Blackberry 9780 Bold

FM rádio
Kalkulačka

• pracuje spolehlivě
    • operační systém RIM se nemá rád s "internetem v mobilu" a aplikací FB

velmi spolehlivý pracovní mobil, který s BIS odesílá i přijímá bez problémů velmi velký objem dat

• , zakoupeno v Alza.cz

• Bezkonkurenční mailové služby. Dostupnost. Intuitivní ovládání. Bezkonkurenční fingerpad.
    • Plastové materiály a nekvalitní pouzdro.

Pro jeho silnén mailové schopnosti. Kromě celosvětového výpadku sítě RIM velmi stabilní chování.
    Produkt bych doporučil. Pouze mne rozčililo nekvalitní zpracování pouzdra.

• - výdrž baterie
    • - rychlost systému
    • - práce s kontakty a kalendářem
    • - vynikající hardwarová QWERTY klávesnice
    • - skvělé dílenské zpracování těla telefonu
    • - operační systém je evidentně připravený pro dotykovou obrazovku, kterou Bold 9780 nemá, takže některé operace by se daly s dotykovým displayem zrychlit
    • - oproti Androidu nebo iPhonu je na BlackBerry málo aplikací

BB Bold 9780 je v podstatě výběhový model, na konci léta bude nahrazen jinými přístroji. Je proto o něco levnější než úplné novinky od BlackBerry, levný ale není. Za své peníze ale dostanete solidní stroj určený primárně k práci (pohodlná, rychlá a přehledná práce s kontakty a kalendářem), se zábavou je to horší. Já se ale bavím jinak než s mobilem, takže mi to nevadí.
    Konstrukce telefonu je dost bytelná a má brilantní hardwarovou klávesnici (jednoznačně nejlepší, jakou jsem kdy držel v ruce).
    Operační systém je rychlý a zatím ani jednou nezamrznul. Je ale fakt, že jeho tvůrci už mysleli na touchscreen a některé operace jsou bez něj trošku zdlouhavější, než kdyby telefon měl dotykový display.
    Foťák je průměrný, ovšem pořizovat kvalitní fotky mobilem je stejně už z podstaty nesmysl.
    V BlackBerry AppWorldu není zdaleka tolik aplikací, jako existuje pro Android nebo iPhone.
    Není to dokonalý telefon, ale vybral jsem si jej kvůli výdrži baterky, spolehlivému systému a hardwarové klávesnici. Snad mi zase vydrží aspoň 6 let jako můj předchozí Sony Ericsson P1i.

Konstrukce

Možnost natáčení videí

Paměť:

• Interní: 512 MB
  • Paměťová karta: 2 GB
  • Slot paměťových karet: microSD/SDHC (max. 32 GB)

• Design, větší baterie, foťál
    • Nezapuštěný display, klávesnice, operační systém! (OS6-prostě hrůza!), dílenské zpracování

Přešel jsem z modelu Curve 8520 a musím konstatovat, že jsem velice, VELICE ZKLAMANÝ.Nepolepšíl jsem si, ba co hůř, mám teď problém napsati pitomou esemesku. Telefon má příšernou, měkkou klávesnici, na které se tlačítka hýbou a mají menší "hrot". Operační systém je kapitola sama o sobě, ale aby na 512 MB RAM fungovalo VŚECHNO pomaleji, než na 8520 se 128 Megabajty, to už museli vážně konstruktéři spadnout z jahody. Vše je neesteticky a nelogicky rozloženo, např. do menu se dostane až po druhém stisku tlačítka , stav baterie v procentech je vidět, až když se k němu "proscrollujete" a to uvádím jen drobnosti! Dílenské zpracování je tragédie, zadní kryt se povoluje už při silnějším dotyku, nelicuje, nezapuštěný display se poškrábe po pár položeních na stůl. Telefon je tragédie, pokud o něm uvažujete, doporučuji NEBRAT! Zbytečně vyhozené peníze.

• Všechno co se týče používaní pdf formatu documentu prezentací co se týče na práci nemá chybu i na zábavu FB je cajk nemám s ním problém
    • Nic jsem nenašel

Schrnutí nevím co napsat doporučuji všem kteří maji telefon na práci a zabavu telefony jsou rozdělený do pár kategorii a tenhle telefon splnuje všechny na práci , zábavu i hry není potřeba tahat více telefonu do práce a na soukromí tenhle telefon vám opravdu přiroste k srdci doporučuji spíše těm kteří mají menší ruce i když klavesnice splnue požadavky i objemnějším prstům a stoprocentní využití takže doporučuji všem kteří nevědí co si koupit .

• BB co dodat víc...
    • kvalita
    • kvalita
    • a zase kvalita
    • asi vubec nic

Je to krasavec..je to BB...qwertz,super display,dobry fotak..vymenil jsem za Lumii 820 a nelituji..
    mam kancelářské blbiny poruce...prostě vše co potřebuji to mám...

• pracuje spolehlivě
    • operační systém RIM se nemá rád s "internetem v mobilu" a aplikací FB

• akcelerovaný touch pad
    • neseká se (občas má tendenci přepnou MP3 nebo video o něco pomaleji)
    • výdrž baterie (2 dny při používání)

pokud chcete slušný telefon na práci v níž ho hodně používáte,je to skvělá volba,pokud chcete telefon na multimediální soubory,hry a kvalitní muziku,kupte si Galaxy :)

• Má přednosti Blackberry, které vyhovují jen někomu, ale já jsem naprosto spokojený.
    • Online 24/7
    • Výborný mailový klient
    • Naprosto dokonalá klávesnice, zkoušel jsem jiné telefony s qwerty klávesnicí, ale BB se nic nevyrovná.
    • Možnost samostatně vyměnit jakýkoliv díl telefonu při poškození.
    • Oproti jiným současným telefonům rozsáhlé nastavení systému od vyzvánění, přes noční režim až po profily.
    • Špatná kvalita dodávaného pouzdra(vyreklamováno - dostal jsem nové, dokonce příplatkové)
    • V původní verzi jsem měl problém při přidávání kontaktů z SMS, nebo z již provedeného telefonátu neznámému číslu, mobil se mě začal nekonečně ptát na přepnutí znakové sady a pomohl jen restart - vyřešeno aktualizací fw.
    • Dlouhý start systému
    • Když nejste připojení na wifi, tak načítání stránek mi přijde někdy pomalejší než na kolik má připojená 3G síť.

Pár lidem bude chybět dotykový displej, někdo si bude stěžovat na nedostatek aplikací v AppWorld(já tvrdím, že jich tam je dost), ale je to vysoce (pracovně a z dlouhodobého hlediska) odolný komunikátor díky kterému jste schopni být online pořád bez velkého omezení oproti počítači

• • Dobře se dělají fotografie, dokonce i dokumentů
    • • Pracuje rychle
    • • Neseká se
    • • Má předinstalovaný BlackBerry App World, kde je mnoho užitečných, i neužitečných aplikací
    • • Příchozí e-maily se objevují okamžitě
    • • Klávesnice je skvělá a užasně se na ní píše
    • • Celkový vzhled telefonu je úžasný
    • • Aplikace fungují rychle a přesně (stalo se mi pouze u jedné hry, že mi zasekala telefon, po odstranění funguje zase normálně ;) )
    • • Prohlížeč pracuje rychle, občas se zpomalí, ale to je nejspíše chyba signálu, nebo operátora
    • • Baterie vydrží celý den i při neustálém používání, více o ní nevím, protože ji dobíjím každý večer
    • • Přehledný kalendář
    • • Po pádu z výšky funguje normálně, jakoby se nic nestalo
    • • Organizované menu telefonu
    • • Snadné ovládání
    • • Sám se zapne v čas buzení, i když je vybitý, nebo vyplý
    • • Dobrý přehravač a reproduktor
    • • Nemá (nebo jsem ji po dvouhodinovém hledání nenašla) samospoušť
    • • Někomu připadá displej malý, ale mně se zdá dobrý
    • • Nestáhnete si tak dobré hry, jako na dotykovém telefonu
    • • Neseženete v ČR tak pěkná pouzdra atd.. :(
    • • Docela dlouho se čeká při úplném zapínání na nahrání všech aktualizací a softwaru
    • • Aplikace jsou v 90% v AJ, pro ty, kteří neovládají jazyky jiné, než český je asi nevhodný.. Dá se ale pracovat i bez aplikací. To už záleží na Vás, zda si stáhnete vše, nebo nic ;))
    • • Děsně mě štve, že nejde vypnout zvuk při focení :((

S BlackBerry 9780 jsem velice spokojena. Je to úžasný přístroj. Někdo říká, že není cena úměrná dovednostem, ale já tvrdím, že je to na Vás, jak s ním zacházíte a co všechno si do něj stáhnete. Nevím, jestli je to telefonem, nebo operátorem, ale bez wi-fi mi nejdou přehrávat videa, což mě docela štve. Naštěstí je již téměř všude wi-fi, takže to nějak přežívám ;))
    BB bych doporučila všem, kteří hledají dobrý a kvalitní telefon. Je spíše pro lidi, kteří pracují, ale blbiny se tam dají dělat také.
    Pokud si mohu dovolit srovnávat s dalším druhem ovoce, tedy s Applem, myslím si, že na iPhonu si můžete stáhnout více aplikací atd... ale klávesnice a jednotlivé funkce se dají srovnat. Tedy ne, nedají. BB klávesnice je MNOHEM lepší. Na iPhone se také dají sehnat mnohem hezčí pouzdra, pokud zůstáváme na území ČR.
    BlackBerry je spolehlivý společník, který je určitě dobrý ke koupi. Nelituji peněz, které jsem za něj utratila. Novější telefony budou pořád a pořád, v této fázi je to už ale jedno, protože stejné aplikace si můžete stáhnout do starších, stejně tak jako do novějších :))

• , zakoupeno v Alza.cz

• Plastové materiály a nekvalitní pouzdro.

Produkt bych doporučil. Pouze mne rozčililo nekvalitní zpracování pouzdra.

• Výdrž baterie
    • Rychlost a stabilita systému
    • Vše důležité již obsahuje (pro poštu,správu kontaktů, atd.)
    • Perfektní klávesnice
    • S Vodafone datovým tarifem ani nevyčerpám FUP - komprimuje datové přenosy)
    • Informační LEd - moc mi na předchozím telefonu chyběla (pomocí FREE prográmků lze nastavit různé blikání s různými barvami či kombinacemi barev - až 16tis. barev ?)
    • Už v základu lze nastavit různé programy zda mají využívat GSM či jen WiFi
    • Neuvěřitelně propracovaný správce kontaktů už v základu
    • Skvělý kalendář
    • Vše je "online" - kalendář, úkoly, e-mail
    • Zdarma zálohování (dle vašeho výběru), možnost sledovat kde telefon je, dálkově vymazat data ži telefon zaheslovat (třeba po krádeži)
    • Trochu cena, ale je to výprodejový model a u některých operátorů lze sehnat za body a 1Kč

Moje zkušenosti s předchozím "dotykáčem" s Windows Mobile 6.5 a Androidem + přechod na BB:

Co má lepší a hrší BB než ostatní moderní placky:
    + stabilnější
    + rychlejší
    + vše důležité (aplikace) už obsahuje
    + výdrž baterie - prostě úžasná
    + jednoduchost nastavení (e-mail, synchronizace s Google atd.)
    + nedotykový displej (konečně není pořád upatlaný)
    + dobře viditelný displej i na sluníčku

- trochu dražší
    - prý není hezký, ale to je věc názoru
    - trochu horší fotky za šera (ale je to jen mobil na práci)

• - výdrž baterie
    • - rychlost systému