ZTE Blade Q

Bezdrátové nabíjení Qi

• , zakoupeno v Huramobil.cz

• Dobrá cena
    • v celku solidní výdrž na baterii
    • Ze 4GB interní paměti zůstanou sotva 2GB a ty ještě rozdělit na interní a tvz. paměť telefonu, je na zabití. Takže nešlo ani aktualizovat předinstalované aplikace, které nejdou přesunout. Nutno aspoň odinstalovat aktualizace a zakázat ty, které se nepoužívají, aby bylo aspoň nějaké místo.
    • Foťák je naprosto tragický.

Nebýt nesmyslně rozdělené paměti a opravdu tragického foťáku, který není schopen udělat pěknou fotku ani za pěkných podmínek, tak by to docela šlo. Kupodivu se nijak zvlášť neseká, za celou dobu nebylo nutné provést ani jeden nucený restart.

• , zakoupeno v Alza.cz

• cena/výkon/zpracování
    • z důvodu nefungujícího blesku/led diody REKLAMACE

celkem dobrý

• , zakoupeno v Mironet.cz

• Foto, video, displej, ....
    • nula

4.0
SOS tlačítko
Termokamera
Bezdrátové nabíjení Qi

Česká oficiální distribuce: mobilní telefon pochází z oficiální distribuce pro Slovenskou republiku

Menu je v češtině a také dalších jazycích ... mobilní telefon je odblokován na všechny sítě T-Mobile , Orange, O2 ... na mobilní telefon se vztahuje plnohodnotná záruka 24měsíců . bezproblémový servis na území Slovenska a celé EU

ZTE Blade Q-Levný , malý a hlavně elegantní Android, který ve své cenové kategorii těžko najde soupeře !

Proč koupit ZTE BLADE Q ? dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz , kterému sekunduje paměť RAM o velikosti 1GB

Android ve verzi 4.2 Jelly Bean

Elegantní linie ZTE doplnuje konzervativní design, což určité skupině uživatelů bude imponovat . rozměrný displej s úhlopříčkou 4,5" a klasických rozlišením 854 × 480 pixelů . pod displejem najdeme trojici standardních senzorových kláves 5Mpx zadní kamera s autofokusem baterie s kapacitou 1 800 mAh nabídne dostatečnou výdrž

Technická specifikace :

Podporované sítě 2G sítě GSM 900/1800/1900 3G sítě HSDPA 900/2100

Displej

TFT kapacitní dotyková obrazovka, 16M barev

Rozlišení 480 x 854 pixelů, 4,5 palce

• Accelerometer senzor -zajišťuje přetáčení displeje ( horizontální, vertikální )
  • Proximity senzor -zabezpečuje vypnutí obrazovky během telefonování

• Reproduktor : Ano
  • 3,5 mm jack : Ano

Dolby mobile sound

Paměť

Paměť telefonního seznamu prakticky neomezená

Paměť hovorů prakticky neomezená

• WLAN : Wi-Fi 802.11 b/g/n , Wi-Fi Direct , Wi-Fi hotspot
  • Bluetooth : Ano , v4.0 with A2DP
  • USB: Ano, microUSB v2.0

Fotoaparát

• Primární fotoaparát ( na zadní straně ) : 5 MPx , 2592x1944 pixelů, autofocus, LED blesk
  • Vlastnosti : Geo-tagging (přiřazení fotky k GPS souřadnici )
  • Nahrávání videa : Ano
  • Sekundární kamera ( na přední straně ) : Ano , VGA

Funkce

Operační systém Android OS , v4.2 ( Jelly Bean )

Chipset Mediatek MT6572

4zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v Huramobil.cz

• Dobrá cena
    • v celku solidní výdrž na baterii
    • Foťák je naprosto tragický.

• -nízka cena
    • -svižný
    • -čistý jednoduchý desing
    • -velký displaj
    • -super barvy
    • -dobrý reproduktor
    • -jednoduché ovládaní
    • -výdrž baterie 1 den
    • -málo znamá značka na trhu

Telefon jsem zakoupila pro svou vlastní potřebu, byla jsem s ním velmi spokojená. Všechny aplikace fungovaly na jedničku. Za celý rok užívání s ním nebyl jediný problém. Bohužel je tato značka ještě v EU málo známa. Je tedy těžší sehnat originální obal či folii na displaj. Pro ty kteří nechtějí dávat za telefon desetitisíce je ideální.

• vzhled
    • android
    • kvalita zpracovani (oproti jinym cinam)
    • "neoriginal"
    • neduvera ve znacku

Jelikoz mobily prvidelne ztracim co pul rok, hledala jsem mobil do 4 tisic. Tento ma stejne parametry jako Samsung S3 mini, ktery mam ted (ZTE jsem opet ztratila :D ) a rychlost se neda srovnat, ZTE proste slapal, jak hodinky. Smasung je pomalej, pitomej, .... Sla bych do ZTE znova, kdyby se jeste prodaval v Alze (kuli pojistce a sleve co mam)

• gps
    • výdrž baterie
    • nic, pokud nejste blázen a nechcete zázraky od foťáku

Koupil jsem v Mall.cz za 2000 Kč poté, co mi vykradli auto a už jsem prostě nebyl ochoten dát desítku za další mobil - jeden jsem rozsedl.

Z tohoto mobilu jsem jedním slovem NADŠENÝ.

A to mohu srovnávat, protože jsem telefonů do 10 tisíc vyzkoušel nejméně 10.

Především je třeba říct, že aby člověk opravdu telefon využil, je třeba ho rootnout. Ale to platí nejen o tomhle, ale o jakémkoli mobilu s Androidem. Framaroot rootne tenhle mobil za půl minuty i s restartem, takže bez starosti !

Tím pádem přestanete řešit nedostatek paměti, protože již nejste omezeni interní pamětí, ale alokujete na aplikace třeba půlku 16 GB SD karty a hlášku " nedostatek paměti na interním úložišti " už nikdy neuvidíte.

Instalujete RAM BOOSTER který opravdu funguje, SMART keyboard jako skvělou klávesnici a SOLO LAUNCHER jakožto báječné prostředí které je plynulé a neseká se.

A máte tu telefon, který funguje - mě už 2 měsíce - bez resetu, bez jediného zaváhání či zaseknutí.

Co mě udivilo, jak moc kvalitní a rychlá je GPS, i mezi vysokými domy trvá GPS fix většinou tak půl minuty, i méně.

Displej je pěkný, výstup na sluchátka hraje lépe než kdejaké HTC, internet maká jak má, citlivost WiFi příkladná a signál mobilní sítě to chytne i patro pod zemí, kde jsem se nechytal s mnohem dražšími přístroji.

Shrnu to: Nic jsem nečekal, dokonce jsem spíš očekával že telefon zkusím a vrátím, ale přirostl mi k srdci a doufám, že mi dlouho vydrží.

Vydrží...to je snad poslední třešnička na dortu, leckdy dobíjím až za 3 dny, ne abych každé odpoledne měl nerva jestli doběhnu k nabíječce.

Pro úplnost: Foťák není nic moc, pro pořízení fotek na denním světle O.K., ale nechtějte zázraky ! Pro Skype atd. výborně stačí i přední kamera.

Celkově jedno velké DOPORUČUJI !

Otakar Zemek

• Poměr cena výkon
    • Android 4.2.2
    • Reproduktor
    • Celkem slušně fotí pokud není oběkt v pohybu
    • Občas načte jen část kontaktů ze simky ale po restartu je to ok
    • Pokud fotíte cokoliv v pohybu fotky jsou rozmazané
    • Rozdělená paměť ROM na 2 části (interní paměť a paměť telefonu)

Můj prvni smartfone a jsem s ním mximálně spokojen.
    Občas sice zazlobí ale restart to vštšinou spraví.
    Na telefonu používám aplikace pro údržbu battery doctor a clean master a vše funguje tak jak má :-)

• , zakoupeno v Alza.cz

• cena/výkon/zpracování
    • z důvodu nefungujícího blesku/led diody REKLAMACE

celkem dobrý

• fajn ovládání, když všechno zrovna funguje
    • problémy s načítáním SIM i paměťovky
    • nezvoní budík
    • příšrné fotky
    • vysoká poruchovost

upřímně, těšila jsem se, až ho budu mít. Teď se nemůžu dočkat, až se "vyřídí" všechny reklamace a já ho budu moct vrátit. Mám ho od srpna, byl už 2x na reklamaci a zítra ho tam nesu potřetí. Opět nezvoní budík (ani předinstalovaný, ani dodatečná aplikace). Od minulého týdne mi vesele chodí SMS i 6x jedna a tatáž (stalo se u více odesílatelů, s různými telefony i operátory, tedy očividně nebude problém u nich).
    Fotky jsou naprosto příšerné i jako fotky z mobilu. S doinstalovanou aplikací výrazně lepší, ale i tak bída.
    Při hovoru rezonuje (nejsou doinstalované žádné aplikace na zvýšení hlasitosti apod.)
    Před první reklamací se sám zapínal display, vyřešeno na reklamaci výměnou nějakých komponentů.

Baterka vydrží při nižším využivání a vypnutých datech dva dny, což je sympatické.

Jsem nesmírně zklamaná.

• - jednoduché ovládání
    • - lehce padne do ruky
    • - celkem slušný foťák
    • - Android 4.2.2
    • - cena
    • - tenké tělo
    • - občasné seknutí celého telefonu
    • - špatně zpracovaný zadní kryt
    • - občas se přehřeje

Telefon určitě doporučuji,i přes pár nedostatků,odpovídá své cenové kategorii. Mám ho zatím přibližně 1 měsíc,a zatím jsem spokojena,Je mi sice 15 let,ale i tak lehce mobilům rozumím.Jsem ráda že tento mobil mám,jen nemohu sehnat nějaký kryt na mobil.Ze začátku se mi často přehříval,jednou v noci jsem se probudila koukla se kolik je hodin,a mobil byl v horní části dost horký,fakt jsem se lekla,ale po chvíli zase zchladnul. Od té doby se to neděje.
    Jednoduše rečeno,mobil DOPORUČUJI

• Cena,1Giga.ramka.Cena už od 2700kc.

V dane cenové kategorii nemá konkurenci.

• Baterka - při běžném používání vydrží někdy až 3 dny
    • Výkonný procesor
    • Velký displej
    • Paměť - systémová necelý GB a paměť telefonu 1,31 GB
    • Operační systém - podle mě lehce poupravená verze Androidu občas nespolupracuje s telefonem, často se seká

Na tuto cenovou kategorii je telefon poměrně výkonný, bohužel Android se někdy opravdu doslova sesype. Co se týče paměti, na telefonu lze vybrat paměťovou kartu jako výchozí disk pro zápis. Mně se i přesto všechna data stále ukládají do paměti telefonu, kde tedy moc místa taky zrovna není. Největší plus je pro mě baterka, která dlouho vydrží.