Swissvoice MP33

• Jednoduche ovladani
    • Mala zasoba slov pri psani prediktivnim textem

Jednoduchy a docela hezky telefon pro starsi lidi

Možnost paměťové karty

Švýcarská společnost SwissVoice představila mobilní telefon zaměřený především na základní uživatele telekomunikací, seniory a děti. Je jím Swissvoice MP33, který uživateli nabízí hlasité vyzvánění, silné vibrační zvonění, velká písmena a snadné ovládání. Přednostní modelu MP33 je dlouhá výdrž baterie a kvalitně podsvícená klávesnice. Vše je pěkně zobrazeno na barevném displeji s úhlopříčkou 2,3 palce a možnosti zobrazení až 65 tisíc barev v rozlišení 320 x 240 pixelů. Pro uživatelská data slouží interní úložistě s kapacitou 60MB, které je možné rozšířit pomocí microSDHC karet až do veliskoti 16GB.

Samozřejmostí je také SOS tlačítko a jiné SOS funkce pro rychlo pomoc, volné chvíle lze zpříjemnit FM rádiem a temné dny LED svítilnou. Model MP33 také nabízí integrovný digitální fotoaparát s rozlišením 2MPx, díky kterému zachytíte nenucené okamžiky jednou pro vždy. Pro nabíjení je zde microUSB konektor a pro aktivní posluchače hudby audio konektor 3,5mm, díky kterému mohou připojit svá oblíbená sluchátka. O celkovou výdrž telefonu se stará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 000mAh, která by měla dle výrobce vydržet až 190 hodin v pohotovostním režimu a až 9 hodin hovoru. $$$ $$$

Mobilní telefon

• Jednoduche ovladani
    • Mala zasoba slov pri psani prediktivnim textem

Jednoduchy a docela hezky telefon pro starsi lidi

• , zakoupeno v Outlet-DMT.cz

• Po hardwarové stráce (i zpracování) je telefon naprosto OK. Velký displej s jemným rozlišením, zabudovaný na šířku, takže se čte OK. Velké dobře čitelné písmo na displeji (skoro všude černé na bílém, bílé na černém, či na ploše bílé s tenkým černým olemováním na červeném pozadí). Pogumovaný povrch po obvodu, měké tlačítka. Zpracování, barva (u mne červená) a barevně navozující téma. Dobře se drží, pocit kvalitního zpracování.
    • Po softwarové stránce je 85% OK. Pak se na to ten, co to dělal, na to vykašlal, protože mu skončila směna, vzal si práci domů a tam to dodělal jeho malý syn!
    • Jak si totiž jinak vysvětlit, že u telefonu určeného pro seniory, kde navíc (zde: http://www.swissvoice.cz/mobilni-telefon-mp33) vysloveně píšou "Obzvláště nahlas nastavitelné polyfonní vyzváněcí tóny" je vyzvánění telefonu nejen nepochopitelně potichu a to i na max. hlasitost, ale nevíc je reprodukováno neuvěřitelně zkresleně. Reproduktor je velmi slabý a hlavně poddimenzovaný! Řešil jsem to nahráním vlastního vyzvánění na paměťovou kartu (mp3, wav), ale moc jsem si nepomohl. Toto jsem napsal i na Swissvoice ale neodepsali mi. Telefonicky jsem to řešil i s obchodem (Outlet-DMT.cz), kde mi bylo doporučeno telefon k přezkoumání poslat zpět. Toto jsem neudělal, protože na základě stejných zkušeností jiného člověka na internetu, by mi byl jistě jen vrácen, či vyměněn za stejně (ne)fungující, protože je to prostě výrobní šlenrián dané odpovědné osoby.
    • Další nepochopitelná věc je barva zpráv (SMS nebo kredit po zadání *#06#), kdy zprávy mají modrou barvu a to na tmavě červeném pozadí. Toto nelze změnit! I já mladý člověk to mám problém běžně přečíst a oni to udělají pro "nevidomé" seniory! Opravdu pro mne NEPOCHOPITELNÉ!!!
    • Poslední výtku mám k VELMI pomalému rolování písma při delším textu v názvu dané položky v menu, kdy si můžu jít udělat kafe, abych si pak ty dvě až tři slova dočetl do konce!

Pokud vám dané negativa nevadí, telefon doporučuji.