Recenze Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM

Jiří H.
Jiří H.

Přidáno: 6. dubna 2018

• Vzhled a zpracování
  • Velký display s malými okraji
  • Dobře sedí v ruce
  • Odladěný Android 8 s EMUI 8.0
  • Fotoaparát
  • 64GB úložiště a 4GB RAM
  • Nadstandardní výdrž baterie
  • Rychlé odemykání čtečkou otisků + alternativní odemykání obličejem
  • NFC, 5GHz WiFI
  • Duální bluetooth pro připojení např. náramku a BT sluchátek současně
  • Rychlé nabíjení
  • Chybí krytí proti vodě
  • Za denního světla hůře viditelná notifikační LED
  • Zpomalené video pouze 640x480
  • Hladká záda a vystouplý objektiv při použití bez krytu

Po týdnu používání telefonu v různých situacích jsem stále stejně nadšen. Mé osobní kladné a záporné postřehy jsou – telefon je pěkný (subjektivně), padne výborně do ruky, ale nejlépe je ale použít nějaké pouzdro, nebo polep, protože má velmi hladká záda, která kloužou. Odemykání je velmi rychlé jak čtečkou otisků, tak i rozpoznáváním obličeje a to i za horších světelných podmínek. Zobrazení a čitelnost displeje je perfektní z úhlu i na slunci a ještě žádná aplikace mě nedonutila zapochybovat, že bych si měl skrýt horní výřez. Naopak se mi stále líbí, jak je plocha telefonu displejem využita a ještě mě to neomrzelo :-) Ani výkon mi u aplikací a her zatím nechyběl, i když nejsem přímo hráčem akčních her. Na žádost jsem zkoušel například multiplayer PUBG Mobile a běží velmi svižně. Stejně dobře je odladěn Android 8 a EMUI 8.0, kdy mi při velmi aktivním používání a procházce s focením mi baterie vydrží s rezervou den, při běžném aktivním používání s rezervou dva dny. Podpora rychlého nabíjení je rychlejší než já, takže i s rychlostí nabíjení jsem spokojen. Při focení běžných fotografií na auto, nebo PRO režim si duální fotoaparát výborně poradí s různými světelnými podmínkami, nebo sluncem a poskytuje opravdu pěkné fotografie, aniž bych musel něco výrazně řešit. Stejně tak přední fotoaparát pořizuje výborné selfie, u kterých je možnost zvolit mírné rozmazání pozadí. U hlavního fotoaparátu je také možnost fotit s režimem minimální clony, ale focení s tímto režimem tak jednoduché není a rozmazání pozadí je někdy dost divoké. Pokud je vaší doménou pořizování zpomalených videí, je k dispozici pouze rozlišení 640x480. Zde si tedy moc zábavy a potěšení neužijete, pokud chcete videa umisťovat na Youtube. Pří běžném používání mě dál potěšil například duální bluetooth, kdy mohu mít současně připojen chytrý náramek a bluetooth sluchátka, NFC, nebo podpora 5GHz WiFi. Kdyby se mě někdo zeptal na názor, s klidným svědomím bych mu telefon doporučil :-)

Ovládání mobilního telefonu: Jednoduché
Kvalita fotografií pořízených telefonem: Perfektní
Výdrž baterie při aktivním používání: Dva dny
Hodnotím se jako: Technický guru
Kvalita displeje: Perfektní
Viditelnost displeje na slunci: Výborná

» Všechny recenze produktu (329)