Sonim XP1300 Core

185 g
Možnost paměťové karty
Odolné

• Kvalitní zpracování
    • Téměř nerozbitný telefon ( jeho nejstěžejnější vlastnost a přidaná hodnota, za kterou se tvrdě platí )
    • Dlouhá výdrž
    • Jasný displej
    • Dobrá klávesnice
    • Ostré světlo svítilny
    • Velmi hlasité repro ( někdy až moc )
    • Slabý SW telefonu který je občas dost krkolomný
    • Poměrně drahý na danou třídu ( i v outdoor telefonech )
    • Zvláštní počeštění ( u některých nabídek je jen AJ )

Jedná se o telefon, který je velice kvalitně vyhotoven z tvrzené pryže a ztučených plastů. Jeho přední část tvoří cca půl na půl displej s klasickou klávesnicí. Displej je dobře čitelný i na velmi ostrém slunci a hodí se tam víc do terénu než do kanceláře. Klávesnice se ovládá bezproblémově a její tuhost je příkladná. Software telefonu je ale již o dost slabší a mám pocit že konstruktéři ze Sonimu na něj nějaký ten pátek nešáhli. Myslím, že cena v této oblasti příliš neodpovídá. Jsem zvyklý na jednoduché OS hloupých telefonů ( měl jsem SE T630, SE K800i, SE C901 ) a ty byli vždy vyhotoveny precizně a hlavně logicky. Zde má Sonim na čem pracovat. Zkoušel jsem telefon utopit ve vodě a dešti a nečinilo mu to sebemenší problémy. Ostatní testy jsem zatím neprováděl, ty vyplinou až z klasického zacházení ( pády atd ). Telefon má co nabídnout především lidem, kteří pracují v terénu, nepotrpí si na přídavné funkce typu internet v mobilu, multimédia atd. Je to prostě telefon, tvrdý pracant do terénu, který Vás rozhodně nevyšplouchne. V neposlední řadě musím pochválit výbornou výdrž na jedno nabití, i když jsem zatím neměl baterii plně naformátovanou, vydržela 7 dnů. Věřím že pak se dostanu na 9 bez potíží a to je moc pěkný výsleden. Telefon dále obsahuje velmi účinou svítilnu a hlasitý reproduktor. Hlasitý je opravdu dost, má mít 100dB. Nevýhodou je ovšem nemožnost nastavit nízkou hlasitost. Celkově mohu telefon jen a jen doporučit. Z mých dosavadních zkušeností ( týden používání ) nemám výraznějších výtek a mohu konstatovat, že to, co má dělat, tj. telefonovat, posílat SMS a sloužit jako pracovní nástroj pro pracovníky v terénu nebo jen outdoorové nadšence splní na jedničku. Moje hodnocení je pěkných 85%

• , zakoupeno v LAN-SHOP.cz

• Kvalita zpracování, výdrž baterie, přehledné a jednoduché menu-prostě ideální na ne zrovna jemné zacházení
    • Zatím malá servisní podpora

Splňuje přesně to, co jsem očekával.

• , zakoupeno v PPelectronic.cz

• Výdrž baterie,odolnost.
    • Chyby v Firmware, Program na Pc pro správu telefonu je vyloženě odbytý.

Telefon má jen základní funkce. Stejné měl můj předcházející mobil starý 12 let (odolná Nokia). Telefon jsem si pořídil kvůli výdrži baterií a odolnosti. Ne nepodstatná je pro mě maximální hlasitost vyzvánění. V této disciplíně je Sonim jednička. Horší je to se zprávou mobilu přes PC. Program na přiloženém CD je nepoužitelný - nutno stáhnout versi z webu. Telefon je lokalizován do češtiny, ale překlad nic moc. Menu se mi zdá jako by z oka vypadlo starým Nokiím. Skoro lepší nechat angličtinu. Práce s T9 vcelku ucházející.Výběr tohoto telefonu je tedy spíše věcí osobních preferencí.

Konstrukce
klasické s klávesnicí
Operační systém
bez OS
185 g
Možnost paměťové karty
Odolné

Rozšířené záruční podmínky : 3-letá komplexní záruční doba pokud nebude telefon funkční během celé záruční doby máte nárok na výměnu nebo opravu za bezvadný kus

STRÁNKY O SONIM XP1300: >>> www.sonimxp1300.cz

IP-68 Certifikace

VYSVĚTLENÍ STUPŇŮ KRYTÍ: >>> Tabulka IP

Odolnostní parametry

• IP68 certifikace na ponoření do 2 metrů po dobu 30 min
  • MIL-810G osvědčení pro soli, mlze, vlhkosti, nárazům a prudkým změnám teploty
  • tělo telefonu z tvrzené pryže a sklolaminátu vyrobené technologií vstřikovacího lisu
  • testováno na pád z 2,0 m na beton z libovolného úhlu
  • ochrana proti vibracím od 5Hz do 500 Hz
  • Neporézní kryt zabraňuje vstupu mikro-částic
  • Provozní teplota -20˚C až 55˚C
  • displej telefonu z materiálnu Gorilla Glass odolnému proti poškrábání a prudkým změnám
  • široká klávesnice pro snadné používání v rukavicích
  • KLÍČOVÉ VLASTNOSTI
    • 2palcový displej s vysokým rozlišením chráněný Gorilla Glass
    • mikrofon s potlačením šumu
    • LED svítilna
    • FM rádio
    • Aplikace: Opera Mini, JAM
    • slot na MicroSD kartu (až 16 GB)
    • Java VM
    • Media Player

Základní vlastnosti

• MediaTek MT6235 platforma
  • EDGE Quad-band (850.900, 1800,1900 MHz)
  • Bluetooth (2.1) s DUN, SPP, HSP, HFP, OPP, PBAP
  • Hmotnost: 185 g
  • GCF / CE certifikace
  • 7/10 programovatelných kláves na zrychlenou volbu
  • vstupy odolné proti vodě; audio 3,5 mm a USB porty
  • Vyhrazené klávesy pro ovládání hlasitosti

BATERIE • 1750mAh s až 18 hod. doba hovoru a 800 hodin pohotovostní režim

• AUDIO SYSTÉM
    • Jeden reproduktor 23 mm průměr vodě odolný, speciálně konstruovaný větší výkon
    • Omni-směrový mikrofon s potlačením šumu
    • 58 dB signál poměr k hluku

• STANDARDNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ
    • cestovní nabíječka
    • Spona na opasek
    • Šroubovák
    • Stereo headset (sluchátka)
    • USB kabel

2zákazníci nedoporučují produkt

• -jednoduché ovládání
    • -jasný a zřetelný displej
    • -snese i hrubé zacházení
    • -kvalitní příjem i v místech s velmi slabým signále !!!
    • -velká kapacita akumulátoru
    • -vyšší cena
    • -po několikaletém používání se odlepí gumový těsnící lem na bocích přístroje a kolem krycího skla displeje

Přístroj používám již několik let k naprosté spokojenosti, alespoň pokud se týká jeho základních funkcích. Oceňuji zejména jeho kvalitní příjem i v místech s velmi slabým signálem tam, kde jsou chytré telefony k ničemu a dále velkou kapacitu akumulátoru.
    Velkou vadou je však skutečnost, že asi po 4 letech používání se začal odlepovat gumový lem na bocích přístroje a kolem ochranného skla displeje. Nemá to sice žádný vliv na funkčnost přístroje v normálních podmínkách, ale vodotěsnost je v "háji".Vzhledem k tomu, že přístroje této značky a tohoto typu jsou pro náš trh vyráběny v Číně, připisuji tuto závadu mizerné technologii zpracování. Při jeho vyšší ceně je to docela problém. Z toho důvodu bych zájemcům raději doporučil jinou značku, ledaže nemusí moc šetřit.

• Kvalitní zpracování
    • Dlouhá výdrž
    • Jasný displej
    • Dobrá klávesnice
    • Ostré světlo svítilny
    • Velmi hlasité repro ( někdy až moc )
    • Slabý SW telefonu který je občas dost krkolomný
    • Poměrně drahý na danou třídu ( i v outdoor telefonech )
    • Zvláštní počeštění ( u některých nabídek je jen AJ )

• Zatím malá servisní podpora

Splňuje přesně to, co jsem očekával.

• Pokud uživatel hhhhhh pořídil pomocí XP1300 špatnou fotografii, pak je skutečný technický guru. Tento model foto nemá.

Zobrazit celou recenzi na mobilni-telefony.heureka.cz

• kvalitní zvuk
    • vynikající display - pokud jej huhla nevidí na slunci, tak si má prohlížet obrázkovou knížku
    • při běžném používání nabíjím 1x za 14 dní
    • opravdu odolný
    • pouze omezené množství vlastního vzvánění - nemůžu mít pro každého jeho oblíbenou melodii

dá se s ním telefonovat a ostatní mě téměř nezajímá

• ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
    • hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooovvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

• - není to hračka - telefon slouží k telefonování
    • - dlouhá životnost baterie
    • - odolnost
    • - jednoduchá obsluha, před ním jsem měl výhradně Motorolu a nemám žádný problém s novým menu
    • - tlačítka - žádný dotykový display
    • - přehledný obslužný program pro PC
    • - hlasitost zvonění
    • - LED světlo

Kdo chce spolehlivý telefon do nepohody s velkou výdrží baterie zvolí Sonim.
    Kdo si chce s mobilem hrát, bude zklamaný.

• , zakoupeno v PPelectronic.cz

• Výdrž baterie,odolnost.
    • Chyby v Firmware, Program na Pc pro správu telefonu je vyloženě odbytý.