Lenovo Vibe Z2 Pro Dual SIM

Dopřejte si trochu luxusu s telefonem prémiové řady Vibe od Lenova. Stylově tenký design a tělo vyrobené z jednoho kusu broušeného hliníku, jemuž dominuje krásný šestipalcový displej, který díky svému ultravysokému rozlišení a úctyhodnému maximálnímu jasu ohromí na první pohled. Vedle nejen luxusně vypadajícího, ale i odolného zpracování telefon nabídne rovněž prémiový, plně nastavitelný fotoaparát s vysokým rozlišením a velkou citlivostí pro zachycení těch nejmenších detailů i ve špatném osvětlení. Samozřejmostí u telefonu této třídy je také vysoký výkon zajištěný rychlým čtyřjádrovým procesorem a moderním systémem Android spolu s nejrychlejším standardem v oblasti mobilního internetového připojení 4G LTE. Velice příjemným bonusem navíc je pak podpora rovnou dvou SIM karet najednou.

Dokonalý displej

Telefon je vybaven obřím, šesti palcovým displejem s ultra jemným rozlišením QHD. Jen tak lze totiž docílit skutečně detailního obrazu, na který se budete chtít koukat znovu a znovu. Ať už se přátelům chlubíte pořízenými fotografiemi, ukazujete natočené zážitky z letní dovolené, nebo si jen chcete sami pro sebe naplno užít ty nejnáročnější herní tituly, co jsou pro zařízení k dispozici. A navíc si krystalicky čistý obraz užijete díky opravdu nevídaně vysokému maximálnímu jasu displeje i na přímém slunci.

Konstrukce
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

• , zakoupeno v VK Servis

• Krásné oto i video, skvělý display, velikost displaye při navigaci. Taky procesor pracuje svižně a spolehlivě. Výdrž na baterii je zhruba do dbou dnů s hodně používaným mobilem, jinak klidně 4-5 dnů při běžném provozu volání a SMS. Celková spokojenost.
    • Nic, snad málo originálního příslušenství.

Celková spokojenost.
    Poměr cena/výkon je víc než dobrý.

• , zakoupeno v Bestcena

• velký display s perfektním zobrazením a opravdu malé rámečky
    • Dual sim
    • velká baterie (dva dny výdrž)
    • rychlost nabíjení
    • dobré natáčení videa
    • obrovská nástavba Lenova
    • občas nedostupnost při plném signálu

Telefón vlastním déle jak měsíc. Jsem spokojený s cenou a kvalitou. Na prohlížení webu, fotografie, videa a hry výbroný. Fotografování za dobrého počasí dobré, ale čekal jsem více. Porovnání s Nexus 5 (fotí lépe). Špatné světelné podmínky je spíše poprůměr. Ovšem videa hodnotím velice kladně. Výdrž je pro mě dobrá (celý den v maximální zátěži bez problému). Při normálním používání 2 dny. Překvapila mě rychlost nabíjení (2:17 min). Nelíbí se mi že nejdou odinstalovat některé aplikace. Také bych bral kdyby šly zmenšit ikony na hlavní obrazovce, když už je nástavba Lenova tak velká. S Lenovem jsem spokojen a pro toho kdo chce takto velký mobil se dvěma sim je to výborná volba (moc jich na trhu není). Za mě doporučuji.

• , zakoupeno v Aaron

• vše

telefon jsem sehnal na posledni chvili a jsem rad ze jsem ho sehnal nemam mu co vytknout vse funguje jak ma

Konstrukce
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Prémiový fotoaparát

Zaznamenejte své vzpomínky ve skutečně vysokém rozlišení. S modelem Vibe Z2 Pro k tomu nepotřebujete žádný další fotoaparát. Velice praktická optická stabilizace obrazu a automatická detekce parametrů fotografované scény zajistí opravdu dokonalé snímky. Díky vysoce citlivému snímači zaznamenáte kvalitní fotky i ve zhoršených světelných podmínkách bez větších známek rušivého šumu. Pakliže se cítíte být pokročilými uživateli, kteří mají rádi fotografii plně pod kontrolou a nenecháte nic na automatice, využijete předinstalovanou aplikaci SNAPit, jež vám dovolí vše nastavit dle vašich představ.
Prémiový fotoaparát

Vytříbený design

Řekněte sbohem levně vyhlížejícím plastům. Lenovo Vibe Z2 Pro je vyrobený z jednoho kusu broušeného hliníku do nějž je vsazen velký displej bez zbytečných okrajů. Smartphone tak vypadá nejenom dobře po designové stránce, navíc je také neobyčejně pevný i při velice útlém těle, které má tloušťku pouhých 7,7 mm. To zaručuje, že vám nebude v kapse či kabelce ubírat drahocenné místo a také se nebudete muset strachovat o jeho bezpečí.
Vytříbený design

Čtyř jádrový výkon

Telefon je osazen těmi nejvýkonnějšími komponenty, jaké jsou na trhu k dostání. Rychlý čtyř jádrový procesor a velká operační paměť zajistí, že se smartphonem nezažijete žádný zásek či zpomalenou reakci. Díky optimalizovanému systému Android a jeho promyšleným úsporným funkcím se vám také hned nevybije baterie, jelikož systém inteligentně řídí spotřebu podle náročnosti aplikací. Dostanete-li však chuť zjistit, jaký výkon se uvnitř hliníkového těla skutečně skrývá, a zahrát si svou oblíbenou hru, nebude vás nic brzdit.
Čtyř jádrový výkon

Když jedna SIM karta nestačí

Vraťte svému šéfovi ošklivý firemní telefon a pracovní SIM kartu vložte do Lenova Vibe Z2 Pro vedle svého osobního čísla. Nebudete tak muset s sebou již nikdy nosit zbytečně dva přístroje a veškeré osobní i firemní záležitosti můžete mít neustále při sobě v jednom krásném a výkonném telefonu. Ideální řešení pro ty, co chtějí jasně oddělit své soukromí od práce, zároveň si trochu zjednodušit život a ještě u toho dobře vypadat.
Když jedna SIM karta nestačí

Rychlé LTE připojení

Smartphone podporuje nejmodernější standard pro bezdrátové připojení 4G/LTE, díky kterému se budete v online světě cítit jako ryba ve vodě. Webové stránky se načítají mrknutím oka a u aplikací, které vyžadují přístup k internetu, již nebudete muset sledovat hlášení o zdlouhavém načítání dat. Konečně také naplno využijete cloudové služby, díky kterým můžete mít sdílená data ze stolního počítače či jiných zařízení kdykoliv u sebe na vzdálenost několika málo dotyků.
Rychlé LTE připojení

S tenkým a stylovým smartphonem Lenovo VIBE Z2 Pro a jeho špičkovými fotografickými funkcemi vstoupíte do nové dimenze fotografií a videa. Dejte průchod kreativitě a prohlížejte si svá umělecká díla na perfektním 6" displeji s rozlišením QHD. O vysoký výkon se postará procesor Qualcomm® Snapdragon™ 801.

Špičkový fotoaparát

Hlavní fotoaparát modelu VIBE Z2 Pro nabízí vysokou citlivost, rozlišení 16 Mpx, optickou stabilizaci či automatickou detekci scény – v oblasti fotomobilů tak stojí na absolutním vrcholu. Díky objektivu se 6 optickými částmi a senzoru BSI s poměrem 16:9 dokáže zachytit perfektní snímky i při špatném osvětlení. S využitím nejnovější fotografické aplikace SNAPit tak získáte naprostou kontrolu nad svými snímky, včetně profesionálních fotografických funkcí, možnosti pokročilého nastavení různých parametrů nebo speciálních režimů Ultra, Art Night Shot a Ultra Panorama.

Úchvatný QHD displej

Model VIBE Z2 Pro je vybaven 6" Quad HD displejem s rozlišením 2560 × 1440, takže se můžete těšit na výjimečně ostrý a detailní obraz při prohlížení fotografií, sledování filmů nebo hraní her. Dokonalé zobrazení fotografií i videa ve vysokém rozlišení si můžete vychutnat i za jasného slunečního světla – jas displeje totiž dosahuje více než 500 nitů.

Pokročilé videorežimy včetně 4K

S tímto jedinečným zařízením můžete nahrávat videa v rozlišení 4K (2160p), které je zárukou křišťálově čistého a detailního obrazu i při přehrávání na velké obrazovce. VIBE Z2 Pro podporuje také režim zrychleného nebo zpomaleného záznamu, je tak ideálním společníkem pro natáčení sportovních výkonů, koncertů nebo hrajících si dětí.

Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 801 s frekvencí 2,5 GHz

Smartphone Lenovo VIBE Z2 Pro je charakteristický svým nekompromisním výkonem. Díky výkonnému a úspornému procesoru Qualcomm® Snapdragon™ 801 s frekvencí 2,5 GHz a 3 GB operační paměti RAM se hravě vypořádá s jakoukoli úlohou, ať už jde o fotografování, využívání různých aplikací, přehrávání videa nebo hraní her.

Jednolité tělo z broušeného hliníku

Kovové tělo je vyrobeno z jediného kusu broušeného hliníku (unibody design), kromě stylového vzhledu proto nabízí také výjimečnou pevnost a odolnost. Tento smartphone má tloušťku pouhých 7,7 mm, takže snadno vklouzne do vaší kapsy nebo brašny. VIBE Z2 Pro je k dispozici ve zlatém, titanově šedém a černém provedení.

Rychlé 4G připojení

VIBE Z2 Pro podporuje vysokorychlostní datové připojení LTE (4G). Webové stránky, aplikace i hry tak nyní budete moci využívat skutečně naplno.

Bohatší zvuk

Tento smartphone nabízí vynikající poslechové zážitky nejen díky vyšší hlasitosti výstupu, ale také lepší reprodukci basových tónů, za níž vděčí utěsněným rezonančním komorám. Při poslechu zvuku prostřednictvím sluchátek jistě oceníte samostatný sluchátkový zesilovač, který zaručí ještě lepší přednes.

Dvě SIM karty, dva pohotovostní režimyPomocí dvou aktivních SIM karet v jediném zařízení můžete snadno oddělit práci a zábavu. Rovněž jde o ideální řešení pro uživatele, kteří často cestují nebo kteří bydlí v místě, kde se pokrytí a síla signálu od různých operátorů liší. Dva pohotovostní režimy – obě SIM karty jsou aktivní a připraveny k uskutečnění hovoru. Pokud právě telefonujete prostřednictvím jedné SIM karty, příchozí hovor na druhou SIM kartu bude automaticky podržen.

Aplikace Lenovo DOit

Nová řada aplikací DOit od společnosti Lenovo vám umožní s vaším zařízením zvládnout více. Sdílejte data s ostatními zařízeními se systémem Android i bez připojení k síti, chraňte svůj telefon před viry a malwarem a zálohujte všechny své kontakty a SMS zprávy.

Android 4.4

Android 4.4 KitKat je nejnovější verzí světově nejoblíbenějšího operačního systému pro smartphony. Jeho poslední verze přináší přehlednější design, vyšší výkon, rychlejší multitasking a nové standardní funkce, včetně hlasových příkazů a režimu Immersive Mode, který automaticky skryje všechno, co nechcete vidět.

Technická specifikace:

Materiál: Kovové tělo (bez možnosti otevření)
Displej: 6,0“ IPS, QuadHD (2560x1440) kapacitní, multidotykový displej, 16M barev, jas až 500nit
Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 801 (MSM8974AC), 2.5 GHz Quad-Core
Paměť: 3GB
Vnitřní paměť: 32GB (nemá slot na SD kartu pro případné rozšíření)
Grafická karta: Integrovaná na chipsetu Adreno 330
Konektivita: 2G = GSM 850/900/1800/1900MHz; 3G = WCDMA 850/900/1800/1900MHz, rychlost HSPA+ 150 Mbps(DL) a 50 Mbps(UL), 4G = LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600, FDD Band 1,3,7,20; GPRS, EDGE;
Datové sítě: WiFi 802,11 b/g/n/ac, WiFi hotspot, dual band;, Bluetooth 4.0 HS, NFC, A-GPS
Porty/Sloty: microUSB v2.0; 3,5mm audio jack;
SIM: DUAL microSIM (možnost využití jednoho slotu na GSM síť a druhého na data)
Fotoaparát: Integrovaný na zadní straně, 16Mpx (foto až 3456x4608pix, video až 2160p), autofokus, LED přisvětlení, s RGB a BSI senzorem
Kamera: Čelní 5Mpx snímač s RGB senzorem
Senzory: E-kompas, senzor polohy, senzor přiblížení, světelné čidlo
Audio: 1x integrovaný reproduktor pro hlasitý odposlech; 3,5mm audio-jack, potlačení šumu mikrofonu
Operační Systém: Android v4.4 KitKat s grafickou nadstavbou Vibe UI 2.0
Baterie: 4000mAh Li-Polymer (není uživatelsky dostupná)
Výdrž baterie: Až 45 hodin práce (2G/3G/4G), stand-by režim až 39,5 dní
Rozměry: (VxŠxH) 156 x 81,3 x 7,7 mm
Hmotnost: 179g

• Mobil, který dělá to co se od něj očekává. Předpokládám, že každý ví co od svého přístroje chce.
    • občas špatný přenos signálu, přesto, že indikátor ukazuje dostatečnou sílu signálu

Mobil požívám pátým nebo snad do konce šestým rokem. Nemohu se s ním rozloučit a to i přesto, že baterie bere za své a chystá se do bateriového důchodu. Myslím, že předčil svou dobu. Naprostá spokojenost a fotoaparát je schopný konkurovat i dnešním mobilům a to ba prosto bez problémů. Za mne 95% ze sta možných. Nemám co bych mohl vážněji vytknout.

• kvalita foťáku i videa
    • výdrž baterie 3 dny
    • super velký display, možnost nastavení barev
    • krásně funguje čidlo přiblížení i automatické nastavení jasu
    • pevnost a provedení i po mnoha pádech telefon nepoškrábaný
    • ultra super rychlá a přesná gps
    • tlačítko zpět vpravo pod displayem
    • rychlý, neseká se
    • 4G jede úplně v pohodě
    • za rok mi zamrzl 2x kvůli špatné verzi snapchatu
    • android 5
    • v kauflandu a ve škole problémy s internetem a signálem
    • gps trochu víc hřeje(ale to je problém gps celkově)
    • ledky vzadu slabší oproti vibe z1
    • chybí klasické lenovo music (po 5 minutách googlení ji zas mám)

Všichni tu píšete jak telefon reklamujete, jak vám zamrzá, restartuje se, nejde zapnout a pod. Mám asi dobrý kus ale mi se tohle opravdu ještě nestalo.
    Dále pokud někdo píše, že nechytá LTE, tak si příště zkuste koupit telefon z ofiko české distribuce, jelikož v číně jsou jiné frekvence pro LTE a logicky to tady nepojede.
    Jinak nádherně fotí i fotky v noci jsou paráda, to samé videa. Zvuk hlasitý a dobře vybasovaný, svižný telefon, neseká se, 32 gb místa je dost.

• Opravdu velký displej s rychlou odezvou a jemným obrazem. Naprosto dostačující výdrž baterie. Pevný hliníkový kryt. Výborný a silný zvuk vestavěného reproduktoru i přes sluchátka. Skvělý fotoaparát s mnoha režimy. Mnoho pádů bez újmy na kráse. Tenké rámečky. Rychlost ve zpracování povelů. Dobrá čitelnost na slunci.
    • Jeho povrch je hladký a hodně klouže v ruce. Při focení a vůbec zpracování videa se vzadu hodně zahřívá. Mizerný, věčně scázející příjem GSM signálu. Sluchátka mají jednu velikost špuntů. Absence slotu pro paměťovou kartu. Je o poznání těžší.

Osobně jsem byl z tohoto kousku unešený. Nadchnul mne velký a jasný displej s čistým obrazem. Na začátku jsem se hodně vylekal protože se mi několikrát restartoval, ale já jsem mu nepřestal věřit. Jediné co mne štvalo byl příjem signálu, což je u telefonu docela zásadní. Naštěstí tolik netelefonuji a funguji hlavně přes esemesky tak mi to tolik nevadilo. Přestože mi to bylo okolím vyčítáno tak jsem to pořád překousával, a to jenom kvůli tomu velkému, jemnému a čistému displeji a výbornému zvuku reproduktoru, který znal i hluboké tóny. Takhle jsem to s ním od loňského léta celý rok vydržel a trpělivost mi došla až nedávno, kdy jsem ho kvůli tomu zatracenému signálu reklamoval. Nicméně za tyhle prachy (tenkrát 10300,-) jste nic v lepším podání sotva sehnali.

• vinikajici vydrz lcd a dotykovky az neuveritelna pevnost neveril jsem vlastnim ocim doslova jsem ho ohnul a tel.vydrzel.uz stovky padu a narazu opravdu kvalitni.
    • sit tam kde je slapsi signal neustale bez site velky problem.2x servis poprve software po druhe baterie ale pokazde se zachoval stejne takze si myslim ze 2x baterie nebo 2x software.pokazde jsem prisel o data.

slusny stroj

• , zakoupeno v VK Servis

• Nic, snad málo originálního příslušenství.

Celková spokojenost.
    Poměr cena/výkon je víc než dobrý.

• Mobilek mám už rok a čtvrt! Nesekl se, nezamrzl, žádná vada!!! Krsně funguje!

Fotografie, velikost, funkce... vše funguje jak má! Jsem s telefonem a značkou Lenovo navísost spokojená. Recenze už jsem psala po koupi a teď po roce používání opět píší své poznatky, je super!

• Chtěl jsem dual s velkým rozlišením displeje a velkým displejem a dobrým foťákem - to vše má
    • Prvně zcela zkolaboval po třech měsících provozu. Reklamaci vyřídili tak, že mi poslali zcela nový telefon, ale aby zkrátili záruku, tak napsali, že byla chyba na základní desce. Teď po třech měsících uplně umřel a budu ho reklamovat znovu. Už ho nechci ani vidět, ale stál desítku tak se mi ho nechce hodit z okna. Dle statistiky a recenzí je asi tak každý 3. nepoužitelný..

To si opravdu nekupujte.

• Výdrž baterie 3dny
    • Rychlost nabíjení
    • Perfektní fotoaparát s optickou stabilizací
    • Jemnost displeje a jeho odezva
    • Menší velikost díky úzkemu rámečku okolo displeje
    • Zesílení wifi signálu
    • Prach v předním fotoaparátu (naštěstí jej nepoužívám)
    • Apsence tlačítka spouště foťáku (dnes bohužel u všech MT)
    • Cvakající krytka SIM

Lenovo mám již přes rok, jsem spokojený s rychlostí, výkonem i foťákem. Nyní již jsou všechny systémové chyby vychytané a vše jde jak má.
    Přední foťák byl po chvíli plný prachu, až na to že je tím pádem šedý mi to nevadí, protože ho nepoužívám.
    GPS má velkou prodlevu (10-15minut) než mě zaměří, ale to je problém poze mého Lenova. Přítelkyně má to samé a GPS zaměří ve vteřině.
    Přítelkyni Lenovo po šesti měsících chcíplo. Nešlo zapnout, nebíjet, prostě smrt. Takže reklamace, co s ním bylo sem neznistil, do protokolu opravy napsali že byl vadný kabel nabíjení ale to je blbost! zkoušel sem ho nabíjet svají nabíječkou a kabelem a ani náznak života.
    Tak doufám že teť už budou fungovat jak maj a nechcípnou tyden po záruce, to by mě nasr@lo. Za ty prachy doufám že nějakou dobu vydrží!!

Znovu bych si ho nekoupil, protože sem ho už jednou měl ;-)

b

• Top display