Xiaomi Redmi Note 2 16GB

• Lehký a tenký
    • Rychlý
    • Micro USB konektor je volný a přes některé kabely nedrží kontakt při nabíjení
  • , zakoupeno v i-Mobily.cz

• Za cenu 4.500 nejlepší mobil na trhu (8 jádrový procesor, full HD display), barevně nastavitelná notifikační dioda, podsvětlená tlačítka
    • mobil prodán sice s češtinou, ale pouze s čínským prostředím(!) takže většína programů a celý systém v čínštině

pro technika z IT firmy nebyl problém nahrát do mobilu plně českou verzi MIUI 8.1. (cca 1 hodina práce), ale za prodej takto nepřipraveného mobilu na český trh ubírám jednu hvězdičku

• , zakoupeno v BScom s.r.o.

• Kvalitní foťák
    • Výborný a rychlý software
    • Ovladatelnost jednoduchá
    • Velikost telefonu suprová
    • Malá výdrž baterie

Jsem velmi spokojený kvalita telefonu je výborná

Konstrukce
GPS modul
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Jen těžko si představit jiný smartphone, na který by tak netrpělivě čekal celý svět. Zbrusu nový Xiaomi Redmi Note 2 přichází jako nástupce možná vůbec nejúspěšnějšího telefonu od Xiaomi v historii. Výhody staršího brášky si ponechal, dočkal se ale vylepšení ve všech směrech. Samotná konstrukce dýchá modernějším dojmem, celkové rozměry se o poznání snížily. Xiaomi Redmi Note 2 je užší, kratší, tenčí a o celých 39 gramů lehčí. Láska na první pohled již není výsadou pouze krásných žen.

Přízeň zákazníků ale netkví jen v designu, velké změny se totiž odehrály v útrobách novinky. Bleskové reakce, nejnáročnější herní tituly s maximální plynulostí či bezproblémové přehrávání videa ve vysokém rozlišení. O to se lusknutím prstu postará extrémně výkonný osmijádrový procesor Helio X10 z dílen MediaTeku, který je podpořen 2GB RAM pamětí. Oku lahodí brilantní 5,5" Full HD displej, který je jemnější a barevnější než kdy dříve.

Špičkovou výbavu doplňuje 16GB či 32GB vnitřní úložiště, které nabídne dostatek prostoru na práci, ale především zábavu v podobě hudby, fotografií, videí či filmů. Právě důležité momenty vám Xiaomi Redmi Note 2 pomůže uchovat navždy - se skvělým 13MPx fotoaparátem pořídíte fotografie a videa, na které jen tak nezapomenete. Přítomnost infraportu je v dané cenové kategorii světlou výjimkou, díky které můžete ovládat další domácí přístroje - televizi, DVD přehrávač nebo třeba chytrou digestoř.

Ve výbavě moderního smartphonu nemůže chybět ani vysokorychlostní datové připojení LTE, se kterým se připojíte v našich končinách. Xiaomi Redmi Note 2 si poradí hned se dvojící SIM karet. Kapitolou sama pro sebe je systém MIUI, který se vůbec poprvé přehoupl do své 7. generace. Díky základu v podobě Androidu 5.0 na vás čekají nekonečné možnosti přizpůsobení, ale i tisíce aplikací či her zdarma. Prostředí MIUI v7 nechává konkurenci daleko za sebou - je jiné, je skvělé, je výjimečné. Kdo nezkusil, nikdy nepochopí.

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• notifikační dioda (4)
  • výbava (4)
  • výdrž baterie (11)
  • displej (6)

• Jediný je tak asi výkon
    • Zaprášená kamera
    • Sluchátko bylo třikrát měněné a stejně přestalo fungovat
    • Druhý "skvělý" mikrofon nefungoval i po výměně
    • Vypíná se často
    • Baterie po roce dvakrát měněná
    • Při hraní hry se mi roztavil kryt mobilu a jeho tělo

Po roce používání se s mobilem stalo tolik věcí, že ho fakt nemůžu doporučit.

• , zakoupeno v VK Servis

• červené podsvícení tlačítek
    • fotoaparát
    • vzhled
    • emotikony
    • po roce užívání se baterie velice zhoršila

Tento telefon mě tak mile překvapil, jako žádný jiný předtím. Výkonnost tohoto telefonu je neuvěřitelná. Zvládne všechny mé "výmysly" (graficky náročné hry/hodně aplikací najednou atd.). Co mě hodně ohromilo a na čem si taky hodně zakládám je fotoaparát. Myslela jsem,že 13 megapixelů nebude žádná sláva a ona je! Krásné fotky na blízko, krásné detaily..Co musím vytknout jsou fotky krajin, nebo měst na dálku. Detaily jsou špatné a celkový dojem z fotky nepěkný, ale pro normálního uživatele v pořádku. Celkově koncept Xiaomi je můj nejoblíbenější. Tolik variací vzhledu mi moc vyhovuje. Co mi hodně vadí a je to opravdu hloupost, ale při každodenním užívání mě to štve, jsou emotikony/emojis/smajlíky.. Ocenila bych normální iphonové smajlíky, jako mají už další řady, tyto "fazolové" jak já tomu říkám jsou hloupé. Displej je pro mě akorát, i když jsem se bála, že na mě bude moc velký, už si menší nedokážu představit. Samozřejmě celý telefon je v češtině a já osobně jsem se nesetkala s žádným problémem překladu nebo nesmyslnými aplikacemi.
    Po roce užívání telefonu si myslím, že dokážu zhodnotit tento telefon velice dobře v praxi:
    Co jsem očekávala(a díky bohu se to nenaplnilo) bylo sekání telefonu. Zatím se mi to po roce stalo s každým telefonem, který jsem měla(LG,Samsung). S tímto telefonem se toho nemusíte bát. Jede přesně tak, jako a začátku a za celou dobu se mi ještě ani jednou nesekl.
    Co už je o dost horší je baterie. Baterie mi půl roku vydržela krásně. Nebyl problém vydržet 2dny v pohodě, ale po půl roce mi začala baterie stagnovat a teď mi nevydrží ani celý den. Dávám mu sice zabrat, ale s tím se musí počítat. Vezmu ho z nabíječky v šest hodin ráno a ve tři hodiny odpoledne je po něm. Bez powerbanky nevyjdu ani ránu.
    Celková zkušenost je tedy skvělá a rozhodně bych ho každému doporučila. Já už bych si mobil od jiné značky než je Xiaomi nekoupila. Za mě perfektní ve všech ohledech. Už se těším, až si za rok koupím nový model.

• cena, display, peměť
    • překlápění obrazovky-nutno doinstalovat appku
    • bluetooth - nutno doinstalovat appku
    • selfie tyč- nefunguje

Telefon je nevyladěný - rychlokvaška
    Rozchodit telefon mě stálo neuvěřitelné množství času :-(
    Za ty peníze bych znova nekoupil a zvolil jinou značku.

• Display.
    • Rychlost systému.
    • Fotoaparát.
    • Vyměnitelná baterie.
    • Samostatné sloty na SIM a SD .
    • Slabá baterie.
    • Absence LTE ,ale dá se žít i s 3G.

Po dlouhém hledání přijatelného telefonu,poté co se po 3,5 letech stalo z telefonu Huawei těžítko,jsem se rozhodl pro tento a nelituji.Telefon používám 3/4 roku.Spokojenost až na výdrž baterie.Perfektní rychlost,neseká se.Další mobil bude opět Xiaomi s podstatně větší baterií a displayem.Ihned po koupi bylo nalepeno ochranné sklo a použit alluminiový obal.Telefon dělá na mobil moc pěkné foto v porovnání s S4mini.Systém MIUI je lehce zvládnutelný,ale pokud by přesto nevyhovoval,dá se stáhnout Launcher a prostředí se chová jako standardní android.Telefon není zasekaný nadstavbou jako třeba Samsung. .Telefon mohu určitě doporučit ,pokud nevadí časté nabíjení.

• kvalita zpracování
    • výdrž baterie
    • nadstavba MIUI
    • poměr cena/výkon
    • použitelná GPS
    • sklo

Po roce používání bych telefon hodnotil celkem kladně, kromě skla na kterým jsou vlásečnicové odřeniny. Mobil mi několikrát spadl na zem, chodím často běhat tak dostává zahul ale bez větších známek opotřebení. Baterka stále drží 2-3 dny z občasným použitím wifi. Po několika aktualizacích stále rychlý systém. Určitě zůstanu věrný značce.

• osmijádro
    • bootloader
    • kvalita foto&video
    • vyměnitelná baterie
    • fullHD
    • 5,5"
    • Nevím, v té době kdy byl uvede note2 kovové smartphony nějak začínaly nebo byly napůl kov + plast a to se mi nelíbí. Takže spíš, žádný zápor.

Note2 mě přišel z Číny 15.10.2015 a do teď funguje bez problémů. Za ideálních světelných podmínek fotí a natáčí video skvěle. V dnešní době je to pořád konkurenceschopný smartphone. Výhoda note2 je vyměnitelná baterie, která stojí pár dolarů a pro někoho jsou výhodou vyměnitelné kryty. U note2 jsem si odemkl bootloader, kde si můžete např. nainstalovat cyanogenmod :-)
    Co se týče výdrže baterie: po úplném nabití vydrží baterie s přehledem 3 dny, ale pokud jen voláte a posíláte sms! V případě hraní her a surfování na netu, výdrž baterie je tak půl dne.
    LTE mě nějak netankuje, protože smartphon využívám jako telefón a v případě potřeby sem tam foto&video. Internet jen přes WiFi :-)

• , zakoupeno v i-Mobily.cz

• Čistý systém bez zbytečných reklam a aplikací top1 co jsem měl v ruce ze seriove výroby
    • Rychlý dual Sim a vůbec se neseka
    • Optimální displej a to jsem měl od 4,5"-7" různé telefony
    • Tenhle telefon za tu cenu je bezkonkurenční na trhu
    • Synchronizace zařízení po domácí síti funguje skvěle
    • Lehký, tenký
    • Výdrž baterie
    • Fotí dobře pouze s dobrým světlem, v noci je to horší
    • Dlouho se nabíjí, potřebuje zdroj 5V a 2A a proto mám nesmrtelnou půl kilovou powerbanku vždy někde poblíž :D
    • Zdířka na konektor v telefonu lehce povolila, dělá to i lenovo a časem i kvalitnější telefony, nabíječka nedrží a má špatný kontakt -> řešení: vezmi jehlu a šetrně roztáhni bříško konektoru na kabelu, pak to nema chybu ;)
    • Jediné mínus co bych rád dal je to, že je tělo plastové. Proč tam proboha nedali kousek hliníku, když výrobní cena už by zas tak moc nestoupla, s tím, co má ten telefon uvnitř :D ach jo

Xiaomi jsem zvolil na základě doporučení, co se týče kvality vyroby, výkonu a ceny. Podle mě je bezkonkurenční a je otázka času, než poptávka zvedne cenu. Tenhle telefon je 2x výkonnější než Sony Xperia Z, který jsem kupoval jako novinku za 10K a xiaomi za 4000Kc. Kvalitu můžete čekat i u powerbank a je možné je objednávat na ebay u prodejců s dobrým hodnocením, celkově Xiaomi je dobrým vodítkem na nákupy elektroniky v zahraničí, protože noname značku vyrobenou někde v chýši, mít doma nechcete :D originální věci se dají sehnat za 50-70% ceny v porovnání s tuzemskými obchody. Pokud hledáte relativně levný a super výkonný TELEFON, který se neseka a není zapraseny totálními zbytečnostmi jako různé cloudy, uvítací reklamy na hry a dalšími aplikacemi, které v životě maximálně omylem spustíte prehmatem :D TAK tenhle nemá chybu :)) intuitivní ovládání už je součástí systému, ale i to umí někteří výrobci dost sprasit. Příjemná klávesnice a automatické doplňování textu je také vychytané. Xiaomi je první značka, kterou vyhledávám jako první při nákupu elektroniky v zahraničí.

PS: Jen malý typ pro lidi, kteří se bojí nakupovat v zahraničí:

Založit Paypayl ucet, přidat kartu a adresu. Na ebay založíte účet a do vyhledávání dáte Xiaomi. Zvolíte kategorii nebo ani nemusíte. Osobně dávám zobrazit But it now - Kup teď. Řadit od nejlevnějšího a jen hybu s minimální cenou, když chci mrknout rychleji dál. Kupuji věci pouze od lidí 10000 hodnocení a více + 98%... nákup už je pak jen klikání a doupraveni adresy. Přihlášení na PayPal, odklikate zbytek a už jen počkat 7-21 pracovních dní. Dávám to sem, protože tam lze pořídit mnohem více různých vychytávek na telefon než u nás. Jen pozor na noname značky :)

• Display, reakce na dotyk, LTE, fotoaparát, hlasitost, rychlo nabíjení, rychlý, atd...
    • horší na slunci, slabá baterie,

Telefon mě zaujal svými parametry a nelituji. Mám ho už půl roku tak ho konečně hodnotím. Dotyk reaguje ihned, neseká se, běží v pohodě i při náročných hrách, fotografie jsou bezva dokonce i po vyvolání působí jak z fotoaparátu ( ostré čisté prostě bezva dokonce i v jeskyních, jen při blesku trošku horší ), MIUI se dá zvyknout teď už ho beru jako normální systém. Jediné co mě vadí ale s tím jsem počítal je slabá baterie a při hraní her mizí hodně rychle. Zvuk je supr hodně hlasitý a koukání na videa je bezvadný. LTE - četl jsem spoustu názorů ale mě funguje suprově a to bydlím v malém městečku. Chytám ho vpohodě a jede jak z praku dokonce se přes data napojím na PC a žádný problém. Kvalita displeje je výborná a full HD je znatelné. Ještě jedno mínus a to kvalita na slunci ta je fakt špatná musí se najít poloha. Takže závěrem v této cenové hladině bezvadný telefon bez chyb a dělá to co se po něm chce a rozhodně ho doporučuji.