Pokud navíc rádi fotíte, dostanete do vínku možná vůbec nejlepší fotomobil současnosti. Kde je tedy zakopaný pes? V systému. Microsoft vydal nové telefony sice před Vánoci, ale za cenu toho, že systém nebude kompletně dodělaný. První uživatelé se potýkali opravdu s mnoha problémy, včetně samovolných restartů či restartů během hovorů při zapnutém Bluetooth. Většina těchto problémů byla naštěstí vyřešena prvním kumulativním updatem, přesto si myslíme, že měl Microsoft nejdříve pořádně dodělat systém a pak až telefony vydat. Ono by to možná bylo lepší, než aby velká část majitelů své nové telefony z rozhořčení zase vracela. V těchto dnech je systém použitelný a běžné denní používání nijak nekomplikuje. Jen se občas může stát, že některá aplikace se nespustí napoprvé apod. Pokud jste tedy ochotni dát šanci systému, kterému do plné funkčnosti ještě pár procent může chybět, ale jinak má nakročeno k perfektnímu systému, telefon vám vřele doporučujeme.

Celá recenze na www.winmagazine.cz

Zobrazuji 1 - 50 ze 53 recenzí [ 1 ] 2