Recenze Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM

Ověřený zákazník Digiboss

Filip Sladký

Přidáno: 26. května 2018

(Upraveno 27. května 2018)

Zakoupeno v Digiboss

• Absolutní výhoda, která přebyje jakoukoliv nevýhodu a kterou válcuje konkurenci ... 3x optický zoom. Fungující 3x optický zoom. Díky tomuto si mobil nechám i přestě že celkově se mi 2roky starý Samsung S7 zdá lepší.
  • Drobnost, ale potěší ... v balení je průhledný silikonový obal (jenom škoda že jsem to nevěděl a koupil jsem si ještě jeden :-) )
  • Velká výdrž baterie ... porovnávám se Samsung S7, ten měl po mém pracovním dni tak kolem 55%, u P20Pro končím po pracovním dni tak 75-80%. Klidně bych vydržel i druhý den, což s S7 moc nešlo. Je to způsobené jak velikostí baterie (4000mAh) tak i systémem aby tolik nežral.
  • Fungující sken obličeje ... v 97% se rychle otevře mobil jenom pohledem na něj ... tohle je vážně vymakaný (S7 to neměla). Šetří to čas.
  • Krásný design zadní části, mám verzi twilight. To se povedlo, je to fakt pěkné.
  • Výkon mobilu je vysoký, všechno běží rychle
  • Nejnovější Android 8
  • Lepší zvuk při hovoru, v mém starém S7 jsem slyšel různé praskání a bůhvíco, tady prostě slyším jenom to co mi ten volající říká. A já mobilem překvapivě často volám takže je to velká výhoda ... fungující telefon.
  • Dual SIM !!!
  • 128GB vnitřní pamět ... musím říct že ani nebudu psát mezi nevýhody chybějící slot na microSD karty, protože mě prostě nechybí. Tahle pamět je prostě pro současnost dostačující.
  • IP67 (ale S7 měla IP68 už před dvěma roky).
  • Umožnuje fotit jenom ve formátu 4:3 a neumí formát 16:9. Pro mě jako obyčejného uživatele je toto prostě nepochopitelné, všechny televize a všechny obrazovky počítačů jsou v dnešní době 16:9.
  • Umělá inteligence fotoaparátu je jenom k zlosti, všechny fotky které se upraví díky UI jsou akorád tak na smazání. Příklad: fotíte cokoliv kde je nějaký strom a trošku trávy - okamžitě pozná přírodu a udělá z toho šíleně přezelenělou šílenost.
  • Na běžné fotografie 1x jsem dělal lepší (a ve formátu 16:9) se svojí starou S7 (a to si představte jaké asi dělá fotky v 1x S9+)
  • Chybí 3,5jack, sice přidaná redukce ale to je prostě naprd, slyšíš Huaweii NAPRD !
  • Design se mi zdá že asi spěchali tak vůbec nedává smysl. Nahoře okopírovali applovský výřez, aby se dostali až k hraně s obrazovkou a přitom mají dole asi třičtvrtě centimetrový pruh se čtečkou otisků, která je úplně nevyužitá. Proč z tý čtečky neudělali home button ala S7 ? Tohle prostě nedává smysl.
  • Nemá bezdrátové nabíjení - velká nevýhoda (myslím že každý kdo poznal jak skvělé je přijít domů a jenom položit do kolébky mobil s tím že se začne nabíjet bude zklamán)
  • Dioda když máte zmeškaný hovor je malá a skoro není vidět :-(

Omlouvám se, ale moje recenze není z těch nadšených a nekritických. Porovnám jsem telefon s mým předchozím telefonem Samsung S7 a P20Pro má jenom pár skutečně lepších věcí (3x optický zoom, dlouhá výdrž nabití). Huawei se snaží kopírovat Apple a vybírá si k tomu zrovna ty největší ptákoviny a nesmysly (žádný 3,5jack, zbytečný výřez, fotky v 4:3). Celkově je to podle mého dost rozporuplný telefon. Má svoje obrovsky silné stránky, ale pak má i pár věcí které mi moc vadí. Přiznám se že pokud v budoucnosti Samsung třeba u S10+ udělá 3x optický zoom, asi se k Samsungu vrátím. Do té doby ale budu používat tento Huawei P20Pro.

Ovládání mobilního telefonu: Jednoduché
Kvalita fotografií pořízených telefonem: Dobrá
Výdrž baterie při aktivním používání: Dva dny
Hodnotím se jako: Pokročilý uživatel
Kvalita displeje: Perfektní
Viditelnost displeje na slunci: Průměrná

» Všechny recenze produktu (120)