Sony Xperia Z2a

163 g
Možnost paměťové karty

• Poměr cena výkon
    • 3GB RAM
    • 4x CPU (snapdragon 801 krait 400) + 4x GPU (Adreno 330)
    • FHD LCD display (441 PPI, Bravia Engine 3, X-Reality)
    • LTE
    • Audio
    • Fotoaparát
    • Nevyměnitelná baterie
    • "Tloušťka" (?)

Nejsem typ, co by byl ochoten platit obrovské peníze za nic (resp. pouze za značku). Hledal jsem rozumný poměr cena - výkon.

Co se týče výkonu, sestava procesoru je skvělá (na úrovni této ceny jsem lepší nenašel, snad jen několik srovnatelných). Display v rozlišení full HD je jedním slovem nádhera, radost se dívat (tohle sony prostě umí), viditelnost dobrá i na slunci (poprvé jsem neměl problém). Audio výstup čistý, dobře se poslouchá, skvěle pracuje i redukce okolního ruchu pro zlepšení slyšitelnosti (na Vypichu při špičce jsem neměl problém při hovoru slyšet a být slyšen). Fotoaparát na podmínky mobilních zařízení se jistě dá též zařadit k těm špičkovým, široké možnosti režimu focení. Navíc bohatá výbava (NFC, DLNA, wifi hotspot, RDS a další drobnosti) a velká konektivita.

K mínusům jsem uvedl nevyměnitelnou baterii (spíše zvyk z dřívějších telefonů). Podle trendu vývoje mobilů je to zřejmě cena za stále tenčí mobily. Nebál bych se toho, hlavně baterii neformátovat (Li-Ion) a nenechávat ani maximálně nabít nebo vybít. Tloušťku uvádím také na základě některých recenzí, ale 11 mm se mně osobně nezdá moc. Ty tři čtyři milimetry už pro mne nemají takový význam. Někdo si hraje na rozměry, koupí si co nejtenčí mobil a stejně pak na něj dá mohutné pouzdro nebo jiný obal.

Pro zhodnocení mobilu, případně pro jeho srovnání s jinými, doporučuji odkaz níže. Tato stránka se mi zdála velmi přehledná a pravidelně aktualizována.

• Vse

Možnost paměťové karty

EU distribuce, záruka 24 měsíců. více informaci zde

Specifikace Sony Xperia Z2a

Sony Xperia Z2a Xperia

Z2a je nová vlajková loď mezi mobilními telefony společnosti Sony.

Telefon si bere to nejlepší ze svého předchůdce, Sony Xperia Z2a, a navíc přidává další funkce, které ho vyšvihují na absolutní vrchol mezi současnými mobilními telefony. Honosí se špičkovou hardwarovou výbavou v čele se čtyřjádrovým procesorem, luxusním fotoaparátem, který dovede nahrávat video ve 4K rozlišení nebo například 15 hodinami doby hovoru.

Přes MHL port je dokonce možné přenášet video ve 4K rozlišení. Odolnost proti prachu a vlhkosti je samozřejmostí, takže vám telefon výborně poslouží, ať jste kdekoliv. Zachyťte důležité momenty Sony Xperia Z přináší vysoce kvalitní fotoaparát s neskutečným rozlišením 20,7 megapixelů. Přímo s telefonem tak dokážete vykouzlit do toho nejmenšího detailu nádherně ostré snímky. Vždy dokonalé záběry Inteligentní systém zpracování obrazu Bionz zajistí vašim fotografiím správné nastavení expozice, vyvážení barev a další parametry snímku. Ve spolupráci s perfektní stabilizací obrazu SteadyShot tak získáte vysoce kvalitní a ostré fotografie za pomoci jednoho stisku spouště. Vychutnejte si oblíbenou hudbu Díky speciální technologii redukce šumu uslyšíte přehrávanou hudbu jako by to bylo u vás v obýváku. Při použití dodávaných sluchátek MDR-NC31EM je pomocí vestavěného mikrofonu snímán okolní hluk a digitálním zpracováním je následně přehrávaná hudba upravena tak, aby neztratila kvalitu a přitom byly potlačeny okolní šumy. Zvuk tak bude čistý a dobře slyšitelný, i když budete stát na rušné ulici. Pro hlasité přehrávání jsou k dispozici také zabudované stereo reproduktory. Po ruce i za nepříznivého počasí Telefon Sony

Xperia Z2a přináší stejně jako jeho předchůdce vysokou odolnost proti vlhkosti a prachu. Nezaskočí vás tedy ani déšť, ani prašné prostředí písčité pláže. Všude budete moci využít všech funkcí tohoto telefonu.

Dokonce lze využít telefon jako podvodní fotoaparát a až 30 minut fotografovat do hloubky 1,5 m pod hladinou. Parametry a specifikace

Použití Chytrý telefon – Smartphone Konstrukce - Dotykový displej

Provedení - Odolný proti vlhkosti, Hliníkové provedení, Luxusní design,

Kvalitní reproduktory Platforma - Google Android Verze operačního systému - Android 4.4 KitKat Rozlišení v pixelech 1080×1920 Počet jader procesoru 4× Operační paměť 3 072 MB (3 GB) Rozlišení snímače 20,7 Mpx

Displej Úhlopříčka displeje 5" Rozlišení v pixelech 1080×1920 Typ displeje IPS LCD Hardware CPUProcesor Quad-core 2.3 GHz Krait 400 (Počet jader procesoru - 4×) GPU Adreno 330 Paměť RAM Operační paměť 3 GB

Velikost úložiště 16 GB (16 384 MB) Slot pro paměťovou kartu Micro SDXC

Maximální velikost paměťové karty 64 GB Funkce Funkce Wi-Fi, 3G,

BlueTooth, GPS, FM Rádio, Přední kamera, Kalendář/Budík, Dotykový displej, Hudební přehrávač, NFC Senzory Pohybový senzor, Digitální kompas, Gyroskop, Světelný senzor, Senzor přiblížení Multimédia

Podporované audio formáty AAC, FLAC, MIDI, MP3, WMA Podporované video formáty H.264, MP4 Podporované služby Integrované služby Gmail, YouTube,

Google Play Fotoaparát Rozlišení snímače 20,7 Mpx Funkce fotoaparátu

Přisvětlovací dioda, Automatické ostření, Záznam HD videa

Konektivita/rozhraní Podporované internetové protokoly GPRS, EDGE, UMTS (3G), HSDPA, LTE Konektory Jack (3,5mm), USB micro Datové Funkce 2G - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G - HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz 4G - LTE 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700) MHz Frekvence LTE 800 MHz - Plně kompatibilní s O2, T-Mobile,

Vodafone, Cat. 20., 900 MHz - Plně kompatibilní s Vodafone, Cat. 8., 1800 MHz - Plně kompatibilní s O2, T-Mobile, Vodafone, Cat. 3., 2100

MHz., 2600 MHz - Plně kompatibilní s O2, T-Mobile, Vodafone, Cat. 7.

Data LTE 50 MB, 150 MB Výdrž baterie Li-Ion 3000 mAh baterie

Pohotovostní doba až 700 h (2G) / až 770 h (3G) Doba hovoru až 13 h (2G) / až 19 h (3G) Hudba až 120 h Rozměry 137 x 72 x 11 mm Hmotnost

Hmotnost přesně 163 g Obsah balení/Příslušenství Mobilní telefon, adaptér, datový/nabíjecí kabel, sluchátka, návod

• Poměr cena výkon
    • 3GB RAM
    • 4x CPU (snapdragon 801 krait 400) + 4x GPU (Adreno 330)
    • FHD LCD display (441 PPI, Bravia Engine 3, X-Reality)
    • LTE
    • Možnost paměťové karty