Xiaomi Mi5 3GB/64GB

FM rádio

ok

• Cena/výkon
    • Občas nefunguje LTE v menších městech

Cestuji po Evropě a s LTE je problém pouze v malých městech ČR, jinak jsem až překvapený jak dobře internet fungoval.
    Je svižný, designový, baterka nepřekvapí, ale 1,5 dne vydrží.
    Telefon je velmi svižný a moc dobře fotí.
    Za ty peníze ho doporučím všem, kteří chtějí kvalitu a nechtějí utrácet deseti tisíce za vrcholové modely.

• , zakoupeno v Xm.cz

Naprosto nahodne se neotoci displej. Reseni je vypnout automaticke otoceni displeje a zase ho zapnout. Kdyz se podivate na diskuse o Xiaomi, vypada to, ze se o tom obecne vi (jenom ja jsem to necetla dokud se mi to nestalo).
    Take mi nefungoval Messenger.
    Telefon jsem vratila.

EDGE
Typ SIM karty
nanoSIM
FM rádio

Xiaomi opět předvádí dokonalý model na trh. Smartphone Mi5 - 3/64 je totiž naprosto snový telefon, který prostě budete zbožňovat. Má totiž nejvýkonnější procesor Snapdragon od Qualcomm, novou verzi Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUIv7 od Xiaomi. Vypadá stylově a jistě ho ocení nejen hráči či surfaři po internetu, ale také podnikatelé na cestách. Dopřejte si luxus s tímto jedinečným kouskem.

Model Mi5 3/64 má nejvýkonnější procesor Snapdragon od Qualcomm s označením 820. Má čtyři jádra postavené na 64 bitové architektuře, což znamená, že jeho výkon 2x2 jádrový taktovaných na frekvenci 1.6 a 1.8 GHz zaručuje plynulý chod zařízení.

Model má zabudovaný grafický čip Adreno 530, což přináší mnoho výhod a vysokou kvalitu. Tento úžasný smartphone Mi5 má k dospozici 3 GB dual-channel LPDDR4 RAM paměti spolu s 64 GB prostorem ROM pro ukládání dat. Dokonalá technologie ukládání dat má za následek nadprůměrnou rychlost telefonu a až o 85% vyšší výkon v porovnání s těmi předchozími technologiemi na ukládání dat.

Uhlopříčka Mi5 5,15 palců, FullHD rozlišení s 207 miliony pixelů, jas až 600 nitů; to vše jsou další úžasné vychytávky pro váš smartphone. Při sluníčku uvidíte displej jasně a ostře.

Má také zabudovanou přední 16 MPx a zadní 4MPx kameru. Přední kamera má čip Sony IMX298. Užijte si skvělé funkce jako je LED dioda pro úžasné noční snímky či ultra rychlé a automatické ostření. Zadní objektiv kamery má světelnost f/2.0. Zadní kamera má navíc široký úhel záběru 80°, což znamená, že si můžete udělat parádní selfie s více lidmi v úžasné kvalitě.

Pod displejem má tlačítko se zabudovanou čtečkou prstů. Má podporu dobíjení Quick Charge 3.0, který dobíjí baterii o kapacitě 3000 mAh.

Dále má funkci potlačení šumu, což znamená, že umí redukovat nedostatky, jako je přesvětlení či ztmavení fotografie, které vznikly za špatných světlených podmínek. Co je ale naprosto úžasné je čtyř osová optická stabilizace, která zachytí snímek při jakékoliv aktivní činnosti. Můžete si tak parádně užít a zaznamenat skvělé momenty se svými přáteli a rodinou. Na každé párty budete za hvězdu a vaši přátelé jistě ocení kvalitu fotek či videí, které mají podporu rozlišení 4K videa.

Display 1920 x 1080 resolution Full HD display 95% NTSC

Sun screen

Luminous screen

Eye-friendly

Temperature adjustment 428 PPI 1500:1 contrast ratio 5.15"

Corning Goriila Glass 4

Size 69.20 x 144.55 x 7.25mm

Weight 139 g

Baterie 3000mAh

Quick Charge 3.0

Operační systém

MIUI 7 with Android 6.0 Marshmallow

CPU

Quad-core Qualcomm Snapdragon 820 2.15GHz with Adreno 530 GPU 624MHz

RAM 3GB LPDDR4 1866MHz

ROM 64GB

Sim karta

Dual (2x nanoSIM)

Mobilní sítě

• TDD-LTE: Bands 38(TD 2600) / 39(TD 1900) / 40(TD 2300) / 41(TD 2500)
  • FDD-LTE: Bands 1(2100 MHz)/ Bands 3(1800 MHz)/ Bands 7(2600 MHz)
  • TD-SCDMA : B34/B39

Zadní kamera

Real-time HDR (high dynamic range) f/2.0 aperture

Burst mode

Countdown

Full HD 1080p video 16MP 4-axis optical image stabilization jitter correction 8 6-element lens

Sapphire glass lens protection

Flash color temperature

DTI color crosstalk prevention technology

PDAF phase focusing 32 seconds manual exposure

AGPS

GLONASS

Beidou/COMPASS

Bluetooth

Podporuje HID (Bluetooth profil sloužící k připojení Human Interface Device jako je myš, klávesnice, gamepad a jiné)

Podporuje LE (Úsporný profil bluetooth pro komunikaci s příslušenstvím např. Handsfree, MiBand) v4.2

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac Support for 2.4/5GHz bands

• design (4)
  • konstrukce (3)
  • hmotnost (3)
  • výdrž baterie (3)
      • Hezký telefon, dobře se drží, skvělý fotoaparát.
      • Rychlý, pracuje jak má, spokojenost.
      • kluzké záda telefonu
      • malá výdrž baterie, nespolehlivost

Telefon snadno klouže po povrchu (nebezpečí pádu).
      Nevím, jestli je to kusem, ale při dosažení 20% baterie rychle klesá a dokonce i při 15% se telefon sám od sebe vypne.
      Po delší době používání baterie více ztrácí na výkonu a vybíjí se mnohem rychleji. Na to, že má 3000 mAh, jsem čekal opravdu větší výdrž.

ok

• Špičkový výkon (Antutu 150k+)
      • Dostatečná paměť pro drtivou většinu aplikací
      • MIUI
      • Kvalita zpracování
      • Vysoká odolnost
      • Integrovaná baterie
      • Občasné pády aplikací, ovšem třetích stran

Výrobky Xiaomi používám už dlouho kvůli jejich vynikající kvalitě a velmi lákavé ceně (ta se ovšem v poslední době kvůli velkým odběrům a kvalitnímu zpracování zvedá).

3GB RAM zcela snadno stačí pro hraní náročných her a spouštění veškerých aplikací. V záporech uvádím občasné FC, ale to nemusí být telefonem či systémem, ale klidně odladěním daných aplikací, protože za celou doby šlo pouze o dvě hry.

SnapDragon 820 je i na dnešní dobu špičkovým CPU, a vše na něm jede naprosto plynule, což je patrné i z výsledku v Antutu. Na tuto "flagship" je také dostatek custom ROMs v případě, že by někomu nevyhovovala orginální, což je také velmi pozitivní.

Telefon mám již delší dobu a mohu říci, že mi při jednom krkolomném pádu (navíc ještě spadlo pár věcí i na mobil) sice praskl zadní kryt - no, rána to byla taková, až se na pár místech rozsypal! - ale nic nebylo poškozeno a vše šlape, v což jsem rozhodně ani nedoufal! Zadní kryt stál u výrobce 2.58 USD, telefon je opět jako nový.

Příštím telefonem bude zcela jistě opět Xiaomi!

• dobrý zadní fotoaparát
      • Seká se při hraní her, po připojení na nabíječku Q3 se seká i v menu.

Qualcomm Snapdragon 820 MSM8996 a GPU Adreno 530
      by měli mít dostatek výkonu, ale bohužel po dvou letech je tato kdysi vlajková loď vrakem, už nefunguje ani infraport.
      Xiaomi už nikdy.

• Lehký design, tenký, velice elegantní
      • Velmi pěkné fotografie
      • Velmi kvalitní display
      • Skleněná záda a display přežily několik tvrdých dopadů
      • Přehřívá se (ano, ke konci používání jsem ho musel dávat do lednice a to si nedělám srandu)
      • Po 2 letech totální kolaps baterie a rapidní zpomalování
      • Mnoho aplikací a nastavení buď anglicky nebo čínsky
      • Spoustu věcí nejde - nastavení hesla, někdy foťák atd.
      • Často vypadává SIM - koupil jsem novou 2x, bezvýsledně
      • Nejrychlejší data > H+ jestli chcete LTE přestěhujte se do Číny
      • Čtečka otisků prstů jen na jeden prst.
      • Náhodné restartování během dne
      • Po roce a půl - NEPOUŽITELNÝ

Mobil je rozhodně velmi pěkný, člověk s ním vypadá elegantně.
      Z výše uvedených důvodů mobil nedoporučuji - zvláště náročným uživatelům jako jsem třeba já.
      výše uvedené negativa mám již od začátku, nikoliv kvůli mému špatnému zacházení. Mobil používám od rána do noci a velmi aktivně. Po dvou letech nucen vyměnit.

Poměr cena/kvalita dostačující, nikoliv však výdrž „stárnutí a opotřebení“

• - rychlost nadstavby MIUI
      • - neseká se
      • - snadné ovládání
      • - kvalitní fotoaparát
      • - kvalitní display
      • - rozumné rozměry
      • - čtečka otisku
      • - cena vs výbava a výkon

Xiaomi jsem si pořídil jako čtvrtý mobil téhle značky MI 1 , MI 3, MI 4 a teď MI 5. Už u prvního jsem byl naprosto rozčarován z rychlosti v porovnání s předcházejícím, který byl myslím Sony Xperia J, který fungoval dobře pouze po přeinstalaci a postupně se zasekal a byl konec. Odladění nadstavby MIUI je perfektní a díky lokalizaci do češtiny není problém s používáním. To platilo hlavně na začátku, kdy se tahle značka dala objednávat hlavně pouze z Číny a překlad prováděla skupina nadšenců z fóra MIUI CZ .. alespoň si to tedy myslím :)
      Když se někdo zeptá, zda mě nevadí absence frekvencí pro LTE, tak odpověď zní nevadí. Ve městě LTE funguje normálně a mimo město stejně nepotřebuju stahovat velké objemy dat a i kdyby stejně 1,5 GB co mám u tarifu je tak málo, že mě to většinou nestačí ani při běžném používání a natož abych stahoval do telefonu snad nějaké filmy, nebo koukal např. na youtube :) a když už na něco koukám, tak je většinou v dosahu wifi.
      Co musím ale hodnotit na poměry mobilního telefonu je fotoaparát ... když je člověk rozumný a chápající jaká je podstata fungování fotoaparátu má velkou pravděpodobnost, že fotky budou i dobře použitelné do rodinného alba. Teď příklad .. jsem na dovče a zrovna koukám pod sebe na krásné jezero v Alpách a svítí krásně sluníčko kolem vás pobíhají dovádějí psi. Pokud je trochu lepší světlo fotka bude ostrá i se vším, co je v pohybu a při použití režimu HDR i scéna kde je nebe, voda a cokoliv v pohybu, tak bude ostré a nerozmazané a to i při použití režimu HDR, kdy fotoaparát fotku skládá z více fotek.
      Vlastně, když o tom tak přemýšlím asi nejvíce používám mobil na focení :) a natáčení videa, které má slušnou kvalitu a na TV v rozlišení 4K vypadají videa moc pěkně. Jen je dobré mít pevnou ruku při natáčení a to i přesto, že foťák má optickou stabilizaci. Přece jen vysoké rozlišení hodně prozradí. Když se stane, že natáčíte a zároveň chcete fotit je to možné. Stačí tuhle funkci povolit v nastavení. Funguje spolehlivě a nemá vliv na záznam videa.
      Jo asi samá chvála ... někomu možná bude vadit absence slotu na paměťové karty .. no 64GB pro uložení dat mě stačí a občas stejně vše stahuju a zálohuju do PC. Ono telefon můžu fungovat sebe lépe bez poruchy, ale když o něj přijdete, tak víte co ... :)
      Další moc příjemná a praktická záležitost mě přijde, čtečka otisků prstu. Velice rychle jsem si zvykl ji používat a je to praktické i pro starší lidi, kteří mají problém naťukat kód. Umístění snímače je myslím, velice rozumně v jediném tlačítku na čelní ploše a díky tomu nemusíte jako u jiných značek sahat někam na zadní stranu telefonu.
      A vlastně teď přibyla ještě jedna možnost odemčení a to pomocí snímače obličeje a to už je spíš takové nadstavba. Nevím zda by bylo rozumné se na jistotu spoléhat, že pokud někdo se zmocní vašeho přístroje a bude chtít odemknout telefon třeba pomocí vaší fotografie nebo bude Vám náhodou podobný, tak se mu to nepodaří .. to je otázka. Určitě to není dobré používat u bankovních aplikací, kde pokud je možné si autorizaci nastavit jen pomocí téhle funkce.
      Mobil podporuje funkci rychlého nabíjení označovaného jako quick charge 3.0 Osobně to nepoužívám a myslím si, že pokud má baterie vydržet co se týká životnosti, tak je lepší nabíjet menším proudem.
      Co se týče podpory .. aktualizace jsou hodně pravidelné ale také na objem dat slušné většinou kolem 1.2 GB

Řady s označením MI a číslo je vlastně dá se říct TOP model a od něj vznikají odvozeniny. Teď už to možná přestává platit s příchodem velkého množství řad Redmi a až se to stává nepřehledné.

Každopádně pokud si někdo pořídí MI 5, nebo MI 6 myslím, že bude hodně spokojený.

• Cena/výkon
      • Občas nefunguje LTE v menších městech

Je svižný, designový, baterka nepřekvapí, ale 1,5 dne vydrží.
      Telefon je velmi svižný a moc dobře fotí.

• výdrž baterie
      • svižnost systému
      • MIUI (nadstavba androidu velmi povedená)
      • největší PRO je rychlonabíjení
      • výborný poměr cena/výkon
      • citlivost displeje
      • zřejmě dobře netestují software updaty - často bývá nějaký bug
      • správa práv jednotlivých aplikací
      • audio výstup občas chrastí, ale to je možná kus od kusu

Telefon používám rok a jsem s ním velmi spokojený, vlastně předčil má očekávání. I po roce používání je telefon stále bez záseků systému a nezpomaluje se (toho jsem se bál nejvíc, proto jsem měl vždy buď iPhone nebo Nexus telefony, ale nyní jsou za moc peněz). Nějaká absence LTE je lichá pokud asi nežijete v někde mimo civilizaci - neměl jsem jediný problém. Když bych to měl shrnout, tak telefon mohu jedině doporučit. Za ty prachy hodně muziky.

• , zakoupeno v Xm.cz

Take mi nefungoval Messenger.
      Telefon jsem vratila.

• MIUI
      • Dlouhá výdrž baterie
      • Baterie není vyjímatelná
      • Dodávaná nabíječka nemá funkci QC 3.0, přestože mobil ano

Osobně vlastním mnoho zařízení od Xiaomi, a jejich produkty patří ke špičce na trhu. Značka nemá problém konkurovat předním výrobcům podobných zařízení, a přitom dokáže rapidně slačit cenu. Můžete sice nakoupit také za cenu kolem 20k, nicméně pouze u modelu Mi MIX, kde se vedle 6GB RAM a 256GB ROM navíc setkáte třeba z bezrámečkovým displejem či keramickým povrchem.