HTC Desire Z

• , zakoupeno v elektroshock.cz

• - výsuvná klávesnice
    • - snadné ovládání
    • - krásný vzhled
    • - usínání - lze sice nastavit různá délka, ale ta potom platí i pro práci na mobilu, např. při psaní delších sms je to velmi otravné
    • - viditelnost displaye na slunci

Dobrý mobil, za dobrou cenu. Jako bonus výsuvná klávesnice, což je super. Na klávesnici však nelze psát českou interpunkci, při psaní přímo na display ano. Celkově jsem spokojená a doporučuji. Je to sice již starší model a tak pro lovce všech nových vychytávek není, ale určitě i dnes si najde své lidi, kteří by neměnili.

• , zakoupeno v CZ Tablet

• Vzhledem k hmotnosti má dlouhou dráhu letu, když vám s ním dojde trpělivost...
    • Ten mobil je nesmysl. Těžký, nedotažený, postrádající funkce, vybavení, vytrvalost a odolnost.

HTC už nikdy!

Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Špičkový HTC Desire Z je mobilní telefon té nejkvalitnější konstrukce s výsuvnou, čtyřřádkovou QWERTY klávesnicí, 3,7palcovým displejem typu S-LCD a operačním systémem Google Android v jeho nejvyšší verzi. Díky spojení těchto vlastností a také extrémně výkonného procesoru Qualcomm o frekvenci 800 MHz je práce s telefonem HTC Desire Z perfektní.

Užijte si multimediálního přehrávače s podporou celé řady nejpoužívanějších formátů, nebo třeba FM rádio s možností ukládání oblíbených rozhlasových stanic. A díky 3,5mm jack konektoru pro připojení vlastních sluchátek si vaši hudbu a videa užijete ještě více. 5Mpix fotoaparátem, podpořeným diodovým bleskem, automatickým zaostřováním, funkcí detekce obličeje a dalších funkcí, pořizujte perfektní fotografie za jakýchkoliv podmínek. Nebo natáčejte videa v HD kvalitě (720p). Nahraná videa a fotografie přitom můžete okamžitě sdílet s ostatními na sítích Facebook, Flickr, nebo YouTube.

Užívejte si rychlého internetu díky podpoře 3G (HSDPA i HSUPA) a Wi-Fi sítí. Surfujte po internetu, spravujte své emaily i s jejich přílohami a prohlížejte videa na YouTube vysokou rychlostí. Nebo buďte s přáteli neustále v kontaktu díky přímému propojení telefonu HTD Desire Z se sociálními sítěmi Facebook, Twitter a MySpace. Nepochybně skvělou vlastností je také zabudovaný GPS přijímač, takže stačí z Android Marketu stáhnout navigaci, která vám bude nejvíce vyhovovat a ihned můžete vyjet na cesty.

Pro pracovní nasazení je HTC Desire Z vybaven prohlížečem PDF i Office souborů, přičemž soubory Office můžete rovněž ihned editovat. K dispozici je také propracovaný kalendář, kolovník a poznámkovník. HTC Desire Z samozřejmě plně podporuje synchronizaci vašich emailů, kalendářu i kontaktů s vaším účtem na Googlu (včetně zálohování) a také s Microsoft Exchange.

Technické vlastnosti:

• GPRS: ANO
  • EDGE: ANO
  • HSCSD/HSDPA: ANO
  • Integrovaný fotoaparát : ANO
  • Rozlišení fotoaparátu : 2592 x 1944 (5 Mpx)
  • Integrovaný blesk/přisvětlení: ANO
  • Provedení výrobku: černá barva

HTC Desire Z, CZ lokalizace

• Operační systém: Android 2.2 s novou verzí HTC Sense
  • Procesor: Qualcomm MSM7230, 800 MHz
  • Displej: kapacitní, 3,7", WVGA (480×800 px), 262 000 barev, technologie Super LCD (SLCD)
  • Paměť: 512 MB RAM, 1.5 GB vnitřní paměť, slot na microSDHC karty
  • Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
  • Konektivita: Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
  • GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
  • Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720 p)
  • Rozměry: 119 × 60,4 × 14,16 mm
  • Hmotnost: 180 gramů včetně baterie
  • Hardwarová klávesnice: ano, 4 řady, 43 kláves, 2 programovatelná tlačítka
  • Baterie: Li-Ion 1300 mAh
  • Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, podpora DLNA, optický touchpad

Rozměry výrobku:

• - výsuvná klávesnice
    • - snadné ovládání
    • - krásný vzhled
    • - viditelnost displaye na slunci

• ze začátku jsme byl spokojen
    • po roce se mi začal restarovat sám od sebe,přetalo fungovat spousta věcí,displej občas nereaguje na některých místech

raději nedoporučuji

• Qwerty klávesnice
    • Konstrukce telefonu
    • Výdrž baterie
    • Stará verze Androidu

Telefon jsem měl dva roky a vysloveně jsem si ho zamiloval a kdybych ho neztratil tak bych ho měl až do teď.

Klávesnice: Hlavním důvodem proč jsem si ho oblíbil je qwerty klávesnice, která je poměrně dobře zpracovaná. SMS, zprávy na facebooku nebo vyhledávání na googlu, nikdy se mi nepsalo rychleji než na hardwarové klávesnici. A kdyby byl nějaký nový moderní telefon s klávesnicí, určitě bych si ho zase koupil. Vlastně jsem ho používal skoro jenom na chatování a psaní sms.

Hardware: Telefon má ovšem nejlepší roky za sebou, procesor a RAM nestíhají, Android už nové aktualizace dávno nevydává, no zkrátka všechny úkony byly bolestivě pomalé. Otevření internetu nebo aplikací, na všechno jsem si musel aspoň 5-10 sekund počkat, někdy i více. Aplikace mi často padaly, patrně přetížením RAM a procesoru. Po obnovení továrního nastavení se rychlost na nějaký čas zase zrychlila.

Fotoaparát: Nejsem žádný fotograf, fotil jsem minimálně, takže nedokážu objektivně posoudit, ale do opravdu krásných ostrých fotek to má daleko. Ovšem na příležitostné vyfocení stačí. Má blesk i pár možností úpravy fotek.

Zpracování: Konstrukce telefonu je pevná, z dobrého materiálu, dobře zpracovaná. V tomto ohledu nemám výhrad. Snad jen kabel spojující displej a klávesnici je náchylný k poškození. A taky, že se mi jednou poškodil, ale myslím že to byla spíš ojedinělá vada od výroby. Celkově je velmi odolný a přežil několik pádů. Moc náhradních dílů na něho sehnat nejde.

Funkce: Co mi opravdu vadilo byly různé funkce a aplikace, které byly v telefonu od výroby a které nešly nijak odinstalovat nebo smazat. Například soundhound, a další věci od googlu. Používal jsem viceméně jiné aplikace než byly ty původní a ikonek v menu bylo pak zbytečně hodně. Dobrá byla svítilna.
    Rootnout ho šlo, ale bylo to bolestivě složité.

Baterie: Musel jsem nabíjet každý den. Pokud jsem byl doma, tak jsem ho z nabíječky ani nevyndával, když jsem byl v práci, měl jsem napojený na počítač aby se nabíjel. Ale je pravda, že baterku nejvíc žere facebook atd, já jsem ho měl skoro pořád zapnutý takže se ani nedivím, že to nic nevydrželo. Když jsem šel ven a měl ho jenom v kapse, tak se ani moc nevybíjel.

Shrnutí: Na svůj dobu výjimečný a originální telefon. Dneska archivní kousek. Kdyby se prodával dejme tomu za 1500 tak se to ještě vyplatí.

• , zakoupeno v CZ Tablet

HTC už nikdy!

• Super barvy, rozliseni, docela velky displej u techto typu telefonu, dost funkci, android, vypada pekne.
    • Tezsi, obcas se seka net - ale to je androidem..

Doporuceni? ANO!

Tento typ používám přes 4 roky a mám-li hodnotit jako TELEFON, tak - ovládání v pohodě, nastavování srozumitelné, klávesnice šikovná věc, ale časem jsem ji přestala využívat, přestože i kvůli ní jsem si tento typ vybrala.
    Nehodnotím další funkce, které jsou tu v ostatních recenzích zmiňované, protože mobil mám na telefonování, SMS-ky, upomínky a sem-tam nějakou hru, nikoliv pro perfektní požitek z poslechu muziky a focení na dovolené. Foťák jsem využívala spíše na "dokumentaci" různých věcí či MMS a na to bohatě stačil, i když se časem kvalita obrázků s odřením telefonu zhoršila (ale to je samozřejmě věc zacházení a ne vlastnost mobilu).
    Často se tu zmiňuje špatná viditelnost venku, opravdu nechápu - displej je velmi dobře podsvícen a jas se dá dobře nastavit.
    Co se týče Androidu, štvalo mě různé propojování a nemožnost změny účtů apod.

• , zakoupeno v qwerty-mobily.cz

• nedostizny QWERTY mobil
    • místy pomalejsi, ale nic rychlejsiho v teto konfiguraci uz se nevyrábí

Perfektni mobil pro mobilní kancelář

• , zakoupeno v Webtelefony

• Super je vyklopna qwerty klavesnice. Nemusite se mazat s tlacitky na displeji a zmensovat si manevrovaci prostor pro cteni. Nechapu,proc od tohoto systemu v Evrope upustili a neustale lidem cpou celodotykace.
    • Maly vykon, nemoznost obsahlejsich souboru ci officu. Problem s nahravanim souboru do mejlu do prilohy.(vyskakuje to i mnohokrat za sebou vas to vraci v neustale smycce)

Dnes jiz zastaraly model. Koupil cokoli modernejsiho,ale vyklopna qwerty byla zcela vyrazena z nabidky. Bohuzel.

• Protože v dnešní době je na poli telefonů z čeho vybírat, na těchto stránkách vám pomůžeme s výběrem telefonu vysvětlíme...

Zobrazit celou recenzi na itelefon.webnode.cz

• hardwarová klávesnice
    • display viditelný na slunci
    • starý Android
    • HW klávesnice docela blbne
    • některé aplikace nefungují
    • pomalý procesor
    • slabá baterie

V roce 2014 nedostačující mobil, koupil jsem ho jako náhradu za HTC Rose, ale zklamal mě. Mizerná klávesnice, kryt baterie se strašně odlupuje