Motorola Pro+

• Krásný display
    • Oproti recenzím má velice solidní foťák
    • Vše co potřebuji při práci
    • Konečně mobil co vydrží bez problémů celej den - baterie má velkou kapacitu
    • Zatím se mi nepodařilo zjistit, jak vypnout cvaknutí při focení, což je někdy velice rušivé
    • Pro někoho možná absence češtiny, ale já v tom nevidím problém
    • Prozatím jsem více neobjevil

Velmi kvalitní mobil, který mezi ostatními v ČR vynikne. Je dost nepravděpodobné, že ho bude mít někdo ve Vašem okolí. Má krásný display a zvládá vše, co potřebuji. Navíc ho nemusím nabíjet kdykoliv někam jdu, protože vydrží!

• , zakoupeno v Handy Mobil

• výborný qwerty android s jemným displejem na výšku, slušným fotoaparátem, v EU v podstatě nemá konkurenci

prostředí v angličtině vyvažuje podpora češtiny včetně diakritiky

Vynikajici telefon s hardwarovou QWERTZ klavesnici

Operační systém
Android
113 g
Konstrukce
klasické s klávesnicí

Výkonnější model Motorola PRO+ oproti svému slabšímu modelu Motorola PRO, nabízí lepší baterii - výdrž, kvalitnější kamerový čip a odolný LCD.

Větší vnitřní paměť telefonu, usnadňuje podporu Androidového operačního systému. Telefon je vynikající mobilní kancelář, vhodná i pro každodenní používání.

• Velice netradiční model pro ČR
    • Pro někoho možná absence češtiny, ale já v tom nevidím problém
    • Prozatím jsem více neobjevil

• , zakoupeno v Handy Mobil

prostředí v angličtině vyvažuje podpora češtiny včetně diakritiky

Na amazon.de stojí jenom 138 €, kým 4190 kč/164 € je moc...

• Hardwarová qwertZ klavesnice, jemný display, android.
    • Jedná se o poměrně raritni telefon a tak se o něm hůře hledají informace. Telefon prozatím není v češtině (není určen pro českou distribuci), ale to mi nijak zásadně nevadí. Libila by se mi delší výdrž baterie - vydrží cca 2 dny, ale tak je to bohužel u všech chytrých telefonů :)

Telefon, který jsem dlouho hledal - spojuje v sobě výhody chytrého telefonu s androidem a množstvím dostupných aplikací a qwertZ klavesnicí. Kvalitní display 3,1 palcový display s rozlišením 640x480. Co víc si přát.

Telefon nemá sice české menu,ale má českou T9, což jsem vubec nečekal. Dost bych ocenil českou softwarovou klávesnici kvuli některým slovům, která česká T9 ještě nezná (lze ji nová slova včetně diakritiky naučit), ale tu půjde pravděpodobně nahrát jako aplikaci z android marketu.

V telefonu jde zapnout přijímání doručenek a také při psaní odpočítává znaky - takže i na sms ideální záležitost.

Pro hračičky telefon obsahuje také fm radio, hd kameru 720p a 5mpix fotoaparát. Vyzkoušel jsem prozatím jen to radio a funguje dobře.

Dříve jsem měl telefon Samsung B7330, což byl taky telefon s hardwarovou klavesnici a také tento telefon neměl české menu. Na rozdíl od Motoroly pro plus měl,ale windows mobile 6.5 standard a neměl dotykové ovládání - takže jak po stránce aplikací, ovládání a displaye je to obrovský rozdíl. Jediné v čem byl tento Samsung lepší je výdrž baterie, kdy telefon vydržel cca 4 dny, ale zase toho moc neuměl :)

Samozřejmě v ideálním případě bych chtěl, aby telefon vydržel ještě o něco déle než 2 dny, ale vím, že je to u Android telefonů běžné a aby byl určen pro český trh, ale to už bych chtěl opravdu ideál.

Perfektní telefon za rozumnou cenu co říct víc :)

• :-))

• příznivá cena, velikost tak akorát, pogumovaný zadní kryt, android, řešení displej / klávesnice
    • angličtina, výdrž, klávesnice, fotoaparát, android

Po vyzkoušení kde čeho, jsem na delší dobu zakotvil u BlackBerry a po několika marných pokusech o změnu, jsem konstatoval, že už nikdy nic jiného nechci...

...i stalo se, že jsem systém BB vyhodnotil jako "zastaralý" a hledal jsem nástupce. Vyhrála Motorola Pro+. Zejména pro operační systém a HW řešení - dotykový displej na výšku a HW klávesnice qwertz.

Motorola Pro+ se u nás dá koupit za příjemných 6000,- Kč...pokud Vám nevadí "šedivka", protože se oficiálně nedováží - což je možná dobře, protože jinak by stála alespoň 9000,- specifický trh, že ;) Telefon je však celý v angličtině a čeština do něj není. Mi to sice moc nevadí, ale někomu by mohlo... Je s podivem že klávesnice je qwertz a umí i háčky a čárky.

Zpracování je myslím dobré. Použitý plast nepůsobí kdoví jak luxusně, ale určitě né příliš levně. Ve srovnání s BB je na pohled a omak o něco níž - ale BB má laťku hodně vysoko. Příjemný je zadní kryt, který je pogumovaný a má na sobě zajímavé drážky. Telefon se tak dobře drží a neklouže a hlavně se nepatlá. Musím uznat že zadní kryt i dobře drží a nemá tendenci se nějak odchlipovat či vrzat. Velikost telefonu je pro mne tak akorát do ruky. Je i relativně tenký. Velikost displeje mi také stačí - nekoukám na filmy a na práci je plně dostačující. Dá se na něm i občas kouknout na fotky a net...není to kdoví co ale, pro někoho kdo přechází z klasické konstrukce telefonů, to je akorát... Velké celodotykové placky s úhlopříčkou nad 4 palce nejsou moje gusto. Motorola se nechala inspirovat BB i při tvorbě klávesnice samotné. Tvar tlačítek je identický, což je velké plus - BB ví co dělá, dělá to dobře a dlouho, takže je v tomto myslím špička. Bohužel mají klávesy oproti BB o poznání tužší zdvih, takže po přechodu z BB, to není takový komfort, na jaký je člověk zvyklý - ale dá se na to zvyknout a dnes už mi to skoro nepřijde. Jiné je i rozložení některých znaků, takže zpočátku byla spousta překlepů. Telefon má klasické micro USB, přes které se i nabíjí a pak už jen vstup na 3,5 audio jack - já víc vstupů nepotřebuji. Jen bych prosil všechny výrobce, když už nutně musí být USB na boku přístroje, tak prosím na pravém!!! Když je na levé, tak se v autě blbě nabíjí - vpravo by to bylo ergonomičtější... Kvalita audio výstupu není kdoví co, ale s přikoupeným přehrávačem a pořádnými sluchátky hraje poslouchatelně. Baterie má nadstandardní hodnotu, nicméně výdrž je velmi podobná všem ostatním dotykovkám. Při běžné zátěži vydrží dva dny, při vysoké vydrží 100% jeden den. Není to tedy nic převratného, ale spousta strojů nedá při plném vytížení ani ten jeden den. Překvapilo mne ale, že nežere tolik jako BB u navigace - ale to asi bude tím že v BB jsem neměl off line mapy...

Systém jako takový asi nemá cenu popisovat. Klasický Android se všemi svými výhodami i neřestmi... Motorola má svou nástavbu Motoblur, která je strašná - to se ale dá pořešit, na marketu je mraky aplikací, které jsou funkčně lepší. Né všechny aplikace ale na Pro+ fungují. To je problém obrovské rozmanitosti zařízení s Androidem a hlavně rozmanitosti displejů. Motorola má jeden z těch méně používaných (velikost, rozlišení). Naštěstí vás ale obchod nenechá koupit aplikaci která daný telefon nepodporuje... HW výbava Motoroly není nijak oslňující, ale na běžné používání bez sekání a padání systému to stačí. Když to stačilo prvnímu Samsungu Galaxsy S, tak proč by nemělo Motorole. Na přechod na nejnovější Android a supermoderní hry to ale asi nebude. Současný 2.3.6 mi ale vyhovuje a hry mám raději logické, než auta ve 3D. Málem bych zapoměl na foťák! Pokud není perfektní světlo, raději nefoťte :( Kdo telefonem hodně fotí, tak bude zklamán, foťák se bohužel moc nepovedl.

To co jsem od přechodu k Motorole a Androidu čekal, jsem dostal. Především šlo o výběr aplikací, který je u BB hodně omezený. Šlo mi např. o lepší kalendář s lepším zobrazením a více možnostmi, o mailového klienta - BB nezvládá podívat se do jiných složek než inbox a outbox, správa více účtů atd., a pak o další aplikace kterých je pro Android opravdu mraky. Dalším důvodem byl dotykový displej a HW klávesnice. Disple je fajn na výšku, to BB nemá (leda Torch, ale to je vysouvák). Klávesnice je zase o kousek horší než u BB, ale dá se zvládnout. Možná primárním důvodem byla personalizace domovské obrazovky, což u Androidu je v neomezeném množství. Co mi chybí je výdrž baterie jako u Bolda - tam jsem dal tři dny běžně, tady maximálně dva.

Sečteno a podtrženo, já jsem s výměnou spokojen...chybí mi BBM a lidé kolem BB celkově. Takovou komunitu nemá žádná jiná platforma - kdo BB má, ví o čem je řeč a kdo jej nemá nepochopí... Dávám si smělý cíl, vydržet s Pro+ až do příchodu BB s novým OS10. Ten by měl vyřešit to co mi na BB chybělo. Pokud bude tak dobrý jak všichni čekají, tak se k BB vrátím. Pokud ne, zůstanu u Androida a HW řešení jako u Pro+

Vynikajici telefon s hardwarovou QWERTZ klavesnici

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• Plnohodnotná QWERTZ klávesnice, pěkné rozlišení displeje, slušná baterie-mohla by ale být klidně silnější-já mám 1550mAh...
    • Proti snad jen absence češtiny, prostředí MOTOBLUR, volnější tlačítko Power a co mě úplně nesedí je zvláštní tvarování HW tlačítek. To Nokia E5 je měla daleko lepší... ;)

Je to snad jediný značkový telefon na světě s těmito parametry : Diplej na výšku, Android, jemný displej, QWERTZ klávesnice...