Sony Ericsson U8i Vivaz Pro

• cena a ovladani
    • robustnost a slozitejsi ovladani

jsou i horsi ale uz bych do nej nesel

• , zakoupeno v uMobil

mobil jsem koupila 9.5. přišel s poruchou, nejde vyzvánění, foťák a prasklé tlačítko, tak jsem ho druhý den po doručení odeslala zpět a do dnešní dne 16.6. se mi ještě ani neozvali, příští nákup bych hodně zvažovala

• , zakoupeno v Český obchoďák

• Elegantní mobilní telefon s qwerty klávesnicí.
    • Velký a dobře čitelný display.
    • Fotky za denního světla skvělé.
    • Nabízí 5 pracovních ploch, na které si můžete nastavit např. oblíbené kontakty, nejpoužívanější aplikace, atd.
    • V přítmí fotky už nejsou tak kvalitní.
    • Pokud jste zyklí na ovládání od Nokie, bude vám trvat delší dobu, než si zvyknete.
    • Zbytečně složitá nabídka nastavení a pohybu v

Koupil jsem si tento mobil proto, že se mi jednak líbil svým designem, ale také nabízel spoustu funkcí a v celku kvalitní fotoaparát. Navíc jsme hledal mobil s qwerty klávesnicí a nejlépe mě vyhovoval tento. Navíc cena také není nejvyšší. Doporučuji hledat mobil z české distribuce - výhoda v případě reklamace.
    Doporučuji všem, kterým nevadí ovládání od sony ericssonu.

Konstrukce
Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

Natáčení videoklipů jedním dotykem v kvalitě HD a s průběžným automatickým ostřením. Vysuňte klávesnici QWERTY a můžete snadno psát. Vyfoťte. Ukažte. Sdílejte. Jak jde život? Vyfoťte ho a během pár vteřin zveřejněte na Internetu. Stačí jediné stisknutí speciálního tlačítka a můžete celému světu ukázat, kde právě jste. Máte co psát? Máte k tomu klávesnici, se kterou rychle napíšete, co potřebujete. Podělte se o svůj příběh a nešetřete slovy. Ať jste kdekoliv, všechny aspekty svého života máte s sebou. Čtěte a pište e-maily. Surfujte po Internetu a podělte se o svou zábavu. Buďte pořád ve spojení a užívejte života. Rozměry 109.0 x 52.0 x 15.0 mm Hmotnost 117.0 g Displej 360x640 pixel 16 777 216 barev 16:9 nHD touchscreen (TFT) Dostupné barvy Bílá Černá Paměť microSD™ (up to 32GB) Phone memory 70MB Sítě / Doba hovoru / Doba pohotovostního režimu / Videohovor UMTS/HSPA 900/2100 / 5 hod. 10 min. / 440 hod. / 2 hod. 30 min. GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 / 12 hod. 30 min. / 430 hod. / x UMTS/HSPA 850/1900/2100 / 5 hod. 10 min. / 440 hod. / 2 hod. 30 min. Fotoaparát Dotykové zaostření Fotoaparát - 5.1 megapixel Obrázkové blogování Digitální zoom - až 4x Automatické zaostřování Rozpoznávání obličeje Geo Tagging Stabilizátor obrazu Video světlo Nahrávání videa Hudba TrackID™ Podporuje hudební skladby - MP3, AAC Grafika alb Bluetooth™ stereo (A2DP) Přehrávač médií PlayNow™ Internet Internetový prohlížeč - WebKit Záložky Vyhledávání Google™ Webové kanály Zábava Media Trojrozměrné hry Java Vysílané video Sledování videa YouTube™ Rádio - Rádio FM Připojení Podpora USB 3,5mm sluchátkový konektor aGPS Technologie Bluetooth™ Osvědčení DLNA™ Google Maps™ Modem PictBridge Synchronizace s PC Výstup TV OUT Velkokapacitní médium USB Ověřen pro WiFi™ Navigace Wisepilot™* Zprávy Konverzace E-mail Exchange ActiveSync® Rychlé zasílání zpráv Obrázkové zprávy (MMS) Predikativní zadávání textu Záznam zvuku Textové zprávy (SMS) Komunikace Videohovory - hlavní kamera Hlasitý telefon Vibrační vyzvánění Aplikace Facebook™ Design Klávesnice QWERTY na displeji Automatické otáčení Obrázková tapeta Klávesnice QWERTY Animace tapety Organizátor Rozpoznávání rukopisu Dotykový displej Budík Kalkulačka Kalendář Prohlížeče dokumentů Režim Letadlo Poznámky Telefonní seznam Symbian™ OS

• perfektní,jednoduchý.

Víte chválím tento telefon,protože jsem ho měla dost dlouho cca 4 roky a pokud nejste ti co by měli neustále čas na focení nebo na hraní her,tak si myslím že tento mobil vám uplně vystačí a nejlepší na to je ,že má qwerty klávesnici se kterou si napíšete svým přátelům daleko rychleji smsky atd...Lidičky jestli si vybíráte mobily.tak si vybírejte takové,které vám budou opravdu dobře sloužit.Třeba si vemte mě.Já má dotykový alcatel one touch pop c7 a jak mi leze na nervy.Je pomalý a seká se atd...A vemte že to je chytrý a 5.5 palcový mobil a tento sonny je menší a mě se nikdy nesekal.Prosím ,nekoukejte na vzhled ale nato aby vám co nejdýl vydržel.Na co je celkově mobil?přece na smsky důležité a na telefonování důležitých hovoru.Proto přece mobily vyrábí ,aby se znich dalo volat a psát.

• , zakoupeno v Alza.cz

• HD video
    • Symbian OS
    • Špatný displej
    • Nekvalitní a pomalý fotoaparát
    • Často se seká a restartuje
    • Malá výdrž baterie
    • Špatný rozsah wifi
    • SÁM SE ODEMYKÁ a volá a posílá sms

Jsem puberťačka,tento mobil jsem koupila s mamkou,bez jakéhokoli předchozího zkoumání a čtení recenzí,což byla chyba. Telefon mě zezačátku zaujal hlavně visouvací klávesnicí,ta byla rozhodující při koupi. Kvalita fotoaparátu však neodpovídá 5.1 mpx ani zdaleka. Další mínus je rozhodně operační systém Symbian. Oproti androidu neskutečně omezené možnosti, nejdou na něm téměř žádne hry ani aplikace. Dále mě příliš nepotěšilo WIFI připojení, stále vypadává, musím být hodně blízko modemu jinak se internet seká a nepracuje. Hlavním a nejhorším problémem tohoto mobilu od Ericssonu je rozhodně skutečnost, že se sám v kapse/batohu odemkne a samovolně začne vytáčet čísla, volaný hovor přijme a slyší vše na mě straně,začne posílat prázdné sms zprávy,odemykat aplikace,mazat fotky. Bohužel bych tento telefon nikomu nedoporučila a vsadila na jiný produkt.

• Design
    • Oblíbené kontakty
    • Dioda k foťáku
    • Škrábe se zadní kryt
    • Symbian
    • Výdrž Baterie (každý 2. den nabíjím)
    • Nemá stopky, časovač
    • Špatná dostupnost aplikací
    • Základní kalkulačka
    • Má Quickoffice bez licence
    • Navigace přes internet
    • Když si pošlu něco přes Bluetooth - uloží se to do paměti telefonu a nelze přesunout na pam.kartu (pouze přes počítač)
    • Nepřehrává formát .avi
    • Na slunci špatná viditelnost displeje (téměř nulová)
    • Nemá přední kameru

Vcelku *chytrý* dobrý telefon, ale myslím se, že jeho cena se stále drží vysoko, nadcenou. HD není žádný zázrak. Když jsem si ho pořizovala tak byl jeden z mála telefonů, který splňoval co jsem hledala, ale bohužel os Symbian....mohli tam dát Android.
    Výdrž baterky je hodně malá. Mám ho už dlouho, ale zklamal mě ten zadní kryt, i když ho nosím v pouzdře, tak si ho někdy položím bez pouzdra na stůl a mám úplně seškrábanou vrstvu ze zadního krytu.
    Bohužel mi také odchází repráček na volání, takže musím volat přes headset nebo na hlasitý reproduktor.
    I přes jeho chyby a nedostatky ho mám ale ráda:-) A vyměním ho až doslouží.
    Překvapivá je klávesnice, mám ho skoro 2roky, používám klávsnici často a je jako nová, vůbec se nevyklá, vpořádku drží, jako nová. Ani písmena nejsou seškrábaná. To se jim vážně povedlo:-)
    Jen když jsem přešla z Nokie na SE tak mě překvapila velmi špatná kvalita zvuku v přehrávači, ale časem jsem si zvykla.
    Z výroby mohli dát kvalitnější folii na displej, dokupovala jsem si novou.
    Ale, ale ale je hezký a užitečný, vpodstatě jsem s ním spokojená:-))

• design
    • querty klavesnice
    • display
    • dlouho nevydrží
    • pomalý při zapínání
    • pomalé reakce

několikrát za den musím restartovat - nekomunikuje se sim-kartami,
    při zapnutí během nabíjení se nezapne,

• mobil ma vyborny HD fotoaparat , vyborne zaostruje mal som plno inych mobilov ktore boli drahsie nez tento a fotoaparat onicom .
    • na mobile su dve male chybicky :telefon ma malu dierku na reproduktor a tym telefon nehra tak hlasno , druha chybicka je v tom ze ma mobil symbian .
    • .

mobil je celkom dobry s mensimy nedostatkami ako ma kazdy mobil od sony .
    telefon ma svoje kvality ale aj nevyhody napr:pri pohybe menu musite tahat palicku aby ste mohli ist nizsie v menu .
    tento mobil hodnotim ako veľmi dobry

• foťák
    • vše
    • seká se
    • odškrabuje se barva
    • sám se odemiká
    • nejsou pro něj žádné aplikace

Nekupovat!!!

• Výsuvná klavesnice !
    • HW tlačítka pro příjem/odmítnutí hovoru
    • HW spoušť fotoaparátu
    • Šikovný design
    • HD video
    • Symbian S60 a s ním vše spojené
    • Celkem pomalý, hlavně při prohlížení fotek a videí
    • Svět. dioda nelze použít jinak než s foťákem.

Mám telefon cca 2,5 roku.
    Reklamoval jsme ho, protože mi odešlo červené tlačítko.
    Po HW stránce je ale jinak úplně super, foťák průměrný.
    Zbytečné tlačítko spouště videa navíc, stejně trvá než se přepne do módu videa.
    Výsuvný mechanismus funguje stále výborně.
    Dojem kazí jen Symbian, na jednu stranu spousta vecí k nastavení i to co bych nečekal, na stranu druhou pomalé, zmatené. Seká se. Bliká. Symbian nikdy více.

• * po měsíci od koupení se mi začal sekat
    • * pokud mám mobil s kapse, sám se odemkne, což zapříčiní, že se klidně sám připojí na internet (a já za to platím nehorázné sumy od 1.000 kč a výš), když se mu chce, tak si klidně zavolá otci, který pak slyší úplně všechno a já ani nevím, že je na telefonu ;), občas napíše smsku (klidně prázdnou) a odešle ji
    • * pokud mobil odemknu, začne si skákat do zpráv, do kontaktů, do médií a nakonec tam mám otevřených asi deset složek
    • * naprosto nepoužitelný reproduktor
    • * když volám, neslyším co říká ten na druhém konci
    • * aplikace na prd
    • * zlatý Android
    • * pokud se přihlásím na internet přes Wifi, po chvíli se Wifi vypne a já opět platím peníze za použití internetu, přestože jsem se připojila přes Wifinu

Mobil doporučuji NEKUPOVAT! Kdo koupí, prohloupí. Telefon jsem 5x reklamovala a nyní na to už vážně nemám nervy a budu požadovat vrácení peněz. Byla mi vyměněna obrazovka (tzn. celý dotykový display) a i přesto pořád blbne! Za ty peníze se to vážně nevyplatí.

• Qwerty klávesnice
    • Technická vybavenost
    • Vzhled
    • Symbian
    • Výdrž baterie
    • Odemykání v kapse
    • V této době nepoměrně vysoká cena
    • GPS (většinou nenajde signál)
    • Chybí blesk fotoaparátu (pouze přisvětlovací dioda)
    • Umístnění konektoru pro sluchátka

Zásadní chyba tohoto telefonu je OS Symbian. Nedoporučuji tento produkt.