Recenze Apple iPhone 6S 64GB

Jarda
Jarda

Přidáno: 5. února 2016

• design
  • ios (svižnost a bezpečnost)
  • kvalitní spracování
  • čtečka otisku
  • kvalitní foťák
  • prestiž značky
  • přemrštěná cena (odpovídá vybaveností tak mob. tel za 10tis)
  • osekané nastavení (skoro nic si nemůže člověk do podrobna nastavit)
  • všude ikony, VŠUDE
  • další drobnosti popsané v recenzi

Řeknu na rovinu, vždy jsem měl android a nikdy jsem nebyl moc pro iphone z více důvodů. Většinou jsem měl vlajkové lodě od HTC (one M7, M8 apod). Ale spousta kamarádů o iphonu furt básnila jak je skvělej, úžasnej apod. Říkal sem jim, že si apple za ty prachy koupím, až bude mít trochu větší display (k vůli práci, čtení mailů apod.) - přišel tedy na volbu 6s. Měl sem poslední tel HTC ONE M8 cca za 15-16tisíc. Říkám ok, tak jdu do něj sice cenovka uplně jinde a kyž sem porovnal parametry, tak sem celkem koukal co stojí vlastně ty prachy?! Nicméně sem si řekl, že budu nezaujatej a budu ho brát jako novou hračku, kterou pořádně protestuju a třeba mě ohromí jak je. Po 2 měsících jsem postupně přicházel na víc a víc věcí co mi na iphonu "chybí". Já chápu, že ti co měli od začátku jen iphone a nikdy ne nějaký "pořádný" android, tak si budou prdolit svoje jak se nikdy v životě nesekl (mě htc taky ne), jak jim nikdy nespadla aplikace (mě jo) a další podobný nic moc říkající věci. Nejvíce postrádám notifikační LED diodku. Vždycky sem si říkal, proč kamarádi furt rožínají a zhasínají display na svojich applech, vrtalo mi v hlavě co to je za blbej tik, když jsme někde seděli a oni furt klik klik, klik klik,....no došlo mi to, až sem pořídili apple taky:D. Jasně prostě furt musíte rožínat a zhasínat display jinak nevíte jestli někdo psal sms, fb zprávu nebo volal (samozřejmě pokud na ten telefon zrovna nekoukáte a neuvidíte, jak se sám rozsvítí díky příchozí zprávě). Hrůza..u předchozího tel. sem display rozsvítil až sem uviděl, že mi bliká didodka, protože sem věděl že mi přišel třeba mail, nebo někdo volal, když sem byl na wc či sem neslyšel pípnutí sms někde v rušném prostředí. Další věc co mi chybí jsou widgety - prostě chci rozsvítit obrazovku a hned vidět určité věci jako počasí, velkým hodiny, mít tam přehravač hudby, kde jen kliknu na play. Ne iphone má prostě na ploše miliardu ikon a cokoliv chci spustit musím se proklikat těma ikonama a co hůř hledat mezi nima. Co mě dále hrozně začalo vadit a nechápu jak tak drahý mobil může (NE)mít (nevím jestli na to není nějaká finta). Ale u androidu, všechny ty aplikace co máte na pozadí, jakože jste z nich vyjeli a běží vám tam, ukončíte aji když jich tam bude 40 jedním kliknutím na křížek. U iphonu ty aplikace na pozadí prostě musíte posunem jednu po druhé odšoupnout?!? Takže když po týdnu čistím tel. od neukončených aplikací moc se vždycky těším. Volání - taky udělaný na prd - kliknu na telefon a chci někomu zavolat...musím najet bud na kontakty a nebo na číselník. klik na telefon, klik na kontakty, klik na první písmenka jména, klik na ikonku volat. (to jako vážně?). Druhá možnost - klik na číselník - tady sem čekal, že bude stačit zadat třeba jak to má skvěle udělaný android vytukám na číselníku první čísla a už mi to nabízí volajícího podle těch prvních čísel co jsem vyklikal. Případně pod čísly jsou písmenka tak tukam jméno osoby podle písmenek a taky mi to hned nabídne jméno toho koho tak mám uloženého. Tady absolutně nic, jen čísla a čau - žádná nabídka. Jo, až natukám komplet celé číslo z hlavy, tak mi to krásně ukáže pod tím číslem kdo to je...geniální:))) Baterie je věčné téma iphonu nicméně oproti HTCčka kdy jsem chodil po celým dnu spát s 40% ted chodím s 20% - takže to už bych asi až tak neřešil a jde vidět, že už to začíná apple trochu řešit. Už jako maličkost beru to, že tím jak si apple hlídá, aby zákazník do ničeho nemohl moc vrtat, tak totálně ořezal nastavování čehokoliv. Např. v MIUI XIAOMI si nastavíte totálně všechno podle sebe např. si vyberete jak rychle má blikat diodka a jakou barvou. Tady nenastaví člověk téměř nic. Potvrdil sem si koupí iphonu pár věcí - na to co nabízí, je předraženej, každý si ho kupuje hlavně proto, protože je to prostě APPLE (chlouba, ego, prestiž) - nic víc. Abych ho ale jen nehanil...vždycky jsem porovnával mob. tel hlavně podle parametrů...např. počet jader, rozlišení displaye atp. Až teď jsem pochopil, že apple opravdu nepotřebuje 8jader procesor jako android, protože ten IOS má prostě dobře ošéfovanej, aplikace prochází kontrolou a prostě mu stačí klidně jádra 2 a bude fičet, nesekat se a bude dobrej. Má dobrej foták, to se taky musí nechat jak přední tak zadní. Super je odemčení obrazovky otiskem prstu - to vychytali - neobtěžuje jakékoliv tukání kodu, gesta atp. Jo a ještě se mi líbí deisgn. Co ale jinak pochválit na tomto mobilu za 22-25tis? To opravdu již nevím. Jo kdybych ho koupil za 10-12 tisíc. Ani nepípnu a napíšu jen ...cena odpovídající výbavě telefonu. Ale apple musí, ještě dodělat pár vychytávek. Ted si koupím HTC M9 a tohle nechám přítelkyni na volání a psaní SMS, stejně to nic moc víc neumí:)

Ovládání mobilního telefonu: Jednoduché
Kvalita fotografií pořízených telefonem: Perfektní
Výdrž baterie při aktivním používání: Jeden den
Hodnotím se jako: Běžný uživatel
Kvalita displeje: Perfektní
Viditelnost displeje na slunci: Výborná

» Všechny recenze produktu (218)

Apple iPhone 7 32GB

Apple iPhone 7 32GB