Sony Ericsson Xperia Active

110 g
Možnost paměťové karty
Odolné

• , zakoupeno v Mobily Ostrava

Malý spolehlivý nerozbitný voděodolný i prachu. Škoda že se už nevyrábí. Jediná slabina je malá interní paměť.

• , zakoupeno v Alza.cz

• spolehlivý a odolný

odolný funkční ne zbytečně složitý

• , zakoupeno v mojemobilka.cz

• přežije pády
    • tekutiny mu nevadí
    • prach na něj nemůže
    • displej z DragonGlass je výborná věc
    • např. když mám ruce od teplé vody, špatně se ovládá
    • občas se sekne jedno ze tří tlačítek a pak ho jde vypnout jedině vyndáním baterky

Vybrala jsem si ho hlavně proto, že je odolný vůči vodě, prachu a displej se jen tak nerozbije, což se mi hodí, protože ho tahám všude s sebou.. ať už ke koním nebo na kolo..
    Jsem s ním spokojená, je skvělý

Konstrukce
Android 2.3 (Gingerbread)
110 g
Možnost paměťové karty
Odolné

Dokonalý smartphone pro aktivní životní styl.

• Zvládne vše, co od něj budete žádat. Půjde s vámi kamkoli. A bude sledovat váš výkon.
  • Odolný smartphone se systémem Android pro aktivní život. Telefon Xperia™ active je odolný vůči vodě a prachu a vypořádá se se vším, co mu přijde do cesty. Drsné podmínky? Deštivý výlet do hor? Obrazovka je odolná vůči poškrábání a umožňuje posunovat zobrazení i v případě, že máte vlhké prsty. Telefon se dodává spolu se sadou vybavení a jsou v něm připraveny sportovní aplikace, abyste mohli plánovat, sledovat a zaznamenávat své tréninky – z pohovky nebo z terénu.

Odolný proti vodě a prachu. * Jízda na kole v bahně, zaprášené stezky nebo náhodný pád do kaluže: Váš telefon zvládne všechny zkoušky za každého počasí.

Použití mokrými prsty. * Ať už voláte taxi za deště, nebo telefonujete příteli od bazénu, dotykový displej je plně funkční, i když máte mokré prsty.

Sada příslušenství. * Přece byste se nepustili do tréninku bez správného vybavení. Sada příslušenství obsahuje stereofonní náhlavní soupravu s možností připnutí háčků za uši, pouzdro na paži a pásek na zápěstí, abyste mohli mít telefon stále při sobě. Najdete tu i kabel Micro USB umožňující správu médií a paměťovou kartu o kapacitě 2 GB pro všechna vaše multimédia.

Reality Display s technologií Mobile BRAVIA® Engine. * Vyšší kontrast. Bohatší barvy. Reality Display s technologií Mobile BRAVIA® Engine je displej s úhlopříčkou 3" a ostrým obrazem.

Sportovní roh. * Plánujte si sportovní aktivity. Monitorujte svůj postup. Cvičte za poslechu oblíbených skladeb. Do jednoho rohu domovské obrazovky jsme umístili aplikace, které se vám budou hodit při tréninku.

Vyberte si - Android Market™. * Jedete na výlet? Hledáte něco? Nebo si chcete jen odpočinout? Ze stránek Android Market™ si můžete stáhnout libovolnou aplikaci a upravit si svůj telefon Xperia™ active tak, aby byl skutečně váš.

Služba Facebook všude v telefonu. * Nezapomeňte na ničí narozeniny. Díky aplikaci Facebook v telefonu Xperia budete mít narozeniny všech přátel přímo v kalendáři. Sdílejte stavy, označení To se mi líbí, doporučení a další obsah z přehrávače hudby a fotogalerie. Stačí se jednou přihlásit ke službě Facebook během spouštění produktu Xperia™ active – a kouzlo je hotovo.

Váš život v kvalitě HD. * Letní prázdninové videoklipy. Dcerčin první úsměv. Natočte je. V brilantně ostré kvalitě HD, stisknutím tlačítka.

Monitorování pulzu díky funkci ANT+. * Váš telefon je připraven komunikovat s jakýmkoli hrudním pásem s funkcí ANT+. Stačí zapnout měřič tepu a můžete začít sledovat svoji aktivitu.

Udělejte si to podle sebe. * Vyberte si 16 oblíbených aplikací. Seskupte je do rozbalitelných složek v každém ze čtyř rohů domovské obrazovky. Pak se k požadované funkci snadno dostanete jednou rukou.

Najděte cestu s aGPS. * Již se nikdy neztratíte. Váš telefon je vybaven systémem aGPS. Služby založené na zjišťování polohy, například Google Maps™ a Wisepilot, vám pomohou najít cestu k cíli. Ke snímkům můžete přidat informace o místě pořízení – využijte funkce značkování GPS (geo-tagging).

Vyměnitelné kryty.

• Dodává se se dvěma kryty. V terénu můžete zvolit nenápadnou černou barvu, v práci se zase blýsknout v bílém.
  • ****
  • Platforma Android
  • Velikost 92 × 55 × 16.5 mm
  • Hmotnost 110.8 g

Paměť

• Interní paměť 1 GB
  • RAM: 512 MB
  • Čtečka paměťových karet: microSD™, až 32 GB
  • Skutečná volná paměť se může lišit podle konfigurace telefonu od dodavatele

Displej

• Automatické zaostřování
  • Rozpoznávání obličejů
  • Rozpoznávání obličeje
  • Geo Tagging
  • Záznam v kvalitě HD (720 p)
  • Stabilizátor obrazu

Hudba

• Přehrávač médií
  • Podporuje hudební skladby - MP3, AAC
  • Grafika alb
  • Bluetooth™ stereo (A2DP)
  • PlayNow™

• Vysílané video
  • YouTube™

Připojení

• Synchronizace - Exchange ActiveSync®
  • Google Maps™ - s funkcí Street View
  • 3,5mm sluchátkový konektor

• výměnný kryt
    • dobrý zvuk
    • slabá wifi
    • malý displej

Určitě doporučuji všem, mám ho už přes 3 roky a je pořád jako nový, nemá ani jedno škrábnutí na obrazovce a to už mi několikrát spadl i ze schodů... kamarádka za tu dobu vystřídala 3 telefony ale s mým sony nic není neseká se, je docela ,,hlasitý" ,má čistý zvuk a to i přes to že mi do reproduktoru napršelo. Jedinou jeho nevýhodou ale zároveň výhodou je velikost a tloušťka...

• odolnost
    • baterie, displej, zastaralej, fotoaparát,

po dvou letech odešel

• velikost
    • nerozbitný
    • voděodolný
    • slabá baterie
    • špatný mikrofon (přese všechno mě druhý volající slyší jakoby v sudu)
    • seká se
    • je celkově slabý

Ve skutečnosti nevím, co je na tomhle telefonu tak drahé, když nepočítám odolnost, která je i po dvou letech nezanedbatelná.
    Nicméně je telefon velice slabý. V zimě zamrzá, v létě se přehřívá a když po něm něco chci musím ho skoro prosit. Co chvíle factory reset - na chvíli šlape jak má.
    Už nikdy víc, opravdu nedoporučuju.

• Spolehlivost,bitelnost,kvalitní fotky a videa
    • výdrž baterie

Dobíjím každý den.Několikrát mi spadl i na beton a funguje bez chyb.Vodotěsnost jsem nezjišťoval....jen se mu čas od času ,,zasekne,, vibrace a klik jakéhokoliv tlačítka...řeším restartem.
    Malý a odolný telefon s velkou spoustou aplikací .Mám ho třetím rokem a nepřemýšlím o výměně !

• velikost, dobře se drží v ruce
    • celkem plynulý chod systému
    • problémy s mikrofonem při hovorech
    • voděodolnost je spíše marketingovým tahem

V dnešní době "pádel" výborné rozměry telefonu, které už se příliš nenosí, bohužel. Fotoaparát průměrný, optimalizace systému slušná. Pobyt v bazénu bohužel nepřežil.

• Velikost
    • Někdy dost blbne
    • Slabá WiFi
    • Malá paměť telefonu
    • Vysoká cena - za tuto cenu seženete daleko lepší
    • Krytky se dost ničí - brzy se utrhnou a telefon ztrácí voděodolnost

Telefon vyniká ve své stavbě - je malý, nerozbitný. Můžete ho vzít prakticky kamkoli. Se sluchátky ho použijete jako rádio, MP3 - když máte SD kartu. Něco málo se s ním i dá natočit a vyfotit. Co se systému týče, tak tím telefon rozhodně nevyniká. Jako základ v telefonu máte některé aplikace od Googlu, které zatěžují paměť v telefonu. Cena/výkon nevyhovuje. Tento produkt doporučuji lidem co ho použijí k základním potřebám na nějakou tu SMS nebo volání. Čerpejte hlavně ze stavby telefonu - že je prakticky nerozbitný (jeden rusák ho použil jako návnadu na ryby ve zmrzlém rybníce)

• Velice odolný
    • Vodotěsnost
    • Ideální na cesty
    • Dobrá náhrada za MP3
    • Rozměry
    • Foťák
    • Krytky na USB se ulomí
    • Často mi píše, že chce Sim Kartu
    • Baterie na tom taky není úplně dobře
    • Wifi dlouho se připojuje a je dost slabá
    • Pro odeslání zprávy cizímu číslu si ho musíte přidat.
    • CENA !!!!

Sony.X.A. Byl a je můj první dotykový mobil, který jsem dostal. Jako nový byl super, teď ho mám 2 roky a chtělo by to nový, Využívám ho už téměř jenom jako MP3 a samozřejmě na volání. Na nějaké náročnější hry můžete po pár měsících zapomenout. Nechci tento mobil nějak extra kritizovat, pro lidi, kteří chtějí odolný mobil tak je to určitě dobrá volba. Aktuální cena je přemrštěná !

psala jsem recenzi hned po této ,kdyby chtěl někdo poslat video tak napište na muj email [email protected]

• dizajn
    • barva
    • koupili jsme ho s ochrannou fólií a příslušenstvím za 3500,-
    • vejde se do kapsý+dobře se drží
    • vodotěsný+pádotěsný
    • na pohled malý a roztomilý
    • mám ho skoro dva roky a 5mm od vrchu dotykového displeje mi dotyk nereaguje(nevím proč)-má ho i moje babička její je v pohodě
    • nedá se na něj levně sehnat kryt/pouzdro ale to není chyba telefonu

ze zečátku se mi hodně líbil jenomže mě s tím displejem docela sklamal-čekala jsem víc jinak na telefonování fajn