Xiaomi Mi4c 16GB

Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

• , zakoupeno v www.mobilyatablety.cz

Nejmenší mobilní telefon na světě s full HD displejem - pouhých 138mm.

• Za tu cenu fotoaparát
    • Infraport - ovládání klimatizace, televize, dataprojektoru atd
    • Displej
    • Funkce "poklepání na boku" která je místo tlačítka zpět - návykové
    • Systém MIUI a jeho podpora
    • Jelikož jde o FullHD tak kapacita baterie 3000 mAh stačí při běžném používání (wifi, sem tam hovor, synchronizace, bez her a zapnutých dat) na dva dny. Při velké zátěži (zapnuté data, surfování na netu a hraní her) to je na den, víc né - řešení je powerbanka :)

Telefon doporučuji stejně jako obchod Beryko.cz, kde mi na všechny dotazy bleskově odpověděli a vždy poradí.

• , zakoupeno v DIGITALIA

EDGE
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Nový model společnosti Xiaomi s označením Mi4C je nástupcem populárního a vydařeného modelu MI4. Je vybaven výkonným procesorem Snapdragon, upgradovaným fotoaparátem a také nejnovější verzí MIUI v7. MI4C si zachovává vydařený design svého předchůdce, odlišný je jen v drobných detailech.

Skořepina telefonu je opět vyrobena z polykarbonátu, který se projevuje dobrou přilnavostí a přijemnou manipulací. Zadní plastový kryt nebývá náchylný na šmouhy. Mi4C je podobně jako Mi4 velice kompaktní a i přej jeho velký displej je manipulace s ním pohodlná.

Součástí ovládaních prvků telefonu je kromě nezbytných senzorů i praktická informační LED dioda, která u některých smartphonů chybí. Tlačítka na přední straně jsou podsvícena, což oceníte zejména ve tmě.

Zadní kryt telefonu je neodnímatelný, pro vložení SIM karet slouží sloty na boku telefonu.

Přední stranu pokrývá kapacitní 5" IPS-LCD displej s Full-HD rozlišením. Je tak dosaženo výsledné hustoty 441 ppi. Barvy displeje jsou výrazné v širokém rozsahu odstínů. Není třeba se bát ani silného světla, displej je schopný se přizpůsobit světelným podmínkám a vy tak budete moci pohodlně číst z displeje i za nejjasnějšího dne.

Xiaomi Mi4C je vybaven Li-ion baterií o solidní kapacitě 3000mAh. Při běžném používání je její výdrž zhruba dva dny.

Telefon podporuje Dual-SIM technologii. Na obou SIM kartách je možné přijímat vysoko-rychlostní 4G-LTE síť. Samozřejmostí je i podpora GPS, WiFi či Bluetooth 4.1. Mi4C je vůbec první telefon, který podporuje nejnovější USB typu C, jehož největší předností je vyšší rychlost přenosu.

Srdcem tohoto modelu je výkonný a zároveň úsporný procesor Qualcomm Snapdragon 808. Procesorová jednotka 808 čipu má dvě výkonné Cortex-A57 jádra nataktované na frekvenci 1.82GH, a čtyři energeticky úsporné Cortex-A53 bloky běžící na frekvenci 1.44GHz. Součástí procesoru je moderní grafický čip Adreno 418. Vše je doplněno operační pamětí typu RAM o velikosti 2GB. Moderní i velice náročné aplikace či hry nebudou pro tento smartphone žádným problémem.

Vaše data budou bezpečně uložena na integrované paměti ROM, jejíž velikost je v tomto případě 16GB. Není zde podporováno žádné rozšíření pomocí externích SD karet.

Operační systém je v tomto případě Android ve verzi 5.1, který je již tradičně doplněn o vydařenou nadstavbu MIUI v nejnovější verzi v7.

Xiaomi dodává Mi4C s dvojicí fotoaparátů. Na zadní straně nalezneme vylepšený 13 MPX fotoaparát s duálním LED bleskem. V dodávané aplikaci fotoaparátu je k dispozici 12 různých filtrů, a také pokročilé režimy typu Panorama, Scene, HDR atd.

Výsledné snímky jsou charakteristické vysokým dynamickým rozsahem, živým barevným podáním a přesným vyvážením bílé barvy. Zorné pole čočky je 180°. Nahrávání videozáznamů je možné v kvalitě 1080px 30fps se zvukovou stereo stopou 96 Kbps.

Přední VGA kamera je 5 Mpx je určena pro pořizování selfie ve vysokém rozlišení.

2zákazníci nedoporučují produkt

• rozměry (4)
  • konstrukce (4)
  • výdrž baterie (5)

• rychlý
    • zvládá více věcí najednou
    • cenaúvýkon
    • občas se seká
    • po dvou letech trošku nestíhá android

S telefonem jsem spokojená, pokud bych si měla vybrat znovu, kupovala bych opět od značky xiaomi. Po dvou letech však (klasicky) android přestává stíhat. Chvíli trvá, než se po zapnutí wifi vše načte, což na začátku nebyl vůbec problém. Přesto jsem velice spokojená. Za tu cenu je dosti slušný výkon. Při aktivním užívání vydrží baterie tak jeden den. Při běžném vydrží mnohem déle.

• Ukázky fotografií z telefonu Xiaomi Mi 4C v podobě 4K videa.

• Ukázky slow motion (zpomaleného) videa pořízeného telefonem Xiaomi Mi 4C

Zobrazit video recenzi

• Recenze fotografické části telefonu Xiaomi Mi 4C s Full HD video ukázkami.

Zobrazit video recenzi

• krásný displej rychlý 6tijádrový procesor , možnost si telev .obrazovky přes Wi - Fi velký displej...
    • Pokud se něco pokazí - a vy ve 14ti dení lhůtě chcete vrátit kupní cenu - máte smůlu - obchodník tvrdí , že telefon má poškrábaný displej ...a vrátí jen 1/10 Je to má zkušenost s obchodem "telefonyxiaomi" pana ing.Michala Martínka z Olomouce , který má i další obchod "mobilyatablety.cz ...

telefon je paráda - ovšem pokud funguje tak , jak má.
    Před kouzpí si prosím prohlédněte hodnocení nejen telefonu , ale i obchodníka , abyste nekoupili od podvodníka - stejně jako já

• Velmi kvalitní fotoaparát + silný blesk
    • Rychlý, neseká se
    • Hezký design (není to moc důležité, ale hezky se na ten mobil dívá)
    • USB C
    • Výdrž baterie po roku a půl je méně než den
    • Plastový obal je na pevno, když spadne na hranu pukne
    • Hřeje, ale v zimě je to spíš výhoda ;)
    • Dual SIM bych vyměnil za možnost SD karty. 16Gb je opravdu málo

Mobil jsem kupoval kvůli foťáku. Opravdu nezklamal! Se zapnutým HDR jsou fotky opravdu barevné a ostré. Jak jsem již psal 16Gb je málo. Mám neustále problémy s plnou paměti. Baterie už taky moc nevydrží, ale s powerbanku nemám problémy.
    Update na android 7 taky moc nefungovala... Ale co fakt ten mobil mám rád!

• , zakoupeno v www.mobilyatablety.cz

Nejmenší mobilní telefon na světě s full HD displejem - pouhých 138mm.

• Za tu cenu fotoaparát

• displej
    • paměť jen 16Gb
    • bez lte 800mhz

• Překvapil svou celkovou kvalitou

jsem s telefonem velice spokojen