Lenovo B Dual SIM

Verze operačního systému
Android 6.0 (Marshmallow)
144 g
Možnost paměťové karty

Lenovo B Dual SIM,  Stylove maly, presto uzasne rychly smartphone Lenovo B prinasi vynikajici vykon. Pokud prechazite z bezneho telefonu, Lenovo B vam umozni zazit to nejlepsi, co vam muze nejnovejsi operacni system Android nabidnout.

• Operacni system: Android 6.0, Marshmallow
  • Procesor pocet jader: 4, MTK 6735m

Barva pristroje cervena

Rozmery mm 132.5 x 66 x 9.9

Hmotnost g 144

Obsah baleni

Lenovo B, uzivatelska prirucka, napajeci kabel

• Pěkný,dobře padne do ruky
    • ! Nebezpečný !!! Manžel diabetik měl tento Lenovo B Dual SIM,dostal ho vloni v říjnu k narozeninám .Několikrát se mu po necelém roce bezproblémového používání začalo stávat ,že přestal reagovat na dotek,nešlo z něj volat,psát,nešel ani vypnout,prostě nic,nereagoval.Bylo nutné z něj vyndat baterii a až po opětovném zandání baterie zpět zase nějakou dobu -asi 7 týdnů fungoval,pak se situace opakovala.Občas se zničeho nic sám prudce zahřál.Měl ho na reklamaci,ta však nebyla uznána,že se údajně vada v servisu neprojevila .????Věřil tomu,po navrácení ze záruční opravy jej začal používat.Manžel pak pár dní nato dostal diabet.záchvat,cítil že jde do bezvědomí,chtěl si volat Lenovem B záchranku,ale ouha,mobil byl opět zaseklý,nešla volat tedy ani záchranka.! Nebýt duchapřítomných kolemjdoucích,nedopadlo by to nejspíš dobře.
    • Bylo nám řečeno že není jediný,u koho se tato vada Lenova B Dual projevila.Přesto se dál prodávají.

Tento výrobek nikdy - nedůvěra k němu.

• Jednoduchá obsluha dá se rychle zvládnout
  • , zakoupeno v mobilTEL.cz

teprve se seznamuji, bez českého návodu to je o hledání, pokus-omyl

• , zakoupeno v VK Servis

• Nemá možnost zvolit vyzvánění k jednotlivým kontaktům
    • Kalkulačka má málo funkcí

• Internet šlape, velký displej, vcelku přehledný
    • Moc velký,nevejde se do kapsy, nemá kontrolku zmeškaných volání a SMS, a hlavně NELZE nastavit vyzvánění u jednotlivých kontaktů

Nechtěla jsem nic extra,ale předpokládala jsem,že bude mít aspon základní funkce. Takze spíš nedoporučuji

• , zakoupeno v Expert.cz

Přiměřená kvalita za nabízenou cenu.

• + na levný smartphone má pěkný desing.Pozn: mám telefon v bílé barvě.
    • + nikde nic nevrže,skutečně kvalitní konstrukce i když plastová
    • + velmi mě překvapila výdrž baterie (telefon zatěžuji velice dost dost ale skoro vždy mi zbyde 20 % kapacity.Mám ho vypojený z nabíječky každý den v 6:30 a zapojuji ho až ve 23:00)
    • + rozjede i náročné hry když někdy odpustíte menší zásek :) (ozkoušeno například angry birds 2,dead trigger 2 na střední grafiku,NFS MW,hitman sniper atd.).Zajímavé je, že nerozjede třeba crossy road.Taky nerozjede hodně náročné hry typu Asphalt 8.
    • +tišší ale za to čistý zvuk reproduktoru
    • + android 6.0 a možnost formátování SD karty jako interního uložíště.
    • + kompaktnost 4,5 palce.
    • + Na to že je to tn panel má hezké barvy ale samozřejmě s ostatními typy podsvícení se nedá srovnávat.
    • + bezpečnostní aktualizace.
    • + dual sim
    • + (pro mě ne) LTE
    • + občas se s telofonem dostanu na dva dny bez nabíjení.( konkrétně 42 hodin)
    • Systém :
    • - odporná Lenovo nádstavba
    • - většinu továrních aplikací jsem nahradil protože vypadají jak z androidu 4.4 kitkat.
    • -nerozjede vůbec Facebook.Někdy se aplikace od facebooku sekají.
    • -Málo funkcí v nádstavbě
    • - osobně mi vadí že nejde narootovat.
    • - některé položky v nastavení pro vývojáře jsou anglicky (anglicky umím ale štve mě že programátoři Lenova jsou tak liní)
    • - bloatware asi 500 mb.To znamená předistalované aplikace.Kdyby byly aspon užitečné ale jsou to jen demoverze.
    • Hardware :
    • - nemá automatickou regulaci jasu
    • - přední foták nepoužitelný z hlediska kvality
    • - zadní fotoaparát je tragédie ale dá se to
    • - nemá ostření.Ani manuální ani automatické
    • - tichý reproduktor
    • - hodnota nejvyššího jasu je tak tak dostatečná.
    • - nekvalitní sklíčko fotoaparátu (rychle se poškrábe)
    • - pomalá originální nabíječka v balení (proto si tu lidi stěžují na pomalé nabíjení)
    • - sluchátka co dostanete v balení ani nevybalujte.Podle mě to vyrábělo dítě rukama někde v nejzapadlejší číně.Totální nekvalitní plast i kabely.Ps: nemůžu hodnotit kvalitu zvuku ale beztak stojí za nic.
    • -Hnusně zabalený telefon. ( všechno narvané v igelitových šáčkách,pak je z toho milion odpadu,esteticky to vypadá odporně.)
    • -mála pamět ram
    • -malé uložiště
    • - 30 cm usb kabel.Na přenášení dat pomalý.
    • Ostatní:
    • - musel jsem koupit SD kartu 32 gb.Tu jsem naformátoval abych měl místo
    • -Musel jsem koupit lepší nabíječku a usb kabel.Abych rychleji nabíjel.
    • -musel jsem si koupit obal abych ho nepoškrábal.
    • Celková cena příslušenství je asi 1400 Kč.A to jen kůli tomu že v balení nedali základní folii zdarma,dali pomalou nabíječku,blbé sluchátka ( ty jsem si nekupoval ),nekvalitní a pomalý a krátky usb kabel.A do mobilu dali bloatware od lenova a osmi gigabajtový čip,kde vám zbyde 3,8 gb pro vaše aplikace.Kde vám bloatware po aktualizacích sežere 1300 mb.

Doporučuji pro :
    děti na prvním stupni Zš (ideální tohle jim stačí :) )
    nenáročné uživatele

Nedoporučuji pro :
    Teenagery
    náročné uživatele
    a celkově všem

Můj vzkaz pro výrobce :
    Ponaučení pro příště
    - udělat hezčí balení by vás nezabilo (tentokrát z papíru aby to bylo ekologické)
    -odstranit levná sluchátka a zvýšit cenu o padesát korun a dát pořádnou nabíječku a usbčko + folii zdarma
    - dát o jeden gb ram navíc
    - Nasadit 16 gb uložiště.
    -Přidat automatickou regulaci jasu.
    Na to bych ušetřil tím že bych odstranil nepoužitelnou přední kameru a nasadil bych čistý android 7.0 nougat.Ne se piplat s odpornou nádstavbou.Podle mě si se cena zvedla tak o max 280 Kč.

Telefon jsem dostal na Vánoce.Mám ho tedy 2 měsíce.
    V tefonech se vyznám.Měl jsem asi zatím 7 androidů.

Ps: Nemám rád Lenovo ale byl jsem objetivní.

Konkurence:
    Můj tip : Huawei P8 lite dual sim-3000 u autorizovaného prodejce,doprava zdarma a připlatéte si jen 1000 Kč
    Jinak si zadejte rozpětí na heurece od 2000 do tří tisíc a nechte si poradit od někoho kdo tomu rozumí.Nenechte se ukecat jako moji známí nějákým prodejcem v kamenné prodejně ( konkrétně euronics myslím) a black friday slevou 800 Kč.Stojí to za hov*o.

Vsadím se že nevydrží ani dva roky.

To je konec.Jestli jste se prokousali mojí recenzí tak moc děkuju za přečtení.

Za tu cenu to nekupujte.Kdyby stál 1300 Kč tak ho doporučím.Telefon byl zakoupen za 2000 navíc to bylo na black friday protože ho tam jinak měli za 2800.

• , zakoupeno v Market Mobil

• MalÝ
    • Foto ,pomalejší
  • , zakoupeno v 1nakup.cz

Plně vyhovuje mým potřebám.

• Menší rozměry (žádné prkno na zeleninu...), elegantní jednoduchý design, přední kamera
    • Na poměrně nový model dotykáče katastrofální kvalita fotoaparátu

Neshledávám obsluhu nijak náročnou (ačkoli v mém případě to byl přechod z win na android, takže to trochu skřípalo). Po pár vyzkoušeních bez problémů.
    Možnost dvou sim, přidání paměťové karty. Celkem dost nová verze Androidu. Z reproduktorů v zásadě dobrý čistý zvuk, o něco lepší než jsem zvyklá. Rozumně dlouhé USB (něco přes 30 cm), které spolu sn ástavcem funguje jako nabíječka (= není nutné vláčet nikde víc kabelů). Data se do mobilu kopírují rychle.
    Co mě ale vyloženě naštvalo je kvalita fotek - námět je na nich vidět rozumně, ale jsou sotva použitelné na soc. sítě. Že by se daly tisknout nebo vyvolávat, to tedy jen těžko. Maximálně 2MPix, datová velikost kolem 0,5-1 MB. Detaily neskutečně rozmazané. Dřív jsem měla Nokii lumii a mohla jsem si s ní ofotit i strany knížek a text byl úplně v pohodě čitelný. Fotky byly za dobrých podmínek na mobil v perfektní kvalitě, šlo i vyvolat. S tímhle pochybuji... Před pár lety bych ani necekla, ale dneska je takový foťák v mobilu už bída.