iGET Blackview GBV4000

Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

• , zakoupeno v IPATO

• Baterie mi na první nabití vydržela skoro týden. Byl v tom jeden večer intenzivního internetování a dva celovečerní filmy, jinak běžný pohotovostní režim bez dat, wifi a navigace a v noci vypnuto.
    • Výkon na můj vkus dostatečný (i když na dnešní poměry low end). Internet se neseká, mapy se posouvají plynule, film v HD to přehraje, i když u opravdu náročných se někdy na pár vteřin kousne obraz. Hry nepotřebuji.
    • Foťák umí ostřit, a to i hodně nablízko (jasně, dneska samozřejmost, ale na minulém telefonu jsem měl fix focus, takže tohle je pro mě bonus). Kvalita fotek lepší průměr.
    • Displej má opravdu luxusní obraz. Dobré podání barev, velký kontrast, pixely pouhým okem nerozlišitelné, široké pozorovací úhly. Z výroby je nalepená ochranná fólie a přiložena druhá zásobní (vzhledem k tvrzenému sklu zbytečnost, ale potěší).
    • Budík funguje, i když je telefon vypnutý.
    • Přibalený adaptér na mikroUSB standardních rozměrů.
    • Na můj vkus je telefon dost velký, nevejde se do každé kapsy a ovládání palcem jedné ruky moc nejde. Ale nic menšího v téhle cenové hladině a odolnosti dneska neexistuje (a že jsem hledal dlouho).
    • SD karta je umístěná tak, že nejde vyndat bez vyndání baterie.
    • Telefon nemá magnetický kompas (pro mě nepodstatné).
    • Na mém exempláři nefunguje GPS - většinou chytí max. dva satelity, což na určení polohy nestačí. Zrovna jsem ho kvůli tomu poslal na reklamaci, tak to snad opraví. Žádné jiné recenze si na tohle nestěžovaly, takže asi jenom vadný kus.
    • Chybí mi nějaké jednoduché přepínání zvukových profilů (normálně/hlasitě/potichu atd.), jako jsem měl na předchozím telefonu. Ale to je řešitelné softwarově.
    • Nejde vypnout uvítací melodie při zapnutí. To mi vadí tolik, že si kvůli tomu radši zruším záruku rootem a ten zvuk smažu.
    • Nedostatek dokumentace. Přiložený leták je k ničemu (desetijazyčný návod na vložení simky a přišroubování krytu), manuál k Androidu 7 stažitelný od prodejce je hodně obecný. Význam grafických symbolů na tlačítkách aplikací od Blackview musíte zjišťovat metodou pokus/omyl.
    • Na otevření gumových krytek konektorů potřebujete špičatý nehet nebo placatý šroubováček (není součástí dodávky). Krytka vypadá vyměnitelně, na dotaz o dostupnosti náhradní mi prodejce zatím neodpověděl.
    • Vyzvánění ve formátu MID začíná hrát s několikavteřinovým zpožděním.

SIM karty jsou dvě mikro (tedy ne jedna mikro a jedna nano, jak uvádějí někteří prodejci). Příjem wifi a bluetooth v pořádku (podle některých recenzí špatný, ale to byly jenom vadné kusy). Chvíli trvá, než si prsty zvyknou na tvar telefonu a polohu tlačítek. Sluchátko je celkem hlasité, je slyšet i v hluku továrny. Sluchátka jsou průměr - nic pro audiofily, ale neurazí a hrají celkem dobře (adaptér na normálně krátký jack přiložen není).

• , zakoupeno v OKAY.cz

• pro neznalého je návod pro užívání v balení téměř k ničemu,neobsahuje popisy o manipulaci s jednotlivými aplikacemi,třeba jak používat budíky nastavení aj.
  • , zakoupeno v Obchody24.cz

EDGE
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Chytrý telefon iGET GBV4000 odolný telefon s velmi příjemnou cenovkou, který oceníte ať už pracujete na stavbě, v dílně nebo jste milovník outdoorových aktivit. Odolný chytrý telefon BLACKVIEW GBV4000 vám vždy spolehlivě poslouží i v náročných podmínkách díky splnění náročných standardů pro odolnost s krytím IP68.

Telefon do nepohody

Přístroj bude skvělým řešením pro uživatele v pohybu nebo řemeslníky. Pokud potřebujete odolný pracovní telefon, bude na stavbě i v dílně vždy spolehlivě fungovat. Telefon je odolný proti prachu i vodě a splňuje normu krytí IP68, což znamená ochranu proti vniknutí vody při potopení telefonu do hloubky 1 m na dobu maximálně 30 minut. Navíc je vybaven třetí generací odolného skla Gorilla Glass 3, které přináší vyšší odolnost proti škrábancům a prasklinám způsobených ostrými předměty.

Baterie s vysokou kapacitou

Díky baterii s kapacitou 3680 mAh se již nemusíte strachovat, že energie dojde v nevhodnou chvíli a nebudete muset nabíjet každý den. Součástí balení je 5 V/2 A napájecí adaptér, který nabije mobilní telefon velmi rychle.

Potřebný výkon

Telefon je vybaven 4jádrovým procesorem MT6580A s frekvencí 1.3 GHz a operační pamětí 1 GB. Telefon zvládne multitasking pro více spuštěných aplikací, sledování videí ve vysokém rozlišení a také rychlé přepínání aplikací. Veškou zábavu si můžete vychutnat s vysokou rychlostí 4 jader.

Dva fotoaparáty

S telefonem iGET BLACKVIEW GBV6000s získáte dva výkonné fotoaparáty. 13MP hlavní fotoaparát se snímačem Sony, světelností f/2.0, funkcí HDR a LED bleskem poskytuje vždy ty nejostřejší záběry. 5MP čelní fotoaparát umožní pohodlně vytvořit ideální „selfíčko“. Oba fotoaparáty využívají pro maximální rozlišení interpolaci.

Stvořen pro dvě SIM karty

Máte dvě SIM karty a pro každou jeden telefon? Nebaví Vás nosit dva telefony zároveň? S mobilním telefonem iGET už nemusíte. Je totiž vybaven sloty pro dvě SIM karty. Můžete tak mít pohromadě své soukromé i firemní telefonní číslo. Jedná se o samostatné sloty, které nejsou sdíleny s paměťovou kartou.

Klíčové vlastnosti iGET BLACKVIEW GBV4000 je vybaven dotykovým 4.7" IPS displejem s HD rozlišením 1280 x 720 bodů. Rychlé využívání aplikací zajistí 4jádrový procesor s frekvencí 1.3 GHz v kombinaci s 1 GB operační paměti. Pro systém, data a aplikace je k dispozici vestavěná paměť 8 GB, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty. Přední kamera má rozlišení 5 MPx, zadní pak 13 MPx (obě interpolací). Telefon podporuje připojení v mobilních sítích 2G a 3G. Samozřejmostí je připojení Bluetooth 4.0, Wi-Fi, konektor micro USB a také modul GPS. Vestavěná baterie má kapacitu 3680 mAh a telefon běží na platformě Android 7.0

3zákazníci nedoporučují produkt

• cena, vzhledný
    • , baterie nicmoc srovnání s aligátor RX550 , pomalí až líný, i s 4G se načekám, pouze uspokojí nenatchne
  • , zakoupeno v IPATO

• Budík funguje, i když je telefon vypnutý.
    • Přibalený adaptér na mikroUSB standardních rozměrů.
    • SD karta je umístěná tak, že nejde vyndat bez vyndání baterie.
    • Telefon nemá magnetický kompas (pro mě nepodstatné).
    • Vyzvánění ve formátu MID začíná hrát s několikavteřinovým zpožděním.

• odolnost
    • hlasitý reproduktor
    • hlasitost sluchátka také super
    • výborné fotky
    • vše běhá jak má
    • potřeba prodloužené konektory USB a sluchátek
    • slabí příjem wifi a bluetoot
    • příliš citlivá tlačítka, nenosit v montérkách v kapse u kolen při ohýbání se často vypne, jinde to ale nedělá :-)

Telefon mám něco přes rok a bez jediné závady, nikdy jsem nemusel restartovat. Výdrž baterie ok, i při zapnuté navigaci vydrží dlouho.
    Používám v prašném prostředí stavby, v lese, v dílně. Prostě furt v montérkách. Večer vždy stačí vzít do sprchy a je jako nový.
    Aplikace jako mapy, navigace, email, foťák, přehrávač běží bez problémů a sekání.
    Hlasité sluchátko. Není problém slyšet hovor v traktoru, nebo v rušném provozu.
    Dobíjím jednou max. 2x v týdnu. Převážně jen telefonování, sms, massenger, email, počasí, navigace.
    Co se týče prodloužených konektorů. Sluchátka mám bluetoot,ty originální mají tragický zvuk. A USB je v balení mimo kabelu také přiložený prodloužený nástavec na obyčejné krátké USB. Po roce jak kablík tak nástavec fungují.
    Celkově velká spokojenost!

• je reálně vodotěsný
    • Zajímavá cena
    • nesmírně pomalý
    • padá aplikace fotoaparát
    • mám ho tedy teprve den, ale zatím vše ok.
    • Pracuje rychle bez sekání
    • Co jsem nikde v recenzích nenašel je hodně utopený jack 3,5mm pro sluchátka, takže moje sluchátka s nijak extra širokým jackem se tam nevejdou. (Koss porta pro BLK). Pro mě bohužel velké mínus- mám hudbu rád. Ale snad to půjde řešit redukcí.
  • , zakoupeno v mobilprovás

• Má dva objektivy, ale
    • jeden je pouze atrapa, ta spodní čočka je podvod
    • hustý co?
    • Ten gumo krytka se brzo urve

jinak působí dobře. Chtělo by to pořádně otestovat co skutečně vydrží.

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Telefon je dobrý jak na běžné použití,tak i na práci s internetem.

ONLINESHOP.cz (prodejce)

velice nás těší Vaše spokojenost s telefonem.
    Děkujeme za Vaši recenzi a přejeme hezký zbytek dne.
    ONLINESHOP.cz

• , zakoupeno v www.shopcom.cz

• dobře se ovládá i ve větší ruce
    • & hlasité vyzvánění, dobrá hlasitost sluchátka
    • & svižný, Android 7, krásně jasný displej.
    • & dobré fotky
    • & baterie
    • dobře se ovládá i ve větší ruce
    • hlasité vyzvánění, dobrá hlasitost sluchátka
    • svižný, Android 7, krásně jasný displej
    • dobré fotky
    • baterie
    • slabší příjem wifi signálu
    • bohužel jen v černo oranžové

Zatím po měsíční zkušenost, vše šlape jak má. Sice trochu větší rozměry, ale není zas tak silný.
    Do zadní kapsy montérek ideální. Po dni ve zpocených věcech a zaprášený stačí umýt pod kohoutkem a je jak nový.