Samsung i5700 Galaxy Spica

• Kvalitní displej
    • Vcelku dobrá výdrž baterie při běžném používání s WiFi
    • Citlivá GPS
    • Systém Android
    • Špatná podpora od Samsungu - není nový firmware 2.2. Ale to se děje i u ostatních výrobců
    • Občas pomalejší reakce
    • Spoušť fotoaparátu má jen jednu polohu bez namáčknutí.
    • Nemá multitouch (má s neoficiální modifikací)
    • Mnoho tlačítek (minimálně pro přijetí a položení hovoru bych odstranil, jde ovládat dotykem)
    • Občas chybějící lokalizace v systému (není problém telefonu jako HW)
    • Občas horší reakce reakce dotykové plochy

Přecházím ze Symbianové Nokie 5800 a musím říct, že za příplatek 1000,- jsem nemohl dostat lepší telefon. Oproti Symbianu je Android mnohem vyspělejší systém ze všech stránek.

• , zakoupeno v Dobirkamobil

• Vcelku snadná možnost upgrade na OS Android 2.1 (mnoho návodů na forech), rozlišení 320x480, kapacitní, konektivita - 3G, H, E, G, wifi, gps, výborná cena, standardní konektory (u USB, 3,5mm jack), pomocná tlačítka :) jiný, odlišný vzhled
    • SW pro PC (USB ovladače)

Telefon hodnotím funkčně velmi pozitivně, liší se svým vzhledem od současné konkurence (subjektivní), nenabízí vlastní nadstavbu pro OS. Absenci FM radia nahrazuje možnost streamované hudby (např. A Online Radio). Fotoaparát by mohl mít víc, ale odpovídá kategorii přístroje.

Konstrukce
Android 2.1 a starší
120 g
Možnost paměťové karty
Odolné

SAMSUNG I5700 GALAXY Spica postavený na platformě Android™ představuje novou dimenzi rychlosti, internetové mobility a snadného ovládání díky dotykovému displeji. Rychlost Hned na první dotek sami poznáte účinek procesoru 800 MHz na vysokou rychlost a výkon mobilu. Načítání dat, přenosy souborů či streamovaná videa na webu - všechny aplikace disponují zvýšenou rychlostí. Rychlejší odezva ve hrách vám umožní hrát ještě rychleji. Vychutnejte si snadnou synchronizaci a okamžité aktualizace e-mailu a kontaktů. Platforma Android bezezbytku využívá rychlejší procesor, takže všechny aplikace i ostatní úlohy běží bez potíží. Platforma Android Operační systém Android přináší díky novému vzhledu a snadnému ovládání revoluci do dosavadních zážitků s telefony smartphone. Systém Android umí dokonale spolupracovat s počítači a otevírá tak celou řadu možností. S aplikací Android Market pak můžete se svým mobilním telefonem dělat prakticky cokoli. Tento telefon je již z výroby vybaven populárními internetovými aplikacemi, takže dokáže vše, co od něj požadujete – od procházení webu pomocí vyhledávání Google přes zasílání rychlých zpráv, e-mailů až po přístup na YouTube. Delší výdrž S tolika skvělými funkcemi budete tento mobil chtít déle využívat – a výkonnější baterie modelu Galaxy vám to umožní! Větší kapacita baterie znamená delší mobilní čas pro vás. Prodlužte intervaly mezi nabíjením a získejte ze svého mobilu více. Specifikace: Provedení: Dotykový Operační systém: Android Procesor: 800 MHz Hmotnost: 120 g Rozměry (v x š x h): 115 x 57 x 12,9 mm Provozní frekvence - - GSM&EDGE: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz - 3G: 900 / 2100 MHz Síť a data - - GPRS: GPRS Class 12 - EDGE: EDGE Class 12 - 3G: HSDPA 3,6 Mbps Prohlížeč: Chrome - Lite Displej: 3,2", TFT, 65 000 barev, HVGA (320 x 480) Baterie: Standardní, kapacita 1500 mAh Doba hovoru: 2G: až 560 min, 3G: až 370 min Pohotovostní režim: 2G: až 450 h, 3G: až 340 h Vstupní zařízení: Dotykový displej Fotoaparát: 3 Mpx, digitální zoom x4, automatické zaostřování, vyvážení bílé Video - - Video přehrávač: 3GP / MPEG4 - Nahrávání videa: H.263 / MPEG4 - Video streaming Hudba a zvuk - - Přehrávání hudby: MP3 / AMR / AAC / AAC + / e - AAC + - MP3 vyzváněcí tóny - DRM: OMA DRM v1.0 FL - Hudební knihovna Kancelářské aplikace: Režim offline Zprávy: SMS, MMS, prediktivní vkládání textu T9, Email, vCard / vCalendar, Instant Messaging (Google Talk) Připojení: Bluetooth 2.1, USB 2.0, USB mass storage, internetový HTML prohlížeč: Chrome - Lite, WIFI, AGPS, aplikace pro synchronizaci s PC. Paměť: Uživatelská paměť 200 MB, podpora paměťových karet MicroSD Pamět na SMS: Dle paměti telefonu Položky v telefonním seznamu: Dle paměti telefonu Správa osobních informací (PIM): Kalendář, Hodiny, Budík, Kalkulačka Funkce volání: Hlasitý odposlech, identifikace volajícího, konferenční hovor, volaná čísla/nepřijaté/přijaté hovory Další informace: Doteková obrazovka

• Je to skvely telefon fsechno funguje jak ma,nikdy se mi nesekl ani nevypl sem s nim spokojena i displej je pekne velky a skvele foti;-))))

neni co vytknout;-))))

• display
    • desing
    • android
    • nekdy pomalejsi reakce
    • rozsviceni displaye
    • samovolne vypinani v kapse

S telefonem jsem spokojena, jako beznemu uzivateli mi vyhovuje.Fotografie 3.2 super.Libi se mi velikost displaye a rozmery telefonu, dobre se drzi v ruce.Trochu rozciluje rozsvicovani dislaye i nekolikrat za sebou.Tlacitka ce spodni casti telefonu se mohou zdat zbytecna, ale pri nekterych ukonech je opravdu vyuzijete.Telefon doporucuji vsem kterym staci wifi, bluetooth slusny fotak a podobne zakladni vychytavky a nepotrebuji ix programu.

• android, ale jen 2.1
    • jen android 2.1 chtělo by to vyšší
    • malá RAM
    • občas se zasekne při přijímání hovoru
    • někdy dlouho trvá než se načtou kontakty
    • není multitouch
    • fotoaparát je na ******
    • moc tlačítek, místo toho by mohl být větší display
    • blbne připojení k PC( nechce se připojit musím restartovat mobil)
    • baterie
    • někdy se restartuje sám od sebe

Je to můj první dotykový telefon s androidem. Cena je dobrá, ale to je tak vše. Má problém s lepšími hrami z android marketu a navíc, je velmi malá paměť telefonu a android 2.1 neumožňuje přetahovat hry na paměťovou kartu, takže tam moc her mít nebudete. Mám také problém s barerií. Večer, když jdu spát, tak mám třičtvrtě baterky a puštěný jen budík, tak se do rána vybije a to je nepříjemné,protože budík funguje jen když je mobil zapnutý( jako u všech smartphonů ) Dnes už bych si ho rozhodně nekoupil.

• - Dobrá cena
    • - Špatná citlivost displeje. Ze všech kapacitních displejů, které jsem měl možnost vyzkoušet, je tento opravdu nejhorší.
    • - Displej je celkově nepovedený, podle mého mínění.
    • - 128MB RAM paměti je velmi málo. Sice existuje spousty neoficiálních upgrade na Android 2.2 a některé i zvednou výkon tohoto telefonu (sám používám a hodně jsem už vyzkoušel), ale stejně se brzy projeví nedostatek RAMky a systém je poté dost "zasekaný"
    • - Oficiální podpora v podstatě skončila.
    • - Někdy už s ním mám chuť hodit o stěnu :-)

Po prvním seznámení jsem byl samozřejmě nadšený. Po pár měsících používání a vyzkoušení dalšího množství telefonu s OS Android nadšení opadlo. Telefon jsem vyměnil za ZTE Blade, který sice není taky žádná extratřída, ale 4x více operační paměti, grafické jádro a větší displej s dvojnásobným rozlišením už nabízí větší možnosti a za nižší cenu.

• Android
    • Výdrž baterie
    • Špatná podpora od Samsungu
    • Oficiálně jen Android 2.1
    • Malá interní paměť telefonu
    • SW pro připojení k PC

Přešel jsem z Nokie e51 a po ročním používání musím říct, že jsem lehce zklamán. Za ty peníze to ale určitě není špatný telefon, ale pořád při nákupu počítejte s tím, že se jedná o jeden z levnějších Smartphonu.
    Nejvíce mě ovšem zklamala velmi slabá podpora ze strany Samsungu, který skončil s upgrady telefony na verzi systému Android 2.2 (ale to je bohužel u levnějších telefonů běžné).

• Spica v našem prvním redakčním testu běžela na Androidu 1.5, nyní dostala systém Android 2.1. Co se změnilo a co zůstalo...

Zobrazit celou recenzi na www.mobilmania.cz

• , zakoupeno v LSmobil.eu

• ma co jsem chtel
    • mam problem pripojit ho k PC

spokojenost

• dobrý displej
    • nejdou hry,špatný foták - nelze fotit v noci (zaostřování trvá asi 1-2 minuty) a jinak se mi celkově moc nelíbý protože úplně vše je přez internet (i kalendář) a nemá rádio

• standardní funkce
    • baterie se rychle při snímání EAN kódů a navolení činnosti vybíjí

dobrý

• Vcelku dobrá výdrž baterie při běžném používání s WiFi
    • Citlivá GPS
    • Systém Android
    • Občas pomalejší reakce
    • Spoušť fotoaparátu má jen jednu polohu bez namáčknutí.
    • Nemá multitouch (má s neoficiální modifikací)
    • Občas chybějící lokalizace v systému (není problém telefonu jako HW)
    • Občas horší reakce reakce dotykové plochy