Elephone P2000

• rychlý,
    • dobrá obrazovka,
    • slušný foťák,
    • v oblasti se špatným signálem se nechytá

mobil má velkou čitelnou obrazovku a vhodně nastavené tlačítka on/off a hlasitosti, volaní je čisté spodní tlačitka viditelné i potmě, pogumovaná zadní strana je pohodlná na uchop.

• Dobrá výbava
    • Slabší baterie

Dobrá výbava za slušnou cenu
    Telefon se zatím neseká a vše zvládá dobře.Bohužel se ale již nevleze do kapsy, takže si uživatel musím dávat pozor na rozbití přístroje.
    Z důvodu slabší baterie doporučuji přikoupit Power Banku.( hlavně při sledování filmů, poslechu hudby a použítí map se dost rychle vybíjí)

telefon se rychle vybíjí :(

WiFi
Bluetooth
Dual SIM
GPS modul

Elephone P2000 je prvním telefonem od této firmy, který má na zadní straně čtečku otisků prstů. Díky této technologii budete mít svoje fotky, videa a jiná pro Vás důležitá data vždy maximálně zabezpečená. Pozadu nezůstávájí ani ostatní parametry telefonu. Procesor MT6592 Octa Core 1.7GHz a 2 GB RAM je ten nejlepší hardware co lze dnes v telefonech najít. Potěší i 5.5" palcový displej HD s rozlišením 1280×720.

U telefonů Elephone může být problém s fixací GPS. Celé je to bohužel způsobeno procesorem, který je zde použitý. Jedná se o vlastnost telefonu.

Značka

WiFi, EDGE, GPRS, UMTS, HSPA, HSPA+

GPS

ANO

Funkce

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, OTG, E-compass (Více o senzorech)

Sensor

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Magnetic Sensor, Gyroscope Sensor (Více o senzorech)

Baterie

Li-ion 2650mAh

Obsah balení

Baterie x 1, nabíječka x 1, USB kabel x 1

• Dobrý fotoaparát, ale mírně zkresluje barvy
    • Velká obrazovka
    • Citlivost displeje
    • Na začátku rychlý a plynulý
    • Nefunguje čtečka otisku prstu
    • Plastové tělo, vrže
    • Po čase odpadávají části, např. část fotoaparátu
    • Slabá výdrž baterie
    • Po půl roce se rozpadl

Tento telefon jsem dostala jako dárek. Moc jsem se těšila na čtečku otisku prstů, ovšem naprosto mě zklamala a nešlo tuto funkci použít. Když jsem pak ale zkoušela ostatní funkce mobilu, byla jsem spokojená a rozhodla se tuto drobnost překousnout.
    Po půl roce se ale začala odloupávat část s fotoaparátem, tělo mobilu se uvolňovalo a začalo vrzat. Rozpadal se mi před očima, i celý systém se začal sekat. Poprvé jsem zakoupila produkt poměrně málo známé značky a určitě to nehodám zopakovat.

• , zakoupeno v CZMT.CZ

• Hlasitost mikrofonu
    • Výdrž baterie!!
    • Podaní barev na slunci
    • Ovladací tlačítka
    • Nekdy tel nereaguje na dotyk

No tohle bude tochu delší.
    Telefon jsem si koupil 29.8 2014 , za 5400,- váhal jsem jestli si telefon neobjednat přímo z Činy , ale po chvilce mě to přešlo.Telefon byl objednán , byl mi doručen již za 2 dny....Když jsem vybalil telefon byl jsem mile překvalen (To jsem ale nevěděl co mě čeká) ....Nejednou předemnou obrovský pádlo , 5,5 palce je opravdo hodně , ale to mě v tu dobu nějak nevadilo.....Telefon jsem zapl , a byl jsem mile překvapen....Rychlost prostředí byla skvěla ....Nic se nesekalo, všechno krásně plinulí.Telefon jsem nechal vybít (Zbývalo zhruba 10℅) No telefon se asi za 2 hodiny nabyl , začal jsem se stahovaním her , aplikací atp....Uběhly zhruba 3 hodiny a telefon má 10℅ a v ten moment jsem dostal infakt.Nic jsem nehrál , pouze stahoval , ze zvědavosti jsem zašel na Beryko , na specifikaci a vidím kapacita baterie 2650MAh.Tak jsem si řekl ze to je v P***** , doslova.

Baterie
    No telefon nic nevydrží , nabíjím již v půlce dne.2650MAh na 5"5 úhlopříčku je opravdu málo.

Konstrukce
    Nic moc jsem si nesliboval od konstrukce , ale už při prvním kontaktu jsem slyšel vrzkání , skřípaní.

Zvuk
    No tak to je asi ten největši problém , pokuď s nekým telefonujete tak ho doslova neslyšíte.Filmy , videa nebo poslech písniček pouze přes Sluchátka.

• displey
    • zadní foťák
    • lehký
    • -dotyk se musí vícekrát opakovat - nereaguje jek má
    • -velmi špatné hledání sítě - na display se ukazuje plné pokrytí, ale když vám chce někdo volat, tak se nedovolá, jste nedostupný.
    • -špatný mikrofon - lidé s kterými telefonujete vás slyší velmi potichu a pouze jen část vyřčené věty.
    • -přehrávání videa nemožné - při spuštění se video sekne a nejde nic dělat, jen přístroj vypnout a znovu zapnout

Tento produkt se mi velice líbil jak parametry tak velikostí displeje.
    Ale je na něm mnoho much-chyb než je zdrávo.

• Výdrž baterie
    • Velký displej
    • Výkon
    • Design
    • Fotoaparát se mi po půl roce začal ,,odlepovat" a už vůbec nedrží
    • Občas se sám vypne
    • Nízká citlivost displeje
    • Seká se
    • Nekvalita provedení
    • Snímač otisků prstů

Tento mobil mám už asi půl roku. Na začátku jsem byla nadšená, mobil fungoval naprosto skvěle. Ale pak to začalo. Snímač otisků naprosto nefungoval, ale to se dalo přežít. Potom nechytal wifi ani přímo u jejího zdroje, to už mi začalo vadit. Ale opravdu jsem se naštvala, když se mi mobil vypnul a všechny aplikace se mi smazaly. Opravdu jsem zklamaná a už si takto neznámou značku nekoupím.

• všetko
    • baterie

Výborný telefón pomer cena výkon.

• 5,5" LCD Display
    • 16 GB vnitřní paměť
    • Krásné fotky
    • 13Mpx fotoaparát (přední)
    • 5Mpx fotoaparát (zadní) - níže se dozvíte proč jen 5mpx
    • Podpora micro SD 128GB
    • Čtečka otisků prstů
    • Hodně silná LED(ka)
    • 2x SIM (1x Mini, 1x Micro)
    • 8-mi jádro 1,7GHz
    • 4 jádrová grafická karta Mali-450
    • 2650mAh baterie
    • RAM 2GB DDR2
    • Android 4.4.2 (KitKat)
    • Wi-Fi (má větší dosah než norm. telefony)
    • USB-OTG
    • G-Sensor a další..
    • 1280x720 Display (720p)
    • Velmi lehký
    • Grafika je našlapaná, s tou grafikou to vypadá jako kdyby jste měli FullHD display.
    • Videa jsou OK. S touto kvalitou ani nepotřebujete Video-kameru na natáčení na YT.
    • Off Screen gesta (musíte si je nastavit, ale stejně je moc nevyužijete)
    • Non-press Gesta (Například v galerii se nemusíte dotknout telefonu a stačí rukou nad telefonem před přední kamerou udělat pohyb zleva doprava a fotky se vám posunou. Ovšem toto funguje jen za světla a musíte udělat pohyb celkem pomalu.
    • Gorilla Glass 2
    • AntutuBenchmark bodů - 31550
    • Rychle se vybije.. Musíte denně nabíjet. V pohotovostním režimu je schopný vydržet i 14 dní.
    • Příliš se zahřívá procesor v oblasti fotoaparátu. (Ø50°C)
    • 5Mpx přední fotoaparát místo 8Mpx. Rozdíl skoro nepoznáte ale když jsem testoval telefon 3-mi různými programy vždy mi bylo vyhodnoceno pouze 5Mpx přední fotoaparát. Zadní je v pohodě, ten má 13Mpx, jak má mít.
    • GPS - Načítá venku asi 50 vteřin. (Může to být oblastí)
    • Dodaný software v telefonu nazývaný "ELE UI" má jednu závažnou chybu. Každých cca. 40 minut vám udělá duplikát každé ikony a když ji budete chtít vymazat, zeptá se vás to na odinstalování aplikace. Duplikace se nedá zastavit, pouze stáhnutím jiného programu. Sám používám "Nova Launcher". Rychlý, neseká se, dokáže vám aktualizovat Android na 5.0 nebo-li Lollipop.
    • Čtečka otisků prstů - Aby jste si zamknuli telefon na otisk prstu, tak musíte udělat 8 stejných otisků z jednoho prstu. Povedlo se mi dát 3 v řadě. Je to prostě challenge.
    • Výdrž baterie - Energii žere prostě výbava telefonu. Výkon prostě musíte živit. Co jsem koukal, tak se na E-Bayi dá koupit baterie 3200mAh za 370 Kč (v přepočtu).
    • Nepodsvícená tlačítka (Později se na to ani nebudete muset dívat, prostě kliknete)
    • Fólie se snadno poškrábe

PŘEDEM UPOZORŇUJI ŽE JE TOTO CELKEM DLOUHÉ SHRNUTÍ A NENUTÍM VÁS ČÍST TO. POSTAČÍ VÁM BOHATE KLADY A ZÁPORY SEPSÁNY NAHOŘE.

Myslím že jsem toho sepsal mnoho. Jak jsem psal. Trochu me zradil přední fotoaparát u kterého je slibovaných 8Mpx ale není, je tam je pouze 5Mpx. Přední fotoaparát moc nevyužívám, ale někdy se může hodit. Čtečka otisků prstů je taková zrádná. Aby jste si zamknuli telefon na váš otisk, tak musíte udělat 8 stejných otisků a je to skoro nemožné. Ze začátku když budete dávat do telefonu SIMku tu největší verzi, tak to musíte dát pod MicroSD. Je to takové schované, chvíli jsem to hledal, než mi to došlo.

Na hry je tento telefon jako dělaný, luxusní procesor, ale nesmíte od něj čekat že bude našlapaný procesor jako ve vašem počítači. Pokud si říkáte že máte v počítačí 4-jádro 3,2 GHz, tak opravdu nemáte silnější procesor v telefonu. Procesor pracuje úplně jinak než v počítači.

1. Dojem z telefonu je opravdu krásný. Když máte v ruce krabičku. Krabička je elegantní a dost mě překvapila. Když jsem jí otevřel, tak jsem vytahal to ostatní a telefon si nechal na konec. Telefon mě dost překvapil. Když jsem ho vytáhnul, tak byl opravdu hodně lehký.

1. Pád telefonu - Jak jinak, někdy vám prostě spadne. Mě spadl jednou na chodníku, když jsem se chtěl podívat, kde bydlí kamarád. Nic se nestalo a to mi spadl asi z 1,3 metru.

Pouzdro na telefon se dá taky dokoupit za dobrou cenu 400-650 Kč. Pouzdro už mám a pak už se o telefon bát nemusíte. Je v tom krásně přidělaný a drží ještě lépe než kryt na telefonu. Když jsem dal telefon do pouzdra, měl jsem problém ho vytáhnout.

4-jádrová grafická karta krom toho dokáže udělat celkem kvalitní Digital Zoom (softwarový) a drží si to kvalitu celkem do 2,8x (Max je 4,0x)

USB-OTG pokud nevíte co to je, nebudu to popisovat. Najděte si to na internetu. Dnes už je to skoro nezbytná část v telefonu. Musíte si ovšem koupit USB-OTG redukci, která není součástí balení. Nepočítejte s tím, že vám telefon utáhně nějaký Hard-Disk. Když jsem zkusil připojit Hard-Disk bez externího napájení, tak se mi telefon prostě vypl.

Off-Screen gesta, Non-press gesta, atd.. Ani nevyužijete, prostě budete ovládat telefon normálně. Ani nepodsvícená tlačítka nejsou až takový zápor. Po 2 hodinách na mobilu jsem si na to zvykl a nemusím to řešit.

Nastavitelný jas v telefonu je samozřejmostí. Venku při slunci bych doporučil asi tak 50% Jas. Pokud dáte více uvidíte všechny patlance atd.. V prostředí kde nepaří slunko můžete dát jas na minimum a stejně uvidíte. Když si dáte automatický jas. Telefon se zkusí přizpůsobit podle fotoaparátu, ale nějak mě to nefungovalo.

Krom toho že se baterka hned vybije je skoro normální. Když vám dám příklad, tak když jsem hrál Asphalt 8 a měl na pozadí zapnuty 2 hry, tak se telefon nesekal a Asphalt 8 jsem mohl v pohodě hrát necelých 5 hodin. (cca. 4,5 hodiny)

Zahřívání telefonu je trochu nevýhoda. Nemohu si pořád na to zvyknou. Když se telefon zahřeje na rekord 52°C, tak se mi strašně potí ruce a pak mám celý upatlaný displej.

GPS - To bych až tak neřešil. 50 vteřin do načtení je úplně v pohodě. Jen mi je divný že to někomu načte během 2 vteřin. To mi přijde nemožné.

S tímto telefonem by jste mohli natáčet i na YouTube a další mediální servery. Zde není až tak co řešit.

Dodaný software v telefonu nazývaný "ELE UI" je prostě blbost. Je celá zabugovaná a má další chyby. Prostě si stáhněte jiný Launcher a neřeště to. Duplikuje vám soubory, žere baterku a další... Doporučil bych "Nova Launcher", který sám používám. Ušetřil mi hodně baterku a ušetřil cca. 220 MB RAMky.

Poměr ceny a výkonu. Opravdu luxusní, lepší telefon za tuto cenu v této době (Duben 2015) nejspíše nenajdete.

Předem děkuji za mojí pozornost. Pokud by jste měli nějaké dotazy, můžete se v pohodě zeptat na mém E-Mailu.

• Dobrá výbava
    • Slabší baterie

Dobrá výbava za slušnou cenu

• Display velikost rozliseni, rychlost 4.4.2 kitkat, ctecka otisku prstu, design,vaha,foto-video.
    • baterie - vydrz.

Elephone P2000 je vinikajici kvalitni telefon s krasnym obrim displayem 5,5" HD s velmi dobrymi pozorovacimi uhly, osmijadro s 2GB ram dava neskutecny vykon a telefon reaguje velmi svizne, hranaty tvar uzka , lehka konstrukce je velmi dobre zpracovana a telefon se dobre drzi i po delsi dobu,
    prosim Vas pro vsechny ctecka otisku prstu funguje naprosto bezchybne, to ze nevite nebo neumite prs prilozit neznamena ze nefunuje, staci prilozit briskem prstu na cidlo a prejet zbytkem prstu dolu, tohle neni scaner nebude Vam jezdit a nacitat prst , jezdit s prstem musite Vy, jak to vychytate je to brnkacka.
    Shrnuti skveli , pekny , tenky,lehky telefon s obrim kvalitnim displayem, plne funkcni cteckou otisku prstu , velmi svyznym systemem, dostacujicimi kamerami s prisvetlujici diodou.
    Za tu cenu vyborny pristroj, skoda jen te bateria , mohla byt vykonejsi ale jde koupit na e- bay 3200mAh za cca 360kc.
    Telefon doporucuji.

telefon se rychle vybíjí :(