Honor 7i ShotX

• kombinace android 6 a luncheru od Huawei - mega luxus
    • mobil toho umí strašně hodně
    • velmi svižný
    • na tak velký display se mobil v ruce i tak dobře drží
    • mobil mi večer končí s baterkou kolem 40-60%, řekl bych že by mi vydžel 2 dny, ale to neriskuju
    • místo druhé sim lze vložit SD kartu
    • pěkný zvuk z repráčku mobilu, zní hodně kvalitně oproti mobilům, co jsem měl (např. nexus 4)
    • trošku těžší
    • není uplně ergonomický do ruky, ale hrozné to není

Rozhodoval jsem se mezi iphone SE a tímto honorem. Cenově je iphone s 64gb asi 2x dražší. Svého rozhodnutí pro honor nelituju, fotí krásně, neseká se (aplikací mám fakt hodně).. když už přijde sek aplikace, může za to android, ale to mi nevadí, je to minimálně. Nejvíce mě těší, že jsem si mohl koupit stříbrnou verzi telefonu (kdo ví proč 32gb verze je jen zlatá), takže jsem ušetřil a stačilo přidat kartu misto druhé sim a mám 76gb .. velmi doporučuju, hry nehraju, takže nevím, jak moc výkonný je při fakt náročných aplikacích

Konstrukce
Typ SIM karty
nanoSIM
FM rádio

Huawei ShotX

Huawei ShotX je vlastně Honor 7i pro Evropu, novinka se pomalu dostává do předobjednávek na německém trhu. Čím se odlišuje od konkurence? Nabízí jednu kameru, která slouží pro obě strany telefonu, stačí jí pouze překlopit ze zadní strany na přední a rázem získáváte selfie kameru s rozlišením 13 Mpx a automatickým ostřením.

Novinka má k dispozici rozměrný 5,2″ displej s Full HD (1080 x 1920 px) rozlišením. Poháněna je procesorem Qualcomm Snapdragon 616, ten má k dispozici osm výpočetních jednotek, které tikají na frekvenci 1,5 GHz. Operační paměť má velikost 2 GB a grafickým akcelerátorem je Adreno 405.

Pro střední třídu typické úložiště, to nabízí 16 GB velikost a lze jej dále rozšířit o pamětové karty microSD. Nejzajímavějším komponentem celého telefonu je fotoaparát. Ten nabízí 13 Mpx rozlišení, automatické ostření a duální LED přisvícení, otočením se z něj ovšem stává i přední selfie kamera. Tento mechanismus je do určité míry opravdu unikátní a poměrně praktický,

Display

• Size: 5.2 inches
  • Type: TFT display
  • Color:16M colors
  • Resolution: 1920x1080

CPU

Qualcomm® MSM8939™, Octa-core 1.5 GHz

Operation System

HUAWEI Emotion UI 3.1(on Android™ L)

Memory

• ROM: 16 GB
  • RAM: 2 GB
  • ROM User Available: 9 GB

Network

• ATH-UL01:  WCDMA: 384 Kbit/s (UL), 384 Kbit/s (DL)
  • HSPA Category 1/Category: 25.76 Mbit/s (UL),1.22 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 3/Category 4: 5.76 Mbit/s (UL),1.83 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 5/Category 6: 5.76 Mbit/s (UL),3.65 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 7/Category 8: 5.76 Mbit/s (UL),7.21 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 9: 5.76 Mbit/s (UL),10.13 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 10: 5.76 Mbit/s (UL),13.976 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 11: 5.76 Mbit/s (UL),908 kbit/s (DL)
  • HSPA Category 12: 5.76 Mbit/s (UL),1.82 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 13: 5.76 Mbit/s (UL),17.64 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 14: 5.76 Mbit/s (UL),21 Mbit/s (DL)
  • HSPA Category 24: 5.76 Mbit/s (UL),42 Mbit/s (DL)
  • EDGE Class 10: 118.4 Kbit/s (UL),236.8 Kbit/s (DL)
  • EDGE Class 12: 236.8 Kbit/s (UL),236.8 Kbit/s (DL)
  • GPRS: 40 Kbit/s (UL), 60 Kbit/s (DL)
  • LTE Category 1: 5.2 Mbit/s (UL), 10.3 Mbit/s (DL)
  • LTE Category 2: 5.5 Mbit/s (UL), 51.0 Mbit/s (DL)
  • LTE Category 3: 51.0 Mbit/s (UL), 102.0 Mbit/s (DL)
  • LTE Category 4: 51.0 Mbit/s (UL), 150.8 Mbit/s (DL)

GPS

• Audio codec: MP3, MIDI, AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+, PCM
  • Video codec: H.263, H.264, MPEG-4
  • Image codec: PNG, GIF (Static only), JPEG, BMP, WEBP, WBMP

File format:

• Audio file format: *.mp3, *.mid, *.amr, *.awb, *.3gp, *.mp4, *.m4a, *.aac,*.wav,*.ogg, *.flac, *.mkv
  • Video file format: *.3gp, *.mp4, *.webm, *.mkv

• na tak velký display se mobil v ruce i tak dobře drží
    • místo druhé sim lze vložit SD kartu
    • trošku těžší
    • není uplně ergonomický do ruky, ale hrozné to není

• krásné zobrazení barev na displeji i na slunci
    • baterie - asi dobře poladěný android
    • žádné velké pádlo
    • elegánek
    • fotografie hodně luxusní
    • přehrávání hudby ( s dobrými sluchátky)
    • nejsou předinstalované žádné hovadiny
    • první čtečka se kterou jsem se setkal a hodně velký luxus, stačí lehoučký a krátký dotyk a hotovo
    • nabíječka dodaná k telefonu je snad nejhorší, co jsem kdy měl!!!
    • sluchátka jak z tržnice
    • android 5.1 , ale brzo by měl být prej 6.0
    • ta vystouplá čočka na foťáku je jeho velká, ale jediná slabina ( kryt to ale srovnal)

Telefon stojí určitě za zvážení. Evropská verze se jmenuje shotX a čínská honor 7i. Myslím, že je to určitě lepší volba než škaredé pádlo jménem honor 7!

• Vše

Je boží!!

• dobrá viditelnost na sluníčku
    • displej 5,2 ve full HD - krásné zobrazení!!
    • kvalitní přehrávání hudby do sluchátek
    • rychlé a přehledné prostředí EMUI
    • opravdu kvalitní foto i v interiéru!!
    • uplně super ultra rychlá čtečka otisků!! kam se hrabe samsung!
    • dvě sim nebo, sim + karta ( až 128gb)
    • krásný, elegantní telefonek
    • Baterie!! mají telefonek dobře odladěný
    • automatický jas raději vypnout a používat manuální
    • mono reprák, když blbě chytnete, nejde nic slyšet!
    • není pro lidi, co chtějí lehoučký telefon
    • vyčnívající optika, stejně jako u S6!!!

Srovnával jsem s Huawei P8. ShotX je menší, ale o něco tlustější, RAM 2Gb oproti P8 3GB, ale na běhu telefonu to určitě znát nejde! Rozhodně koupí neprohloupíte a za + - 7200,- budete mít krásný, svižný telefon, co umí i hezké fotky, co nejsem po zoomu nechutné čmouhy. Po prvním nabití, jsem myslel, že jej vrátím, protože procenta mizely, jak pivo v horký letní den z půllitru, ale po druhém nabití ... to už po 24 hodinách užívání, kdy jsem dal jeden celý filmu, hraní clashe, brouzdání na netu, tak 25%. Fakt hledím

• krásné zobrazení displeje!!
    • docela dobře fotí
    • cenové dostupný
    • tenký
    • vzhled
    • docela svižný
    • baterie jeden den v provozu
    • nabíječka v balení nenabíjí dle mého dost rychle
    • kryt by mohl být součástí balení

s telefonem jsem spokojená

• Displej 5,2
    • Malé tělo - z konkurence má s tímto displejem menší tělo jen G2
    • karta až 128GB
    • Čtečka super rychlá
    • Plynulý
    • Rychlý
    • Foťák super
    • Pouze umístění čtečky, ale dá se zvyknout
    • Sluchátka nechutnost
    • Nemá infra

Po tom co jsem přešel z LG G2 jsem nemohl najít nic, co by mělo displej 5,2 a stejně malé tělo. ShotX je jen o trosku věští ale na narozdíl od G2, má slot na karty, případně dvě simky, pokud oželíte kartu. Fotky na stejné úrovni jako Z3 compact co jsem měl a porovnávám.

Mám verzi 2Gb Ram a 16Gb Rom a už tato slabší verze jede bez sekání.