90%Hodnocení produktu: 90%
Doporučuje produkt
- Kvalitní a ostrý kapacitní displej s výborným rozlišením a podáním úžasného kontrastu - skvěle reaguje na dotyk
- Skvělý design a konstrukce celého telefonu, lícování je kvalitní a dokonalé, lícování přesné, telefon všude přesně doléhá
- Zadní kovový kryt
- Kvalitní reproduktor, který se skrývá na pravé straně pod mřížkou
- Senzory polohy, jasu a proximity senzor mají skvělou a rychlou odezvu
- Nízká hmotnost
- Tenký a přitažlivý design
- Přizpůsobení plochy (může jich být až 6), přidávání widgetů a panelů zastupců
- Nový multitasking
- Stavová lišta
- Zprávy jako chat
- Široké spektrum aplikací
- GPS a mapy zdarma
- Wi-Fi
- Rychlý internet
- Dobře vyřešený přehrávač hudby
- Podpora AVI videí, včetně titulek - ty jdou krásně přečíst (telefon si sám přizpůsobí jakékoliv rozlišení)
- 5 MPx fotoaparát s detekcí obličeje, blesk+přisvětlovací dioda, videa v HD (720p)
- Při aktualizaci nejnovějšího softwaru se telefon přetaktuje na 1,3 GHz namísto 1 GHz (je o poznání rychlejší)
- Kvalitní sluchátka
- Malá a šikovná nabíječka
- Dostatečně dlouhý USB kabel
- Fotoaparát postrádá autofocus (v některých scénách a podmínkách nejsou fotky vždy ostré a kvalitní)
- Alfanumerická klávesnice na výšku je menší, píše se hůře (je to o zvyku)
- Při aktualizaci softwaru na verzi 112.010.1404 příjdete o některé funkce a aplikace, telefon si většinu funkcí sám vnoří hluboko do systému, možná je přehlednější a přetaktuje se procesor, ale telefon se tak ''ořeže a o něco zchudne''
- Baterie má menší kapacitu
- Nedodává se dostatečně vysvětlený manuál, vše je v uživatelské příručce v telefonu (jako aplikace nebo spíše nastavení)
- Z hlediska nevýhod asi vše
Malý, šikovný, rychlý a kompaktní chytrý telefon, který je sympatický už na první pohled díky povedenému designu a tenkému provedení. Operační systém Symbian Belle se oproti předchůdcům Anna a S 60 výrazně změnil a zlepšil, jak v rychlosti a uspořádání, tak i v přizpůsobení ploch a menu.
Některé funkce, jako stavová lišta je asi jen kopie od Androidu, ale kdo se v dnešní době nechce rovnat nebo alespoň přiblížit konkurenci. Nic méně, telefon je výborně vyřešený, i když některé funkce postrádá, ale vzhledem k ceně a celkové výbavě, která je bohatá, mu můžeme tyhle mouchy prominout.
Kdo bude používat funkci GPS, doporučuji některé držáky, které se přesně pro daný telefon vyrábí - kdo je ''neopatrný'' nebo chce mít jistotu, doporučuji ochranou fólii, buď na displej nebo na celé přední tělo, ale vzhledem ke sklíčku Gorilla Glass je to zcela zbytečné, uvidíme, co ukáže čas, jestli se poškrábe nebo něco
Telefon má 3,5mm jack konektor na sluchátka (to je takřka samozřejmost vzhledem k dnešní době), vcelku slušný fotoaparát, včetně videí ve vysokém rozlišení
Proč telefon koupit? Jak už jsem zmínil v prvních dvou větách, právě proto jsem si ho pořídil a za sebe můžu říct, kup to byl výborný, dlouho jsem se rozmýšlel a bádal v recenzích, obchodech a videích, jestli jej opravdu koupit. Pro ty, kteří od telefonu neočekávají extra nadupané aplikace, kde se cenová kategorie pohybuje někde nad 8000,- a více.
Komu stačí chytrý telefon, který toho oproti konkurenci s operačními systémy Android, Bada, iOS, Windows Phone apod. i tak nabídne dostatek, je právě Nokia 700 jasnou volbou, tohoto sympatického a atraktivního sexy miláčka rozhodně doporučuji.
| Ovládání mobilního telefonu: |
jednoduché |
| Kvalita fotografií pořízených telefonem: |
dobrá |
| Výdrž baterie při aktivním používání: |
dva dny |
| Hodnotím se jako: |
pokročilý uživatel |
| Kvalita displeje: |
perfektní |
| Viditelnost displeje na slunci: |
dobrá |
- Je tato recenze užitečná?
- Ano (10)
- Ne