Alcatel 2051D

Diktafon
Kalendář
FM rádio

• , zakoupeno v Smarty.cz

• Zdlouhavé a pracné vytváření seznamu kontaktů,nerespektuje Abc- dní pořádek,nebyl dodán řádný manuál.Brak-vyhozené peníze.Dalších nevýhod je celá řada.Pro porovnání:13let stará Nokia nemá chybu-až na "odcházející" displei!
    • Zakoupený výrobek jsem odložil jako nepoužitelný pro běžnou praxi.
  • , zakoupeno v Smarty.cz

Můj původní Alcatel onetouch 2012 byl kvalitní véčkový telefon s mnoha funkcemi ,např.poznámkami, celkem dobrým fotoaparátem, větším displejem.
    Bohužel,asi vzhledem k mnoha pozitivům ho výrobce nahradil ubohým náhradníkem Alcatelem 2051.
    Hlavním problémem tohoto telefonu pro mě bylo nastavení některých funkcí, hlavně nemožnost nastavení normálního psaní.Menší displej jsem byla ještě ochotna tolerovat.

• , zakoupeno v ITex24.cz

• hezký, elegantní
    • malý
    • lehký
    • levný
    • nepodařilo se mi spustit internet
    • ačkoliv na stránkách jsou inzerované hry, jedná se pouze o dema s omezenou platností, takže prd
    • výdrž baterie je nižší než jsem očekával, jen cca týden
    • přiložený návod je jen stručný, neobsahuje podrobně všechny funkce a informace a ani na netu jsem nenašel lepší

Za danou cenu je to určitě dobrá volba. V této kategorii zklame snad jen nižší výdrž baterie. Mě osobně zklamal nespustitelný internet (ačkoliv prohlížeč zde je) a ještě více osekané hry - to bylo jedno z podstatných hledisek, proč jsem tento telefon pro dcerku vybral. Jinak je ovšem telefon hezký a elegantní a ostudu s ním neudělá (tedy když odhlédneme od toho, že se nejedná o chytrý telefon).

Konstrukce
Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

DUAL SIM, 2,4" QVGA TN displej, 2Mpx fotoaparát, paměť 8MB ROM + 8MB RAM, Micro USB 2.0, Bluetooth 2.1, podpora microSD karet do 32 GB, FM rádio, Music Player, 3.5 mm konektor pro sluchátka

Displej 240 x 320

Rozlišení hlavního displeje (pix)

TFT QVGA

Přední fotoaparát

Fotoaparát nad 5MPx

Nahrávání videa v HD rozlišení zobrazit/skryt blok CPU 312MHz

Rychlost CPU 1

Počet jader procesoru zobrazit/skryt blok Paměť

Podpora paměťových karet

MicroSD

Slot na paměťovou kartu 8MB

Velikost RAM max. 32GB

Kapacita paměťové karty zobrazit/skryt blok Data

HSDPA

Synchronizace s PC

Videohovory

Multimédia

Ne

Bezdrátové dobíjení zobrazit/skryt blok Organizace času

Kalendář zobrazit/skryt blok Kancelář

Ne e-mail

Email - práce s přílohami

Hlasový záznamník

Prohlížení Office dokumentů

Prohlížení PDF dokumentů

Ano

Přístup k emailům zobrazit/skryt blok Multimédia

Poslech Hudby zobrazit/skryt blok Systémová skupina

Připojení na Wi-Fi

Image a styl

4zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v Smarty.cz

• Zakoupený výrobek jsem odložil jako nepoužitelný pro běžnou praxi.

• , zakoupeno v ITex24.cz

• hezký, elegantní
    • malý
    • lehký
    • levný
    • nepodařilo se mi spustit internet
    • výdrž baterie je nižší než jsem očekával, jen cca týden

• , zakoupeno v Expert.cz

• telefon je moc pěkný celokovový což mne překvapilo, větší číslice , základní funkce super
    • nějak jsem nenašla více vyzváněcích tonů , ale mám paměťovou kartu na které mám melodie tak nevadí.

• pěkný telefon, dostačující pro nenáročné
    • návod dost stručný a nemohu vyřešit několik problémů, takže zpět do prodejny ať poradí

Chtěla jsem vždy Véčko a tohle je ideální tlačítkový telefon, spokojenost až na pár věcí ohledně ovládání, které budu řešit v prodejně

• Véčkový telefon se základní výbavou, bez operačního systému, zato s velmi přijatelnou cenou.

Zobrazit celou recenzi na mobilenet.cz

• , zakoupeno v OKAY.cz

• výborný telefon

• - telefon po složení malý do kapsy (neodře se display)
    • - tím, že je telefon skládací, nevytočí se mi v kapse náhodně volání :)
    • - po rozložení dobře vidět na display (kdo hůř vidí)
    • - větší dobře ovladatelné klávesy (pro majitelky gelovek)
    • - možnost zadat úkoly na celý týden (úkolovník)
    • - možnost nastavit 5 budíků (kdo dělá na směny a vstává pokaždé jinak)
    • - fotoaparát dostačující na jednoduché focení (kdo chce kvalitní fotky, tak bohužel) ale například na ofocení ordinačních hodin stačí.
    • - možnost zvukového záznamu (diktafon)
    • - po nahrání kontaktu do mobilu možnost přidat ke každému kontaktu vlastní zvonění a fotografii
    • - dobrá hlasitost vyzvánění i přijmutých hovorů
    • - z přednastavených vyzvánění lze vybrat i "ušinetrhající" tóny
    • - jednoduché intutivní ovládání (alespoň pro mě)
    • - nikde jsem u žádného prodejce neviděla, že by uváděl při popisu mobilu, že do něj lze vsunout pouze jednu kartičku mini Sim a druhá kartička musí být micro Sim - což mě trošku zaskočilo a musím si nechat vystavit operátorem kartičku micro.
    • - nikde jsem (zatím) nenašla možnost zvětšit písmo/písmena
    • - není možné ke kontaktu přiřadit narozeniny - to se dá ale obejít nastavením zvonění úkolu a opakování po roce.

Za mě SPOKOJENOST, potřebuji telefon do kapsy a být na příjmu. Ostatní funkce tak nějak jdou mimo mě.

• Design
    • Velká tlačítka
    • Nelogické ovládání

Už jsem mel něco telefonů, ale toto jsem nezažil. Zajímalo by me, jestli to tak maji všechny telefony, nebo pouze můj???

Pokud chci napsat SMS, je tam automaticky nastaveny režim psaní T9(nebo něco na ten způsob). Pokud chci psát zprávy normálně, musím před každou zprávou asi 5x kliknout na hvězdičku abych nastavil ,,Abc,, jiné možné nastavení není.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• KVALITNÍ VÉČKO