Nokia 5800 XpressMusic

Přidat recenzi

Průměr z 3258 hodnocení.

• Ocenění produktudobře

Smartphone - Nokia - dotykové - Symbian - 8 GB - 3.2 " - 640 x 360 - 3.2 Mpix

Revoluční mobilní telefon z dílny společnosti Nokia vybavený dotykovým displejem a speciálně přizpůsobenou verzí operačního systému Symbian. Velký dotykový displej má úhlopříčku... více »

Kde koupit

5% (162)
2% (82)
6% (171)

Produkt získal ocenění

Celkové zhodnocení- Všem co chtějí kvalitní zvuk, displej, a potrpí si na kvalitu, vřele doporučuji si tento mobilní telefon pořídit! Mé osobní zkušenosti jsou sice krátké ale dosti bohaté a velice pozitivní. Produkt (mobilní telefon) se používá velice dobře ze strany prohlížení obrázků, poslech hud... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Tak a máme tu první dotykový telefon od společnosti NOKIA.

Povede se Nokii 5800 Xpress Music překonat již tak oblíbeného IPhona ?

Vezměme telefon do ruky, abychom se s ním seznámili. Konstrukce a tvar nasvědčuje částečně nějaké ty převzaté rysy z řad "Xpress Music" ovšem tí... Zobrazit celou recenzi

Všechny recenze Nokia 5800 XpressMusic

Anton

Anton

Přidáno: 7. září 2014

• Výborné funkce
  • Wi-Fi
  • Funkce rozpoznávání hlasu
  • Můžete psát sms-ky přiloženou tužkou
  • Žádné jsem za tu dobu co ho mám neshledal

Perfektní mobil, za dobu 6-ti let šlape bez problémů

• 8gb karta v balení
  • Kvalita provedení
  • Životnost
  • Hkvalita hudby
  • Stylus po čase nedrží v komůrce

Telefon mam téměř pet let a nemuzu říct špatný slovo.Telefon několikrát spadnul na zem, zmoknul v kapse a drží. WiFi, GPS na svou dobu luxus výbava, ted samozřejmě standard. Nechapu, jak někdo pise do minusu hardwarove vybaveni telefonu. Si uvedomte, ze se jedna o telefon, který spatřil světlo sveta před 6 lety, za tu dobu technologie samozřejmě pokročila, ale ve své době to byla spicka a vybavou to nej, co bylo. Za kvalitu telefonu hovoří x recenzi uživatelů, kteří ho maji x let a to o něčem svědčí. K Vánocům jej asi po tech letech vymenim, ale své čestné mistečko v šuplíku bude MIT:)

R.

R.

Přidáno: 12. května 2014

• výbornej foun, mám ho dlouho

pecka mobil za pecka cenu

Přidáno: 2. května 2014

• velmi přesná navigace vhodná i pro geocaching!!! (sice píše - přesnost:36 metrů, ale dovede mě na 1 metr přesně i pod stromy)
  • čte .GPX!!!
  • tlakový display - funguje i na doteky předmětů (vhodný pro práci v rukavicích)
  • Velmi, opravdu velmi kvalitní zvuk reproduktorů i sluchátek
  • Aplikace lze instalovat i na paměťovou kartu
  • Wi-fi bgn
  • velmi odolný vůči vodě, prachu, i prudkým nárazům
  • senzor osvětlení
  • senzor přiblížení
  • vhodné umístění tlačítek zámku, hlasitosti a fotoaparátu (to je jako vždy u Nokie 2-polohové)
  • "zapadlý" display - lepší ochrana proti poškrábání
  • rychlost reakce
  • rychlé zapínání
  • návod na vyjmutí a uložení SIM na zadním krytu
  • krytka na USB
  • precizní zpracování - litý rám
  • pogumovaná záda
  • velmi odolná plastová krytka fotoaparátu
  • výztuhy v zadním krytu
  • 2 přisvětlovací LED hned vedle zadního foťáku s rozptyovacími čočkami + 1 červená led signalizující focení foceným osobám
  • dýchání "menu" tlačítka dle nastavení (SMS, zmeškaný hovor, ...)
  • Donutí vás nosit u sebe propisku - přesnější ovládání na displeji
  • mapy od Nokia
  • uspořádání přehrávače a samotné přehrávání skladeb
  • office - .doc, .dot, .xml, .html, .xml, .xls, .cfg, .txt, .gpx
  • přehrávání Windowsáckých formátů (.wav, .wmv, ...)
  • "igelitový" displej - měkký - nepraskne
  • Podpora Javy
  • Mapy se záznamy o obchodních centrech, restauracích, barech, kultuře
  • Názvy ulic a čísla domů v mapě (čísla domů se nezobrazijí, ale po kliknutí se zobrazí v podrobnostech a ve vyhledávání též)
  • orientační body - lze jich uložit více než 10.000
  • multi-jazyková hlasová navigace
  • multijazykové hlasové ovládání
  • rozpoznávání rukopisu - možnost psát po displeji psace a telefon rozezná text - občas se splete
  • dotyková zkratka na přídavný panel nad displejem - zkratky na přehrávač, galerii, sdílení, videa a internetový prohlížeč
  • možnost nastavení rychlých aplikací hned na domovskou obrazovku, kontakty na dom. obrazovce
  • Přehledný kalendář
  • synchronizace dat s jinými telefony (překopírování důležitých údajů z jednoho telefonu do druhého) - přesouvají se např. kontakty, zprávy, poznámky, upozornění a úkoly z kalendáře, ale také orientační body z mapy
  • průvodce nastavením,
  • RealPlayer
  • velmi obsáhlý převodník (aktuální měna, energie, objem, čas, teplota, výkon délka, tlak, rychlost,...) na celkem 5 desetinných míst
  • podpora hodin ve světě
  • opakování budíků na jednotlivé dny - i po vypnutí vám ten budík zazvoní následující den - musíte ho deaktivovat
  • lze nastavit až 100 buzení
  • online slovník, hledání firem, youtube, chat, google, videocentrum
  • podcasting
  • Rádio - manuální ladění na dvacetiny (po 0,05 MHz), nebo automatické ladění, paměť na 20 stanic
  • možnost zapnout repráčky i při rádiu (sluchátka pouze jako anténa)
  • třídění skladeb v přehrávači na alba, interprety, žánry, roky, skladatele, možno i vytvořit skupinu se seznamem "oblíbených skladeb" skladeb, řazení do skupiny i 20 nejoblíbenější skladby
  • velikost písma lze nastavit, že na něj vidím i z 6 metrů - vhodné pro seniory
  • automatická aktualizace času na všech definovaných hodinách dle nastaveného pásma
  • možnost automatických aktualizací času
  • nastavení odkladu budíků o 1min - 60min.
  • hodiny - digitální / analogové
  • snímač otoční lze nastavit na různé akce
  • možnost nastavení telefonu jako příslušenství - hudební modul, přehrávač pro TV
  • sítě - UTSM nebo GSM nebo duální režim
  • sdílení videa v domácí síti
  • možnost definování a upravování nových i stávajících profilů
  • dlaždice/seznam v menu
  • protokol - ukládá všechny pohyby dat přes jakýkoli přenos (bluetooth, wi-fi, operátor)
  • 3G
  • Velmi, velmi, velmi, velmi kvalitní zvuk ze 2 velmi výkonných reproduktorů pod zadním krytem s nerezovou síťovinou
  • málo místa vnitřní paměti
  • krytky na Sim a pam. kartu se odklápějí a časem používání se ulamují (je to spíš tím, že jsem si s nimi hrál :D)
  • nenabíjí se přes USB
  • posuvné tlačítko zámku klávesnice se mi po čase rozpadlo, ale od té doby se mi nikdy neodemkl v kapse
  • zadní kryt - plast - drží na 8 háčcích, které se postupně ulamují, až je potřeba kryt přilepit buď oboustrankou, nebo izolepou
  • po upadnutí zadního krytu zjistíte, že "stylus" již v něm nebude nikdy držet, a proto se rozhodnete nosit po kapsách propisku ;)
  • nepřesné ovládání prsty na displeji
  • do fotogalerie ukládá i záznamy ze záznamníku
  • Záznamník zvuku nahrává pouze ve formátu .mp4 - videoformát
  • office - pouze pro MS office 2003 a starší - zobrazení je oříznuté o 3 písmenka na obou stranách - nutno domýšlet slova
  • Single Touch - pouze na jeden dotek.
  • Jen 84 MB operační paměti - asi 10 MB na aplikace (71 MB systém + navigace a základní programy k hardwaru) - internet načte jen 2 stránky a pak píše, že paměť je plná, ať ukončím některé aplikace na pozadí i v případě, že mám zapnutý pouze systém a ten internet
  • Wi-fi nelze vypnout
  • neexistující soubory - v paměti telefonu je pár textových dokumentů o celkové velikosti 1MB + složka "System" má 20MB a v paměti jsou 2MB volného místa z celkem 86MB
  • Mapy se záznamy o obchodních centrech, restauracích, barech, kultuře + názvy ulic a čísla domů (čísla domů se nezobrazijí, ale po kliknutí se zobrazí v podrobnostech a ve vyhledávání též)
  • Klasická mapa bez značení turistických tras, mapy jen asi 15 států Evropy okolo ČR a některé nejsou kompletní - možná aktualizace.
  • při aktivovaném profilu jiném než "Obecný" se na domovské obrazovce nezobrazuje datum
  • jednou za 2 až 3 měsíce nenaběhnou hodiny - na domovské obrazovce se nezobrazí, je nutno zapnout nějakou aplikaci a zase ji ukončit - asi jen chyba nějakého úkonu z minulosti
  • některé základní aplikace nelze otočit s displejem (kalkulačka, přehrávání videa)
  • Již nefunkční Nokia Obchod
  • Rádio potřebuje sluchátka jako anténu
  • prodleva osvětlení displeje pouze 5s - 60s následné ztmavení a po 15s zhasnutí
  • telefon nezná sekundy (akorát v přehrávači odpočítává sekundy)
  • jednoduchá kalkulačka
  • ukládání přijatých souborů přes bluetooth do zpráv SMS
  • emaily načítá úplně všechny, neni možné vyjímky!
  • u aplikací používající přední kamerku (Skype), telefon kamerku zablokuje
  • málo dostupných aplikací pro tento systém

Ahoj, tento produkt jsem nevybíral já, dostal jsem ho k 15. narozeninám a mám ho již 5 let. Telefon mi vybral otec kvůli GPS modulu, v té době byl vlajkovou lodí Nokie, měl vychytávky, jaké jiné mobily neměli (senzor přiblížení)
Kvalita odpovídá ceně - Ano tehdá stál 8.000,-. a za tu cenu, ano myslím, že je zastaralý, ale pořád bych řekl, že má velmi dobrou GPS, svižnou Wi-fi, a i reakce mne mile překvapily,
Audiu musím dát nový řádek, protože takhle kvalitní zvuk nemá žádný jiný telefon, opravdu je velmi pěkně vykreslený, 2 kvalitní extra bass repráčky se starají o velmi čistý zvuk schovaný pod vnitřním krytem telefonu, "zvukovody" jsou vedeny na levý bok telefonu a na zadním krytu jsou tyto zvukovody chráněny nerezovou síťkou.
Telefon lze využít prakticky všude, déšť snáší dobře (pokud máte všechny krytky uzavřené), nárazy mu také nevadí (4 metry na dlažbu), prachuvzdorný - i když se občas nechá vyčistit, ale to se zmákne při odklopení zadního krytu - jen tam se hromadí prach, ale tam je místa, tam se vejde věcí(i můj školní čip).
Displej není nijak tvrdý, je to spíš jen fólie s obrazovkou - díky tomu nemůže prasknout, vždy se jen promáčkne, a díky tomu, že je zapadlý, nepoškrábe se při položení.
Telefon je dle mého názoru vhodný spíše pro nenáročné uživatele, hry se v něm dají hrát, ale jen ty nenáročné, náročnější se sekají a někdy se dokonce vypínají, stejně jako jiné náročné aplikace.
telefon není nutno snad nikdy restartovat, systém je velmi stabilní, nevypíná se, bezpečnostní upozornění jsou skoro přehnané(telefon se ptá takřka na cokoli)
Na internet je lepší si stáhnout zdarma "opera mobile" jako prohlížeč - nevypíná se po naplnění RAM, ale ukládá stránky i na pam. kartu.
Wi-fi nelze vypnout - i v offline režimu se automaticky připojuje k dostupným sítím, ale data nepřenáší. Nastavení wi-fi je velmi jednoduché a téměř okamžitě funguje. Potřebuje přesné zadání adresy včetně předpon "http://www. --- /" a lomítkem na konci - Opera mobile zvládá i klasické zadávání a dokonce opravuje a nabízí podobné vyhledávání Google.
GPS se chytá dle hodin - pokud používáte GPS každý týden, chytnete signál do 30 sekund, pokud ji používáte denně, máte signál do 5 sekund, ale pokud zapnete navigaci jednou za půl roku, počkáte si klidně i 20 minut. Mapy jsou klasické - bez značenách tras, záznamy ulic i čísla domů navigace funguje po silnici (autem) a nebo vzdušnou čarou (chodec), hlasová navigace má velmi zřetelný hlas, možno navolit i více jazyků
telefon zvládá i hlasové ovládání i v cizích jazycích.
rozpoznávání rukopisu - možnost psát po displeji psace a telefon rozeznává písmenka - občas se splete, ale to je spíše mým rukopisem :D .
4 druhy klávesnice:
- klasická svislá celodisplejová,
- klasická celodisplejová ležatá qwertz,
- miniklávesnice qwertz (možnost přemístit kamkoli na obrazovce, nutnost použití pera),
- ruční psaní - již zmiňovaný rukopis - je nutno nejdříve vyučit telefon vašemu rukopisu
jako anténa k rádiu postačí i utržený Jack konektor od starých sluchátek

semtam mi něco v tom shrnutí chybí, psát tři texty dohromady jsem ještě nedělal. Omlouvám se za délku textu, jsem takový, že hodnotím každý detail
THX :)
www.GeoHB.cz

Přidáno: 4. prosince 2013

(Upraveno 4. prosince 2013)

• kvalitní hudba
  • 2 stereo reproduktory (hrajou skvěle)
  • pěkné podání barev
  • dobré rozlišení displeje
  • Nokia mapy zdarma
  • WIFI
  • slabý procesor
  • malá paměť RAM
  • tlustá konstrukce
  • úzký displej

Tento telefon vlastním už 3 roky, je to moje čtvrtá Nokie a zároveň první s dotykovým displejem, Telefon jsem si vybral z těchto důvodu: přijatelná cena, dobrý vztah k telefonům Nokia a taky proto, že bez kvalitní muziky se prostě neobejdu. Při výrobě této Nokie byl kladen důraz na hudbu, takže to byla jasná volba. K telefonu jsem obdržel celkem kvalitní "špuntová" sluchátka a hudba hrála opravdu perfektně. S telefonem jsem celkem spokojen, jen by mohl být rychlejší a mít větší paměť RAM, protože v dnešní době mobilních internetu už dost zaostává a náročnější webové stránky nezvládá dobře načítat. Často se mi stane, že telefon zamrzne a sám se restartuje.
Přehrávání videa na YOUTUBE už nezvládne vůbec.
Proto již uvažuji o koupi nástupce a jedno vím jistě, zase to bude NOKIA :-)

Honza

Honza

Přidáno: 6. listopadu 2013

(Upraveno 6. listopadu 2013)

• Všechny aplikace
  • NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Velmi dobrý telefon mam ho už skoro 5 let a doporučuji

Jakeyss

Jakeyss

Přidáno: 21. srpna 2013

• Skoro vše co jsem od telefonu čekal ...
  • Zdražení po čtyřech letech ... za koupi u mě stál 3 990
  • fotoaparát

Mám telefon již přes čtyři roky a jsem s ním docela spokojen až na to že když si nějakou věc stáhnu z OVI obchod tak to nejde smazat a prostě pamět v ... Ale s přehráváním hudby jsem elice spokojen jak do slucháteek tak taky normálně ... Vybral jsem si ho jako muj první dotykový mobil ... a jsem s ním po čtyřech letech spokojen ... Ale co mě nejvíc štve tak je, že se display hned poškrábe ... Jinak super koupě ...

Přidáno: 11. srpna 2013

• reproduktory
  • wifi
  • sluchátka a paměťová karta v balení
  • výdrž baterie
  • led dioda
  • schovatelný stylus
  • špatný fotoaparát při focení v místnosti
  • seká se občas je potřeba restart
  • velikost
  • časem začne vypadávat stylus
  • špatná odezva
  • špatné psaní sms

Telefon mám asi 3 roky. Ze začátku fungoval dobře ale pak se začaly projevovat nedostatky. Za cenu 3900 bych si místo něj koupila rozhodně jiný.

Neznamy

• Ram 128MB
  • Vnitřní pamět 81MB
  • Viditelnost na slunci
  • Displej jen 3.2palce

Mobil za cenu od 3800,-Kč je to drahé.
Jinak si přečtetě mé PRO a proti.

Ovládání mobilního telefonu: Složité

Přidáno: 28. července 2013

• snadna ovladatelnost
  • dobra mp3
  • gps
  • displej se snadno poskrabe
  • zamrza
  • seka se
  • sam se mi vypinal pri prehravani videa (mp4 format)
  • tuzka na displej po delsim pouzivani nedrzi na svem miste
  • po zapnuti se dlouho nacita a bezi pomalu
  • vadilo mi obcasne ukladani kontaktu na pametovou kartu
  • zadni kryt neni moc pevny,snadno se ulomi hacky ktere ho drzi
  • a mnoho dalsim veci

Telefon mam asi 2 roky, zprvu fungoval skvele ale asi po pul roce se zacali projevovat prvni nedostatky, po me zkusenosti bych si ho uz znova rozhodne nekoupil.

Václav (17)

Václav (17)

Přidáno: 23. července 2013

• Skvělý telefon
  • Mnoho funkcí
  • Celý je super

Vše má své mouchy ale dají se opomenout když vás telefon okouzlí a navíc dobře slouží . Kupuji si již 3 kus a říkám best telefon !! Možná nemá tak kvalitní foto jak by si každý přál ale její velkou + je gps a wifi . Můžete na ní dělat spoustu věcí . Když sem do něj šel poprvé tak sem váhal . Ale nelituji . Dalším velkým + je její cena dá se sehnat v krásném stavu i z bazaru . Hraji s ním gecaching a jsem opravdu spokojen . Doporučuji !!! Pro nenáročného uživatele je to super . Opravdu dokáže překvapit .

Vladimír

začátečník

Vladimír

Přidáno: 8. července 2013

• opravdu dobrá konstrukce
  • velmi dobré podsvícení
  • dobré reakce na dotyky
  • navigace zdarma
  • kvalita (mám ho přes 4 roky) a stále OK!!!
  • symbian - v té době to byl standard, dnes je zastaralý
  • foťák trochu šumy

V té době to byl jeden z prvních smartphonů na trhu. Určitě jsem jeho nákupem neprohloupil. Dnes už je spíše zastaralý. Tomu odpovídá i velikost paměti, která je ovšem i v dnešní době i dvojnásobná oproti novým Nokím Asha!!!) a tak procesoru. Ovšem pokud potřebujete jen tak mrknout na net, tak si s tím telefon poradí. Mnoho aplikací pro telefon nečekejte, sice je k dispozici obchod, ale nenajdete tam nic extra.
Telefon vás potěší svou pevnou konstrukcí, kdy přežije i pády na zem. Telefon je vhodný pro každého, který potřebuje telefon, na který se může spolehnout a nehledá nic high-end. Ovšem cena (8.7.2013 3800,- je na dnešní poměry opravdu moc!!!) dovolím si říci zlodějina!

Jan Lošťák

Jan Lošťák

Přidáno: 24. června 2013

• Jednoduchost, přehlednost
  • Odolnost, výdrž
  • GPS, internet, přehrávač hudby

Mám ho už tři roky, neměl jsem s ním celou žádný problém, funguje bezvadně. Je odolný vůči četným pádem, přežil bez problémů dokonce pád do metr hluboké horské tůňky.

Funkce přehledné, běží na něm bez problémů stažené aplikace jak sports tracker atd. GPSka a internet super.

Baterka i po třech letech vydrží rozumně dlouho, jen navádění GPSkou ji vyčerpává několikanásobně rychleji, takže v autě je lepší mít telefon stále v nabíječce.

Displej funguje stále bez problémů.

Nikola

Nikola

Přidáno: 19. června 2013

• baterie
  • fotoaparát
  • přehrávač hudby
  • když chcete smazat více fotek, tak na každou musíte kliknout

Tento telefon mám již 3 rok a stále drží. Jeho hlavní nevýhodou pro mě je, že se nedají sehnat náhradní kryty. Asi po roce se mi občas (po půl roce) zasekne, že ho musím vypnout a zase zapnout. Jinak je telefon velmi odolný, přežije pády, polití vodou a neustálé nošení v kapse či kabelce. Poté to ale odnáší přední kryt, který je značně poškozen a fólie, které se dají koupit moc dlouho nevydrží. Takže je to takový telefon do pouzdra. Jinak je poměrně tlustý a těžký. Také je pro mě úplně zbytečný fotoaparát vepředu, který jsou v životě nepoužila. Dál je pro mě docela nepochopitelné, že když chci ukončit aplikaci, tak ji nelze ukončit červeným tlačítkem, ale musíte jí ukončit přes exit, což je pro normálního člověka velmi otravné.

šárka

šárka

Přidáno: 19. června 2013

• Jednoduché ovládání, přehlednost, mnoho funkcí
  • sem tam se sekne

S tímto telefonem jsem maximálně spokojená

Jakub Mrhal

Jakub Mrhal

Přidáno: 11. června 2013

• Design
  • Operační systém S60
  • Reproduktor
  • Ve své době lepší než iPhone
  • XpressMusic!!!
  • Občas blbne
  • Fotoaparát je dobrý ale mohl by být lepší

Je to chválitebný mobil takže za 2.
Mám ho už asi 4 roky a stále šlape.

Pavel Jack

Pavel Jack

Přidáno: 23. května 2013

• Můj první mobil z dotykovím displejem
  • Super fotoaparát
  • Blesk
  • Hudba ,filmy, videa
  • nic nemám

mobil jsem používal rok a byl jsem plně spokojen Symbian pracoval super žádné kousaní, fotoaparát super fotky i ve tmě.
Hodně jsem koukal na filmy přes mobil a byl sem plně spokojen.

Maca

Maca

Přidáno: 23. května 2013

• Výdrž baterie až 9 dní,při občasném braní hovorů.
  • WIFI
  • 2 kamery
  • Perfektní audio nahrávání
  • perfektní zvuk - 2 reproduktory
  • Slušný fotoaparát a kamera
  • řemeslně a robustně provedeno.
  • Po celém obvodu je pevná kovová obruba
  • Nekonečně budíků,které fungují i když je telefon vypnutý,to android nemá.
  • Skvělý kalendář a tisíce aplikací zdarma v NOKIA store
  • Nemá multi touch display
  • A samozřejmě nereaguje tak rychle jak telefony s vicejádrovymi procesory.

I když je to starý stroj,nechybí mu zatím nic ze současných smartphone

Petr Jandák

Petr Jandák

Přidáno: 20. května 2013

(Upraveno 20. května 2013)

• Dobrý fotoaparát
  • Zvuk
  • Baterie
  • Ovladatelnost

Mám ho přes 3 roky a nemůžu si stěžovat... :)

Daniel Smejkal

• Přehrávání zvuku
  • Kvalitní reproduktory
  • Poměrně málo aplikací
  • Mobil celkem pomalí

Mobil mám třetím rokem a budu si pořizovat nový už pomalu odchází a za ty tři roky sem poznal že už bych symbian nechtěl.
Kdo chce mobil na zábavu,hry, prostě na aplikace doporučuji nic jiného než android.
V Nokii se nachází store a je tam poměrně dost málo aplikací.

Serphran

Serphran

Přidáno: 26. dubna 2013

• Vypadá Dobře
  • Dostačující vybavení
  • Nokia obchod
  • Update softwaru přinesl aspoň 1 dobrou změnu ( v podobě velkých hodin)
  • Kvalitní zvuk z repráků
  • Bezproblémová podpora od Ovi suite
  • Zamrzá (nejlépe při budíku :-)
  • Neuvěřitelně dlouho se nahrávají soubory na paměťové kartě
  • Zadní kryt se snadno zničí a nemusí držet
  • tužka která je umístěna na straně po čase nedrží
  • Internet. stránky se dlouho načítají
  • Z neznámého důvodu se nemohu připojovat na zaheslovanou Wi-fi ( i když znám heslo)
  • Tlačítka občas nereagují
  • Přehrávač hudby občas zlobí hlasitost se zasekává

Jelikož jsem Nokiák a celý život jedu jen na nich tak jsem se těšil jak dítě na vánoce ovšem
Ze začátku naprostá spokojenost ale delším užíváním jsem si začal všímat nedostatků které jsou uvedené nahoře :-)
Zato na druhou stranu abych jenom nehanil je to i dobrý telefon s kvalitním displejem.
V době kdy vycházel by jste na trhu hledali za tuto cenu něco jiného
Nelituji toho že jsem si ho koupil ovšem dnes bych nejspíš zvolil už jiný

Ověřený zákazník Můj nový mobil

David Páleníček

Přidáno: 2. dubna 2013

Zakoupeno v Můj nový mobil

• stylový stylus
  • aplikace na Nokia store
  • zasekáva se
  • pomalý při nabíhaní stránek
  • nízká kvalita přehrávaní videa
  • nízka kvalita fotoaparátu

mobil vypadá stylově dobře ale jak na něm jste delší dobu tak se zasekáva a je také pomalý při nabíhaní stránek a mohlo být software Android místo symbianu.Z vlastní zkušenosti bych si mobil nevybral protože by mě hodně zklamal

Přidáno: 26. března 2013

• Spolehlivost
  • Lehká ovladatelnost
  • Docela velký displej

Telefon mám už přes tři roky, sem strašně spokojená, jenže už pomalu dosluhuje bylo to na nej docela velká zátěž, od telefonu se nehnu, ale kdybych mohla koupím si ho klidně i 2x.

Přidáno: 21. ledna 2013

• Docela bitelnej
  • Dobrá baterie
  • Lehký
  • Pěkně se drží v ruce
  • Asi nic... mohl by být možná rychlejší a tolik se nezasekávat

Je to skvělý telefon bohužel se mi po třech letech se mi začal v zimě sám vypínat... ale je pravda, že celý tři roky dostával zabrat.... teď po měsíci ve skřínce o5 funguje =o))

Max

Max

Přidáno: 11. ledna 2013

• Telefon mi vydržel 40 měsíců cca (300hod volání + 6000sms a 200mms) což nedokázali ani odolné telefony za celou dobu se seknul asi 5x což je dle mého super. Funkce dostačující cena v porovnání s tehdejší konkurencí úžasná

Super telefon

anonym

anonym

Přidáno: 4. ledna 2013

• kvalitní konstrukce
  • stereo reproduktory
  • pomalost celého systému, telefon zamrzává

telefon mám 2,5 roku, a bez jakéhokoliv problému, mnohokrát mi spadl a i přes to si nenese v podstatě žádné známky poškození, na displeji jsem měl fólii a i po odstranění a používání bez ní je displej bez škrábance. jediná výhrada k zadnímu krytu, který je pevný a dobře zpracovaný, ale špatně sedí.
co se týče svižnosti systému je to katastrofa, na vše pořád jen čekáte.
V jedno mám jasno, už nikdy nechci žádný telefon od Nokie, tahle zkušenost mi bohatě stačila.

Libor Gondek

• dostatečně velký displej
  • funkce přehrávání XpressMusic
  • 8GB paměťová karta součástí balení
  • GPS modul a bezplatná navigace Ovi maps
  • dobrá podpora ze strany výrobce (množství PC softwaru, apod.)
  • Symbian !!!
  • odporový displej !!!
  • horší kvalita zpracování (všude jen samý plast)
  • mizerný výběr v obchodu Ovi (ve srovnání s Google play)
  • ve srovnání s konkurenčním OS Android je telefon špatně vybavený, nejde do takové míry personalizovat a chybí spousta využitelných aplikací

Obrovský potenciál a počáteční nadšení vystřídalo zklamání a touha se telefonu co nejdříve zbavit, i přesto, že mi jeho hardwarové vybavení absolutně vyhovovalo. Telefon je dobře vybavený. Slušný foťák, GPS, Wi-Fi, výborný zvuk (XpressMusic se nezapře) a jeho rozměry nejsou zbytečně málé, ale !!

I přes hezký design, kombinaci černé barvy s červenou, celkový dojem kazí kvalita použitých materiálů. Je to plast a Nokia se nesnaží se ani předstírat opak. V tomhle ohledu jsem čekal víc, ale to zdaleka není ten největší problém.

Operační systém Nokie - Symbian. No, to je teda něco. Nechápu proč vůbec trvají stále na jeho udržení se, když už snad každý pochopil, že stojí za prd. Konkurenční Android od Google je asi o milion procent lepší a to hned z mnoha důvodů. Jedním je množství aplikací, které seženete na Google play. Druhým bohatý výběr nastavení a možností, jak si telefon personifikovat podle svého vlastního uvážení. Ani v jednom z těchto ohledů se Symbian ani nepřibližuje. Bohužel to pořád není to nejhorší...

Displej !!!
To je opravdu kapitola sama pro sebe. I když je víceméně dostačujících rozměrů, ta odporová technologie je dobrá asi tak jenom a pouze na hod telefonem do dálky. Jednou k tomu každý majitel totiž dospěje. Displej je jedním slovem katastrofa.

HONZA

HONZA

Přidáno: 3. ledna 2013

• dobry display
  • repro
  • wifi,3g
  • pomalé

ten můj je starý 3 roky a funguje bez problému.

Přidáno: 2. ledna 2013

• Finská spolehlivá Nokia
  • Kvalitní materiály pro výrobu
  • Slušné vybavení telefonu
  • Stabilní symbian
  • Stylový
  • Carl zeiss optika fotoaparátu
  • jelikož pro symbian už nevycházejí aktualizace, uvítal bych raději android nebo W8 phone

Je to velice stylový mobil, někomu by možná mohla vadit jeho větší hloubka, ale příjemně se drží, ovládá a hlavně vydrží cokoliv, prostě Nokia!

SkyDusH

SkyDusH

Přidáno: 28. prosince 2012

• Velký a kvalitní displej
  • Ukrytelný stylus
  • Reagování a různé typy prstů
  • Mantinel zabraňující samovolnému poškrábání displeje i při pádu
  • Nedostatek paměti pro více aplikací na pozadí

Skvělý telefon, který mám více než 4 roky. Stále funguje skvěle. Asi jsem měl štěstí na kus, protože spousta lidí si stěžuje na životnost baterie, ta moje vydrží při občasném volání a psaní sms více než týden. Při o něco aktivnějším využívání (poslech hudby, internet, mejly) vydrží 3-5 dní. Fotky jsou krásné, jak osoby, makro věci, tak i panoramatické fotky. Kvalita reproduktorů je znát i při hlasitějším poslechu. Pokud si navíc koupíte kvalitnější sluchátka bude poslech ještě o několik úrovní výš.
Je to telefon, který bych jen tak nevyměnil. Vlastně dokud bude fungovat jak má, nebudu uvažovat o jeho nahrazení.

Přidáno: 27. prosince 2012

Mobil je fájn.Jenom mně se hned zkazil.Měla jsem tři reklamece a na konec sem jim ho vrátila. Strašně rychle se zkazí.Ale fotoaparádm á perfektní :)

Martina

Martina

Přidáno: 15. prosince 2012

• Jednoduché ovládání
  • Kvalitní zvuk
  • Pěkné rozlišení
  • Přehlednost
  • Celkem kvalitní video a fotky
  • Po čase se začně loupat displej
  • V zimě zamrzá a na displeji jsou jen takové "čáry",takže nic nevidíte, musíte ho "oblékat" nejlépe do pleteného pouzdra
  • Časem se uvolní stylus a z mobilu vypadává, ulomí se tam takový plastový zobáček, který stylus drží
  • už mám skoro odešlí krit.. Drží mi ho asi 2 zobáčky
  • výdrž baterie, mam ho tři roky a už mi s ním nejde skoro volat. I když je plně nabitý a já chci někomu zavolat, tak se mi vybije, takže si nejspíš koupím novou baterku

Jelikož mám mobil 3 roky, tak jsem dala celkem vysoké hodnocení. Kdybych ho měla krátce, a dělalo by mi to stejné věci, které mi to dělá teď, tak je hodnocení daleko nižší. Ale musím říct, že tento mobil je dost kvalitní, i když po delší době (třeba to dělá jen mě, ale myslím si, že ne) začne zlobit.. :) Ale jelikož už ho nějakou dobu mám, tak se o něj musím více starat a mít větší trpělivost, než když byl novější. Každopádně mobil můžu doporučit, i když v téhle chvíli už jsou mobily mnohem lepší a novější než je tenhle :)

Přidáno: 10. prosince 2012

• Cenově výhodný
  • Docela dobré fotky
  • Zadní kryt z gumy
  • Tělo z plastu, který vrže
  • Lehce poškrábatelný displey
  • Časté vybíjení díky zahřívání baterie
  • Stylus po aktivním používáním poškrábe displey
  • Funguje spíše na nehty, než na bříška prstů
  • Stylus po pár vytažení nedrží pevně a později, z něj vypadne malý plast, který držel stylus
  • Často se seká

Tento telefon, jsem si koupil v oficiálním obchodě asi před 4 roky. Po pár měsících se reklamoval, přestal fungovat systém symbian. Jako první dotykovka od nokie, nebyla špatná, ale byly zde malé i velké problémy, které nokia vůbec neřešila. Pokud bych doporučoval, kupte si radši novější telefon s androidem. Po 4 rocích bych už nokii nekoupil...

Přidáno: 9. prosince 2012

• Plastové zpracování
  • Operační systém
  • Displej
  • Podpora pro tento OS

Moje mamka ho má asi přes tři roky za 11000,-Kč. Je na něm dost plastu a je těžší, ale pohodlný do ruky. Podává pěkné foto i videa s dobrým ozvučením. Baterie má také slušnou výdrž. Na základní použití se i dobře ovládá. Ovšem displej-musíte do něj prst zabořit aby zareagoval. Co se týče internetu, dodnes jsem nějak nepřišla na to kde je přehled převedených dat nebo jak internet prostě zakázat. V tomto směru není s telefonem jednoduchá práce. A jak známo, pro tento OS je téměř nulová podpora.

Pou

Pou

Přidáno: 7. prosince 2012

• Přehrávání hudby
  • Snadné ovládání
  • Displej něco vydrží
  • Tvar - taková dotyková cihla
  • Stylus se po čase uvolnil, ztratil a už se nikdy nenašel
  • Pomalejší otočení
  • Po čase se začal hodně sekat, někdy úplně zmrznul a musela jsem vyndat baterii
  • Symbian

Tento mobil byl své doby úžasný, ale vývoj jde dopředu a telefony jsou stále lepší a lepší. V pár věcech má ale pořád výhody- kvalita hudby, odolnost telefonu, výdrž baterie. Ale i fotografie nejsou nejhorší, nafotila jsem s ním tolik fotek a jsem spokojená. Prohlížení internetu bezproblémové. Ale některé aplikace moc neseděli. Například Skype mi sekl celý mobil, po tom co mi někdo jen napsal. Ale i teď je tento mobil kvalitní a stojí za vyzkoušení.

Tereza Spudilová

Tereza Spudilová

Přidáno: 4. prosince 2012

• rozměry
  • display
  • po nějaké době (asi 3 měsíce) se stylus uvolnil a vypadával

Tento telefon vlastním skoro 3 roky. I po této době, jsem s telefonem naprosto spokojená a koupě nelituji. Nebyl ani jednou v opravě, vše v naprostém pořádku. Občasné zahřátí při nabíjení je asi samozřejmostí a není to nijak kritické. Jen se mi občas stává, když je pušťen přehravač hudby, tak nelze napsat text (třeba v sms), ale je to jen občas a při vypnutí přehrávače a opětovném zapnutí problém zmizí. Co mě mrzelo když jsem asi po čtvrt roce ztratila stylus, ale v té době už byl uvolněný a nedržel napevno, lze koupit nový zadní kryt se stylusem, ale myslím že doba fungování by byla stejná. Samostatný stylus samozřejmě již nedržel.

dawes

dawes

Přidáno: 2. prosince 2012

• Výborné stereoreproduktory,velice kvalitní zvuk
  • výborná klávesnice na psaní zpráv
  • Symbian
  • fotoaparát nefotí zrovna nejlíp.Ale stačí
  • Seká se
  • citlivost displeje je hrozná (tlakový displej)
  • Malá operační paměť

Jeslti chcete telefon s pořádným reprákem tak je to právě tento.Nokii ale už nevěřím,mají perfektní tlačítkové telefony ale dotykové jsou nanic.Dost často se sekají.Kromě Lumii 920

lopata007

lopata007

Přidáno: 2. prosince 2012

• ja
  • on

má to skoro všesko co putřebuju až na androida

TomHill

TomHill

Přidáno: 27. listopadu 2012

• Lehký na ovládání
  • Velikost
  • Občas se kousne

Před 3 lety a pár měsíci, kdy jsem ho zakoupil jsem si nestěžoval, mám ho dodnes a až na pár maličkostí funguje jak má. Bohužel s dnešními mobili se už nedá srovnávat a v té době co byl vyroben - sloužil výborně a doufám, že ještě nějaký čas vydrží. Aplikace podporuje takže člověk na něm přehraje filmy i Xvid, foťák když člověk umí ovládat tak je ucházející, hudba na přehrávání s kartou taky dostačující a wi-fi jasná věc, takže GPS s přehledem.

Shee

• Seká se
  • Špatný fotoaparát
  • Pomalé nabíhání
  • Horší vyditelnost na slunci

Tento mobil je pro mě dostačujcí. Dobrý zvuk hudby. Fotoaparát je ve dno výborný ale na večer už velice špatný. Fotoaparát má 3.2M. Po pár měsících používání se začne sekat! Špatná ovladatelnost budíku. Občas bez toho aby jsem zapla připojení na Wi-fi samo se zapojí! Výdř baterie cca 2 dny. Při natáčení videí približuje sám od sebe.

Eva

Eva

Přidáno: 21. října 2012

• výborný zvuk
  • fotografie nestojí za nic
  • když je baterie skoro vybitá, začne mobil trochu blbnout a je potřeba ho restartovat

Tenhle mobil jsem si vybrala pro cenu a kvůli zvuku.
Dá se na něm dobře připojit k Wifi. Čtu si na něm a vyhovuje mi to

David.Vacik

David.Vacik

Přidáno: 18. října 2012

(Upraveno 27. listopadu 2012)

• Kvalitní zvuk
  • Celkem hezké fotky
  • Natáčí kvalitní videa
  • Xpress Music zaručuje opravdu kvalitní zvuk při pouštění hudby
  • OVI

Již zastaralý telefon. Avšak ve své době dobře sloužil. Operační systém Symbian je opravdu k ničemu. OVI stejně nikdo nevyužije. Nyní dosluhuje. Pomalý, nulová vydrž baterie.

tomas

tomas

Přidáno: 15. října 2012

• zvukový čip
  • mnoho aplikaci k dostani na OVI
  • přehlednost
  • komunikace s PC
  • stylus zabud. v krytu
  • protiskluzová uprava zadního krytu
  • dobry fotoaparát
  • vysoká výdrž baterie
  • design
  • i kdyz pipa upozorneni na slabou baterii tak se da poslouchat mp3 (u samsungu nelze)
  • extra svítivé ledky ve fotáku možno i jako svítilna
  • při poničení displeje drahá oprava a díly

mobil mam cca. 3roky a jsem s ním spokojen mam ho jako nový a vše funguje jak má zvuk z mp3 je super 3.2 mpix. fotak je dostačující a přehlednost displeje na slunci je diky svetelnemu senzory taky bezva proste za malo penez hodně muziky a to doslova kvalita zpracování je dobrá nikde nic nevrže ani neskřípe tento mobil jsem si vybral proto že rad poslouchám kvalitní zvuk z mp3 někdy se hodí foták nebo wi-fi a hlavně kvůli volání a za ty peníze jsem tomu nemohl odolat

Lukáš

Lukáš

Přidáno: 10. října 2012

• Tužka vypadává
  • Po 2 letech se začal sekat. Občas potřebuje restartovat. Při psaní zpráv občas zamrzne obrazovka a nefunguje. Při použití internetu se začne sekat kolikrát minutu musím čekat než naběhne menu.

Ze začátku jsem byl spokojený, ale po dvou letech nespokojenost!

Přidáno: 6. října 2012

Dneska už zastaralej mobil, tlustej,tezkej s malym displeyem, malo barvama, fotak spise podprumernej, foceni s bleskem je naprosto k nicemu....ovladani jednoduche ale neco nedoresene napr. oznacovani vice fotek je na dlouho, pro odinstalaci aplikace se musi slozite dohledavat, operacni system simbian taky nanic, dneska je vsechno jen na androida...rozhodne nedoporucjuju
Vlastnim 2 roky.

tesi

tesi

Přidáno: 4. října 2012

• dotykový display
  • seká se,2x uz mi to nahlailo chybu a cely telefon se vypnul a nesel zapnout,v oi obchodu je tak zlomek aplikaci z android marketu,vse co obdrzim pres blutut se mi uklada na pamet telefonu a furt mi to pise ze mam plno-8GB karta je mi nanic,vyhazovat za to penize je podle me zbytecny kupte si taci mp3 vybavenou jako smartphone a kupte si mobil za 600kc a bude to stat min a bude to vyhodnejsi

podle meho nazoru je ten mobil k nicemu a dnes bych si koupil neco jineho hned co bych na neco lepsiho mel

DenisRza

• Wi-Fi
  • Přesné GPS navigace+mapy zdarma
  • Obchod OVI-Aplikace pro mobil
  • CENA!
  • Po nějaké době začne vypadávat stylus( Tužka pro snadnější ovládání)
  • Sekání OS
  • Málo gadgetů
  • Výdrž baterie

Mobil jsem si vybral, protože se mi líblila hlavně jeho lehká ovladatelnost, tak jako u všech mobilů od Nokie. Dále se mi hlavně líbila funkce GPS, která si určitě hodí a hlavně ušetřím spoustu peněz za normální GPS. Určitě velikou výhodou jsou tam reproduktory, které hrají opravdu dost nahlas.
Mobil už vlastním nyní třetí rok a jsem s ním opravdu spokojen.
Mobil je určen především pro mladší věkovou kategorii, ale pokud jsi ho koupí i ta starší generace tak opravdu to nebude na škodu. Mobil se hodí opravdu pro každou příležitost.
Fotoaparát sice není nějaký extra, ale na pořízení fotografie to bohatě stačí, i video celkem ujde.

Patrik

• Docela tenky displey
  • Starší verze symbianu
  • Tlusty
  • Už starší model

Mobil je v celku dobry.Až na to že už je starší model a nejdou na něm hrat takove ty 3D hry a android hry...Super je tam že ma 16.mil barev.Ma dost vykony reproduktor není to nic takoveho když mobil stojí do 2000kč a hrajou jenom vyšky.U nokie to tak není nokie ma aji reproduktor ktery ma svuj vlastní bassak.Telefon by jse hodil pro pokročile uživatele

Nokia N8

Nokia N8