Blackberry 9320

FM rádio
Kalkulačka

• , zakoupeno v Mobilium

• klasika, tlačítka

Doporučuji tomu, kdo nemusí dotykáč :-)

• , zakoupeno v MEGATEL.CZ

• dlouhá výdrž baterie, slouží na recepci, skvělé odesíláni sms.

na svůj účel skvělý

Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Jedná se o nástupce úsěšného modelu 8520. Dále obsahuje GPS čip, 3,15 Mpx fotoaparát a 3,5mm konektor pro připojení standartních sluchátek.

General: 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA

Body:

Dimensions 109 x 60 x 12.7 mm

Weight 103 g

Keyboard QWERTY

Display:

Type TFT, 65K colors

Size 320 x 240 pixels, 2.44" (~164 ppi pixel density) - Touch-sensitive optical trackpad

Sound:

Standard battery, Li-Ion 1450 mAh

Stand-by Up to 432 h

Talk time Up to 7 h

Music play Up to 30 h

Obsah balení: mobil Curve 9320, baterie J-S1Li-Ion 1450 mAh 5,4Wh, EU nabíječka 100-240 V PSM03K-050Q-3, UK nabíječka 100-240 V PSM03K-050Q-3 50-60Hz, datový a nabíjecí kabel (micro USB, 1 m), stereo sluchátka s mikrofonem a klipem (3,5 mm), paměťová karta (micro SD 2 GB), CD User Tools, dokumentace.

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v Mobilium

• klasika, tlačítka

Doporučuji tomu, kdo nemusí dotykáč :-)

• , zakoupeno v MEGATEL.CZ

• dlouhá výdrž baterie, slouží na recepci, skvělé odesíláni sms.

na svůj účel skvělý

• skvělí fotoaparát...
    • snadný telefon mnoho funkcí
    • po čase používání je dobré vyměnit nabíječku pokud používáte jako datoví kabel někdy zlobí sw

na volání focení internet má i wifi ,,

jiné ovládaní ale hned zvykne jostik .....

• -Vzhled
    • -LED dioda
    • -Nabíječka
    • -Rozlišení displeje
    • -Počet barev

Vybral jsem si tento produkt, protože mě unavovalo stále mít dotykové mobily, tak jsem šáhl po tomhle. Mobil mám pár dní a musím říct, že vše v pohodě.

Až na jednu věc, která ale nebyla způsobena telefonem, nýbrž prodejcem http://gigamall.cz/. Hlavní problém byl vtom, že mi přišel telefon distribuovaný pro USA/Velkou británii, tudíž YZ prohozené, ale to není žádný problém, na to si člověk zvykne, ale v telefonu nebyla čeština. Měl jsem docela strach, ale po návodech na internetu jsem ji tam dostal. Třetí věc nabíječka. Byla zde sice nabíječka na "naše" zapojení, ale tato: http://img.banggood.com/images/upload/Handewei/SKU015015_1.jpg

Schválně zkuste vymyslet, jak byste jí zapojili :o) Nevím, který inženýr to navrhoval :o) Ovšem tohle se týkalo jen mě, mobily s českou distribucí mají nromální nabíječky. Musel jsem použít nabíječku ze starého Samsungu.

Ale aby to nevypadalo, že jen kritizuji. Psaní na klávesnici je ojedinelé, zvyknete si na něj běhěm dn. Baterie - v sedm vytaženo ze zásuvky a nyní 13:18 a 78%, a to na něm docela jsem.

V nastavení si můžete nastavit snad vše. Ovládání není až tak lehké, ale to je právě to, co náročnější uživatelé přeci chcou.

A displej? Papírově vypadá hrozně - malé rozlišení a 65 000 barev, ale vše dostačující. Zápory jsem tam napsal jen proto, abych nemusel udělovat 100% ale 99%, vždy se něco najít musí :o)

Již před třemi lety bylo v recenzi řečeno - za pět tisíc si myslím, že to je dobrá volba! No já ho koupil za 2270Kč, ještě lepší volba!

• Ovládaní,cena,vydrž baterie,

• QWERTZ slušná.
    • Display dostatečný.
    • Velmi lehký, příjemně tvarovaný, padne pohodlně do dlaně.
    • Vynikající Bluetooth.
    • WiFi HotSpot.
    • BlackBerry OS - jediný OS v současné světě, který je nástavbou Javy a lze personalisovat do nejmenšího detailu.
    • BlackBerry Internet Service nemá, a asi ani nikdy mít nebude, konkurenci.
    • Korektní přístup RIM k reklamacím a souhlas s odstoupením a vrácením handheldu.
    • Zpracování hardware je políčkem od RIM. To snad ani nevyrobili v Kanadě, ale někde za Uralem.
    • Malá ROM.
    • Slabý processor i RAM (i na BB OS!)
    • Nedostatečná kapacita ACCU (rozuměj - nevydržel mi ani den, a to ani po "zaběhnutí" baterie).
    • Výbušný typ (doslova), baterie se přehřívala a hrozila explose, opakovaně.
    • Fatálně nedostatečná dostupnost aplikací, o neplacených ani nemluvě.
    • Fotoaparát napotlamě, a to handheldem nefotím!
    • RIM umí lepší QWERTZ / QWERTY, než je na tomto modelu.
    • Nekorektní přístup (rozuměj - český bordel) jediného českého servisu RIM k reklamacím.

Tento telefon jsem si koupil s očekáváním, které nesplnil.

Má malou kapacitu. Všeho. Slabý processor a operační paměť. Malou vnitřní paměť. App nelze přesunovat na kartu.

Jako každý hanheld BlackBerry jsem si jej personalisoval, což mi zabere tak tři dny. BB má tu vlastnost, že umožňuje nastavit absolutně všechno (přesný opak iOS, třeba). Kdo není velmi pokročilým uživatelem, nemá šanci. Pak jsem zjistil, že nemám zdarma ani tak kruciální aplikace, jako jízdní řády, a že některé aplikace nejsou ani placené. Ale, o. k.

Po tom, co si baterka "sedla", začal se handheld dosti hahřívat - při delším hovoru, při delším brouzdání po netu, zejmén streamingu hudby. Zahřívat tak, že pomalu nešel udržet v ruce!

Protože nečtu "bleska" a "jalovca", ale BBC, guardian, CNN, Irish Independent etc., tak vím, že RIM má s přehříváním a explosemi problémy (http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/blackberry-explosion-schoolboy-scarred-for-life-1472268 ; http://www.berryreview.com/2012/12/05/uk-boy-claims-blackberry-curve-9320-exploded-in-his-bed/ ; http://fpm3.com/blackberry-explosion/). A zrovna BB 9320 Curve, že.

Mobil se zahříval, sekal, poslal jsem ho na reklamaci. Jednak trvala dlouho (tři týdny), jednak jsem sice dostal nový handheld, ovšem JEN handheld, baterii mi nechali starou (že vybuchuje baterie ví i ten klučina na fotkách v článcích), nedali mi k novéhu handheldu ani záručák a vyměnili mi USB kabel. Jako, ne že by mi dali nový, oni mi dali kabel od BB 9900 Bold, a použitý! Matloši.

A, tak, co asi přišlo, že? Po tom, co jsem všechno obnovil, nainstaloval, personalisoval, tak jsem ho znovu posílal na reklamaci. Pak mi poslali i novou baterii! A, jistě, zase to trvalo, jako když se pase pes.

Ani nový handheld s novým ACCU pck nepomohl, přehřívalo se to, kousalo se to. RIM, na potřetí, na mou výslovnou žádost, odsouhlasil vrácení peněz, a tím má poslední anabasis s BB končí. Bohužel.

Jinak: jsem zákazník Vodafonu, mám Red Premium, BIS mám aktivní, a jaksi je mi jedno, čerpám-li data přes APN Blackberry, nebo APN Internet, platím úplně stejně. A, stejně jich mám tolik, že je nikdy nevyčerpám. Nemám tu českou vyjebanost zvlášť "neomezené" APN BB a zvlášť, drahý, APN Internet.

Kdo chcete klasické BB, poohlédněte se po BB 9900 Bold. Kovové tělo, 8 GB ROM, dotykový display, větší kapacita baterie, všechno lepší. Mírně jetý vyjde jako tady ta hračka.

Když pominu "výbušnost" typu, tak za pár dnů byly pod plastem, který kryje display, stopy prachu (mám odolný handheld, do lesa rozhodně BB neberu!). Jak to asi pak vypadá uvnitř, když na vrchu je 3.5 mm jack a micro USB? Jinak, plasty o. k., ale strašně se špiní. Když se ale handheld vyleští, za ty prachy je nádherný.

Toto Curve je, prostě a jednoduše, low ender určený buďto pro vesnické balíky z východu, nebo pro anglické náctileté fakany, kterým stačí, že mají BlackBerry Messenger (protože jejich prepaid plan nemá unlimited text), fc a twitter (ty aplikace jsou dokonalé!), nějaký www browser, a že se jim rodiče dovolají, když už to musí být, a tím končí celá Máňa. Nic víc moc nedá, a ano, vybuchuje, ideální dárek pro svokru!

A, závěrem, za fotoaparát v tomto handheldu si zaslouží RIM válku. Já jím nefotím, ale scanuji čárové a QR kódy, což nešlo. Stačí tak? Prostě chybí autofocus.

• + qwerty +rychlé psaní +kvalitní zpracování +kapacita baterie +focení +konektivita
    • -BIS/BES -nabíhání po instalaci aplikací -lesklý zadní povrch

Curve 9320 vs iPhone 4S - Případ pro Chocholouška.

Pořídil jsem si telefon jako záložní, protože jsem svůj přístroj odvelel do servisu. Říkal jsem si, že iPhone 4S mezitím, než se dá dopořádku, budu používat cokoliv za pár korun. Šáhl jsem tedy po milionech překlepů na 4S´po Curve 9320. Nic jsem si nečetl, jen jsem potřeboval tři věci. Wiifi, e-mail, psaní plnohodnotné (předchozí telefon nokia E-90). Musím však říci, že asi týden co mám telefon na servisu, jsem si navykl na Curve 9320 tak, že iPhone 4S bude už jen jako záložní přístroj pro druhé číslo.
    Tady tedy přichází ono vysvětlení nadpisu ,, případ pro Chocholouška".
    Fotí, píše, emailuje, komunikuje tak pohodlně, že mi zůstane. Pro přístě vím, že šáhnu do jiné přihrádky z ovocného koše. Namísto jablíček začnu sbírat ostružiny.

Blackberry Curve 9320 vřele doporučuji.

• , zakoupeno v Talkies.cz

jsem moc spokojeny s telefonem doporucuji nesekase

• ovladatelnost
    • qwerty
    • pěkný vzhled
    • přijatelná cena
    • výdrž baterie
    • fotografie jsou průměrné,mi osobně stačí, pro náročnější už asi ne

Dobrý telefon pro ty, co nechtěji dotykáče a hledají telefon za dostupnou cenu. Na qwerty klávesnici jsem si zvykl po pár dnech a nyní ji ovládám bez problémů (i celý systém). Jako běžný uživatel mohu mobil doporučit, je svižný, neseká se, fotky dělá průměrné, což mi osobně bohatě stačí. S obchodem, kde jsme ho koupil (www.booth.cz) jsem byl celkem spokojen - dodání chvíli trvalo, měli nějaký problém, ale komunikace fungovala a ještě se mi omluvili.

• Malé rozměry
    • Hmotnosz super
    • Ovladatelnost
    • Systém
    • Fotoaparát
    • Automatické zamykání v pouzdře
    • Wifi
    • Super klávesnice
    • Notifikační dioda a lze měnit barvy
    • Slit na Micro pamě't karty
    • Slabší displej jen 65000tis.barev ale to není na škodu
    • Snad pro někoho povinost aktivace BIS tarifu

Solidní telefon,pro ty co hledají mobil za dostupnou cenu a s qvertz klávesnicí.Dobře ovladatelny baterie vydrží při plném nasazeí cca 3dny což u dotykáču max 1 den tak že rozhodně plus.Telefon jako běžný uživatel mohu vřele doporučit.Telefon je svižný bez záseků foto je průměrné ma i blesk tak že na mometky ok.Nabíjení celkem rychle po 3 hodinách nabito.