Asus ZenFone 5 8GB

• Větší display
    • ZenUI
    • 2 sim
    • foťák
    • Někdy se nechytnou mobilní data po dlouhodobém používání wifi, ale to je ojedinělé, stačí restartovat.

Jsem s ním spokojená. Je výhoda, že má dvě sim, nemusím furt tahat dva telefony, nebo přehazovat simky. Telefon má dobré zázemí i aplikace, dostatek aktualizací. Fotoaparát dělá pěkné fotky a poskytuje různé režimy pro lepší focení.Display má pěkné barvy a je na něm vše dobře vidět. Je zde možnost nastavit si i větší okénka písmen na klávesnici, což mi vyhovuje, měla jsem Samsung Galaxy S3 mini a tam jsem stála mačkala něco jiného.
    Vybírala jsem dlouho a jsem ráda, že jsem zvolila tento telefon.

• , zakoupeno v VK Servis

Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Smartphone s nadčasovým designem, přináší výkon s procesorem Intel, platformu Android s nadstavbou ASUS ZenUI, displej s tvrzeným sklem Gorilla Glass 3, ASUS SonicMaster. Displej 5" IPS, rozlišení 1280 x 720 bodů, procesor Intel Atom Z2560 (frekvence 1,6 GHz), 8 GB interní paměť, 8MPix + 0.3MPixfotoaparát, GPS navigace; bezdrátové technologie WiFi, Bluetooth; Dual SIM, OS Android 4.3 Jelly Bean. Přichází ASUS ZenFone 5

Zajímavý smartphone ASUS ZenFone 5 okouzlí úchvatným designem inspirovaným ultrabooky ASUS ZenBook. Přináší bezproblémový multitasking s procesorem Intel, platformu Android s nadstavbou ASUS ZenUI, displej opatřený povrchem Gorilla Glass 3 a špičkové ozvučení ASUS SonicMaster.

Design, který nadchne

Design byl inspirován ultrabooky ASUS ZenBook, zahrnuje tak povrchovou úpravu s kultovní soustřednou kružnicí dodávající nadčasový vzhled. ZenFone má jedinečně jemnou texturu. Jeho hrany byly důmyslně vybroušeny a zadní kryt tvoří netradiční energické kovově matné barevné provedení. ASUS ZenFone 5 byl tvarovaný tak, aby přesně padnul do ruky.

Procesor Intel

ZenFone 5 přináší perfektní výkon bez kompromisů, jedinečný multitasking zvládající více úkolů najednou a poskytuje dokonalý herní zážitek. ASUS ZenFone 5 využívá výkonný a úsporný procesor Intel Atom Z2560 pro nejlepší výkon a efektivitu ve své třídě. Přináší hladký běh, rychlé otevření aplikací a her, snadné procházení webových stránek - to vše bez kompromisů. Díky úspornému provedení zároveň poskytuje delší výdrž baterie.

DUAL SIM

Máte dvě SIM karty a pro každou jeden telefon? Nebaví Vás nosit dva telefony zároveň? S mobilním telefonem ASUS ZenFone 5 už nemusíte. Díky dvěma slotům pro SIM karty můžete mít pohromadě své soukromé i firemní telefonní číslo.

Displej Gorilla Glass 3

Mimořádně přehledný displej telefonu ZenFone 5 poskytuje dostatek prostoru pro veškeré Vaše aktivity. Užijte si přirozenost barev, každý detail a bohaté odstíny. Jedná se o displej z tvrzeného skla typu Gorilla Glass 3, který přináší zvýšenou ochranu proti poškrábání. Je opatřen pokročilou technologií Corning Native Damage Resistance, která obohacuje povrch o odolnější provedení.

ASUS SonicMaster

Proslulá technologie ASUS SonicMaster byla vyvinuta týmem Golden Ear výrobce ASUS. Optimalizuje zvuk tím, že využívá dokonalou kombinaci hardware a software. Výsledkem je dokonalý zvuk.

Klíčové vlastnosti

ASUS ZenFone 5 je vybaven výkonným a úsporným dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560 s frekvencí 1,6 GHz. Kapacitní IPS displej má rozlišení 1280 x 720 bodů při velikosti 5". Pro Vaše data je k dispozici 8 GB interní paměti s možností rozšíření o microSD paměťovou kartu s kapacitou až 64 GB. Integrovaný je zadní 8MPix fotoaparát s LED bleskem a přední 2 MPix kamera. Přístroj je poháněn baterií Li-Ion s kapacitou 2110 mAh. K dispozici je GPS navigace a bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth. Jeho rozměry činí 148.2 x 72.8 x 10.34 mm a hmotnost 145 gramů. Správu dat a Vašich bohatých aplikací zajistí platforma Android 4.3 Jelly Bean v uživatelském prostředí ASUS ZenUI.

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• ovládání (4)
  • výdrž baterie (28)
  • zvuk (4)
  • fotoaparát (4)
  • nevyměnitelná baterie (3)
  • , zakoupeno v CZMT.CZ

Ve svě době slušný mobil za odpovídající cenu

• Super fotografie (hlavně na slunci)
    • Velký display
    • Paměť
    • Příjem wifi
    • LTE internet
    • hezky vapadající
    • dostupná cena
    • nemá pro mě dostupný servis a v mém okolí ho nechtějí opravovat
    • selfie kamera příliš přiblížená
    • nepodsvícená tlačítka

Asus zenfone 5 mi přirostl k srdci. Ale teď se mi rozbil a bohužel mi h v okolí nechtějí opravit a hlavně ho nevezmou na reklamaci protože mám prasklý display. Na telefon ale rozzlobená nejsem, moc mi za jeho službu vyhovoval.

• Pro běžné používání naprosto vyhovuje, Jsem s ním naprosto spokojen.
    • Všeobecně je škoda, že se z nabídky vytratily mobilní telefony s použitím jedné sim karty. Udivuje mne zklamání recenzentů, s tímto výrobkem, nebude to možná v telefonu, ale v majitelích jež prostě sáhli po zařízení bez ujasnění si co od něho požadují.

Asus Zen Fone , rozhodně nezklame ty, jež mají jasno co od telefonu chtějí. Tento telefon plně vyhovuje těm, kteří upřednostnují telefonování před doplnkovými službami. A i tento levný telefon dokáže udělat stejnou službu jako mnohem dražší modely v případě komunikace. Pokud někdo dává přednost doplnkovým aplikacím, tak Asus i pro ně nabízí vyhovující modely za vyšší cenu, což je u ostatních výrobců běžné.

• Foťák
    • Design

Za ty peníze parádní telefon

• -2gb ram
    • -skvěly displej
    • -hd rozlišen
    • -odolný
    • -slabý procesor
    • -špatná baterie (při náročnem použvaní nepřežije ani do večera)
    • -hrozný foták a ještě horší video
    • -nemá gyro ani magneto metr to znamená že si nezahrajete hry pro vr.

Mobil nedoporučuju.
    Výkon je malý a baterie taktéž.
    Fotoaparát je prostě hrozný.
    Velke plus je tady displej který je jeden z nejlepšch který sem viděl.

• Při řádném nastavení a použití AVAST Batery Saver, vypínání zbytečností a malém využívání mi po provedení automatické optimalizace (trvá to několik dnů) mi vydrží až 11 dní!
    • Elegantní a skvělý obal s kulatým okénkem
    • Možnost nočního profilu

Měl jsem před tím Nokii Lumia 630 s winphone, nic extra, malá výdrž, pak Lumia A5000, která ale po 6 měsících odešla na baterku, ale ASUS Zenfone 5 je z nich nejlepší.

• ASUS
    • Dobře se drží
    • Skvěle udělané prostředí ZenUI a asus aplikace
    • Procesor Intel (nakonec zklamání)
    • Výdrž baterie je katastrofální
    • Síla signálu GPS je katastrofální
    • GSM signál se nechytne po výpadku signálu (nutný restart)
    • Lagy systému, samovolné restarty
    • Kouzelně udělané tlačítko na uspávání/vypínání (není problém vypnout v kapse)

Telefon jsem zakoupil v lednu 2015 za cenu 5000,-Kč. Ze všeho nejvíc mě překvapila neuvěřitelná "výdrž" baterie a to hraní her 2-3 hodiny, internet nebo čtení el. knih slabých 5h.
    Problém s výdrží baterie má na svědomí "úsporný" procesor od Intelu, který se přehřívá a žere jako tank.
    Další zklamání byla naprostá nepoužitelnost navigace kvůli slabé GPS (první fix trval několik minut)
    Dále telefon se zhruba po měsíci používání začal čas od času restartovat (nepomohl ani upgrade ani downgrade systému ani wipe)
    Neschopnost načuchat signál po návštěvě míst bez signálu je už úplný výsměch, nutno restartovat a často vícekrát.
    Absence LTE je špatná, ale horší je že v místech kde na stejné SIM ale s jinými zařízeními je plný signál 3G ASUS má H vyjímečně H+, za rok používání jsem 3G plynule chytil max pětkrát a to jen na velice krátký okamžik.

Závěrem? Jednoznačně zklamání.

Momentálně mi kapsu tíží číňan OUKITEL K4000, jeho cena byla o 1500,- nižší ale je o 150gramů těžsí a spokojenost.

Asus ZenFone 5 CZ/SK na facebooku -> přidej se!

• Pokud se chcete dozvědět více o nejlepším Androidím telefonu v cenové kategorii do 5000 Kč, rozhodně byste tuhle recenzi...

Zobrazit celou recenzi na svetaplikaci.tyden.cz

• -Proboha lidi. Vy co jste dali negativní recenze musíte být buďto absolutně nezkušení s telefony v této cenové relaci a s telefony vubec, nebo je vaše IQ k pláči.
    • Co to má být? Nevydrží ani den. Vypněte si proboha ZBYTEČNÉ aplikace a doplňky a pojede vám MINIMÁLNĚ 3 dny jako mně!
    • -Sám se rozsvěcuje displej? A není to náhodou tím že reaguje a je dělaný na jeho obal? Když obal otevřete rozsvítí se! Zavřete zhasne. Což je podle mě skvělé.
    • -A vy teda co se vám údajně seká. Mysleli jste někdy na jeho údržbu? Co tak nestahovat jen hry a 1000 aplikací a pak je mazat a stáhnout třeba takový ESET nebo CCleaner. A pravidelně ho čistit. Já to tak dělám a žasnu jak je rychlý a nesekl se mi ani jednou. A to ho mám asi rok.
    • - Já mám od ASUSu monitor - asi 7 let bez poruchy, tablet - asi 2 - 3 roky bez poruchy, mobil - rok bez poruchy. Tak sem opět napište že je ASUS špatná značka.
    • - A poslední věc - Vaše neznalost není negativum mobilu.

Končím děkuji.