Sony Xperia P

Mobilní telefon Sony Xperia P Silver LT22i. V hliníkovém těle mobilu Xperia P LT22i tepe rychlý dvoujádrový procesor ST-Ericsson U8500 (2× Cortex-A9 1 000 MHz)...
1 869 Kč

Modelový rok
2012

• , zakoupeno v Mobil se zárukou

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

• Slušný fotoaparát, ale myslím, že foťák mobilu Sony Ericsson C-905 byl lepší (hlavně xenonový blesk). Jsem zvědav jaký bude u Sony Xperia Z3 Compact, který jsem si u Vás právě pořídil.
    • slabá výdrž baterie
    • telefon se často zasekává

Dnes už tento telefon neodpovídá požadavkům průměrného uživatele.

• , zakoupeno v mobilTEL.cz

Mobilní telefon Sony Xperia P Silver LT22i. V hliníkovém těle mobilu
Xperia P LT22i tepe rychlý dvoujádrový procesor ST-Ericsson U8500 (2×
Cortex-A9 1 000 MHz). Sony Xperia P Silver nabídne také možnost
připojení HDMI kabelu či technologii NFC. Objevte svět telefonů řady
Sony Xperia NXT se Sony Xperia P Silver!

Klíčové vlastnosti
4" displej věrně zobrazující realitu s Mobile BRAVIA Engine.
Zobrazovací technologie WhiteMagic™ pro dokonalý zážitek z extra jasného obrazu a efektivní výkon.
1GHz dvoujádrový procesor pro extra rychlý výkon a 16GB flash paměť.
8MP
fotoaparát s unikátním rychlým snímáním, záznamem v kvalitě HD a
technologií Sony pro pořizování panoramatických 2D a 3D snímků.
Snadné HDMI a DLNA propojení pro možnost přehrávat obraz prostřednictvím různých zařízení.
Funkce
NFC (Near Field Communications) pro přístup k rozšiřujícímu se spektru
NFC aplikací a služeb včetně příslušenství Xperia SmartTags.
Dostupná ve stříbrné, černé a červené barvě s kovovým tělem.
Platforma Android 2.3 (Gingerbread), bude aktualizována na verzi 4.0 (Ice Cream Sandwich) během 2. čtvrtletí  2012

Technické parametry:
Rozměry: 122 x 59,5 x 10,5 mm
Hmotnost: 120 g
Procesor: 1 GHz STE U8500 dvoujádrový
Operační systém: Google Android™ 2.3 (Gingerbread), aktualizace na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Displej
4" displej věrně zobrazující realitu s technologií Sony WhiteMagic™
960 x 540 pixelů (qHD)
TFT s 16.000.000 barev
Vysoce odolná folie na skle odolném proti poškrábání

Paměť
Interní paměť telefonu: 16 GB (paměť dostupná pro uživatele až 13 GB)

Sítě
UMTS HSPA 850 (Band V), 900 (Band VIII), 1900 (Band II), 2100 (Band I)
GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900

Blesk/Fotografický blesk
Blesk/Přisvětlení fotografie
Čelní fotoaparát (VGA)
Geotagging
Nahrávání videa v HD rozlišení (1080p)
Stabilizátor obrazu

Zprávy SMS

Design
Automatické otáčení
Ukládání gesty
Klávesnice (na displeji, QWERTY)
Živé tapety
Displej věrně zobrazující realitu s technologií Sony WhiteMagic™
Pořizování snímků obrazovky
Mobile BRAVIA® Engine
Dotykový displej
Obsahuje recyklované plasty a vodou ředitelné barvy

Zábava

aGPS
Technologie Bluetooth™
DLNA Certified®
Podpora HDMI
Podpora protokolu pro přenos médií
Podpora micro USB
USB Mass Storage
Wi-Fi®
Funkce Wi-Fi® hotspot
Navigace Wisepilot™

Všechny služby nemusí být dostupné na všech trzích.

Stránky o produktu:

• , zakoupeno v Mobil se zárukou

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

• slabá výdrž baterie
    • telefon se často zasekává

Dnes už tento telefon neodpovídá požadavkům průměrného uživatele.

• Svižnost
    • Baterie
    • Viditelnost
    • Hudba
    • Nesvítí spodní řádek

Měl jsem Xperii U protože mě překvapil tak jsem zkusil jeho novějšího bratříčka Xperii P. Musím říct že po 2letech mobil neblbne a jede jak má. Když se k telefonu chováte slušně tak není důvod aby se třeba neuvolňovala spodní anténa nebo nesoupala barva. Mobil mám stále i po 2rokach teď, a musím říct skvělá práce vývojáři. Mobil má super viditelnost, luxusní foťák s kamerou. Jen co mě mrzí android 4.1. Ale to jak všichni víme se dá do mobilu stáhnout. :) Mobil má slabší zvuk ale to nějak nevadí protože v bednách a ve sluchátkách dostačuje a je hlasitý. :) Mobil je pořád perfektní i po 2 rokach jak jsem psal. :)

• kvalitní zpracování
    • vydrží pády i z větší výšky
    • perfektní displej
    • baterka
    • Android 4.1.
    • sekající se základní funkce

Hodnotím po 2,5 letech.

Zezačátku pohoda, vše fungovalo jak má.
    Po čase začal upadávat plastový spodek telefonu - řešeno oboustranou lepící páskou (pozor, ať nezakrejete mikrofon :D), šikovná holka si vždy poradí.

Co mě mrzí, je to, že po pár updatech systému přestali na Péčko jít aktualizace. Aneb jsme zaseklí na snad nejhorším Androidu, co kdy byl.
    Občas se bohužel stává, že při příchozím hovoru odpovím a telefon dál cca 3 sekundy zvoní/vibruje. A dělal to i v začátcích našeho soužití.
    Teď už je tak nějak přirozený, že na spouštění většiny aplikací čekám dlouho.
    Celkem často se jednu dobu sekal, musela jsem řešit restartem telefonu.
    V posledních cca 2 měsících občas vypadává signál (SIM jako by nebyla vložena..) když ho nechám pár hodin ležet a nic na něm nedělám.

Co se týče provedení a vzhledu, tak na začátku to byl fešák. Párkrát mi upadl (jednou na takovej ten hrubej kamínkovej asfalt z výšky asi 2,5 metru), ale vše přežil. Jediné, co mu teď ubírá na kráse je poškrábaný displej (asi by stačilo vyměnit tu folii), vyštípané kousky v hliníkových hranách a barva na plastových částech odřená (kdo barví černej plast černou barvou? :o)

Výdrž baterie Nikdy nebyla skvostná, každopádně teď je to největší problém telefonu a asi jedinej důvod, proč mám chuť s nim občas hodit. Dříve vydržel tak půl dne používání. Teď tak dvě hodiny. A je velmi nestabilní. V zimě s nim vyjdete v -5 stupních ven, baterie 100%, chcete udělat fotku prvního sněhu, baterie nula.
    Ale i v příznivějších teplotních podmínkách má své dny. Často se stane, že je nabitý na 100%, používám používám, baterie rychle (ale postupně) ubývá. Jakmile se dostanu pod 60%, je to otázka tak 5 minut. Pod 30% už se vždy se všemi v konverzacích loučim, to je pak otázka kolikrát i pár sekund.

Sloužil dobře. Čas na výměnu. Ale už nikdy si nepořídím telefon s tak malou kapacitou baterie.

• Skvělý Styl
    • Skvělé Hardware tlačítka
    • Skvělé zobrazení
    • Rozbitý,oprava stojí moc

Je dobrý,jenom ta baterka a oprava... Kamarádka mi ho totiž u orloje schodila z ruky. Opravil jsem si ho, ale radši stejně musím nosit folii... Mám červený,má skvělý design a kovový rám který svítí.

• - kvalitní pevné provedení
    • - vyhovující velikost
    • - kovový rám
    • - výdrž baterie
    • - vnitřní pamět malá ( bez možnosti rozšíření )

Tento telefon mám již 3 roky a od doby NOKIA 6310 můj největší držák. Bohužel baterie je už velmi slabá a dnes už i malé vnitřní úložiště s ohledem na různé aplikace a mapy pro navigaci, což 3 roky zpět nebyl zase tolik problém ( lze řešit zálohováním fotek a uvolňováním místa ). Nicméně i přes to se nechystám telefon vyměnit něčím novým, protože je asi nerozbitný a vše funguje jako na počátku - aspoň doufám, protože přežil asi 50 ošklivých pádů a kromě odřeného kovového rámečku sem nemusel nikdy měnit display, což je pěkně drahá záležitost obecně a nemusí se to úplně povést. Takže doufám, že mi ještě 3 roky vydrží a buď koupím novou baterii, protože je tam stále originál a nebo už sem si zvykl, že musím mít USB nabíječku po ruce nebo v autě - vždy! Jinak super model.

• kvalita zpracování, hliník
    • HDMI
    • design
    • display
    • výbava orig. balení
    • menší paměť
    • vaklající se brada
    • malá baterie

Po 2 letech užívání si musím stěžovat na baterii, která od 40% níže nedrží svou kapacitu, plastové díly-brada a horní část jsou ošoupané, reproduktor chraplá, 3 diodky u tlačítek v průhledné liště už skoro nesvítí, systém 4.1 je ten nejhorší Android a nejde tam dát zpět starší 4.0, obrovské plus za hliník a za skvělý display, který na slunci jde krásně přečíst a má obrovské pozorovací úhly-180°

• - Kvalitní a velice dobře zpracovaný design včetně krytu
    • - Vynikající fotky
    • - Průměrná svižnost,vynikající odezva displeje na dotyky i při studeném počasí či pršení
    • - Paměť dostačující
    • - Prostředí Android
    • - Sony
    • - Vynikající a velice kvalitní displej
    • - Hodiny, po odemknutí a občas se zasekávají na jednom čas
    • - Video ve tmě, ve zhoršených podmínkách hrozné
    • - Výdrž baterie je největším problémem toho modelu, opravdu velmi málo vydrží, a nabíjení je velice pomalé.
    • - Rychlost systému je celkem průměrná, občas se otravně zasekává nebo dokonce restartuje a je pomalý
    • - ZAKOPÁNÍ DO ZEMĚ od výrobce, tím že přestanu pouštět aktualizace nad Android ICE je celkem smutné
    • - Vnitřní pamět naprosto nevyhovující.
    • - Dolní část po pádu kosmeticky nevzhledná ( dotykový panel dole), rovněž padající pata, která se snadno oloupe také není to nejlepší
    • - Jeden z modelů, kde nelze ztlumit zvuk focení a Autofocusu
    • - Reproduktor průměrný

Hodnotím po 2 letech používání, dal jsem na dobré recenze a také na výkon tohoto modelu, předchozí telefon byl Sony Ericsson takže jsem šel dopředu s inovací.

Zdání mě nezklamalo, jen několik hodně důležitých nedostatků.

Kvalita zpracování je výborná,

Cena při koupi byla úměrná výkonu a také značce.

Vzhledem k současné nabídce již OUT model :)

Já si nemůžu pomoct, ale mám ho prostě ráda. Dobře se drží v ruce, kvalitní provedení, takže se nerozbije, když vám několikrát upadne :D (akorát se poškrábe lak), kvalitní pevný displej, krásné barvy, super fotoaparát a kamera, dostačující pamět, nijak zvlášť se neseká, baterka menší, ale dá se vydržet... za mě prostě kvalitní telefon pro každodenní používání pro normálně náročného zákazníka.
    Doporučuji :)

• Ucházející fotoaparát - 8 Mpx
    • 1 GB RAM
    • NFC
    • Ucházející display
    • Denní používání po 2,5 roku a stále funguje, to se u SmartPhonů moc nevidí
    • Kryt antén se časem sám sundaval, musela jsem ho přilepit
    • Sloupává se barva z plastových částí telefonu - spodní kryt antén, kryt antén u 3,5 mm jacku a kryt SIM karty
    • Nevyzpytatelné chování
    • Baterie - aby vydržela při používání alespoň den, musí být display na nejnižším jasu a každou aplikaci musím vypínat, abych spustila jinou, jinak nevydrží ani den při aktivním používání

Tento mobil jsem dostala před 2,5 lety a v té době to bylo "něco". Bohužel už po pár měsících používání se objevily první nedostatky, většinou způsobeny chybou software. Telefon se sám vypínal, restartoval, odpojovala se SIM karta, ukazatel baterie ukazoval co se mu zachtělo - z 57% na 1% za 5 minut, pak to zase stoupalo i bez nabíjení... Zajímavé je, že čím déle ho mám, dím méně chyb má. Poslední rok téměř neblbne, občas sice nějaká aplikace spadne, ale to bych nepřisuzovala jako chybu samotnému telefonu. Nečekala jsem, že vydrží tak dlouho.