LG Nexus 5 D821 16GB

• Nedeformovaný android
    • Design
    • Výkonnost a spolehlivost
    • Poměrně vysoká cena na to, že už existuje vyšší verze

Výkonný a spolehlivý a s andym přímo od googlu.

• , zakoupeno v mobilTEL.cz

• Čistý Android (!!!!!)
    • I přes 5" display se jedná v dnešní době velkých pádel o relativně kompaktní a lehký mobil
    • Dobrý foťák
    • Kvalitní displej
    • Výkon - absolutně plynulý a rychlý, bez zasekávání
    • Výdrž baterie mě příjemně překvapila
    • Výkon vlajkových lodí za cenu střední třídy
    • Už se nevyrábí a je velmi těžké ho sehnat (7 eshopů mi zrušilo objednávku, než jsem ho sehnal)
    • I po ukončení výroby si drží cenu (která není vysoká, jen mě překvapuje, že vůbec neklesá)

Pořád nejlepší Androidí telefon na trhu. I když se už přestal vyrábět, nechtěl jsem žádný jiný. Samsung, Sony, HTC, LG a další jsem vyškrtl kvůli přiliš zaneřáděnému softwaru, přemrštěným cenám (hlavně u Samsungu, nechápu), zvažoval jsem Huawei ale neměl jsem důvěru a štve mě překopaný Android, nebo OnePlus One, který je ale strašně obrovský.

Pokud nechcete telefon zaneřáděný aplikacemi výrobců, které nikdy nepoužijete, ale nemůžete je smazat, nemáte jinou možnost než Nexus (nebo rootovat). Takže na výběr byl Nexus 5 a Nexus 6 - ten je ale zbytečně obří, pádlo nechci.

Nexus 5 pro mě byl tedy jediná volba. Navíc má relativně kompaktní rozměry, velmi slušný foťák i displej, dobře se drží, neklouže, baterka vydrží často i dva dny a hlavně - čistý android a vysoký výkon. A za cenu, která je poloviční oproti třeba Galaxy S6

I když už se nevyrábí, pořád patří na vrchol.

• , zakoupeno v Webtelefony

• Rychlé aktualizace
    • Svižné uživatelské rozhraní
    • Krátká výdrž baterie

Běhá pěkně, občas něco spadne a při dlouhém používání se velmi rychle vybije.

Konstrukce
130 g
Možnost paměťové karty
Odolné

LG Nexus 5
Nexus 5 je nejtenčí a nejrychlejší Nexus smartphone, který byl kdy vyroben. Objevte nový Android 4.4 Kitkat, dosud poslední verzi operačního systému Android. Zažijte toho více na 5" (4.95") Full HD IPS displeji s širokým rozledem a užijte si extrémní výkon s čtyřjádrovým 2.26 GHz procesorem. 8 MPix OIS fotoaparát s funkcí HDR+ dodá Vašim snímkům nový rozměr. To vše v luxusním designu pod záštitou LG.

Objevte výkon a prestiž
Vyladěný design přináší jednoduché, moderní kontury, zanechává si však sílu díky použití kvalitních materiálů. Minimalistický desing přináší unikátní kontrast - sofistikovanou lesklou přední část a matný zadní kryt. Uvnitř se skrývá vysoce výkonný 4jádrový procesor Snapdragon 800, se kterým bude zábava mnohem lepší. Brouzdejte po webu, prohlížejte aplikace nebo hrajte řadu různých her, na které jste kvůli nižšímu výkonu nemohli dříve dosáhnout. Zeptejte se na cokoliv - stačí zadat hlasový příkaz a můžete začít vyhledávat stránky, posílat texty nebo přehrávat hudbu.

Krásný 5" displej
Displej telefonu LG Nexus 5 se ovládá pouhým dotykem tak, jak je u běžných smartphone zvykem. Jeho velikost je pěkných 5" (4.95") a rozlišení Full HD 1920 x 1080 bodů. Jedná se o kapacitní dotykový IPS displej s širokými pozorovacími úhly a živými barvami.

Android 4.4 KitKat
LG Nexus 5 je první smartphone vybavený dosud nejnovějším Androidem 4.4 Kitkat. Systém přináší vynikající podporu a optimalizaci aplikací. Vylepšení dosáhly senzory pro úsporu energie. Zabudován byl i krokoměr, což ocení fanoušci sportu. S funkcí screen recorder budete moci pořizovat video obrazovky a zachytit tak to, co právě na telefonu děláte. Díky službě Google Cloud Print budete po připojení smartphonu k tiskárně moci tisknout odkudkoli.

Zachyťte mimořádné okamžiky
S 8MPix fotoaparátem s funkcí HDR+ a optickou obrazovou stabilizací bez problému zaznamenáte nezapomenutelné vzpomínky a zachytíte každý detail. Vaše fotografie a videa budou mimořádně ostrá a čistá. Vše si navíc můžete prohlédnout na velkém přehledném displeji nebo na monitoru počítače.

Klíčové vlastnosti
LG Nexus 5 je vybaven 5" (4.95") IPS obrazovkou, která se chlubí vysokým Full HD rozlišením 1920 x 1080 bodů s jemností 445 ppi. Poháněn je 4jádrovým 2,26GHz procesorem Snapdragon 800.  Nechybí ani bezdrátové technologie NFC, Bluetooth 4.0 a Wi-Fi. Velikost smartphonu odpovídá rozměrům 137.84 x 69.17 x 8.59 mm. Správu systému zajišťuje platforma Google Android 4.4 (KitKat).

4zákazníci nedoporučují produkt

• zvuk (5)
  • kvalita (3)
  • reproduktor (3)
  • fotoaparát (3)

• maximálně tak odolnější plášť-matný plast
    • seká se neustále,přehřívá,pomalejší fotoaparát-dlouho ostří,špatně se vytahuje SIM-musíte mít jehlu. Nedá se vytáhnout ani odpojit baterie

Celkově jsem z tohoto fotoaparátu velmi zklamaný. Nehraju hry, chtěl jsem jednoduchý základ, pár aplikací zkrátka střední třídu. Někdo tu psal čistý android?Ani náhodou, to mě také zklamalo.Když se sekne tak trvá cca hodinu než se s ním dá něco dělat. Nedá se vytáhnout baterie takže musíte čekat.
    Už teď vím, že Nexuse a jeho vyšší verzi si nikdy nekoupím

• dobrý display
    • hezké provedení
    • doba startování
    • výkon
    • krátká výdrž baterie
    • funguje jen jeden reproduktor ze dvou
    • špatný fotoaparát
    • někdy zlobí systém
    • dlouhé nabijení

baterie je docela slabá. ale na pár hodin používáni to stačí.
    oranžová barva je moc hezká. ale telefon není určení pro dlouhodobé používaní.
    cena je dobrá
    ale zařízení se nabíjí pomalu
    ale pěti palcoví displej stačí

• Výkon (rozjede to i nejnovější pecky)
    • Displej (FHD na 5" perfektní)
    • Čistý android (bohužel už bez aktualizace na 7)
    • Slušný fotoaparát (dokud fungoval)
    • Hodně špatná baterie
    • Po roce přestal fungovat fotoaparát
    • Vypadá lacině s plastovým tělem

Slušný telefon ale po druhé bych si ho asi nekoupil. Bohužel nevím jestli jsem měl vadný kus nebo něco ale přibližně po roce začali odcházet důležité části telefonu. Poprvé to byla baterie ta teďka nevydrží vůbec nic vyndám ji z nabíječky a vydrží asi od 1-20 minuty. Dále to byl foťák ten teďka vůbec nechce zaostřovat takže je nepoužitelný. Přední foťák stále funguje. Nevím co se s tím stalo ale už Nexus nebo LG si radši nekoupím.

• Uvažujete nad koupi chytrého telefonu Google Nexus 5? Tyto telefony dostávají neustále aktualizace a pokud přijde na řad...

Zobrazit celou recenzi na www.androiduj.cz

• čistý android
    • rychlý procesor Qualcomm Snapdragon 800
    • Adreno 330
    • Nexus Root Toolkit (úžasně jednoduchá záloha a obnova dat, root jedním kliknutím aj)
    • 2 GM RAM
    • v Geekbench jsem překonal SG S5 s lepší procesorem
    • po pár dnech se pokazil displej, začal být přesvětlený - výrobní vada
    • telefon objednáván s ebaye - horší vymahatelnost záruky a celková délka záruky 1 rok
    • jen 16 GB interní paměti
    • chybí slot na SD kartu
    • jen 8 MPX fotoaparát (cenově srovnatelný LG G2 má 13 MPX)
    • platová konstrukce telefonu, která působí dost levným dojmem
    • slabá baterie - jen 2300 mAh
    • některé aplikace nejsou s nejnovějším Androidem kompatibilní
    • podle YT je Cyanogenmod rychlejší než stock Android

Telefon patří vzhledem k poměru cena - výkon k těm nejlepším na trhu. Čistý Android zajistí svižný chod telefon (naprostý opak od Samsungu a jejich Touchwizu). Co však telefon sráží dolů je absence slotu na SD kartu, horší fotoaparát a levně působící plastová konstrukce. Já měl navíc ještě smůlu na model a pokazil se mi displej. Jinak můžu telefon vřele doporučit.

• čistý Android = podpora zajištěna a stále aktuální Android
    • Horší kvalita fotoaparátu

Klasický jednodenní smartphon ale s čistým Androidem. Za dobu 3 měsíců aktivního používání jsem nemusel z žádného důvodu provést restart telefonu kvůli nějakému záseku systému. Vše je naprosto plynulé a funkční.

• , zakoupeno v H-mobil

• Nedeformovaný android
    • Design
    • Výkonnost a spolehlivost
    • Poměrně vysoká cena na to, že už existuje vyšší verze

Výkonný a spolehlivý a s andym přímo od googlu.

• Čistý android
    • Fullhd display
    • Fotoaparát
    • Brzy android M
    • Nemá stereo
    • Bez nativní podpory usb otg flash disku (musi se stahnout app)
    • Horší baterka

• Kvalita
    • Čistý Android
    • GOOGLE (nejrychlejší aktualizace)
    • Pohodlny
    • Rozlišení displeje
    • SD Karta
    • Zadní kryt

Mobil mám asi rok a za tu dobu jsem s ním naprosto spokojený, splnil všechny mé požadavky v podobě pomocníka při kancelářských potřebách, surfování na internetu, nebo hraní i těch nejnáročnějších her na mobily. Jediné mínusko které bych opravdu vytknul je napis NEXUS na zadním krytu. Je tam jakokdyby vyrytý nápis a v něm jsou vlepené kousky tvrdých plasů, které to vyplňují. Asi po třičtvrtě roku se mi tyto plastové kousky začaly odlepovat, vyřešil jsem to tak, že jsem odlepil všechny a vypadá to, jako že to tak má být. Jako mobilní telefon do 8k je to naprosto perfektní volba, jsem rád, že jsem si jej zvolil a nerozhodl se pro nic jiného, protože se mi za ten rok ještě ani jednou nekousnul.

• , zakoupeno v mobilTEL.cz

• Čistý Android (!!!!!)
    • Dobrý foťák
    • Kvalitní displej
    • Výkon - absolutně plynulý a rychlý, bez zasekávání
    • Výdrž baterie mě příjemně překvapila
    • Výkon vlajkových lodí za cenu střední třídy

I když už se nevyrábí, pořád patří na vrchol.