LG Optimus 2X P990

Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• výborný displej, dobré rozlišení, lepší výdrž baterie než u podobných typů mobilů
    • v prodeji málo ochranných pouzder nebo obalů přímo na tento typ telefonu.

Mám s mobily LG dlouholeté zkušenosti, a vždy mě přesvědčili, že ve srovnání ceny, kvality a výbavy telefonu je to jedna z nejlepších značek na trhu. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky!

• kvalita
    • výkon
    • super foto

zatím vše funguje jak má

• , zakoupeno v Handy Mobil

• Vše
    • Podpora LG

Po nainstalování custom ROM je telefon o 200% více použitelnější a rychlejší, než s originálním softwarem od LG. Jelly Bean tento telefon asi nikdy nedostane.
    Jinak výborný.

Diktafon
Kalendář
FM rádio
Kalkulačka

• LG Optimus 2X je jeden z prvních reálně dostupných chytrých telefonů založených na platformě NVIDIA TEGRA 2. Její výhodou je zejména dvoujádrový procesor a výkonný grafický čip, které dohromady s 512 MB operační paměti propůjčují celému přístroji doposud nevídaný výkon. Práce s internetem, multitasking, multimédia i špičkové 3D hry tak dostávají zcela nový rozměr.
  • Telefon svému uživateli nabídne zcela nekompromisní multimediální i pracovní výbavu. Skvělý je fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů podporující záznam Full HD videa, dokonalý je multimediální přehrávač hudby a videa, samozřejmostí je 3,5 mm jack konektor, menší samozřejmostí je pak plnohodnotný HDMI výstup a TV výstup. V oblasti multimédii telefon nabídne opravdu nevídanou paletu funkcí, kterou doplní např. i FM rádio s podporou RDS. Multimédia ale nejsou vše, takže se nezapomnělo ani na povedený internetový prohlížeč s podporou technologie Flash, e-mailový klient, editor dokumentů, kalendář a řadu dalších důležitých doplňků. Takovýto telefon potřebuje pro svá data spoustu místa - výrobce proto připravil vnitřní paměť s kapacitou 8 GB, kterou je možné rozšířit paměťovými kartami microSDHC.
  • Skvělá je též datová výbava - ta nabídne HSDPA, HSUPA, WiFi, Bluetooth a microUSB konektor. Na svou příležitost čeká i GPS navigace s digitálním kompasem. Silnou stránkou telefonu bude i výdrž, kterou zajišťuje akumulátor s vysokou kapacitou 1500 mAh.

Parametry a specifikace:

Podporované sítě:

• GSM 850/ 900/ 1800/ 1900 MHz
  • UMTS 900/ 1900/ 2100 MHz
  • Datové přenosy GPRS, EDGE, HSDPA (10,2 Mbps), HSUPA (5,76 Mbps)

Operační systém:

• Android 2.2
  • (počítá se s upgradem na Android 2.3)

Displej:

• 4" TFT LCD displej s rozlišením 480 x 800 bodů
  • Kapaticní dotyková vrstva, 16 milionů barev

Procesor:

• Dvoujádrová Nvidia Tegra2 250 (1000 MHz, Cortex-A9)
  • Výrobní technologie 40nm, akcelerovaná grafika NVIDIA AP

Paměť:

• Vnitřní paměť s kapacitou 8 GB (uživatelsky dostupných 7 GB)
  • Slot pro paměťové karty microSDHC
  • Operační paměť 512 MB RAM

Fotoaparát:

• 8 mpx (3264 x 2448 bodů), automatické ostření, diodový blesk, zoom
  • Záznam videa v rozlišení až 1920 x 1080 bodů (24 sn./s.), spoušť na boku přístroje
  • Touch focus, detektor úsměru, obrazová stabilizace, geo-tagging
  • Čelní kamera pro videohovory s rozlišením 1,3 mpx

• YouTube
  • Prohlížeč a editor dokumentů, PDF prohlížeč
  • Podpora Adobe Flash 10.1
  • Dolby Mobile a SRS sound enhancement
  • Inovované ovládaní založené na dotykových gestech
  • Hlasové ovládání a vytáčení

• Reproduktor
    • Fotky - nic moc kvalita
    • Zastaralý systém
    • Seká se
    • Někdy z něj nejde volat
    • Baterie
    • Přehřívání

Rozhodl jsem se napsat k tomuto mobilu recenzi, jelikož už ho mám více jak 1 rok.

Mobil jsem objednal přes internet na mobilmax.cz. Když mi přišel, nedočkavě jsem ho odzkoušel.

Mobil byl v německé krabičce od Vodafonu. Úplně jsem se lekl, aby na mě nemluvil německy. Po prvním zapnutí jsem si nastavil češtinu. Ze začátku nebyl špatný, ale pak se začal sekat a přehřívat, což mě pěkně štvalo. Někdy se mi stalo, že jsem ho dal na nabíječku a místo toho, aby se nabíjel, tak se vybíjel. Baterie po pár měsících šla pryč, a tak jsem musel koupit v Sunnysoftu novou baterii i s krytem. Chvilku se výdrž zlepšila, ale pak to šlo znova od začátku.

Na mobilu jsem měl android Froyo. Chtěl jsem aktualizovat na novější možný android a to byl android 4.0.4 ICS. To se mi bohužel nepovedlo a tak jsem psal do LG. Tam mi to vysvětlili tím, že pokud je telefon od nějakého operátora, může nová verze androidu přijít déle.

Mobil dělá fotky takové nic moc. Blesk je dostatečně silný.

Displej podává pěkné barvy. Uhlopříčka 4 palce je dostačující.

Volání funguje bez problémů, až na to, že někdy stisknu kontakt a nic se neděje a po chvíli to dané osobě volá třeba 3x za sebou. SMS vždy došli v pořádku.

Rozjede většinu her, ale některé se hodně sekají.

Poslech hudby je dobrý, sluchátkový výstup funguje jak má.

To je asi vše, mobil není špatný, ale já ho nedoporučuji. Koupil jsem si LG L90 a naprostá spokojenost.

• Protože v dnešní době je na poli telefonů z čeho vybírat, na těchto stránkách vám pomůžeme s výběrem telefonu vysvětlíme...

Zobrazit celou recenzi na itelefon.webnode.cz

• možnost bezproblemu nahrat jine rom
    • jednoduche root
    • ics vcelku svyžný na to že to je stock
    • po nahraní jine rom z jinym kernelem se da taknout až na 1450mhz sice se rychle vybíji ale jsou aplikace kde si vytvořiš frekvenční profil a na plnej vykon se sepne jen když nabíjiš,po přetaktovani neni hra co by se sebemenším sekala,ale to i ve stock frekvenci,zatim jsem hral bez problemu bez lagu nfs most wanted,gta vc,mortal combat 4 zero,avp,
    • nutnost koupit větší baterii na ebay 3000mah tudiž rozměry jsou o dost jine
    • jen 512mb ram stoho si ukrajuje videopamět ktera se ale da přes zram hack upravit
    • k použivani s ics stock rom menší lagy neobtimalizovanej system,dělany jen na stock gb 2.3.4 jede bezproblemu
    • nepodporuje odicialně hru gta san andreas

za udavanou častu ani nahodou,ale telefon do 2tisic je paradni,naučí si člověk odemykat zažízení a nahravani všeljakej romek,

• Display( sice obyč TFT, ale šlape velmi dobře)
    • Přední i zadní fotoaparát
    • Velikost vnitřní paměti
    • Možnost rozšiření vnitřní paměti o (pouze) 32 Gb
    • HDMI ( kabel si ovšem musíte koupit )
    • Pomalý procesor vzhledem k OS
    • Malá paměť RAM
    • ´´Pomalá´´ podpora LG ( vydání nových aktualizací )
    • Rychle upadá na ceně.
    • Nekvalitní HW.

Tento telefon jsem zakoupil před 2 a půl roky. Z počátku svižní, nebyly žádné problémy, nyní naprosto nefungují tlačítka pro zapnutí/vypnutí displaye a regulaci hlasitosti, zadní kryt má notnou vůli ( sundán tak max 20x, hlavně kvůli zamrznutí telefonu-> vyndání baterie ). Dále při jemném ´promáčknutí´ kryt skřípe.

S každou novou verzí OS s notnou nádstavbou LG je telefon čím dál pomalejší ( akt. verze 4.0.4., další verzi sem si nedovolil stáhnout, telefon by to patrně nezvládl ). ´Nutné´ aplikace výrazně ubírají už tak malou uživatelskou paměť RAM (mapy, služby google prostě musí běžet pořád).

Telefon jsem koupil za cenu 10490 kč v červnu 2011, nyní lze zakoupit za něco málo přes 4000, i tak lze poznat kvalita zpracování a vůbec celková kvalita produktů LG. Výrazně doporučuji nekupovat--> kupte si Samsung Galaxy S II

• design, cena
    • naprsto nefunkční.
    • Na dvě jádra které snad ani nemuze mit...
    • Bez podpory.... je to sracka pro decka.

Jsem zklamán Androidem obecně, ale LG byl pro mě vážně velký krok mimo.

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• v prodeji málo ochranných pouzder nebo obalů přímo na tento typ telefonu.

• Design
    • velikost foťáku a kvalita videa
    • velikost
    • Rychlé vybíjení baterie
    • podpora LG
    • automatické auktualizacem, které jsou někdy nechtěné
    • nejsou náhradní kryty na vyměnění

Při příštím nákupu si vyberu spíše telefon, který má klasickou klávesnici NE dotykovou, jelikož se brzo display poškrábe.

Vyberu si s ANDROIDEM 2,3 až výš

jinou barvu

Zkušenosti? malá výdrž baterie

Již 2x v záruční lhútě jsem dávala telefon do opravny, jelikož se mi při nabíjení rychle zahřával!!!

• ICS mi příjde dobrý a rychlý,některé věci se v něm zlepšily a musím uznat že je to hned o třídu lepší smartphone.
    • Baterie se dá také zdelšit za pomoci úsporného režimu(po aktualizaci na ICS) a nebo programem jako juice defender.
    • mobil mám asi rok a půl a jsem s ním spokojený z hlediska fotoaparátu je to špička a video fullHD co víc si přát,výkon na hry více než dostačující.
    • Podpora od LG..jejich aktualizace to je něco nemožného,trvá to strašně dlouho a potom ta oficialni instalace..k nezapomenutí.

Mobil si myslím že je velmi slušný a po takto snížené ceně mobilu si myslím že je poměr cena/výkon asi nejlepší na čekém trhu.

• kvalita

• HDMI
    • 8 MPx Kamera FullHD Video
    • V základním OS málo RAM a sekání Launcheru
    • Opčasné lagovánív Officiálného OS

Tento mobil je sice už staršho data ale pořád má co nabídnout. Musím uznat že v základním FimeWaru dost nestabilní. Hodně velká podpora ze strany Fór a Neofficiálních Romek (OS). Já osobně jsem přešel na neofficiální ICS 4.0.4 DjangoManouche. Lidem co jse vyznají doporučím jsi Updatovat na Officiální Kernel a poté jsi odemknout Boothloadery , nainstalovat Root a CWM (Recovery) a poté nainstalovat Systém. Já ho používám delší dobu a v AnTuTu jsem dosáhl 7 900 Bodu a v Qadrantu téměr 4 500 Bodu. Musím uznat že oproti konkurenci nemá šanci ale s tímto systémém jsem maximálně spokojený.