Huawei Y300

• - můj 1. "dotykáč", značka vybrána na základě doporučení
    • - jednoduché ovládání
    • - ideální v případě, že jen voláte a SMSkujete
    • - žalostně malá paměť, nepomáhá ani možnost rozšíření paměti SD kartou
    • - ze začátku nainstalované hry a další aplikace, po téměř 3 letech používání a aktualizacích aplikací společnosti Google už bohužel nezůstává kapacita na nic jiného - stále hlásí, že je nedostatek místa v úložišti, takže postupně vše odinstalováno
    • - z hlediska současných potřeb už pro většinu "staré pádlo"
  • , zakoupeno v AROL

• Dobře vybavený.
    • Levný.
    • Po 4 měsících hodně pomalý chod. Po 6 měsících nereagovala dotykový display.

Možná je kladem velká výbava, ale raději jsem si připlatila pár set korun a za 3000Kč si koupila Lenovo. Nedá se srovnat.

• , zakoupeno v Mobilium

mobil mám krátce na to abych hodnotila

Konstrukce
Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Mobilní telefon Huawei Ascend Y300 je dodáván s operačním systémem Google Android 4.1.2 Jelly Bean. Pro pohodlné používání slouží displej s úhlopříčkou 4" a rozlišením 480 x 800 obrazových bodů. O plynulý chod systému a aplikací se stará dvoujádrový procesor taktovaný na frekvenci 1 GHz. Operační paměť o velikostí 512 MB umožňuje mít na pozadí spuštěných více aplikací zároveň. Pro vaše data je k dispozici vnitřní paměť s kapacitou 4 GB, kterou lze rozšířit paměťovými kartami Micro SDHC.

Součástí výbavy je také fotoaparát s rozlišením 5 Mpx, který funguje zároveň jako digitální HD kamera. Pro komunikaci s příteli lze kromě hlasu použít i obraz, díky přední kameře s rozlišením 0,3 Mpx. Mezi důležitou výbavu se řadí také vestavěná GPS navigace. Pro připojení sluchátek je připraven 3,5 mm jack konektor. Napájení zajišťuje Li-Ion akumulátor s kapacitou 1950 mAh, zajišťující výdrž až 320 hodin v pohotovostním režimu nebo 320 minut hovoru.

Parametry a specifikace:

Displej:
Úhlopříčka: 4"
Rozlišení: 480 x 800 bodu (WVGA)

Procesor:
Qualcomm Snapdragon MSM8255 (Cortex A9)
Frekvence: 1 GHz

Bluetooth 2.1 A2DP

Vstupy a výstupy:
1x MicroUSB
1x 3,5mm společný pro sluchátka/mikrofon
1x Čtečka karet Micro SDHC (až 32 GB)

Napájení:
Lithium-iontová baterie (1950 mAh)
Doba hovoru až 320 minut

Operační systém:
Google Android 4.1.2 Jelly Bean

Rozměry:
63,8 x 124,5 x 11,2 mm

Hmotnost:
130 g

• Spolehlivy telefon pro bezne pouziti.
    • Moznost pouzit sd karty na foceni.
    • Dostacujici puvodni aplikace se kterymi je rychly a funguje vse. Lze aplikovat jednoduche ovladani pro seniory ci sport.
    • Rozumna velikost.
    • Vydrz baterie pres dva dny.
    • Nutne aktualizace se vejdou v pohode.
    • Je nutne nastavit rucni povolovani updatu a updatovat jen co pouzivate.
    • Pokud nekdo necha vse zaktualizovat, tak nestaci 2G pameti. Je to stejne jako u Zopo c980+ kde instalacni rom je take jen 2G a zbytek je neco jako sd jen na fota.

Super telefon pro bezne pouziti - telefon, sms, mm, foceni, navigaci a net. Jednoduche hry take ok.

• jednoduché a intuitivní ovládání
    • paměť (nepomáhá ani rozšíření SD kartou)
    • neustálé poruchy
    • extrémně pomalý
    • výdrž baterie

Neustálé poruchy (ať už pro servis, nebo pro silné nervy) - občas se sama vypíná klávesnice během psaní, hovory se občas samy ukončí ihned po vytočení čísla, samovolné restarty mobilu, zasekávání mobilu atp.

Extrémně pomalý - tím mám na mysli jakoukoliv činnost na mobilu. Pokud se rozhodnu spáchat atentát na moje nervy a zapnu třeba prohlížeč, youtube, nedejbože navigaci tak se mi jakékoliv reakce dostává v průměru každých 5 minut (a tím mám na mysli i třeba posunutí kurzoru mezi textem, nebo otevření nového okna).

Výdrž baterie - po nějaké době užívání při prachobyčejných činnostech, na které jsou mobily určeny (volání a SMS) vydrží cca 1 den, pokud si teda nezavoláte 2x. Pokud zkusím štěstí a rozhodnu se spustit nějakou aplikaci (např. PDFko) tak se to zkracuje na 2-3 hodiny. Avšak pokud jste masochisti a chcete si pustit youtube bez nabíječky, dostává se výdrž baterie na celé 2-3 minuty.

Co se týče paměti (i s SD kartou) bylo to tu již řečeno. Po aktualizaci aplikací Google nelze mít jakékoliv jiné aplikace.

• , zakoupeno v mobilprovás

• - můj 1. "dotykáč", značka vybrána na základě doporučení
    • - jednoduché ovládání
    • - ideální v případě, že jen voláte a SMSkujete
    • - žalostně malá paměť, nepomáhá ani možnost rozšíření paměti SD kartou
    • - z hlediska současných potřeb už pro většinu "staré pádlo"

• Je to skvěly telefon jsem spokojenej.
    • Nevím co bych tu napsal protože jsem celkově s pokojený :)
    • Až na jednu věc. Přestal mi jet dotyk co s tím teď mám dělat?

Jinak celkově to je luxusní mobil docela se mi libí je to skvělý
    mobil a docela se mi to libí doporučoval bych ho všem. Co bych ještě tak tomu napsal? Sám už ani nevím tak děkuji za shlédnutí tohoto příspěvku děkuji za váš čas a tady mám malý
    problém poradíte mi ? Děkuji vám předem :)

Mam malý problém. Když mi nefunguje dotyk jak to můžu spravit ?

• Co se ale musí nechat je, že vydrží dlouho. Mám ho 4 roky (o Vánocích to bude 5) a volat jde ale jak říkám příšerně se seká.Má dobrou baterku (svítidlo)
    • Málo místa. Baterie příšerná a ani ne po půl roce se začne neuvěřitelně sekat. Kamera je příšerná nezaostřuje a děsně se seká, když pohnu jen trochu rychle rukou tak je to nezaostřené

Mobil (Y300) je příšerný. Nedoporučuju

• poměrně slušný foťák
    • desing
    • blesk
    • přední foťák
    • po 3 měsících: pomalý chod
    • seká se klávesnice
    • občas zamrzne (jediné řešení: vyndat baterku)

Do mobilu se vejde okolo 250 písniček a 3 hry nebo aplikace. Opravdu se nejedná o mobil na hraní. Ale spíše na volání, psaní SMS či poslech muziky(ve sluchátkách). Repráčky u mobilu ujdou, ale žádný zázrak nečekejte.
    Ze začátku baterie vydržela 1 a půl dne po 3 měsících se to zhoršovalo. Baterie po 1 roku vydrží půl dne, od vyndání z nabíjení v 6:00(100%) až do 15:00(2%). Po celou dobu si nesmíte s telefonem hrát.

• malý
    • baterie
    • slabší foťák
    • málo místa
    • jas na slunci

-po 2,5 letech užívání mi baterka vydrží s občasnými hovory bez wifi i 3 dny
    -občas se sekne a přehřívá se (ale to až po 1,5 letech )
    -jinak ale spolehlivý
    -používání i v dešti a v poho

• 4 palce displej je akorát
    • po 2 a půl rocích se šíleně seká...
    • aplikace se hrozně dlouho načítají a velmi často padají
    • padá i klávesnice

nic

• Je malý a dobře se drží
    • Silný reproduktor
    • Po 2 letech používáni je zasekaný a nepoužitelný
    • Dyslplej je moc křehký
    • Nerozjede žádnou hru
    • Baterie se rychle vybíjí

Tento telefon bych nedoporučil

• Levny
    • Nikdo neukradne(neni to typ pro zlodeje:) )
    • Jednoduche ovladani
    • bohuzel se mi po dva a pul roku zacal sekat:(

To ze se mi zacal sekat bylo nejspise spusobeno moc velkimy pozadavky a prilis velkym mnozstvim her

Tento mobil mam 3roky a kupuji znovu:)